Skocz do zawartości


Zdjęcie

co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
Oczywiscie HOSE.Przepraszam.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Kolego HEZO,sparing w Twoim klubie MA nie wchodzi raczej w gre,bo skad wiem,co mi sie tam moze przydarzyc


:rofl: :rofl: fajne :D

Jak ktoś chce sprawdzić skuteczność capo to zapraszam do nas na trening! Posprarujcie sobie z naszym trenerem!


Capomiro, czy Twoj trener wie ze zalatwiasz mu sobotnie sparingi Vale Tudo ? :D
  • 0

budo_hose
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
No to ja ci powiem co by ci sie moglo przytrafić, mianowicie wybicie ci z glowy capo jako dobrego stylu do VT.

bardzo dobrze to opisał flash.

cały czas aktualne jest zaproszenie, jeśli masz ochote sobie posparować i zweryikowac swoj punkt widzenia.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
nudzicie juz panowie... proponuje EOT
  • 0

budo_m4ci3k
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sokółka, Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Kopniecie o ktorym mowie to compasso.


eeeee????? compasso??

co do capomiro - stary, powiem Ci tak - capo w VT raczej nie bedzie mialo swojej historii - Ty mowisz o mieszance roznych stylow bazujac na capo. Mysle, ze stoczylbys pare walki i zmienilbys baze ;} sad but true.

Co do innych - skonczcie ludzie pierdolic ze capo to taniec, bo to bzdura okrutna. Niech ktos mi powie, dlaczego uwazacie ze to taniec?? Bo kolega napisal 5 postow wyzej?!
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Aha! Jak ktoś chce sprawdzić skuteczność capo to zapraszam do nas na trening! Posprarujcie sobie z naszym trenerem!
Treningi zawsze w sobotę w SPnr1 w Pszczynie godz.15-18.
Zapraszam!

hehehehe, na tej zasadzie ty mozesz posparowac z mooim trenerem i on ci wtlucze,tyle ze to nijak nie ma uzasadnienia co jest lepsze,bo trenerzy to ludzie raczej z wiekszymi umiejetnosciami niz cwiczacy.dlatego tez nie byloby to miarodajne.jakos nie odpowiedziales jeszcze na sugestie,zeby pojechac gdzies do klubu VT i powalczyc.
Piaba-ciagle mowienie,ze nikt tu nie ma pojecia o capo robi sie nudne.a Flash bardzo dobrze uzasadnil co mial uzasadnic i nic dodawac nie trzeba.tez jestem za eot
  • 0

budo_karate kid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Kopniecie o ktorym mowie to compasso.


eeeee????? compasso??

co do capomiro - stary, powiem Ci tak - capo w VT raczej nie bedzie mialo swojej historii - Ty mowisz o mieszance roznych stylow bazujac na capo. Mysle, ze stoczylbys pare walki i zmienilbys baze ;} sad but true.

Co do innych - skonczcie ludzie pierdolic ze capo to taniec, bo to bzdura okrutna. Niech ktos mi powie, dlaczego uwazacie ze to taniec?? Bo kolega napisal 5 postow wyzej?!


Bo dla mnie capo wyglada jak taniec i jest rownie skuteczne co taniec 8O
Sad but true :twisted:
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
Tak, tak...
Dołączona grafika

Jakoś nie widziałem nikogo w znaczących turniejach MMA, kto opierałby się na Capo. Póki nie zobaczę, nie uwierzę.
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Jakoś nie widziałem nikogo w znaczących turniejach MMA, kto opierałby się na Capo. Póki nie zobaczę, nie uwierzę.


ja rowniez poki nie zobacze nie uwierze...
  • 0

budo_m4ci3k
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sokółka, Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Bo dla mnie capo wyglada jak taniec i jest rownie skuteczne co taniec 8O
Sad but true :twisted:


Stary, nie wiem gdzie zes sie wychowal, ale u mnie takich tancow nigdy nie bylo :) nie mowie o skutecznosci capo, bo nie ma o czym mowic.
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Flash,nie zgadzam sie z Toba.Twoje argumenty nie sa przekonujace chocby dlatego,ze nie masz bladego pojecia o Capoeirze,bo pewnie jej nigdy nie trenowales.A jesli nie trenowales,to nie oceniaj jej skutecznosci.Zawsze kiedy ktos mi mowi,ze Capoeira to taniec,to ja mu mowie> pojedz do Brazylii,pojdz na jakas rode,gdzie spotykaja sie rozne grupy i zobaczysz,ze Capo jest walka.Ale i tak najwieksza zaleta Capoeirista jest to,ze ma szeroki repertuar i wielu technik nie pokazuje.Uzywa ich dopiero w sytuacjach krytycznych,co jest zaskoczeniem dla przeciwnika i stanowi wielki walor Capoeiry.
Kopniecia w Capo sa podobne do tych w innych MA,ale w odroznieniu np. do Thaia,w Capo kopie sie punktowo,nie silowo.Kopie sie stopa,nie piszczelem.Z tego co widzialem,to Capoeirista maja ogolnie szybsze kopniecia od Thaibokserow(chodzi tu oczywiscie o elite),chociaz wiadomo,ze sa wyjatki od reguly.Poza tym Capo posiada kopniecie,jakiego nie ma w innych MA.Dobrze wykonane,przynosi ono trwala szkode,w wielu przypadkach nawet smierc,trafionemu.Opanowanie tego kopniecia nie jest latwe,wymaga duzo treningu,przewaznie nie jest ono wykonywane na glowe,ale na kolana,jednak jesli trafic glowe drugiego czlowieka tym kickiem,to przykro mi panowie,ale najwiekszy twardziel wygladalby marnie.Kopniecie o ktorym mowie to compasso.
Co do gingi to powiem tak > ogladajac K1 i UFC,odnosze wrazenie,ze uczestnicy tych turniejow walcza strasznie statycznie.Ginga natomiast pozwala w oku mgnienia zmienic pozycje i miejsce,co jest atutem Capoeiry.Smiem twierdzic,ze najlepsi Capoeirista ruszaja sie lepiej od bokserow.Dobrej gingi trzeba sie jednak uczyc wiele lat,niektorzy twierdza,ze cale zycie.Poza tym Capoeira opiera sie na unikach(podobnie jak boks)i balansowaniu cialem.Kopniecia Kickboksera jak np. Aerts moga byc mocne,ale co z tego,jesli dobry Capoeirista bedzie ich unikal i kontrowal?Wielu nie docenia Capo,bo widzialo raz kiedys jakis pokaz i mysli,ze Capo to tylko machanie nogami w powietrzu i akrobacje.W Brazylii kazdy Capoeirista trenuje swoje kopniecia na worku i tarczach,sa sparingi(jogo duro).Capoeira w Polsce nie jest jeszcze na takim etapie,zeby moc ja w 100% porownac do rdzennej-brazylijskiej.Tak samo jest z BJJ brazylijskim a polskim.W Brazylii treningi BJJ wygladaja zupelnie inaczej niz w Europie.

Osobiscie uwazam,ze Capomiro moze sprobowac swoich sil na VT.Czemu nie.Oczywiscie musi sie do tego sumiennie przygotowac i miec opanowany parter.Nazywanie Capo "tancem ludowym" jest ponizej wszelkiej krytyki.

Kolego HEZO,sparing w Twoim klubie MA nie wchodzi raczej w gre,bo skad wiem,co mi sie tam moze przydarzyc,gdybym nawet wyperswadowal Ci dalsze dyskusje na temat skutecynosci Capo?



A jak sie trenuje bjj w brazylii??
Kurcze dobrze ze zawodnicy w K1 nie opanowali jeszcze tego waszego smiertelnego kopniecia w kolano bo co gale musieliby nowych szukac, starym zawodnikom miejsca na cmentarzu by braklo
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Capomiro, czy Twoj trener wie ze zalatwiasz mu sobotnie sparingi Vale Tudo ? :D



:) :) :)


ja rowniez poki nie zobacze nie uwierze...


blogoslawieni ktorzy nie zobaczyli a uwierzyli :)





no ok ja tez nie wierze ;)
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Ale i tak najwieksza zaleta Capoeirista jest to,ze ma szeroki repertuar i wielu technik nie pokazuje.Uzywa ich dopiero w sytuacjach krytycznych,co jest zaskoczeniem dla przeciwnika i stanowi wielki walor Capoeiry.
Kopniecia w Capo sa podobne do tych w innych MA,ale w odroznieniu np. do Thaia,w Capo kopie sie punktowo,nie silowo.Kopie sie stopa,nie piszczelem.Z tego co widzialem,to Capoeirista maja ogolnie szybsze kopniecia od Thaibokserow(chodzi tu oczywiscie o elite),chociaz wiadomo,ze sa wyjatki od reguly.Poza tym Capo posiada kopniecie,jakiego nie ma w innych MA.Dobrze wykonane,przynosi ono trwala szkode,w wielu przypadkach nawet smierc,trafionemu


Tajemne techniki ninja? Takie bajki to juz mi pod 'zabijanie jednym ciosem' i tajemne 'ciosy wibrujacej piesci' podpada. Jak to kiedys powiedzialem klocac sie z jednym o 'tajemne techniki'. Znudzilo mi sie juz zaprzeczanie i stwierdzilem, ze skoro takie techniki sa uczone kazdego ucznia z danym stazem to wcale nie sa takie sekretne. A skoro zna je tyle osob to ja nie wierze, ze nie ma choc jednego ktory splami swoj honor (tak tak wie, niezle :) ) i wygra jakis turniej K-1 czy Vale Tudo i garnie wielkie pieniadze. Nie wszyscy honorowo strzega 'swoich tajnych technik'.

Smierc to przeciwnikowi mozesz przyniesc i lewym prostym jak dobrze trafisz. A co do kopania stopa to gratuluje odwagi, ja bym sie bal, stopa w dobrze wystawione kolano. Au.

M.
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

ja rowniez poki nie zobacze nie uwierze...

blogoslawieni ktorzy nie zobaczyli a uwierzyli :)

Błogosławieni Ci, którzy nie wypowiadają się, jeżeli ich wypowiedź nic by nie wniosła do dyskusji.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Bo dla mnie capo wyglada jak taniec i jest rownie skuteczne co taniec 8O
Sad but true :twisted:

No to wygląda na to ze jesteś idiotą. Widziales kiedys taniec? Taki popularny np.: Tango, Walc, czy Samba. To są tańce, capoeira to sztuka walki. Moze przejdz sie na jakąś szkółke tańca a przekonasz sie jak to wygląda, no chyba ze jestes człowiekiem tak zwanym "od łopaty" i wolisz pisać w necie o rzeczach o ktorych nie masz pojecia.
Sorki ale juz nie wytrzymuje jak takie %&@# piszą ze Capoeira to taniec i jest skuteczna tyle co taniec.
Pozdro dla wszystkich speców i znawców sztuk walk :twisted:
PS.: Treść topicu odbiega znacznie od jesgo tematu wiec moze by go zamknąć?
  • 0

budo_karate kid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?


Bo dla mnie capo wyglada jak taniec i jest rownie skuteczne co taniec 8O
Sad but true :twisted:

No to wygląda na to ze jesteś idiotą. Widziales kiedys taniec? Taki popularny np.: Tango, Walc, czy Samba. To są tańce, capoeira to sztuka walki. Moze przejdz sie na jakąś szkółke tańca a przekonasz sie jak to wygląda, no chyba ze jestes człowiekiem tak zwanym "od łopaty" i wolisz pisać w necie o rzeczach o ktorych nie masz pojecia.
Sorki ale juz nie wytrzymuje jak takie %&@# piszą ze Capoeira to taniec i jest skuteczna tyle co taniec.
Pozdro dla wszystkich speców i znawców sztuk walk :twisted:
PS.: Treść topicu odbiega znacznie od jesgo tematu wiec moze by go zamknąć?


Moim zdaniem capoeira wyglada jak taniec. Moze nie taki jak tango, ale jednak taniec. Poza tym, z tego co czytalem o capo to jest to "sztuka walki polaczona z tancem i akrobatyka". A jezeli mowimy o skutecznosci, to na naprzeciw capoeirista postawmy kickboksera lub thaibkosera z takim samym stazem. Moim zdaniem, ci drudzy maja duza wieksza szanse na zwyciestwo, nie mowiac juz o kims wyszkolonym pod katem vale tudo. Jednak to tylko moje skromne, byc moze niezbyt obiektywne zdanie.


  • 0

budo_m4ci3k
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sokółka, Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Poza tym, z tego co czytalem o capo to jest to "sztuka walki polaczona z tancem i akrobatyka".


Wybacz, ale po tym widze, ze wiesz o capoeira tyle, co ja o sytuacji finansowej w Katarze na przestrzeni ostatnich 20 lat..oczywiscie, z tego, co czytalem :P Powiedz mi, gdzie widzisz tam taniec???? Ja trenuje rok i dalej nie moge go dostrzec. Fakt, moze to ta pomrocznosc jasna...
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
wlasnie wrocilem z brazylii i mialem okazje ogladac jedna ale za to wielka awanture na imprezie capo. z zkilku walk ktore mialem szanse widziec ( nie mowie o tej ostatniej gdzie pralo sie ze 20 osob :twisted: ) zawsze dochodzilo do zwarcia, jeden albo drugi gracz staral sie przewrocic na ziemie drugiego, a najczesciej wykonywana do tego technika bylo arrastao (czyli popularne wejscie w nogi)
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
Zakończmy już ten temat bo i tak nie wysnujemy żadnych nowych wniosków.
Podsumowując, aby wystartować w zawodach Vale Tudo trzeba: ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć (najlepiej przekrojowo), oraz dużo sparować (również z przeciwnikami wywodzącymi się z innych stylów i szkół). Nie licząc już tego, że trzeba się dobrze odżywiać :) itd.
  • 0

budo_chupacabra
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Poza tym Capo posiada kopniecie,jakiego nie ma w innych MA.

przestraszony

Dobrze wykonane,przynosi ono trwala szkode,w wielu przypadkach nawet smierc,trafionemu.

przestraszony przestraszony

Opanowanie tego kopniecia nie jest latwe,wymaga duzo treningu,przewaznie nie jest ono wykonywane na glowe,ale na kolana,jednak jesli trafic glowe drugiego czlowieka tym kickiem,to przykro mi panowie,ale najwiekszy twardziel wygladalby marnie.

przestraszony przestraszony przestraszony

Kopniecie o ktorym mowie to compasso.

przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024