Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdjęcia "National Geographic" ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_swiat nozy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Zdjęcia "National Geographic" ...
.... czyli Kershaw - karabińczyk :-)



Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...
Swiat nozy macie jakas www ? Czy trzeba sie osobiscie fatygowac ....?
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...

Swiat nozy macie jakas www ? Czy trzeba sie osobiscie fatygowac ....?


site under construction.

coming soon.. :)
  • 0

budo_swiat nozy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...

Swiat nozy macie jakas www ?

Tak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - kiedyś może ruszy :roll:

Czy trzeba sie osobiscie fatygowac ....?


Fatygować??? Fatygować to się muszą ludzie ze Szczecina, Poznania,
Wrocławia i innych miast które nawet ciężko znaleźść na mapie.
Zresztą różnica w oglądaniu zdjęć, a trzymaniu w ręce jest
dość spora :) .
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...
To przyjde i ponaprzykszam Ci sie troche tak ze Ci sie odechce ... ale swoja droga wieksza kasa w tym miesiacu to wpadne.
  • 0

budo_atomex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...
No wlasnie, to spory problem przyjzec sie z bliska jakiemus nozowi, jak sie mieszka w Szczecinie :? Jak bede dysponowal wieksza iloscia czasu i gotowki, to moze sie jednak pofatyguje do stolycy, do Swiata Nozy :D
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...
WARHEAD tylko uważaj bo jak wejdziesz do świata nozy to z pustymi rekami nie wyjdziesz...wiem bo byłem...weż więc troche hajcu...;)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...
hmmm ... ciekawe jak przyjmie to moja malzonka ;) W kazdym razie na bank nie powiem jej ile ten kawalek "gownianej stali" kosztowal :D
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...
Może jakieś dane o tym ... karabińczyku?
Ile wytrzymuje obciążenia statycznego, dynamicznego, z otwartym zamkiem, z zamkniętym zamkiem?
Ktoś coś wie?
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...

Może jakieś dane o tym ... karabińczyku?
Ile wytrzymuje obciążenia statycznego, dynamicznego, z otwartym zamkiem, z zamkniętym zamkiem?
Ktoś coś wie?

wyglada mi raczej na bardzo uzyteczny gadzet niz na cos do
ciezkich zadan :wink:
  • 0

budo_swiat nozy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...

Może jakieś dane o tym ... karabińczyku?
Ile wytrzymuje obciążenia statycznego, dynamicznego, z otwartym zamkiem, z zamkniętym zamkiem?
Ktoś coś wie?


Danych nie posiadam :( ale mając nie-za-dużą-rękę, genialnie
sprawdza się jako kastet z szybkim dostępem do noża :twisted:
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...

Fatygować??? Fatygować to się muszą ludzie ze Szczecina, Poznania,
Wrocławia i innych miast które nawet ciężko znaleźść na mapie.

Zgadza się, ja musiałem wykombinować delegację do W-wy żeby móc coś obejrzeć, (mam nadzieję że jeszcze przez dwa tygodnie sklep będzie). :D
A ten karabinek może być niezłym prezentem dla lubiących wspinaczki. mieliby prawie wszystko w jednym.
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...
I właśnie o to mi chodzi... Czy to tylko gadżet czy może funkcjonować jako normalny karabińczyk?
Raczej nie powierzyłbym swojego życia czemuś, co może nie wytrzymać odpadnięcia na 3 metry na statycznej linie... :?
Są karabińczyki (np. Lhotse, Mammoth, RockMachine) wykonane np. ze stopów manganowych, tytanowych lub wanadowych, które mimo niewielkiego przekroju poprzecznego ramienia wytrzymują zaskakująco duże obciążenia. Stąd moje wcześniejsze pytanie - ile ten karabinek może
wytrzymać?
Może ten gadżet zasługuje na uznanie? Jeśli ktoś ma takie informacje o owym sprzęcie niech nie będzie skąpy i się podzieli :)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...
To co znalazłem.

Kershaw Five-in-One National Geographic Carabiner Tool

Includes a liner-locking Partially-serrated AUS6A stainless steel knife blade, Straight and Phillips-head screwdrivers, bottle opener, and carabiner. The spring-loaded gate with screwdown safetylatch securely attaches to vest, backpack, belt, or camera case, and is made from A380 black anodized Die Cast aluminum alloy. Non-Load Bearing.

Blade Length: 3.25" (8.1cm)
Closed Length: 4.125" (10.4cm)
Weight: 2.7 oz.
National Geographic Society products are developed to provide expedition-quality function and integrity. Through its Gear-on-Assignment program, the society relies on input from Geographic explorers and photographers around the globe to find and test such products. Cinematographer Brian Harvey first brought Kershaw's new Carabiner Tool to the Society's attention and field-testing of this incredibly handy tool is now underway. Net proceeds from purchase of the Carabiner Tool, like all National Geographic's net proceeds, support vital exploration, conversation, research, and education programs.
Kershaw Limited Lifetime Warranty.


National Geographic Society products are developed to provide expidition-quality function and integrity. Through its Gear on Assignment program, the Society relies on input from Geographic explorers and photographers around the glove to find and test such products. Cinematographer Bryan Harvey first brought Kershaw's new Carabiner Tool to the Society's attention - and field testing of this incredibly handy tool is now underway. Net proceeds from the purchase of the Carabiner Tool, like all National Geographic's net proceeds, support vital exploration, conservation, research, and education programs. NOT TO BE USED AS A LOAD BEARING DEVICE.

[/b]
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...
A jakby ktoś nie wiedział, to kalosze "Le Chameau" w tle, sa jednymi z najlepszych na świecie gumiaków. Może najlepszymi.



Wosiu
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...
Wszystko cacy tylko po co kurwa ten karabinek?

I właśnie o to mi chodzi... Czy to tylko gadżet czy może funkcjonować jako normalny karabińczyk?
Może ten gadżet zasługuje na uznanie? Jeśli ktoś ma takie informacje o owym sprzęcie niech nie będzie skąpy i się podzieli :)


Sie troche wspinam i ten gadżet nie ma z tem nic wspólnego.

Mars
  • 0

budo_lachim
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...
Ile to to kosztuje i może świat noży by się powiesił na tym na kilka godzin tak aby sprawdzić wytrzymałość.
pozdrowienia
  • 0

budo_sokaq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...
Dolaczam sie do wypowiedzi foetusa, ze.....jest to raczej gadzet dla bogatych ludzi. Podkreslam, ze jest to moja osobista opinia, wystawiona na podstawie zdjecia, czyli wniosek, ze moge byc w bledzie 8O
Dołączona grafika
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...

Wszystko cacy tylko po co kurwa ten karabinek?


Mars, to, że nie jest to karabińczyk "Load Bearing Device" nie oznacza, że nie jest karabiczykiem. Oczywiście, że nikt nie projektował tego toola do wspinaczki! Każdy kto się wspina chyba by padł na widok karabińczyka np. Mamuta czy Konga z ostrzem. Do wspinania mają być lekkie i mocne. Ale... nie tylko do tego służy karabińczyk. Kershaw N.G. bardzo łatwo dopiąć do wyposażenia (np. plecaka), jest lekki i zawsze dostępny pod ręką. Można na nim dopiąć do plecaka linę, kubek, manierkę, kurtkę, mokre gacie aby wyschły podczas marszu, czapkę i tysiące innych rzeczy. Takie dodatkowe mocowanie przy plecaku zawsze się przyda! U mnie dydnają zwykle dwa, i najczęściej coś na nich wisi (coś, nie ktoś). Z resztą jeden z nich od circa 3 tygodni to właśnie N.G. który zastąpił wysłużony czeski karabińczyk wspinaczkowy. Poza wspinaczką (dawno to było...) jakoś nie miałem okazji obciążać karabińczyka bardziej niż 20 kilo (ciężar mojego max wyładowanego plecaka) i nie widzę możliwości aby w takich zastosowaniach N.G. Tool sprawiał jakikolwiek problem. No i świetnie "odpala" piwko pod górskim schroniskiem...
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia "National Geographic" ...
Eee jak na moj gust to tandeta ... Nie widze sensownego zastosowania dla tego czegos ... jak ma sluzyc do wieszania na nim gratow na plecaku to nie lepiej zwykly karabinczyk (5x tanszy) ? jak do ciecia to nie lepiej zwykly folder ? Do wspinaczki nie wzial bym tego nawet jak by mi zaplacili, jeszcze swoje zycie szanuje ...

Wniosek ? Nie ma mozliwosci by spelnial naraz funkcje noza i karabinczyka (a odpinanie go za kazdym razem gdy potrzebujemy noza (co jest dosc czeste) to raczej pomylka ...

Jak ktos ma za duzo kasy to prosze bardzo, ale dla reszty to raczej ciekawostka co mozna zrobic by sprzedac swoje produkty .. :]

Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024