Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż vs. broń palna krótka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka

Fairbairn pisał podręcznik do walki na wojnie, a teraz nie ma wojny i potencjalne sytuacjie jak i przeciwnicy są inni


Zgoda. Ale częściowo - to co działało na wojnie - nie musiało nagle przestać... Jeśli coś działa w trudniejszych warunkach - to jak sądzisz - w łatwiejszych będzie złe? 8O

Na ulicy jest trochę ludzi którzy noszą lewą broń i moga jej użyć po pijaku albo nawet dla zabawy, lub cokolwiek innego


Jakie są tego szanse? :roll:

Z drugiej strony (co do Fairbarna) jesli ktoś czegos nie założył kiedyś to wcale nie znaczy że to jest prawda absolutna i ze nie wolno sie nad tym zastanawiać


Jasne. Wszystko trzeba kwestionować :) Tylko podobnych rozwiązań - nóż np. po obrocie, a broń palna - nie widziałem nigdzie.

O ile mi wiadomo podczas II wojny swiatowej wojsko nosiło noże których dobycie nie odbywało się aż tak szybko. nie było po prostu takiej pomysłowosci w designie pochew, nie było materiałów np. kydexu.


Mam najnowsze materiały szkoleniowe US ARMY i marines. Nie ma takich rozwiązań. A chociażby marines stykają się na ulicy - z pijanymi, agresywnymi, z nożami, bronią palną etc.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka

Mam najnowsze materiały szkoleniowe US ARMY i marines.


Mógłbyś je udostępnić?
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka

wcześniej napisałem:

Na ulicy jest trochę ludzi którzy noszą lewą broń i moga jej użyć po pijaku albo nawet dla zabawy, lub cokolwiek innego

Combat:
Jakie są tego szanse?


Szanse są takie: kilka lat temu mój kolega siedział sobie w lokalu o nazwie caracas albo las vegas w Nysie (ten lokal zmieniał nazwy). I był swiadkiem kłótni jakiś dwóch kolesi, prawdopodobnie chodziło o panienkę, z czego jeden z nich był pijany i wyciągnął klamke i zaczął grozic drugiemu. Nastąpiła szamotanina i padł strzał w sufit. Jak dokładnie było nie wiem bo mnie tam nie było. W każdym bądź razie, zanim przyjechała policja nie było tam już nikogo.
Sytuacja druga była gdzi indziej chyba we wrocku. Inny kolega zszedł do
przejścia podziemnego do kibla i kiedy sie odlewał jakis koleś przyłożył mu klamkę do głowy i poprosił o kase. Kolega oddał grzecznie swoją wypłatę.
Znam jeszcze kilka takich akcji chyba nie musze dalej wymieniać?

A co do materiałów jakimi dysponujesz Combat, to bardzo chętnie sie z nimi zapoznam.



Do Kubusia Puchatka podzielam twoją opinie, bo generalnie też bardziej lubie skórę od plastików, ale wyposażyłem sie swego czasu w cs desperado i nie jestem roczarowany plastikami. Powiem tak: nosze cs'a czasem z przodu za paskiem od spodni, nóż wyciągam błyskawicznie bo nie pokonuje żadnych zapięć. cienka pochwa ma swoją wygodę w takim sposobie nośzenia bo skóra musiałaby być znacznie grubsza a serrated edge mogłoby ją nieźle nadwerężać. I z tego punktu widzenia nie powiem żeby wynalazki współczesności były czystym marketingiem.
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka
Combat napisał:

Jasne. Wszystko trzeba kwestionować Tylko podobnych rozwiązań - nóż np. po obrocie, a broń palna - nie widziałem nigdzie.


I to że nigdzie ich nie widziałeś oznacza że są do dupy? :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka

I to że nigdzie ich nie widziałeś oznacza że są do dupy? :)


Zawsze dodatkowe ruchy, utrudnienia, spowolnienia, wyciąganie broni, kombinowanie - to zabójcze komplikacje.

PROSTOTA = SKUTECZNOSC. Jakbym miał broń przy plecach - bo bym wykonał standardową obronę - a nie kombinował z wyciąganiem noża.

Szanse są takie: ...


Tak i akurat TY będziesz miał nóż, a ktoś zacznie świrować z bronią. Szansa jak to że trafi Cię piorun :wink: Do tego zamiast mu ją normalnie odebrać - zaczniesz szukać noża, tracić czas. Gość odstrzeli Cię.

Poza tym - co? Potniesz go? Zabijesz?

W bliskim dystansie widzę to tak - MCMAP, Krav maga, Defendu, Sambo - te rozwiązania. Tj- przechwyt, parę kopów / innych technik, zabranie broni. Bez kombinowania z wyciąganiem własnego sprzętu (zwłaszcza noża- chyba, że masz czas etc. - ale czas to raczej ostatnia rzecz jakiej w danej sytuacji będzie dużo).
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka

Mam najnowsze materiały szkoleniowe US ARMY i marines.


Mógłbyś je udostępnić?


:roll:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka
O rany - zamiast poszukać - (na vortalu) ...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka
Dziękuję, ale chyba to nie najnowsze ... 18 January 2002

Dzisiaj przećwiczyłem na treningu wspomnianą sytuację. Jedyne co udawało się, to zejście z lini strzału i .. plama farby na boku ciała.

Każdy mój ruch kończył się strzałem w plecy, bądź w nogi.

Prowadzenie pacjenta będzie bezpieczniejsze, każąc mu trzymać dłonie położone na głowie. Oczywiscie rodem z filmu Szklana Pułapka może pacjent mieć na szyi zamontowaną broń...
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka
Mam wrażenie ze nie do końca rozumiesz co mam na myśli Combat. Kiedy mówię o użyciu noża to zakładam że go będe miał gotowego do wyciągnięcia jednym ruchem ręki wykonując jednocześnie atak, zajmjue mi to mniej niż sekundę. Zgodnie z prostota=skuteczność. Jesli noszę przy sobie nóż to własnie w taki sposób aby to było wykonalne. I nie mam w tym zadnych cyrkowych kombinacji.
Wszystko jest też w dużej mierze powiązane z odpowiednim sposobem noszenia noża. Idiotyzmem byłoby mieć nóż przy sobie do obrony ale żeby go użyć trzeba by było gmerać długo ręka pod kurtką. Wtedy nawet laik sie zorientuje co sie święci. Przy czym np 2 sekundy jest tutaj dla mnie długim okresem czasu.

Techniki z MCMAP, Krav maga, Defendu, Sambo to kwestia oczywista ale w tym topicu interesuje mnie możliwośc wykorzystania noża w tej sytuacji, który wg mnie w bliskim dystansie jest bardzo skuteczny.

Poza tym - co? Potniesz go? Zabijesz?


A dlaczego by nie? Skoro on ma broń palną to jesli do obrony wykorzystam nóż to nawet w świetle polskiego prawa nieźle by to wyglądało. Ponadto wiele technik z krav magi czy innych systemów mozna wykonać także z nożem. Chociaż zdaje sobie sprawe że wtedy kombinacje kończą sie z reguły szybciej. 8)

Poza tym jeśli ktoś ćwiczy walkę nożem, to chyba także nosi nóż i z tego co wiem to wielu uzytkowników tego formu nosi codziennie albo prawie codziennie nawet po kilka ostrzy.

Co do różnych systemów bojowych to wszystko jeśli skupiamy się na samej walce wręcz, ale jeśli chcemy póść dalej to do wyboru pozostaje broń. Fakt jest niezaprzeczalny że obecnie panuje kultura broni palnej, dostępnej w zasadzie ale nie dla wszystkich. Takie mamy czasy, sztkui walki rozpropagował głównie wschód a tam kultura noża też nie była zbyt mocno rozwinięta ze wzgledu na ogolna wielośc broni, białej, drzewcowej miotanej itp. Obecnie od tych broni świat przeszedł w kierunku broni palnej i słusznie. Drugimi biegunem jest w zasadzie walka wręcz nastawiona na nieco inne sytuacje i skutki. Ale wciąż pozostaje luka jaką wg mnie są właśnie noże.

Dla mnie ćwiczenie walki nożem to nie tylko bieganie z atrapami zeby sobie popykać. To jest także myślenie nad całą wielością sytuacji w których można nóż najlepiej i efektywnie wykorzystać, to jest także pewien sposób bycia i wydaje mi się że w takim podejściu nie jestem jedyny. Dlaczego eksperci od walki wręcz nie uczą walki nożem?, bo nie zawsze są nożownikami albo jak wolisz ekspertami od walki nożem. Z drugiej strony walka nożem zawsze była w jakimś podziemiu i poza tym nie jest z natury rzeczy tak uniwersalna jak walka wręcz.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka

Kiedy mówię o użyciu noża to zakładam że go będe miał gotowego do wyciągnięcia jednym ruchem ręki wykonując jednocześnie atak, zajmjue mi to mniej niż sekundę.


No to OK. Ale zaskoczenie zrobi swoje.

Techniki z MCMAP, Krav maga, Defendu, Sambo to kwestia oczywista ale w tym topicu interesuje mnie możliwośc wykorzystania noża w tej sytuacji, który wg mnie w bliskim dystansie jest bardzo skuteczny


Systemy Combat (głównie ten Marines: MCMAP oraz Defendu - to w 80% użycie broni).

Ponadto wiele technik z krav magi czy innych systemów mozna wykonać także z nożem


Co do różnych systemów bojowych to wszystko jeśli skupiamy się na samej walce wręcz, ale jeśli chcemy póść dalej to do wyboru pozostaje broń



J.w. Każdy system combat to głównie nastawienie na uzycie broni: armed combat (nóż, pałka, ostrza, bagnet, kolba, karabin, garrota etc.)

Poza tym jeśli ktoś ćwiczy walkę nożem


To co się ćwiczy to "pykanie atrapami". Walka nożem to to nie jest.

to chyba także nosi nóż i z tego co wiem to wielu uzytkowników tego formu nosi codziennie albo prawie codziennie nawet po kilka ostrzy


Noszą - ale zapytaj czy mają zamiar użyć :twisted:

.Dlaczego eksperci od walki wręcz nie uczą walki nożem?, bo nie zawsze są nożownikami albo jak wolisz ekspertami od walki nożem. Z drugiej strony walka nożem zawsze była w jakimś podziemiu i poza tym nie jest z natury rzeczy tak uniwersalna jak walka wręcz.


Nie istnieje expert od walki nożem. Taka osoba

a) NIE ZYJE
B) Siedzi w pierdlu
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka

Nie istnieje expert od walki nożem. Taka osoba

a) NIE ZYJE
B) Siedzi w pierdlu


Mit - to samo można odnieść do innych broni.

Mars
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka

Nie istnieje expert od walki nożem. Taka osoba

a) NIE ZYJE
B) Siedzi w pierdlu


To tylko twoja teoria combat ja mam inna :)

Noszą - ale zapytaj czy mają zamiar użyć


Tak, był ktos kto deklarował że użyłby swojego kabara i jeszce paru innych poszukaj na forum.

To co się ćwiczy to "pykanie atrapami". Walka nożem to to nie jest.



Ale w tym wypadku w ten sposób też sie można czegoś nauczyć. Tak samo jak strzelanie do tarczy czy nawet ruchomych tarcz to nie strzelanie do człowieka.

A tak przy okazji jak to się stało że w warunkach wojennych gurkhowie zasłynęli własnie z użycia noży w walce? Kiedy przeciwnik dysponował także bronią palną? nie zastanawiałeś się nad tym? A moze te wszystkie historie są wyssane z palca?.

Z drugiej strony , czy ty przypadkiem nie uważasz ze walka nożem nie ma w ogóle sensu, może próby nauki walki nożem też są zupełnie bez sensu?
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka
Wychodząc z założenia COMBATa, nie ma dobrych strzelców, nie ma dobrych speców od walki wręcz, nie ma nic... albo nie żyją, albo w więzieniach...

Dobrze, że zostaje człowiekowi dobre piwo i dobra zagrycha...

COMBAT, swoją wiedzę czerpiesz chyba tylko z internetu i wspaniałych amerykańskich poradników dla Marines... Przestań wierzyć w bzdury. Batmana nie ma...

A na poważnie, "pykanie atrapami"... oj widać, że naprawdę niewiele wiesz w temacie.

Panowie, COMBAT ujawnił prawdę! Noże są robione "dla jaj" i nic poza tym.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka

Mit - to samo można odnieść do innych broni.


Tak?

Broń palna - strzelasz do tarczy, jako żołnierz strzelasz do wroga etc.

A nóż? Gdzie będziesz miał możliwość sprawdzić CO UMIESZ? Sparując atrapami?? Tu odpada stres, zaskoczenie, rany, ból ... Jak kogoś zabijesz to idziesz siedzieć albo ktoś w końcu cię zarżnie w jakimś zaułku... (takie są realia!)

Fachowiec (nożownik) to przeważnie expert w dziedzinie walki NOZ VS NOZ - no cóż - tacy właśnie albo siedzą albo nie żyją. Czemu? To logiczne. Szanse na wyjście cało z walki na noże są niewielkie. Raz się uda, drugi raz nie. Albo zginiesz na miejscu - w walce, albo ktoś cię zarżnie z partyzanta w odwecie...

Wychodząc z założenia COMBATa, nie ma dobrych strzelców, nie ma dobrych speców od walki wręcz, nie ma nic... albo nie żyją, albo w więzieniach... .


A czemu miałoby nie być? Napisałem wyżej. Ależ oczywiście, że są!

Walkę wręcz PRZEZYJESZ (na pewno łatwiej niż starcie z udziałem noży); strzelanie trenujesz na tarczach, rozbieranie i składanie broni, czyszczenie - trenujesz "na sucho". Jednak po takim strzelaniu na tarczę i bieganiu z bronią - nie powiesz, że jesteś expertem od walki przy użyciu broni palnej - prawda? (chyba że od biegania i rozkładania broni :wink: )

Czemu? Bo nie sprawdzałeś umiejętności w akcji - z PRAWDZIWYM, groźnym, uzbrojonym przeciwnikiem. Czy ja muszę tłumaczyć takie oczywistości??? :roll: Jednak są spece od broni palnej - którzy cały czas używają broni - czy to jako policjanci, żołnierze etc. ...

Tak samo masterzy salowi ("WOJOWNICY ULICZNI", "STREETFIGHTERZY") którzy z przekonaniem głoszą kursantom tezy na temat walki na ulicy - a ich starcia i doświadczenie sprowadzają się do kontrolowanych i niegroźnych starć ze znajomymi (bo nie pobijesz znajomego do nieprzytomności - prawda?), w pełnych ochraniaczach... :twisted:

A na poważnie, "pykanie atrapami"... oj widać, że naprawdę niewiele wiesz w temacie.


Sam niewiele wiesz w temacie! Idź daj komuś prawdziwy nóż (np. 2 kuchenne) i posparuj na ostro - zrozumiesz.

TO CO ROBICIE ATRAPAMI TO ZABAWA - NIE WALKA NOZEM.
To samo: sparing kontrolowany, w pełnych ochraniaczach, ze znajomymi (bez broni) TO NIE JEST (I NIE MOZE BYC) walka uliczna!!!

Na sali nie przygotujesz się na każdą sytuację uliczną. Nie wszystko się przyda etc. Walka treningowa daje coś w tym zakresie - ale NIE NAUCZY radzić sobie ze stresem, obrażeniami, zaskoczeniem, prawdziwym przeciwnikiem...
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka

Sam niewiele wiesz w temacie! Idź daj komuś prawdziwy nóż (np. 2 kuchenne) i posparuj na ostro - zrozumiesz.


Nie muszę dawać nikomu kuchennych noży do ręki.
W moim akurat przypadku nóż jest bronią, nie narzędziem. Używam go obok innych broni i już kilkanaście razy był używany "na ostro", a nie na macie w ochraniaczach. Używałem noża w walce wręcz i moje doświadczenie bierze się z praktyki, a nie z filmów, czy też internetowych stron. Nie bazuje na żadnych książkach, opisach, filmach, tylko systematycznie trenuję, i niestety czasami muszę użyć tych umiejętności w wykonywanej pracy. Nie jest to może moją dumą, ale jednak cały czas żyję i nadal się szkolę.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka

Ale w tym wypadku w ten sposób też sie można czegoś nauczyć. Tak samo jak strzelanie do tarczy czy nawet ruchomych tarcz to nie strzelanie do człowieka. ?


Ale w ten sposób NIE BEDZIESZ expertem - zgoda? Póki nie sprawdzisz w akcji swoich umiejętności- póki ktoś nie będzie do Ciebie strzelał (ZEBY ZABIC), póki ktoś nie zaatakuje Cię nożem etc.

A tak przy okazji jak to się stało że w warunkach wojennych gurkhowie zasłynęli własnie z użycia noży w walce? Kiedy przeciwnik dysponował także bronią palną? nie zastanawiałeś się nad tym? A moze te wszystkie historie są wyssane z palca?


Nie wiem.

Z drugiej strony , czy ty przypadkiem nie uważasz ze walka nożem nie ma w ogóle sensu, może próby nauki walki nożem też są zupełnie bez sensu?


Nauka ma sens, ale walka nożem to to nie jest (wiem to fajnie brzmi - twardziele normalnie! Nożownicy- strach się bać! :lol: ). Ależ droga wolna - idźcie i sprawdzajcie co umiecie, używajcie noża. Do zobaczenia na widzeniu... Nóż jest kurewsko groźny - łatwo zabić - dlatego ja bym się zastanowił 10 razy zanim bym go wziął w miasto... (pałkę np. teleskopową - prędzej). Każdy ma wolną wolę. Owszem nosiłem dawniej kosę - ale już nie noszę... (się zrymowało).
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka

Używałem noża w walce wręcz i moje doświadczenie bierze się z praktyki, a nie z filmów, czy też internetowych stron. Nie bazuje na żadnych książkach, opisach, filmach, tylko systematycznie trenuję, i niestety czasami muszę użyć tych umiejętności w wykonywanej pracy. Nie jest to może moją dumą, ale jednak cały czas żyję i nadal się szkolę.


W internecie można wszystko napisać. Niech będzie. I tak nie zweryfikuję. Napiszesz pokrótce co to były za sytuacje? I jakie skutki?
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka
Postaram się zebrać myśli i napisać kilka przykładów.
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka

[
Fachowiec (nożownik) to przeważnie expert w dziedzinie walki NOZ VS NOZ - no cóż - tacy właśnie albo siedzą albo nie żyją. Czemu? To logiczne. Szanse na wyjście cało z walki na noże są niewielkie. Raz się uda, drugi raz nie. Albo zginiesz na miejscu - w walce, albo ktoś cię zarżnie z partyzanta w odwecie...


Znam co najmniej jednego - żyje i nie siedzi w pierdlu - Antonio Merendoni - a w Kalabrii i na Sycylii spotkasz ich więcej.
Specyficzny klimat - nóż to nieodłączny towarzysz tamtejszych brigante.
A szanse na wyjście cało z walki nożem są - znajomy nieraz zszywał pociętych typków w pogotowiu - dużo krwi - rany niegroźne dla życia.


Mars
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż vs. broń palna krótka

Mam wrażenie ze nie do końca rozumiesz co mam na myśli Combat. Kiedy mówię o użyciu noża to zakładam że go będe miał gotowego do wyciągnięcia jednym ruchem ręki wykonując jednocześnie atak, zajmjue mi to mniej niż sekundę..


najpierw odniose sie do mysli w ramce :
-wyjęcie pistoletu z kabury,przeładowanie go i oddanie celnego strzału do 10 m w sylwetke małego człowieka powyżej pasa zajmuje mi od 0,9 do 1,1 sekundy.
przy zxałożeniu jakie tutaj robimy, że broń jest gotowa do strzału !!! nie masz żadnej szansy na uzycie noża.żadnej absolutnie.

jedyną szansa obrony przed pistoletem w reku wroga jest zablokowanie reki trzymającej broń lub wybicie go z reki trzymającego.oczywiście nie zrobish tego mając w reku nóż a gdy jeszcze przedtem chcesz go wyjmowac to.... Z BOGIEM;)
zablokowanie lub wyjęcie broni może miec miejsce tylko gdy pistolet jest w zasiegu naszych rąk a my mamy KUPĘ szcześcia i jestesmy szybcy jak , nomen omen, kobra...;)..

jako profesjonalista w posługiwaniu sie pistoletem (wow!!) smiem twierdzić, że tylko idiota będzie miał broń gotową do strzału w odległości umożliwiającej dotknięcie jej przez przeciwnika a juz o jakichs innych ruchach nie wspomnę.
nawet podchodzac gdy musze do przeciwnika najpierw doprowadze go do stanu bezbronności (lezeć, ece szeroko lub na głowie itp,itd..) a potem dopiero podejdę...nic nie zdązy wydobyć a tym bardziej uzyć.

szanse nozownika z gościem uzbrojonym w broń palną istnieje tylko wtedy gdy nożownik atakuje pierwszy z zaskoczenia albo nawet bez zaskoczenia jesli stoi do 6 m ode mnie....tutaj pistolet ma marne szanse na wygraną...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024