Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katori Shinto Ryu - Warszawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_pav
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Katori Shinto Ryu - Warszawa

Witajcie.
Na początku chciałem sie przywitać, gdyż jestem nowy tutaj.

Słyszałem, że w Warszawie na ul. Miedzianej 8 jest szkoła Katori Shinto Ryu. Interesuje mnie sztuka Walki Mieczem (Ken Jutsu, Jai Jutsu itp), Słyszałem również, że ćwiczą tam techniki Naginaty i Kija.

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tej szkoły?
z góry dzięki.

Pav
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu - Warszawa
Na temat Katorii Shinto Ryu w Polsce znajdziesz na tej stronce
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a co do sekcji w Warszawie to prowadzi ja Rafal Salapski
cwiczy tam okolo 12-15 osob.Organizujemy tez staze o ktorych informacje znajdziesz na podanej wczesniej stronce.Co do treningu Katorii to obejmuje on przedewszystkim miecz,dwa miecze,kodachi,bo naginata,yari i wiele innych,oczywiscie kazda bron w swoim czasie.Na temat Katorii jest tez artykul w najnowszym Budojo,relacja z wizyty w dojo Ritsuke Otake.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu - Warszawa
Mozesz powiedziec kto prowadzi tam zajecia ? Czyzby Pawel Kliglich ? Ciekawa sprawa jezeli to jest sekcja pod jego nadzorem. Wiem ze kiedys jezdzil czesto do Nowego Dworu. Moze wiec teraz przerzucil sie tez na Warszawe. Napiszcie cos wiecej na ten temat
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu - Warszawa
W Warszawie prowadzi Rafal Salapski,a sekcja istnieje od dawna i podlega pod Sensei Pawla Kliglicha.A co ma do tego Nowy Dwor?
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu - Warszawa
Ogolnie nic do tego nie ma. Tak tylko zapytalem bo wiem ze tam kiedys chyba tez byla sekcja Katori chcialem sie wiec tylko poinformowac. Dzieki za informacje.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu - Warszawa
W Nowym Dworze jest gosc od Katori i nazywa sie Robert Szlazkiewicz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Czy sa oddzielne treningi kenjutsu - nie wiem, musisz sie go zapytac.
  • 0

budo_pav
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu - Warszawa
Dziękuję Bardzo za pomoc :-)

Pav
  • 0

budo_firefox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Marsa :p

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu - Warszawa
jesli interesuje Cie miecz japonski (kenjutsu), to poza w/w Katori Shinto Ryu na Miedzianej (nie pamietam niestety godzin) sa tez przynajmniej 2 miejsca (2 znam, moze jest ich wiecej) z Kashima Shin Ryu, gdzie rowniez mozna cwiczyc kenjutsu :D
jedno to Budojo na Bekasów ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] )-treningi prowadzi sensei J.Pomianowski
a drugie - LO im. Staszica na Nowowiejskiej - sensei A.Bazylko ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] )
pozdrowienia
P.S. jako nowy, witam wszystkich :twisted:
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu - Warszawa
W Katori to tez przede wszystkim miecz. Już pisałem że na początek kenjutsu - miecz na miecz, póżniej iaijutsu , natępnie bronie bo, naginata teź na miecz itd - tak więc cały czas uczysz się posługiwania mieczem :-)
Co do sekcji w Warszawie prowafdzi ja Rafał , który uczy się u sesnsei Pawła Kliglicha , a wtrącenia Spajka dotyczą sekcji Nowqy Dwór gdzie Paweł Kliglich gościnnie kilka razy 10 lat temu prowadził treningi.
Więcej informacji na
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu - Warszawa
Mam pytanie do Adama Czy oprocz miecza cwiczycie tez regularnie techniki bo lub jo ? Dawniej na treningach u Pawla nie bylo tego wogole. Jak to teraz wyglada ? Ciekawy jestem czy cos sie w tym temacie zmienilo ?
Pozdrawiam
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu - Warszawa
Tak ćwiczymy regularnie bojutsyu (dlugosc 183 cm). Treningów jako takich jo (krótszym kijem ) nie ma w Katori. Jeżeli chodzi o broń to teraz ja najwięcej ćwiczę kenjutsu i naginatajutsu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024