Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shigeo Tanaka sensei, 9 dan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Shigeo Tanaka sensei, 9 dan
W imieniu aikidokow, ktorzy wybieraja sie do Warszawy na seminarium pod kierunkiem senseia Shigeo Tanaka, bardzo prosze osoby, ktore juz mialy okazje uczestniczyc w jego treningach, aby zechcialy podzielic sie z nami wrazeniami.
Bede rowniez wdzieczna organizatorom seminarium za odpowiedz na bardzo prozaiczne pytanie: czy bedzie mozliwosc noclegu na macie?
I tak z ciekawosci, bo dzis mija termin zgloszen: czy duzo osob zadeklarowalo juz chec udzialu w tym stazu?
Pozdrawiam 8)
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan
Nie mówcie,że jakieś rezerwacje trzeba było robić :cry:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan

Nie mówcie,że jakieś rezerwacje trzeba było robić :cry:

Niestety Jusi to smutna prawda. Czasem musze przyznać, ze inwencja tfurcza Redakcji Budojo mnie zadziwia - a nie jedno juz widziałem. No bo jak można forsować "staż" w sali, w której 30- 40 osób ćwiczących to max :?: 8O . Dodam ze delegacja ma ponoc liczyć cosik koło 18 osób - no i jeszcze, ze nie bardzo jest - z tego co mówili bywalcy - jak nawet obserwować trening jeśli nie starczy miejsca na ćwiczenie na macie bo nie ma miejsca dla publiki A do dyspozycji jest przecież sala na Gwardii :!: :!: :!: Mam nadzieje, ze rozsądek zwycięży i jednak tam cała impreza odbędzie sie w godziwych warunkach; ze górę weźmie chęć propagowania aikido dla możliwie szerokiego odbiorcy zamiast realizacji autopromocyjnych zapedów nowego dojo :roll: Bo to podobno cały czas jest jedno Stowarzyszenie :?: 8O :?
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan

Mam nadzieje, ze rozsądek zwycięży i jednak tam cała impreza odbędzie sie w godziwych warunkach; ze górę weźmie chęć propagowania aikido dla możliwie szerokiego odbiorcy zamiast realizacji autopromocyjnych zapedów nowego dojo :roll: Bo to podobno cały czas jest jedno Stowarzyszenie :?: 8O :?


tez chcialbym w to wierzyc, ale biorac pod uwage, ze juz odbylo sie kilka takich "elitarnych" imprez, jakos nie licze na to specjalnie... no ale zawsze dzieki temu lepiej sie sprzeda kolejny nr budojo, w kotrym z cala pewnoscia nie zabraknie relacji z tego stazu... :)
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan
ja jestem jak najbardziej za takimi stazami ktore odbywaja sie na malych salach.
chociazby dlatego ze jest mniej cwiczaczych co daje mozliwosc poczucia blizszego kontaktu z mistrzem (najczesciej z nauczycielem lub nauczycielem neuczyciela) ale wtedy nie rozpowszechnia sie informacji o takowej "imprezie"

Jesli natomiast organizuje sie staz z mistrzem i zaprasza sie na staz wszystkich ktorych mogloby to zainteresowac ( czyli jest to straz otwarty)
to rzeczywiscie moznaby pomyslec o wiekszej sali i nie ograniczac porzez to liczby cwiczacych.

to chyba logiczne rozumowanie
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan
Myslicie ze zainteresowanie przekroczy 10 - 15 osob? to bardzo nieznany mistrz aikido, nic o nim nigdzie nie ma, nie wiadomo jak cwiczy, nie wiadomo czy ryzyko treningu sie oplaca :wink: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan
Ja tez jestem za Gwardia, Labedziu, bo mam nadzieje, ze wielu ludzi z calej Polski przyjedzie.
Organizatorzy zreszta od razu zapowiedzieli, ze jesli bedzie duzo chetnych, to przeniosa seminarium na wieksza sale. 8)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan

Myslicie ze zainteresowanie przekroczy 10 - 15 osob? to bardzo nieznany mistrz aikido, nic o nim nigdzie nie ma, nie wiadomo jak cwiczy, nie wiadomo czy ryzyko treningu sie oplaca :wink: :lol: :lol: :lol:

Ohoho, i kto to mówi! Naszemu tropicielowi uczniów Dziadka 9 dan nie imponuje?
Impreza jest atrakcyjna z dwóch podstawowych powodów:
- po pierwsze, rzadko się zdarza, żeby taki nauczyciel pojawił się w Polsce,
- po drugie, pojawia się jako opiekun grupy swoich studentów. Na standardowym stażu tylko nieliczni mają szansę przetestować, czy rozumieją to, czego uczy prowadzący, tym razem każdy będzie mógł dorwać Japończyka i sprawdzić, czy nie odwala popeliny.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan
Mnie w ogole zadne stopnie nie imponuja, Prorocku :P Tylu badziewiazy kreci sie po swiecie z wysokimi stopniami :)

Co jest wazne to reputacja goscia. Znaczy ktos, do kogo mam respekt z nim cwiczyl i slucham jego zdania na ten temat. Sensei Shigeo Tanaka jest KOMPLETNIE nie znany nikomu. Nic dziwnego, ze stawiam znak zapytania, nie?

Co do studentow, to sugerujesz ze jego DOWOLNY student co przyjezdza do Polski doskonale zrozumial co poeta mial na mysli? Osobiscie raczej sadze, ze jest taki jeden, max dwoch...

Niezwykle uwaznie bede oczekiwal relacji po tym stazu. :lol:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan

Ja tez jestem za Gwardia, Labedziu, bo mam nadzieje, ze wielu ludzi z calej Polski przyjedzie.
Organizatorzy zreszta od razu zapowiedzieli, ze jesli bedzie duzo chetnych, to przeniosa seminarium na wieksza sale. 8)


Ja również mam nadzieję,że go przeniosą :)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan

Myslicie ze zainteresowanie przekroczy 10 - 15 osob? to bardzo nieznany mistrz aikido, nic o nim nigdzie nie ma, nie wiadomo jak cwiczy, nie wiadomo czy ryzyko treningu sie oplaca :wink: :lol: :lol: :lol:


SHIGEHO a nie Shigeo


Na seminarium zgłosiło się ok.180 osób w tym prawie połowa z Polski,
liczba zgłoszeń przerosła moje najśmielsze oczekiwania.

Szczepan, o tym mistrzu i o wielu innych nic nie wiesz, ale to twój problem nie ich. Zrozum, że 95% Zachodniaków drepcze wciąż wytartymi wcześniej ścieżkami. Weźmy choćby nasze ulubione brazyliskie jujutsu,
kto 20 lat temu słyszał o Helio i całej rodzince. Gdyby ktoś wymienił wtedy taką nazwę to padłbyś ze śmiechu. A dziś cmokasz i kiwasz ze znawstwem łysinką.
:roll: :lol: :roll:

Sensei Tanaka w trakcie dwóch treningów nie rozwiąże bolączek polskich aikidoków, ale mozliwość spotkania się człowiekiem, którego zyciorys splata się największymi postaciami japońskiego budo ubiegłego stulecia jest szansą jedyną w swoim rodzaju. I tak rozumiem to ogromne zainteresowanie.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan
ja sie tam nie wybieram ne staz z ta legenda ubieglego stulecia. przeciez ia tak wszystkiego najdrobniejsze szczegoly bedzie mozna znalesc w najblizszym numerze budojo. :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_ogami itto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dalekie zadupiaste południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan
No motyla noga, niestety nie będę mógł uraczyć swoich oczków widokiem sensei Tanaki w Warszawie... :cry: Całe szczęście że pozostaje jeszcze pokaz w krakowskim "Manggha" 20 marca :D Czy ktoś mógłby mnie oświecić co będzie w programie? Jakieś szczegóły, ile ma to trwać, co pokażą? Może szacowna Redakcja posiada jakieś cenne info? Byłbym dźwięczny za szczegóły bo planuję się wybrać z większą grupą 8) 8) 8)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan
Redakcjo Wielce Szanowna :!:
A może by tak napisać, gdzie w końcu mają sie odbyć te treningi bo krażą rózne wersje a na stronie budojo jest jedynie info, ze zapisy zamkniete :evil: :twisted: :roll:
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan
Przepraszam, Szanowna Redakcjo, za polkniecie literki w imieniu senseia Tanaki. Moja wina.
Zauwaz, Labedziu, ze wzielam sobie do serca Twoje uwagi o szyku przestawnym. Nie wiem tylko, czy wolno stosowac polska odmiane japonskich nazwisk :wink:
180 osob to calkiem fajny tlum 8)
No to jak z ta sala bedzie, Redakcjo :?:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan

Szczepan, o tym mistrzu i o wielu innych nic nie wiesz, ale to twój problem nie ich
:roll: :lol: :roll:

Moj problem? a co to ja go zapraszam??? :roll: :wink: :lol: Mnie gosciu w ogole nie obchodzi. Jak organizujacy staz nie potrafi zapewnic odpowiedniej informacji -- bo moze sam nie ma pojecia -- to jego sprawa :lol:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan

Moj problem? a co to ja go zapraszam??? :roll: :wink: :lol: Mnie gosciu w ogole nie obchodzi. Jak organizujacy staz nie potrafi zapewnic odpowiedniej informacji -- bo moze sam nie ma pojecia -- to jego sprawa :lol:


EEEeeee..... Szczepan, be cool, spoko przecież nikt nie mówi, że musisz być chodzącą encyklopedią multimedialną na CD-Romku :) :) :)

Na marginesie, to nie staż tylko wspólny trening w ramach
polsko - japońskiej wymiany młodzieżowej, co jak widać po wieku Tanaki sensei jest bardzo obszerną formułą :) :) :) :) :)

  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan
Czemu redakcja milczy na zadawane pytania? :P
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan
no i ja bym chciał wiedziec, bo wstyd sie przyznac ale sie nie zdazylem zapisac a na czwartek to bym przyjechal. a jak tak na mrozie mam stac za dzwiami sali dla 35-40 osob, gdzie ćwiczy 180 osob...+ 15 japonczyków to mnie serce pęka z żalu nad samym sobą....
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Shigeo Tanaka sensei, 9 dan

no i ja bym chciał wiedziec, bo wstyd sie przyznac ale sie nie zdazylem zapisac a na czwartek to bym przyjechal. a jak tak na mrozie mam stac za dzwiami sali dla 35-40 osob, gdzie ćwiczy 180 osob...+ 15 japonczyków to mnie serce pęka z żalu nad samym sobą....


Rozumiemy wrodzony wstręt do odwiedzenia [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale może przynajmniej w tel sytuacji warto przeczytać co tam grzecznie napisano :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024