Skocz do zawartości


Zdjęcie

Historia alternatywna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Historia alternatywna
Kiedys na forum toczyla sie dyskusja na temat historii Capoeira, w ktorej pojawily sie informacje, iz niby Capoeira czerpala z Savate czy tez Jeu de Marseille. Trudno mi z pewnoscia stwierdzic, iz tak nie bylo. Patrzac na obrazy Rugendasa trudno jednoznacznie zaprzeczyc. Przed chwila mialem okazje zobaczyc dokument o Savate na NG i watpliwosci narosly. W tamtej dyskusji (ktorej mimo opcji 'Szukaj' wynalezc nie moge) jakies materialy na ten temat mial jakoby posiadac Wosiu albo Jakub. I tu zwracam sie z prosba: Jezeli ktos z Was mialby jakies konkretne informacje na ten temat to prosze o przedstawienie ich tutaj. Z gory wszystkim dziekuje.

Axé!
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia alternatywna
Szukasz sensacji? Nie znajdziesz. Techniki w capoeira z kosmosu sie nie wziely :P Lepiej poszukaj info o tym z czego czerpali wiedze tworcy savate 8)
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia alternatywna
Nie szukam sensacji. Chcialem raczej wylowic ciekawostki. Techniki w Capoeira na pewno nie wziely sie z kosmosu, ale czesc z nich mogla zostac zapozyczona z Savate, o czym sie nie mowi.
Informacje o tym, z czego tworcy Savate czerpali mogles uslyszec w dokumencie na NG (ale chyba nie widziales :cry: ) Polecam zatem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lekture oraz powtorke dokumentu w piatek o 11:00 i sobote o 17:00 [[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]].
Jezeli nie chcesz pomoc, to nie przeszkadzaj prosze.

Axé!
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia alternatywna
Wlasnie takich ciekawostek. To ponizej, to Savate, nie Capoeira (choc trudno o pewnosc :lol: ).

Dołączona grafika
Rycina z 1847 roku
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia alternatywna
No niewykluczone ,że Capoeira ma jakieś techniki zapożyczone z Savate...

Ale nie spodziewaj(cie) sie ,że z tego powodu na forum wybuchnie skandal . Po prostu ten temat już był i raczej wszystko co mogło na ten temat zostać powiedziane , powiedziane zostało . Tak naprawde nikt nie zna poczatków Capoeiry , a jeśli sami Mestres nie znają na to pytanie odpowiedzi to czemu my mielibyśmy je znać , bądz wymyślać jakieś historje ??

Znana jest tylko historja Capoeira Regional , jest twórca jest M.Bimba , a co do Savate czy Jeu de Marseille to one raczej angoli nie przypominały (tj. były szybsze i mniej "transowe" ) ,ale oczywiście moge sie mylić (i wydaje mi sie ,że włąśnie tak jest :wink: )
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia alternatywna

Po prostu ten temat już był i raczej wszystko co mogło na ten temat zostać powiedziane , powiedziane zostało .

No wlasnie Wosiu (bodaj) nie podal zrodel, z ktorych wzial te 'rewelacje'. To o nie glownie (a nie o skandal) mi chodzi. Chcialbym sam moc przejrzec jakies potwierdzone zrodla na ten temat.
Savate (La Boxe Française) nie przypomina z pewnoscia Angoli. Ja raczej _jestem ciekaw_ czy to Regional nie zaciagnal bezposrednio jakichs technik. Chcialbym spojrzec na te sprawe nie tak, jak za czasow Getulio Vargasa bywalo (i jak niektorym ludziom do dzis zostalo :wink: ).

Pozdrowki!
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia alternatywna

Ja raczej _jestem ciekaw_ czy to Regional nie zaciagnal bezposrednio jakichs technik.


Moim zdanie m z pewnościa tak ... Bimba przyznawał sie (ponoć)
,iz techniki Regional to nie tylko techniki z "pierwotnej" Capoeiry (Bimba twierdził (ponoć :wink: ) że ruchy z Regional sa starymi i już zapomnianymi technikami ) ale też elementy boksu i akrobatacji majacych na celu zmylenie lub zaskoczenie "przeciwnika" .

Dobra kończe . Ide ogladać "Dziaki z Klasą " :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024