Skocz do zawartości


Zdjęcie

test mad doga - Nowa polska stronka o nożach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
panowie moim zdaniem - jakby ktos chcial nóż tylko i wyłacznie do ciecia to by sobie kupil maly ostry folderek, ale jak bym zabulil tyle kasy to bym chcial miec nóż ktoremu moge powierzyc swoje życie i zdrowie bez modlenia sie zeby wytrzymal.

co do wieszania sie na nozu - nie wieszalem sie ale zdarzylo mi sie podwazac cos nozem bo mi przyciely sie paluchy i jedyne co mialem pod reka (druga bogu dzieki) to nóż - wiec nozem podważałem i dlatego wyciągłem paluchy - zdarzalo mi sie wyłamywać okno (a dokladnie klape ktora takie okno blokuje - w drewnanym domku) i wyłamywać zamek w drzwiach - sorry ale lomu ze soba nie nosze, kilofu też nie - zawsze (prawie) nosze jednak nóż - i chcialbym żeby w takiej sytuacji mogł mi uratować paluchy czy pomoc wyważyc jakis cholerny zamek i zebym sie nie zastanawial czy wytrzyma - nóż to jest hard corowa zabawka. Fajnie jest miec zawsze nóż i fajnie żeby w sytuacjach sxtremalnych miec - łom. kilof, gazrurke, siekiere. Ale żadko je mamy - wiadomo ze jezeli wiem ze cos bede podważał/wyłamywał to sie odpowiednio przygotuje - ale jezeli cos sie takiego stanie nagle kiedy nic nie mamy przy sobie ?? wtedy czlowiek Bogu dziekuje za to ze ma pod ręką nóż i do Boga sie modli żeby ten nóż wytrzymał. Test pokazuje tez że nie ma noża doskonałego - zawsze coś kosztem czegoś.

to z innego posta ale dokladnie o tym samym - takie jest moje zdanie - za tyle kasy to ja chce miec cos czemu zaufak - a to obciazenie bylo nie uszukujmy sie gowniane - polska osa pewnoe nawet by wytrzymala
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

bussiarzu to akurat bardzo dobrze... ja nie utożsamiam tych dwóch firm. No contest! ;)


Piter, chcesz powiedziec ze swamp rat to jakis shit??
Czy ja po prostu zle rozumiem??

Ok, wiem ze SR sie wyszczerbil przy cieciu lodowki, ale za to sie nei zlamal przy wieszaniu. Natomiast Mad Dog przeszedl ciecie bez szwanku ale sie zlamal i to jeszcze (ze zdjec wynika) w sposob taki jakby byl przehartowany.
Wiem ze PAtak jest cienszy od tegoz konkretnego swamprata, ale uwazam ze kazdy moze wybrac co woli - leszpe wlasosci tnace, czy nieco gorsze kosztem wytrzymalosci.

Przyznam szczerze ze marzylem kiedys o MD ale ta sytuacja mnei troche ostudzila.

KKamiLL
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

Piter, chcesz powiedziec ze swamp rat to jakis shit??

Dżizes! Ale uproszczenie na maxa :oops: No co ty... po prostu to nie Busse. Ale też nie kosztuje jak Busse. A swoją drogą, to za te pieniądze trudno o lepszego konia roboczego w teren niż Swamp Rat...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

Piter, chcesz powiedziec ze swamp rat to jakis shit??

Dżizes! Ale uproszczenie na maxa :oops: No co ty... po prostu to nie Busse. Ale też nie kosztuje jak Busse. A swoją drogą, to za te pieniądze trudno o lepszego konia roboczego w teren niż Swamp Rat...


Ok, po prostu w takim uproszczeniu to zrozumialem, wiec zeby rozwiac swoje watpliwosci na wszelki wypadek zapytalem.

A tak BTW, cos gdzies czytalem ze zona Bueese'a tez ma jakas firme z nozami. Czy nie nie przypadkiem swamp rat?? Czy cos zle pamietam??

Moze mi to ktos objasnic?

KKamiLL
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

A tak BTW, cos gdzies czytalem ze zona Bueese'a tez ma jakas firme z nozami. Czy nie nie przypadkiem swamp rat?? Czy cos zle pamietam??

Alez oczywiście, że żona Jerry'ego prowadzi firmę robiącą Swamp Raty. Ale to nadal nie jest Busse... podobnie jak nie poórwnywałbym Benchmade'a "red line" robionego na Tajwanie z wysokim modelem "black line" czy "gold line". To nie jest to samo... po prostu.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

Swamp Rat "Battle
Rat" (one of the brands I DON'T like at all and don't support


Piter, nie rozumiem dlaczego nie lubisz Swamp ratów?
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Czyżby w związku z ich polityką wobec (braku) dealerów? :wink:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
haha przed chwila poczytalem sobie tamto forum. Polowa ludzi stamtad prawie zawalu dostala, bo ktos Mad Dogiem "nie do zdarcia" probowal rozlupac lodowne i rozwalic jedna cegielke. Ludzie maja tam po kilka takich nozy, ktore pewnie nawet nitki nie przeciely ech szkoda gadac :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

Piter, nie rozumiem dlaczego nie lubisz Swamp ratów?

Nie mówię, że to złe noże. Wręcz przeciwnie, szczerze mówiąc są funkcjonalne, dobrze zaprojektowane (ich tatuś to Busse w końcu) i nieźle trzymają ostrze. Ale po prostu nie przypadły mi do gustu... gdyż prawdopodobnie za dużo oczekiwałem od strony estetycznej. Po prostu znam Busse i miałem nadzieję, że od strony estetyki wykonania bagienny szczurek będzie OK, no choćby w połowie tak zrobiony jak noże Fallkniven. Ale niestety tak nie jest. Co, podkreślę raz jeszcze, nie umniejsza jego zalet użytkowych!

Czyżby w związku z ich polityką wobec (braku) dealerów? :wink:

Busse też ma taką politykę, ale nożyki ma przednie :)

BTW, może nadciągające do mnie BogDogi zmienią to wrażenie, bo zdaje się iż mają szansę ;)
  • 0

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

Polowa ludzi stamtad prawie zawalu dostala, bo ktos Mad Dogiem "nie do zdarcia" probowal rozlupac lodowne i rozwalic jedna cegielke.

Takaż jest właśnie amerykańska zasada współżycia - Political Correctness - i to w odniesieniu do wszystkiego ('Poor Kevin - he's trying so hard and these morons from Europe abused his masterpiece ...'). Zapytano mnie kiedyś o polski sport narodowy; z poważną miną wypaliłem: Chopping wood! i wtedy załapali, że ktoś może wyjść poza small talk ...
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

Light prying
Chopping into the scrap with the TUSK and giving it a couple of smacks with another piece of wood, the handle of the TUSK was flexed lightly (one hand, just elbow and shoulder no body weight), the TUSK cracked in half. No significant blade flex before the crack. This was repeated with the khukuris with no problem. They could easily break out the wood with no significant blade flex.

UPDATE : in the years since the TUSK failure, many knives have been subjected to this work without problems, even very cheap knives like those from Ontario can do this without gross failure.


To kolejny przykład słabosci MD gdzie ktoś podał wcześniej linka.
Jesli Mad Dog Tusk wymieka przy tescie z lekkim podważaniem jedną ręka bez obciążania całym ciałem i pęka to znaczy ze ludzie kupując MD wywalają kase w błoto. Zwłaszcza jesli inne o wiele tańsze noże tak protrafią bez szwanku.
Teraz kiedy mam dwa takie testy to musze stwierdzić że MD jest dobry marketingowo i tylko marketingowo. I w rzeczywistości wart jest kilkakrotnie mniej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024