Skocz do zawartości


Zdjęcie

WING TSUN-ESTONIA KLIPY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY

hehehe, ale jestescie 'szablonowi'... :D czyzby nikt z was nie wiedzial, ze w Yong Chun sa takie techniki? otoz sa.

pewnie, ze "nie wiem".

YC, WC, WT, czy jak sie to tam pisze, to dla mnie tylko nazwa i obrazki, bo z tym nie mam nic wspolnego.
sam to przeciez napisalem Dołączona grafika

Ci ktorzy 'nie widza', podpatruja techniki i metody z BJJ, Judo czy innych systemow i wlaczaja je do swego repertuaru. A ci z BJJ i innych grapplingo-podobnych styli sie tylko wkurzaja ze zabrano im cos 'extra'

a ja nie zauwazylem tu nigdzie, zeby sie tutaj ktos "wkurzal" - widzialem tylko, ze sugerujesz cos, czego na tych filmach nie widac.

i tyle.
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY
Hej Panowie.
co do brutalności WT...-wiadomo że jest to styl agresywny,.bo walka w rzeczywistości jest prosta i brutalna.Poza tym jest to styl WALKI,więc uczy(nawet przez takie doświadczenia jak tu-śmiem nawet twierdzić że byliśmy tu świadkami właśnie takich zawodów na full)wyłącznie realnych zachowań.Rozumiem że takie"zawody"estoński trener robi cyklicznie więc z każdym następnym razem mam nadzieję że sposób walki staje się coraz bardziej techniczny,bądź dający większą wytrzymałość.
To nie epatowanie brutalnością,tylko poprostu walka,chyba ci panowie nie są tam zamknięci na klucz a chyba dobrowolnie występują na ringu,a po "zawodach"nie widać aby kogoś wynosili na noszach.
Co do bezradności pokazujących..hmm..to jednak mocne stwierdzenie Krzycha.Wydaje mi się że w przypadku trenera i Gutierreza,tak WT poprostu na najwyższym poziomie wygląda.Bez żadnych grzechności,tylko prostota i ekonomika no i...no mercy/No bo jak mieć mercy dla kogoś kto desperacko i z premedytacją atakuje nas na ulicy.
..A w tych filmikach autor napewno chciał to ukazać...no bo jak inaczej pokazać efektywność WT w klipach..animacją komputerową??
ps.Krzychu a nie razi cię brutalnością sparring zadaniowy na noże z symulowalowaniem cięć tętnic..itd?
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY

hehehe, ale jestescie 'szablonowi'... :D czyzby nikt z was nie wiedzial, ze w Yong Chun sa takie techniki? otoz sa.
Ci ktorzy 'nie widza', podpatruja techniki i metody z BJJ, Judo czy innych systemow i wlaczaja je do swego repertuaru. A ci z BJJ i innych grapplingo-podobnych styli sie tylko wkurzaja ze zabrano im cos 'extra'

No ale co sie bede z Wami sprzeczal... eeech :lol:

Co do tych klipow z Estonii - podoba mi sie tylko to, ze material jest zrobiony 'z jajami i z duchem'. Nie wnikam co to za szkola i jak uczy choc wszystkiego mozna sie dowiedziec czytajac tekst na ich stronie.

Z tego co widze, widac wiele wplywow postaci Emina Boztepe a co oczywiscie markowi sie nie podoba :) no coz... w koncu Turek z Wegrem nie pogada :) ale podobno Emin uczyl sie od WM Tinga a ten wyswiecil go na swego 'the best fightera' wiec o co chodzi? polityka czy propaganda? :bad-words:

Widze, ze (...xyz...) ogladajac te klipy, bo u was oczywiscie tak sie nie cwiczy i wogole Yong Chun to nie ten Yong Chun tylko jakies niewydarzone mixy tak? :2gunfire:

wot tradycjonalisci :)

oj ludziska... wezta sie obudzta


1.nie mówiłem że mi się nie podoba, my też mamy ćwiczenia wolnej walki czyli LAT SAO ale wtedy obaj partnerzy walczą a nie jeden obrywa,o wiele ciekawiej ćwiczy się jeżeli obaj bombardujemy się kopnięciami, ciosami, kolanami i łokciami,stosujemy rzuty i podcięcia, nie wiem też po co robić 50 ciosów w twarz, jeżeli dobrze uderzasz nokaut jest po 3 strzałach, moim zdaniem to bardzo podstawowy poziom ćwiczenia, ja osobiście wolę kombinacje a nie powtrzanie tej samej techniki w nieskończonosć, taką strategię łatwo rozpracować,
2. Emin to uczeń Kernspechta, nigdy nie ćwiczył z Sijo
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY

(...)

pewnie masz racje.

pozdrawiam

rybak
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY

h.
Co do bezradności pokazujących..hmm..to jednak mocne stwierdzenie Krzycha.
[...]
ps.Krzychu a nie razi cię brutalnością sparring zadaniowy na noże z symulowalowaniem cięć tętnic..itd?


Pawle - nie zrozumieliśmy się.
Mnie chodziło o taką powiedzmy bardziej psychologiczną"stronę medalu", czyli o niepotrzebną agresję. Która w moim odczuciu ma niewiele wspólnego z ewentualną skutecznością, a bardzo dużo ze strachem. I to, że ten strach będzie się "zabijać" poprzez organizowanie takich właśnie sparringów, jak te pokazane nie doprowadzi w żaden sposób do lepszego panowania nad tym strachem, czy jego wykorzystania. Ale to jest moje osobiste zdanie, z którym nie każdy musi się zgadzać. .
Wykorzystam przykład, który podałeś z tym sparringiem na noże. Jego brutalność mnie nie razi, sam robiłem takie sparringi. Ale polegały one na tym, że przeciwnik miał atrapę i starał się trafić mnie, a ja jego. A nie na tym, że partner atakował mnie gołą ręką, starając się nie trafić, a ja w odpowiedzi dźgałem go jak opętany kilkadziesiąt razy - choć to może byłoby bardziej "realne". Czujesz subtelną różnicę?

Pozdrawiam
K.
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY
hej.
a...słuchajcie..
tu pytanie przede wszystkim do Marka(dzięki za kontakt do R.O.),VD,.Krzycha
Kiedyś gdzieś widziałem w sieci bardzo dobry klip z lat sao z dobrymi zawodnikami.
Okulary ochronne coś w rodzaju gogli rękawice typu Kempo,nie wiem czy to było na wing chun planet czy gdzie indziej..Czy ktoryś z was kojarzy może tego typu klipy w internecie?W każdymbądź razie była to bardzo "elegancka"technicznie walka i naprawdę byłem pod wrażeniem.
Niestety nie mogę odnaleźć dobrych lat sao-klipów...
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY
też to widziałem ale taki sprzęt ochronny może byc zdradliwy bo wydaje ci się że jesteś bezpieczny, a dobrze wyprowadzony cios lub łokieć i tak cię znokautuje, lepiej ćwiczyc bez ochraniaczy, kontrolować siłę i zachowac zimną krew, czasami oberwiesz ale to własnie lubimy w naszym stylu :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY

Emin to uczeń Kernspechta, nigdy nie ćwiczył z Sijo

hmm to dziwne, bo jakos tu w stanach mowi sie o tym inaczej. owszem pamietam go jako ucznia KK ale po przyjezdzie do stanow rozpoczal intensywna i 'owocna' wspolprace z L.Tingiem :)
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY
Hej.
Widziałem u kogoś relację z super seminarium EWTO naprawdę perfekcyjnie zorganizowane przez Kernspechta,na które oprócz kilku setek studentów zaprosił chyba wszystkich znaczących sifu ze świata;od Mauritiusa do Izrael,USA,cała Europa i Ameryka Płd oczywiście był też Sijo Leung Ting.Podobała mi się oprawa oraz pokazy poszczególnych szkół,nawet inscenizacje XVII wiecznych potyczek w tradycyjnych strojach miały mejsce.Emin Boztepe jest naprawdę showmanem,który ciągle żartował a pokazywał rzeczy ciekawe bo od znaczenia klepsydry po antigrappling,natomiast partnerowi nie było do śmiechu..bo mimo przyrządówek u Boztepe to co chwilę krew mu z nosa lub wargi leciała ..a był to pokaz...także to co Marek mówił..kontrolowana siła ale mocne zaznaczenie technik.
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY
W sumie to zaczelo sie od tego ze Dragon napisal ze na tych filmach widac ze w wing chunie jest parter.Potem odezwaly sie glosy podwazajace to i ze zamiast parteru widac tam zwykle "fikolki"napedzane gradem kolanowo-lokciowym.Tylko moze zadac jeszcze jedno pytanie kto zna techniki parteru w wing chunie.Bo jesli ktos twardo stoi za tym ze w wing chunie nie ma parteru to mozna to wytlumaczyc w dwojaki sposob pierwszy to ze porosly panom takie brzuchy ze juz trudno robic cokolwiek na lezaco albo wciaz jestescie na poczatku drogi. Moze ktos wypowie sie na ten temat a ja z checia podejme temat.Bowiem sam jestem zainteresowany tym tematem i akurat jestem na etapie poznawania tych technik wlasnie u samego Enima Boeztepe z ktorym mam wlasnie mozliwosc treningu.Faktem tez jest to ze jak do tej pory nie ukazaly sie w szerokim kregu materialy zrodlowe do tego tematu.Bodaj ze to wlasnie Boeztepe jako pierwszy wydal material vhs .
Co do filmow ,czy instruktor jest agresywny ze uczniowie kiepscy technicznie to mysle ze jest to wewnetrzna sprawa juz tej szkoly i tych ludzi sami przeciez kiedys wybieralismy to co nam najlepiej pasuje,wiec skoro oni tam sa widocznie znalezli to czego szukali.
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY
Hej gpw.
zgadzam się z przedmówcą :D
skoro się juz przyznałeś że ćwiczysz z Eminem Boztepe,mógłbyś opisać:
-czy jest to system seminariów czy może bardziej regularnych treningów?
-czy Emin mówi że uczy WT czy EBMAS?
-jeśli EBMAS to jaka jest różnica w stosunku do LT WT/niestety strona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] takich wątpliwości nie rozstrzyga.
-jak ćwiczony jest parter?jako taki antigrappling?znaleźć się na ziemi i natychmiast szukać metody na dominację lub odzyskanie stójki?
-podobno Boztepe nawet w EBMAS(Emin Boztepe Martial Arts System) włączył Eskrimę(czy to znaczy że nie ma noży motylkowych?)
-Podobno Słowacja ma już kogoś kto jest przedstawicielem Boztepe..a co z Polską?
-jaki jest finał(i czy to w ogóle prawda)że EB miał walczyć z Gracie'mi?
czy to taka przepychanka przy pomocy "otwartych listów"czy coś konktretnego?

pozdrawiam
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY
w międzyczasie przeczytałem na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w dziale news bardzo ciekawe interviews z Eminem-trochę mi się rozjaśniło..ale i tak proszę o opinie.widzę qpw że miałeś w chicago okazję ćwiczyć na początku marca z Eminem...(super)!
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY

W sumie to zaczelo sie od tego ze Dragon napisal ze na tych filmach widac ze w wing chunie jest parter.Potem odezwaly sie glosy podwazajace to i ze zamiast parteru widac tam zwykle "fikolki"napedzane gradem kolanowo-lokciowym.

Na przyklad moj "glos".

A Ty uwazasz inaczej? Bo ja pisalem akurat o tym, co tam widac, a nie o czymkolwiek innym, bo...

Tylko moze zadac jeszcze jedno pytanie kto zna techniki parteru w wing chunie.

...nie znam ani wc, ani "technik wc w parterze", a wc mnie w ogole srednio interesuje, bo robie judo.

Co juz zreszta tez napisalem.

A Ty chyba nie czytales tego, skoro jeszcze raz sie odnosisz do tego, co zostalo juz wyjasnione.

Bo jesli ktos twardo stoi za tym ze w wing chunie nie ma parteru to mozna to wytlumaczyc w dwojaki sposob pierwszy to ze porosly panom takie brzuchy ze juz trudno robic cokolwiek na lezaco albo wciaz jestescie na poczatku drogi.

Ja np. nie stoje na zadnym gruncie, tylko napisalem, ze ludzie na filmie o zadnym "parterze" nie maja pojecia.

I tyle.

Co jest, albo czego nie ma "w ogole" w wc, albo w czymkolwiek, powtorze sie, interesuje mnie srednio, ale moze, jesli juz w ogole odnosisz sie do czyichs postow, to sie odnos do tych postow, bo jesli najpierw piszesz cos o tym, co ktos napisal, a potem wytykasz mu cos calkiem innego, to to jest nie bardzo na temat.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY
jak kto zna angielski to niech sobie przeczyta następujące linki.
a jak sobie przeczyta niech powie co myśli. :D
artykuł z angielskiego magazynu "Combat"-dragonslayer"jest naprawdę jak dla mnie przekonujący a mówi o tym co EB myśli o swojej walce z Williamem Cheungiem podczas seminarium w Kolonii.
Drugi The eye opener jest równie dobry.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

w jednym miejscu jest mowa o Czechu biorącym prywatne lekcje u EB/czy mamy polskiego prezedstawiciela EB?
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: WING TSUN-ESTONIA KLIPY
Ja w swoim poscie nie wypowiadam sie o poziomie cwiczacych pokazanych na filmie a o samym parterze w wing chunie.Wiec nie rozumiem Rybaka,ale coz nie kazdego da sie zrozumiec.
Tym bardziej ze sam mowi ze wing chun interesuje go srednio wiec mysle ze nie ma sensu prowadzic zadnej polemiki na temat poziomu wiedzy w wing chunie.
Natomiast jesli chodzi o moje kontakty z Enimem , to z racji tego ze moj przyjaciel jest glowa EBMAS w chicago mialem mozliwosc poznania Enima ponad dwa lata temu i od tamtej pory biore regularny udzial we wszystkich seminariach z jego udzialem w chicago .Sam osobiscie mam kontakt z kilkoma przedstawicielami roznych szkol wing chunu i nie probuje sie ograniczac do wspolpracy tylko z jesdnym mistrzem i czy jedna szkola bowiem srodowisko wing chun podobnie jak w polsce jest bardzo rozbite na wiele szkol co wprowadza duze zamieszanie na arenie sztuk walk w stanach.Sam osobiscie staram sie omijac te roznice bowiem te sztuczne podzialy na pewnym poziomie wiedzy przestaja miec jakiekolwiek znaczenie.
Jesli chodzi natomiast o to czego naucza Enim to wciaz jest to wing tsun nazwa zostala zamieniona na wing tzun uzywa tez ebmas ale w stanach nikt nie chce pracowac na czyjes konto wiec wiekszosc szkol dziala pod wlasna nazwa uczac wing chunu .Tak wiec jesli chodzi chodzi o nazwe to jest wylacznie sprawa marketingu sam Enim jest na tyle tutaj znany ze poslugiwanie sie przez niego ebmas mowi kazdemu cwiczacemu dokladnie co robi.I jeszcze jedna kwestia o toz w ebmas naucza sie eskrimy jednak prowadzone jest to rownolegle z wing tsun jako samodzielny system chodz wiadomo ze eskrima akurat swietnie pasuje do wing chun i nie wprowadza zbednego zamieszania i juz na samym poczatku nauki cwiczacy ma mozliwosc zaobserwowania wielu podobienstw jesli chodzi o zasady systemow a palke uwaza sie za naturalne przedluzenie reki .Szefem szkolenia eskrima w ebmas jes Rene Latosa ten sam ktory przez dlugi czas wspolpracowal Leung Tingiem.
Z tego co sie orientuje to nikt na stale mieszkajacy w polsce nie cwiczy obecnie z Enimem byc moze sa jakies osoby trenuja w ktorym z odzialow europejskich .Lecz mysle ze jest to tylko kwestia czasu kiedy Enim zawita nad wisle.Z czego zapewne wielu sie ucieszy jednak beda i tacy ktorzy beda mieli zawiedzione miny majac przed soba nowa konkurencje.Ale to ponoc akurat podnosi poziom wiec serdecznie tego wszystkim zycze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024