Skocz do zawartości


Zdjęcie

co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
Piaba ty masz 13 czy 14 lat?
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Piaba ty masz 13 czy 14 lat?


:lol: :lol: :lol:

Ale do tematu wracajac to dajcie chlopakowi spokuj!!! Pojdzie-zobaczy! A moze mu pojdzie!
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
Dajcie mu looz, jak chce to niech trenuje capoeire. Wiadomo że będzie masakra ale nie tacy wchodzili do klatek :lol: ninjitsu, kung fu i wiele innych śmiesznych stylów walki. capoeira wedłóg mnie nie jest wogóle stylem walki ale może się myle, więcej tam jest salt i tańca niż walki wedłóg mnie osobiście. Ale sam teraz trenuje w soboty same akrobacje z capoeiry u kumpla, chodź na codzień vale tudo. Jednak ja trenuje to bo to mnie zawsze pociągało :) np. biegnąć i odpić się od ściany robiąc salto, to jest to :!: :) i napewno tego w walce nie będę wykorzystywał, ale to fajna rzecz.
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
ciekawe czemu Capoeira nie brala udzialu w walce z Shao Kahnem, w turnieju Mortal Kombat ! PIABA o wielki fighterze ! wytlumacz nam to !
:rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Zakończmy już ten temat bo i tak nie wysnujemy żadnych nowych wniosków.
Podsumowując, aby wystartować w zawodach Vale Tudo trzeba: ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć (najlepiej przekrojowo), oraz dużo sparować (również z przeciwnikami wywodzącymi się z innych stylów i szkół). Nie licząc już tego, że trzeba się dobrze odżywiać :) itd.

CHWDP- chodzmy wszyscy do pubu!!!!! (ogladalo sie K,Wojewodzkiego to sie wie :) )
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Zakończmy już ten temat bo i tak nie wysnujemy żadnych nowych wniosków.
Podsumowując, aby wystartować w zawodach Vale Tudo trzeba: ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć (najlepiej przekrojowo), oraz dużo sparować (również z przeciwnikami wywodzącymi się z innych stylów i szkół). Nie licząc już tego, że trzeba się dobrze odżywiać :) itd.

CHWDP- chodzmy wszyscy do pubu!!!!! (ogladalo sie K,Wojewodzkiego to sie wie :) )


Macias dobrze gada, ja stawiam.
  • 0

budo_pakoczaturian
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
Codziennie trace ok pół godziny w pracy aby czytać dalszy ciąg tego tematu :D :D :D
Ale mam niezły ubaw :wink:

Macias napisał:
Trochim napisał:
Zakończmy już ten temat bo i tak nie wysnujemy żadnych nowych wniosków.
Podsumowując, aby wystartować w zawodach Vale Tudo trzeba: ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć (najlepiej przekrojowo), oraz dużo sparować (również z przeciwnikami wywodzącymi się z innych stylów i szkół). Nie licząc już tego, że trzeba się dobrze odżywiać itd.
CHWDP- chodzmy wszyscy do pubu!!!!! (ogladalo sie K,Wojewodzkiego to sie wie )


Macias dobrze gada, ja stawiam.



Bardzo dobrze gada - drugą kolejkę ja postawie
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
saku!!! czytasz a nie grzmisz !!! :twisted:

cholera ja przez to pracować nie mogę :twisted: cały czas myślę o capo i na boga chcę to :!: chcę opanować to kopnięcie :!: i te uniki lepsze niż bokserskie i ....... i będę nie do zajebania :)

zamknij to wreszcie :!: daj ludziom pracować :twisted:
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

saku!!! czytasz a nie grzmisz !!! :twisted:

W tym problem, że Saku właśnie odpoczywa i nie czyta tego. Jeszcze raz apeluje o zakończenie tego tematu.
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Dajcie mu looz, jak chce to niech trenuje capoeire. Wiadomo że będzie masakra ale nie tacy wchodzili do klatek :lol: ninjitsu, kung fu i wiele innych śmiesznych stylów walki. capoeira wedłóg mnie nie jest wogóle stylem walki ale może się myle, więcej tam jest salt i tańca niż walki wedłóg mnie osobiście. Ale sam teraz trenuje w soboty same akrobacje z capoeiry u kumpla, chodź na codzień vale tudo. Jednak ja trenuje to bo to mnie zawsze pociągało :) np. biegnąć i odpić się od ściany robiąc salto, to jest to :!: :) i napewno tego w walce nie będę wykorzystywał, ale to fajna rzecz.


nie smiej sie... :P gosc od ninjitsu wygral ktores z pierwszych ufc :)
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
Widze,ze wiekszosc z Was to chyba doswiadczeni fighterzy,ktorzy maja za soba wiele turniejow Vale Tudo i mowia z doswiadczenia o skutecznosci roznych SW.Dlatego pewnie powinienem bez kwestionowania przyjac Wasze opinie wynikajace z niezaprzeczalnej wiedzy o walce i sportach walki.A dlaczego z ust zadnego z mistrzow innych MA nie padaja takie slowa,ze Capo jest nieskuteczne i ze w ogole to ninjitsu jest smieszne i ze Kung-Fu cos tam.Bla,bla,bla.Zalosne.Inaczej tego sie nazwac nie da.
Wymadrzacie sie tak,jakbyscie niewiadomo ile trenowali i widzieli,a jestem w 99,9 % pewien,ze to jest po prostu dyletanckie gadanie.Oczywiscie,moze czesc z Was ma jakies tam doswiadczenie,ale nie takie,zeby moc oceniac skutecznosc roznych styli.
Poza tym tak jak juz mowilem - z tego co piszecie wynika,ze widzieliscie jakis pokaz Capo,ktory jest nastawiony na akrobacje i efektownosc.Co innego roda w academia(szkole).Ale watpie,ze zrozumiecie o co chodzi.

A to,ze na VT nie ma przedstawicieli Capo to nieprawda.Moze nie na tych komercyjnych typu Mecca albo UFC,ale tam gdzie VT powstalo,czyli w Brazylii, biora udzial Capoeirista.A K1 to w duzej mierze show,aa nie walka.Co tam robi taki Akebono albo Musashi?Albo chocby Bob Sapp.To jest po prstu forma rozrywki dla Japonczykow.Sa tam fighterzy z prawdziwego zdarzenia,ale duzo w tym robienia pod publiczke.

Co do tego,ze na VT komercyjnych nie ma zbyt duzo Capoeirista nie swiadczy o tym,ze Capo jest nieskuteczne.Wiekszego idiotyzmu nie slyszalem.Ilu na VT jest zawodnikow z KM?Bas Rutten i na tym chyba koniec.Tzn.,ze KM jest nieefektywne?Nie.Po prostu niektore SW maja inne zalozenia, celem treningow nie jest udzial w walkach w klatce.Tak jest chocby w przypadku Capo,Kung-Fu itd.Ale to nie swiadczy o tym,ze to nie sa SW!

W ogole to mialem smiechawe jak Eriksson z UFC zostal w pierwszej rundzie znokautowany przez sredniego boksera Briggsa na ostatniej gali K1.Wielkie UFC,bo sie ze...

Jakub opisal wam wlasnie,ze Capo w Brazylii to co innego niz Capo w Europie.

No i nie mozna nie zgodzic sie z Trochimem,bo chlopak ma po prostu racje,wg mnie.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
Masz racje sam napisałeś, że capo nie zostało stworzone, do Vale Tudo i tyle. Nigdy nie twierdziłem, że capo nie jest sztuką walki i z tego, co czytałem niewielu z uczestników dyskusji tak mówiło. Ja uważam po prostu, że capo nie jest optymalnym wyborem, jeśli chcesz walczyć w Vale Tudo jest wiele znacznie bardziej efektywnych styli.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?

Jakub opisal wam wlasnie,ze Capo w Brazylii to co innego niz Capo w Europie.

tak to chyba nie napisalem, a jezeli tak to chodzilo mi o to, ze widzialem w brazylii szkoly capo, ktore nastawione byly wylacznie na walke, wlacznie z takimi, ktore dopuszczaly walke na ziemi, tak dlugo jak dwoch zawodnikow bylo w ciaglym ruchu (jakies przetoczenia, proby osiagniecia pozycji dominujacej). jezeli nastepowalo zatrzymanie chocby jednego zawodnika gra/walka byla przerywana i wznawiana.

sa tez szkoly, ktore otwarcie mowia ze robia capojitsu i w ich treningu techniki bjj sa integralna czescia. ale na pewno nie jest to juz czysta capoeira.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
w koncu zapomnialem napisac o co mi chodzilo :oops:

no i jest cala kupa szkol w brazylii, ktorych poziom jest nizszy od poziomu capoeiry w europie. a przeslanie jest takie, ze nie mozna generalizowac. w zadnym kierunku.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić żeby barć udział w walkach wale tudo?
Piaba-ile lat cwiczysz capo?cwiczyles cos przedtem?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024