Skocz do zawartości


Zdjęcie

MD vs Busse vs Extrema Ratio vs ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

MD vs Busse vs Extrema Ratio vs ...
Witam,
ostatnio zaspakajając moje uzależnienie :roll: kolejnymi zdjęciami pięknych ostrzy, naszło mnie pytanie dotyczące różnicy pomiędzy nożami znanych i kochanych producentów. Otóż jaka może być różnica jakości/wytrzymałości/itp. między nożami Mad Doga, Busse'a, C. Reeve'a, Extremy Ratio itd. itd. Noże wymienionych przeze mnie producentów cechują się doskonałymi recenzjami i entuzjastycznym podejściem użytkowników i fanów :wink: . Jednak dla wielu z nas sprawą decydującą o nożu jest jego cena :( . A różnice o dziwo są całkiem spore. Np. Doberman Extremy Ratio można dostać za oceanem już za ok 200$. Chciałbym Mad Doga w takiej cenie znaleźc... :roll:
Jakie są różnice między tymi high-endowymi nożami, skoro mimo wszystko ich ceny się różnią? Chodzi mi o to, żebyście wskazali istniejące różnice decydujące o tym, że dane noże są wyżej cenione, a co za tym idzie - również droższe, od innych.
Chyba trochę namąciłem :oops: , jednak poproszę o obiektywne wypowiedzi znawców tematu. :-)
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: MD vs Busse vs Extrema Ratio vs ...
Niedawno mialem problem co kupic Stwierdzam najlepszy z tych "wyzej wymienionych" to ten co ci sie podoba najbardziej taniej drozej i tak Ci bedzie sluzyl.... jak wierny pies ,chodzby to byl "Mad Dog" :)
Pytalem o Busse wiekszosc pozytywnych mysi Co tu duzo gadac Bede gadal jak kupie.... :) :) :)
Sorki ze tak pie...... Ja to moge doradzic jak w lesie nie zginac....
Juz widze dopiski o k..... poeta sie znalazl :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MD vs Busse vs Extrema Ratio vs ...
Wszystkie z tych nozy, ktore wymieniles maja spory zapas mocy przy tradycyjnym uzywaniu. Nie bedzie wiec przesada jeski napisze, ze wszystkie sa nie do zajechania. Przy kupnoie kieruj sie wiec estetyka i tym, jak Ci noz lezy w rece. Mnie najbardziej z wygladu pasuja Busse 8)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: MD vs Busse vs Extrema Ratio vs ...

Ja to moge doradzic jak w lesie nie zginac....


Jak w lesie nie zginac??
Miec "mad" doga i isc jego sladem :)

KKamiLL
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: MD vs Busse vs Extrema Ratio vs ...
Cóż, szczerze mówiąc Extrema nie bardzo mi pasuje do tamtych trzech konkurentów... To są noże robione maszynowo (poprawcie mnie jak się mylę)... I generalnie na moje oko wykończeniem choćby, materiałami ustępują MD, B, czy CRK....
Busse to niesamowita INFI, ile w tym legendy, a ile właściwości stali 'wymyślonej i zmodyfikowanej' przez Busse - nie wiem jeszcze, wiem tylko że po pół godzinie rąbania suchego drewna cienką krawędzią tnącą Battle Mistress golącą co się da bez problemu, nie znalazłem na niej ani śladu zużycia, nawet małej nieciągłości paznokciem... MD ATAK tego nie dokazał. To noże do cięężkiej roboty, zresztą kształt na to wskazuje, ciężko SH zrobić coś prezyzyjnie.... Oczywiście są też mniejsze...
MD - tu z kolei płacisz za legendę i to, że Twój nóż jest ręcznie zrobiony przez jednego człowieka i jego pomocników... Zahartowany z wielką starannością, inaczej na krawędzi i na grzbiecie, sprawdzony indywidualnie... Idealnie leżyw dłoni, genialnie wyważony. Wykończenie powala...
Jeśli idzie o Chrisa - o Sebenzie już wszystko napisano. Wykończenie, które Nie Może Być Lepsze i nigdzie podobnego nie widziałem. Ze stałymi ostrzami nie miałem do czynienia, ale z wykończeniem podobnie, materiały i projekty są sprawdzone i ponoć sprawdzaja się znakomicie.
Weź jeszcze pod uwagę, że trzy ostatnie firmy długo stosunkowo istnieją, są ludzie, którzy mają ich noże od 10, kilkunastu lat... I wciąż są nimi zachwyceni, i nic w nich nie nawaliło.
A gdyby jednak, bezwarunkowa dożywotnia gwarancja...
Każda z firm jest inna i nie znajdziesz wszystkiego w jednej... Dlatego poszukiwania czegoś dla siebie są tak fascynujące...

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MD vs Busse vs Extrema Ratio vs ...
No to mu doradziles Mithrandir. Facet teraz pewnie sie slini nad fotami i nadal nie wie, co wybrac :)
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MD vs Busse vs Extrema Ratio vs ...
Dzięki za odpowiedzi. Okres ślinotoków na widok pięknego ostrza już mam za sobą :lol: , teraz już pozostaje tylko gorączkowe myślenie, który bank powinienem odwiedzić :wink: ...
Mimo wszystko już mam trochę bardziej klarowną wizję "Tego Noża" :wink: . Szczególnie informacja Mithrandira o ostrzu MD jest dla mnie ważna, gdyż teraz już jestem pewien, że powinienem skupić się na nożach Busse... :)
Extrema Ratio może rzeczywiście jest o klasę niższa, pozostają jeszcze fixed Chrisa? Czy są one porównywalne do noży Busse, które do tej pory są to jedynymi, których negatywnej opinii (poza problemem dostępności) jeszcze nie znalazłem 8O .
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: MD vs Busse vs Extrema Ratio vs ...
Pokusiłbym się na dołączenie do potencjalnej listy kilku "fixed" Stridera... też niezgorsze ;)
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MD vs Busse vs Extrema Ratio vs ...
No fakt, przegapiłem Strydera :oops: - czy jednak jakość jego noży jest porównywalna do Busse'a czy Mad Doga?
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: MD vs Busse vs Extrema Ratio vs ...
Tak, ja tez pomyślałem o S, ale postanowiłem raz dla odmiany odpowiedziec dokaldnie na pytanie...:)
Myślę, że Strider powinien znaleźć się w topowej trójce zamiast Extrema. I myślę, że dorównuje konkurentom, chociaż znowu dostajesz przecież noże inne, o innej filozofii...
Jeśli idzie o MD... Nie skreślaj, dobrz Ci radzę. Gdybym miał pozbyc się jednego z dwóch, bez wahania oddalbym Busse. Rzecz w rąbaniu idzie w sporej mierze o szlif, u B bardziej korzystny... Poza tym MD naprawde golił w locie:)

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: MD vs Busse vs Extrema Ratio vs ...
A ja mam pytanie do tych ktorzy mieli CRk, busse, mad doga i stridera w lapach, a najlepiej uzywali go przez dluzszy czas:
Czy uzywaliscie tez extrema ratio i faktycznie mozecie powiedziec z doswiadczenia ze nie powinno sie stawiac extremy razem z CRK, busse itd?

KKamiLL
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: MD vs Busse vs Extrema Ratio vs ...
Odpowiedź brzmi: nie używałem Extrema... Tylko trzymałem w ręce. Mówię tylko o swoich wrażeniach i przemyśleniach... Po prostu mam coś takiego, że jak patrze i dotykam to mi sie jakiś obraz wytwarza.
Zresztą mówiłem szczegółowo o wykończeniu, konstrukcji, zaiste nie jestem w stanie powiedzieć, jak to jest w polu... Ale właściwie co to znaczy? Że wytrzyma raczej nie wątpię... Ergonomia..? Wygoda? Przydatność kształtu? Tępienie..? Pewnie tak... Nie oceniałem.

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_nurek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MD vs Busse vs Extrema Ratio vs ...

Cóż, szczerze mówiąc Extrema nie bardzo mi pasuje do tamtych trzech konkurentów... To są noże robione maszynowo (poprawcie mnie jak się mylę)... I generalnie na moje oko wykończeniem choćby, materiałami ustępują MD, B, czy CRK....
Mithr


A jak sadzisz, w jaki sposob sa robione noze magicznego Chrisa?
Obrabiary CNC... Tylko dobre.

Kiedys na jednym zagranicznym forum z ostrzem w nazwie, byla dyskusja o tym co to jest wlasciwie full custom.
I jedynym sposobem produkcji customa ktory nie budzil totalnie zadnych sprzeciwow, bylo wlasnoreczne kucie, i pozniejsze obrabianie przy pomocy recznych narzedzi...
Inne sposoby budzily juz watpliwosci purystow.(np. u ortodoxow szlifierka tasmowa)
Wiec bylbym raczej ostrozny w ferowaniu wyrokow na podstawie metody produkcji.
Dla mnie Custom, to noz w ktory (nie zaleznie od metody wykonania) moge ingerowac: cut ciensza klinga, masywniejszy chwyt, rampa centymetr do przodu, inna stal, takie tam indywidualne dostosowanie do mła.

pozdr.
n.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024