Skocz do zawartości


Zdjęcie

test mad doga - Nowa polska stronka o nożach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

budo_tloluvin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach


Ale który MadDog? ATAK? P-ATAK TG? LAB RAT? PANTHER? Mad Dog to człowiek, a nóż to Mad Dog „i tu wstawić nazwę modelu”. Wtedy można mówić np. ATAK jest liczony na wytrzymałość przy obciążeniu statycznym 200kg.

Padł mit? Żarty... ale cóż, mam na ten temat swoje własne zdanie... po prostu tym lepiej dla reszty – będą mieć mniejszy problem z dostaniem :)

No i co to znaczy "liczony na 200kg"? Jaki sposób zamocowania i przyłożenia siły? Bo na zdjęciach testowanie Rat’a i MD wyglądają... zupełnie inaczej.


Piter, nie wiem wlasnie ktory. Ktos rzucil takim tekstem i wlasnie stad moje pytanie. Po prostu chcialem sie dowiedziec. I nie wiem tez jaki sposob zamocowania itd...
Dlatego nie odbieraj tego jak moj atak na Mad Doga, bo nie o to mi chodzi.

Moj post wynika po prostu z czystej ciekawosci a zarazem szoku jakiego doznalem czytajac to i ogladajac zdjecia z testu.

Faktycznie testujacy wieszali sie na obu tych nozach przy innym zamocowaniu.
Ale tu nasuwa mi sie proste pytanie: Czy gdyby tak jak na Swamp Racie zaweiszono sie na np. MD Atak, albo jakims Busse 7" czy 9" (mowa oczywiscie o nozach zblizonej grubosci klingi), wytrzymalyby taki test?
Wiem ze na takie pytanie raczej nie dostane odpowiedzi, ale pytam dlatego ze nasuwa mi sie z kolei mysl ze od noza ktory jest 2 razy drozszy (a przy tym owiany wieksza slawa z racji podobno lepszej jakosci) powinno sie wymagac jeszcze wiecej.
Dla rozjasnienia: Rat wytrzymal te 108kg, ale za to wyszczerbil sie na lodowce, wiec np. busse basic 9" powinien wytrzymac to samo ale na dodatek IMHO nie wyszczerbic sie na lodowce.
Tak ja to postrzegam (a nie jestem przekonany czy moze wielu innych tez) - moze niewlasciwie, a moze jest ktos w stanie wyprostowac lub zmienic moje myslenie.
Sory za moje pytania i uwagi ale skoro doszlo juz do takich testow to sprobujmy wyjasnic to wszystko.

I jeszcze raz uwaga: moj post nie jest atakiem w zadna strone i w zadna firme.

KKamiLL


chcialbym zaznaczyc jedna rzecz: nie mozna opierac sie na opini w wyborze noza. w przypadku naszego testu War mogl jedynie ubrudzic sobie spodnie. jednak zauwaz, ze duzo ludzi poklada tyle wiary w marke - obojetnie jaka - opierajac sie na opinii, ze moga zawierzyc jej zycie. powiem szczerze - MD na pewno wybralbym na EDC - bo tylko tne. nie oszukujmy sie - ten noz wykonal te same zadania co Rat - nie tak wygodnie ale i rozmiary nie te. wytrzymal. a teraz pomysl sobie, ze War wisi gdzies wysoko na wbitym MD... i jak spadnie to nie ubrudza sie jego spodnie tylko wszystko dookola...
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
To prawda, ze nie wszystkie modele nadaja sie do tego samego. Jednak w powszechnym odbiorze wlasciciel utozsamia sie z nazwa firmy, nie z konkretnym modelem. Test pokazal granice mozliwosci Pygmy ATAK, dzieki temu, reszta uzytkownikow moze swiadomie kupowac go, wiedzac czego nim zrobic NIE mozna. Zazwyczaj firmy robiac testy bardzo umiejetnie pomijaja model testowanego noza, podkreslajac marke. W swiadomosci uzytkownika powstaje wtedy przeswiadczenie, ze WSZYSTKIE noze danej marki maja te same wlasciwosci. Co jest ewidentna bzdura.
Z przeprowadzonego testu wynika, ze MD Pygmy ATAK jest swietnym nozem, ktorego jednak nie nalezy obciazac ponad 100 kg obciazenia bocznego. I tyle. To czyste dane techniczne, nie majace nic wspolnego z marketingiem, psychologia, czy jakimikolwiek pozatechnicznymi czynnikami.
Wojtek
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
... i dla tego był to ŚWIETNY TEST ŚWIETNYCH NOZY 8)
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

... i dla tego był to ŚWIETNY TEST ŚWIETNYCH NOZY


... i dla tego NASTĘPNY BĘDZIE JESZCZE LEPSZY !!!! :D
Wojtek
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Bedzie nastepny??????? 8O :lol: :) :D

Zdradz chociaz kiedy bo bohaterow pewnie nie przedstawisz

KKamiLL
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

Zdradz chociaz kiedy bo bohaterow pewnie nie przedstawisz

ma być testowany między innymi Bob Loveless Black Bear Fighter z tego co wiem od bodo...
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
wlasnie - jednego z dwoch poswiece spokojnie
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
...testy ciekawe jeno ciut kosztowne :roll:
spuud
pozdrawia
ps
War przypomnij mi zebym nigdy nie dal ci (swojego) noza do reki :wink:
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
PiterM napisal:

lepiej dla reszty – będą mieć mniejszy problem z dostaniem

:peace: :peace: :peace: :peace:
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Dlaczego ta strona przestała działać?
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Sorry... :oops: już działa.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Chłopaki maja jaja , aby tak zmasakrowac Mad Doga :twisted:
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
trzeba miec jaja i pieniadze synku :) :) :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

trzeba miec jaja i pieniadze synku :) :) :)

do fantazji to sie juz przyczepic nie mozna :)
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
W całym tym teście to najbardziej było mi żal ...............Lodówki Mińsk taka "porządna " a oni sie nad nią pastwią : D
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Ponieważ maczałem ręce w MadDogach w naszym pięknym kraju, to zapytałem Kevina o zdanie na temat wymiany w ramach gwarancji tego noża (plus link do testu oczywiscie)... oto odpowiedź. Nie będę jej oceniał w żaden sposób. Aha, również przepraszam, ale jest po północy... i wstawiam w oryginale bez tłumaczenia:

Sir,
First Off: I am not in the habit of underwriting destructive testing by giving away free replacements for destroyed blades.

My knives are warranteed against failure due to defects in materials and workmanship for the lifetime of the original owner.Nothing more or less. My knives are designed to be cutting tools, first and foremost. Your statement, "I know that PATAK TG has been designed as a personal tactical / utility cutting tool. No more no less", seems to indicate that you understand this.

Any other uses would be entirely at the discretion and risk of their user/owner. I assume that you understand the difference between use and abuse as well, so I will also assume that you are writing at the behest of the man who broke the knife. Given the quality of the pictures you sent, I can not make a determination as to how much damage from impact, prying, etc. was done to the blade prior to the man breaking it, but it seems reasonable to suspicion that the knife saw some quantity of other abuse prior to the obviously abusive prying/hanging "test". (I can not read Polish, so the text of the article you appended to your email remains obscure to me, but the pictures do speak several thousand words).I make no specific warranty as to that knife model (Pygmy ATAK TG) holding up a 237 pound (108Kg) man by its tip, nor would I reasonably expect it to. After all, the stock in that bade is only 3/16" or .187", full flat ground to a zero edge at 62 HRC. This is hardly a suitable design geometry for a piton or prybar, nor is the heat treat of that blade design intended for such efforts. All Mad Dogs are strong for their size, but even my knives have their limitations. One of them is that thin blades should not be used as prybars, splitting wedges or cold chisels without expecting some problems.

If you honestly believe that the blade failed due to a defect in material or workmanship, return the both halves of the blade and any fragments to me, I will examine them and make a determination as to whether the knife failed due to abuse as opposed to actual defects in material or workmanship. If in my judgement the knife has broken due to a defect in materials or workmanship, I will replace it as per my specific warranty. If the man who broke it wants the fragments back after inspection, he should include a cashiers check in US dollars for covering the return shipping to Poland.

If the knife was broken simply because it was abused, the gentleman who did so is welcome to replace it as he sees fit. I would suggest that he purchase a stout pry bar first though, as this will probably satisfy the bulk of his needs. Should he decide he needs a Mad Dog specifically designed for a set of tasks other than normal cutting, I would be happy to build a custom blade for him, at custom prices. I would probably suggest something along the lines of the DESTROYER, which was purpose designed for use in extremely harsh situations. Even the DESTROYER has its limits though, so without a specific set of design criteria to work to, it will be difficult at best to come up with a suitable tool for your friend.

Thank You,
Kevin McClung
MD Labs
8333 Pecos Drive #4
Prescott Valley, Az, 86314
USA

  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Tak wiec prawda jest taka ze nawet Mad Dog nie da nikomu nowego noza tylko dlatego ze ten ktos sobie go polamal bo sie na nim wieszal.
Zreszta wytlumaczenie Kevina jest calkiem w porzadku i jak dla mnie calkiem zrozumiale jest to ze tak latwo skory nie sprzeda. Prawde mowiac nie mozna bylo sie spodziewac cudow bo swiat niestety jest taki ze za friko nikt nikomu jeszcze nic nie dal :(

Pozostaje tylko szukac dalej, az sie trafi na taki noz ktory wytrzyma nasza osobista definicje slowa "hardcore"

Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat

KKamiLL
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
A mi sie najbardziej podoba ''...but even my knives...'' -nie ma jak skromnosc :)

pozdr. i rowniez zycze wam wesolych swiat
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach
Czyli innymi slowy szansa na wymiane noza jest nikla ?

Kurde "lifetime warranty" to "lifetime warranty". Przypuscmy ze wlasciciel noza mial wypadek, walnal samochodem w drzewo, przygielo go do maski i siedzi uwieziony, jedyna szansa to wywazyc drzwi za pomoca noza, wydostaje sie, ale noz sie lamie, a na to mr MD, ze noz sluzy do ciecia nie do podwazania... Skoro tak, to kupujmy do jasnej cholery spyderco a nie noze, ktore rzekomo sa nie do zdarcia :?

Swoja droga kiedys na www busse przeczytalem, ze ich gwarancja obejmuje wszystkie zbniszczenia noza. Bylo cos nawet, o palniku acetylenowym :)

Coz, tak czy siak, przykra sprawa :(
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: test mad doga - Nowa polska stronka o nożach

Czyli innymi slowy szansa na wymiane noza jest nikla ?

Kurde "lifetime warranty" to "lifetime warranty". Przypuscmy ze wlasciciel noza mial wypadek, walnal samochodem w drzewo, przygielo go do maski i siedzi uwieziony, jedyna szansa to wywazyc drzwi za pomoca noza, wydostaje sie, ale noz sie lamie,

Coz, tak czy siak, przykra sprawa :(


Opisujesz skrajny przypadek. Wiec jesli producent bedzie chcial zrobie sobie reklame to Ci wtedy sprzet moze wymieni. Ale przeciez patrzac rozsadnie to jakby kady zaczal testowac swojego MadDoga czy inne markwe noze to chyba straciloby wszystko sens?

KKamiLL
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024