Skocz do zawartości


Zdjęcie

test mad doga - Nowa polska stronka o nożach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Hmmm ja to widzę tak, wszystko już zostało powiedziane, a dalsze wałkowanie w kółko nie ma dla mnie sensu...
I kolejni dyskutanci wciąż nie zwracają uwagi na fakt, JAKI to był nóż od MD i porównują go z kosami zupełnie nieporównywalnymi.

Pozdrawiam świątecznie
Wszystkiego najlepszego :)

Mithr
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
moim zdaniem największym problemem jest to, że jakość i parametry noża nie idą liniowo z ceną. nie wierzę że bk&t potnie lodówkę bez wyszczerbień, nie wierzę że Kevin nie wymieni a noży...

no to jest Stridera:
In regards to strength, because of the steel (high carbon, high alloy stainless), high hardness, and thick large cross section, the WB is quite strong. It easily held 200 lbs on the handle without excessive flex and took an applied load of about 290 +/- 10 lbs to break the tip. With the force applied about 10" from the point at which the blade was in the angled join, and assuming the force was perpendicular to the handle ( the blade was wrapped to protect against shards), this gives a break torque of 2750 +/- 250 in.lbs. This is high

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pozdro
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

I kolejni dyskutanci wciąż nie zwracają uwagi na fakt, JAKI to był nóż od MD i porównują go z kosami zupełnie nieporównywalnymi.
Mithr


IMHO EBL-S i BKT10... to np. wielkoscia i gruboscia (najznaczniej to sie roznia tylko cena) podpasowuja sie pod Mad Dog Pygmy ATAK TG.. ciekawi mnie poprostu ile eventualnie mniej by wytrzymaly od tego MD ;)

... to tyle ;) mam wrazenie ze mr.Kevin ani mysli o wymianie tego noza ...
pozdrawiam
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

IMHO EBL-S i BKT10... to np. wielkoscia i gruboscia (najznaczniej to sie roznia tylko cena) podpasowuja sie pod Mad Dog Pygmy ATAK TG..

Xarr, no co ty... EBL-S ma wyraznie wyzsza klinge, no i nie jest ze stali 3/16" tylko z "cwiartki", która jest o 30% grubsza niz stal w PATAK TG.
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
... chodzi mi o to ze zarowno PygmyA jak i np BKT10 czy EBL-S to Utility Blades o podobych rozmiarach (ceny i jakosc wykonania ofkoz moga byc rozne ale nie o to chodzi...) ... i tu jestem ciekawy porownania... - gdzie koncza sie mozliwosci np. BKT10 w takim uzytkowaniu do jakiego jest przystosowany PygmyA :roll:

Pozdrawiam
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Właśnie wpadłem na pomysł, że tytuł powinien brzmieć:

"MAD test Mad Doga"
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
nie pierwszy raz sie Kevinowi noga podwija...
  • 0

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Podstawowe pytanie. Jeśli to są tylko 'cutting tools' to po kiego wała klinga ma prawie 5 mm grubości????
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Osobiscie uwazam Mad Doga za cos w rodzaju Katany wsrod nozy.
A jak ktos chce lom z zaostrzona krawedzia to jest wiele innych firm,
ktore robia swietne nazedzia i maja rewelacyjne podejscie serwisowe wiec droga wolna :)

Jeszcze jedno: bardzo was prosze nie piszcie o wymaganiach ludzi
cytuje "z pola bitwy" bo ci ludzie dobrze wiedza ze noza nie stosuje sie w zastepstwie kotwicy, to nie film :wink:

Nie bylo moja intencja kogokolwiek obrazic 8)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Podsumowujac, cos mi sie widzi, ze mniej bedzie teraz zamowien na wsciekle pieski wsrod Polakow :)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Eeee, nie będzie!
A w ogóle to do tej pory to normalnie taaakie zarzęsienie tego było... :)

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Hehe to jak ten kawal z biblioteka, co splonela: obie ksiazki poszly z dymem :)
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Jak Mad Dog straci tylko dwoch klientow to juz jest do tylu bardziej niz jakby nozyk wymienil :D A jakby bez gadania wymienil, najwyzej troche opr... ze na P-ATAK'u sie nie wiesza i ze to ostatni raz wymienia z takiego powodu tym panom to moze by i zyskal ze dwoch nowych klientow. Prosty rachunek.
Tak naprawde to mi nie chodzi czy noz sie zlamal czy nie, chodzi o postawe firmy ktora sprzedaje takie hardcore'owe noze. Ja na przyklad oczekiwalbym zeby postawa takiej firmy tez byla taka no jakby bardziej hardcore'owa. Wydaje mi sie za w przypadku takich firm reputacja jest duzo wazniejsza niz strata na jednym nozu.
Swingline
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
nie pierwszy raz sie Kevinowi noga podwija...


No kawał sqrwiela z tego gościa. Nabija ludzi w butelkę. Człowiek wywala 500 baksów na kosę podjarany internetowym forum na którym producent jest moderatorem a potem okazuje się ile to warte. Te kasowanie nieprzyjaznych postów do straszne chamstwo.

PS. Ten Kevin to pewnie rowy kopał albo spawał blachy aż internetowo wspomagany boom na nożach pozwala mu zrobić legendę i niezłą kasę.

PS2. Myślę że ten test pokazał jeszcze coś innego- jest b. mało nozy za które warto zapłacic ponad 100 baksów.
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Wnioski na przyszlosc dla knifemakerow?

Przede wszystkim, wykonywac jak najgrubsze kilingi, bo nic tak nie dziala na publicznosc, jak testy z lamaniem noza. To nic, ze bedzie gorzej cial, ale przynajmniej nikt nie powie, ze sprzet na XXX dolarow pekl, a noz za 20 dolcow wytrzymal.

Kiedys jakis gosc przywalil wielkim mlotem bodajze w SOG-a X42 polozonego na betonie i noz pekl na kawalki. Zrobil to samo z jakims kuchennym i ten byl caly. Firma SOG wykonala wiec kolejna wersje swojego sprzetu z nizej hartowanej stali, bo co z tego, ze test absurdalny, skoro bardzo obrazowy.

Oczywiscie, test polegajacy na wieszniu sie na nozu byl z pewnoscia od "walenia" o wiele bardziej realistyczny, choc takie obciazanie noza zdarza sie dosc rzadko.
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Sandokan wrote:

[...] choc takie obciazanie noza zdarza sie dosc rzadko.

No, nie wiem, podobno w USA jest dużo więcej szczupłych inaczej niż w Polsce :)
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

Oczywiscie, test polegajacy na wieszniu sie na nozu byl z pewnoscia od "walenia" o wiele bardziej realistyczny, choc takie obciazanie noza zdarza sie dosc rzadko.


czyzby ? jak juz chyba mapet wspomnial po to kupujesz fixed zeby moc nim rowniez podwazac czy wywazac..... drzwi/okno/jakies skrzynki etc.... i kurna ma wytrzymac..... po to kupujesz fixed zeby oprocz ciecia mozna bylo rabac, dziurawic i podwazac.... po to zeby nie taskac ze soba : siekiery, lomu, kilofa etc.... pewnie ze noz tego nie zastapi w 100%.... i o ile rozumiem ze czekan czy lom ma wytrzymac .... nie wiem tone powiedzmy (moze przesadzilem) to kurcze fixed ma wytrzymac ciebie i oporzadzenie.... czyli policzmy ile ? no jakies 150 kilo na pewno + malutki wspolczynik dynamiczny i mamy 200 kg jak nic..... jak nie wytrzymuje i ma sluzyc tylko do ciecia.... to mi wystarcza skladak
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

Wnioski na przyszlosc dla knifemakerow?

Przede wszystkim, wykonywac jak najgrubsze kilingi, bo nic tak nie dziala na publicznosc, jak testy z lamaniem noza. To nic, ze bedzie gorzej cial, ale przynajmniej nikt nie powie, ze sprzet na XXX dolarow pekl, a noz za 20 dolcow wytrzymal.


nie odwracaj kota ogonem. nie o to wszystkim chodzi aby noz wytrzymywal glownie takie naprezenia a ciecia sa calkiem niewazne. jesli Kevin robi TAKIE A NIE INNE TESTY (patrz fotki z wyginaniem noza) mowi TAKIE A NIE INNE RZECZY ("Mad Dog Knives uses Starrett 496-O1 high carbon tool steel on all their steel knives. Hardened, then selectively tempered, our blades have a Rockwell C-scale hardness of 61-62 at the edge (hard as a file), anda HRC 50-54 throughout the spine and full hidden tang.This provides superior edge-holding ability with exceptional durability for prying and chopping.") a potem sie tlumaczy ze w sumie to tak te testy to wytrzymuja ale specjalne taktyczne noze a nie ten wlasnie model, no i to co mowil to w sumie tak ale to tez sie odnosi do innych modeli...

Sandokan cala ta szopka ktora wystawia Kevin uswiadamia nam ze on preferuje tzw. tricki reklamowe. nie tego żąda sie kupujac noz za kilkaset baksow robiony przez znanego knifemakera ktorego produkty sa owiane legenda niezniszczalnosci utworzona TEŻ przez niego samego!

co nie zmienia faktu ze jego noz swietnie tnie i dlugo pozostaje ostry. tyle. dla zbyt duzej ilosci osob TYLKO tyle. bo to w koncu AŻ fixed. i AŻ Mad Dog...
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

Kiedys jakis gosc przywalil wielkim mlotem bodajze w SOG-a X42 polozonego na betonie i noz pekl na kawalki. Zrobil to samo z jakims kuchennym i ten byl caly. Firma SOG wykonala wiec kolejna wersje swojego sprzetu z nizej hartowanej stali, bo co z tego, ze test absurdalny, skoro bardzo obrazowy.

to był absurdalny test? dzieki niemu wiem, ze gdy wbije soga w deche, i wylamie w bok to moge nie miec czubka. nie moge za kazdym razem sie zastanawiac czy jak podwaze nim cos to noz mi sie skonczy. szczegolnie poza domem, gdzie czesto jest to moje jedyne narzedzie. nie tylko tnace.
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Swingline napisal:

Tak naprawde to mi nie chodzi czy noz sie zlamal czy nie, chodzi o postawe firmy ktora sprzedaje takie hardcore'owe noze. Ja na przyklad oczekiwalbym zeby postawa takiej firmy tez byla taka no jakby bardziej hardcore'owa.

Jeszcze bardziej hardcore'owa :wink: :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024