Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samodzielna nauka Taijiquan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_bulterier
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Samodzielna nauka Taijiquan

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy ucząc się tej sztuki samemu można opanować ją na tyle dobrze, aby nie zrobić sobie krzywdy i umieć zastosować ją w samoobronie.

Z tego co słyszałem w czasach powstawania systemów walki, była bardzo duża konkurencja między szkołami, nauczycielami. Dlatego formy są tak skonstruowane aby bez odpowiedniej wiedzy nie można było z nich skorzystać ani za wiele odcztać. Ktoś kto widzi formę z boku myśli że ten ruch znaczy to i jest do tego, lecz w rzeczywistości ma on zupełnie inne zastosowanie. Sam nie jesteś w stanie do tego dojść. Rzetelny nauczyciel jest niezbędny.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Samodzielna nauka Taijiquan
ja spotkalem sie jeszcze z opinia ze tak naprawde czesto niektorzy nauczyciele przekazuja celowo niektore formy z bledami a tylko bardzo nieliczne grono najlepszych uczniow lub jedyny zaufany uczen uczy sie bez bledow. Dla mnie to jest dziwne i prowadzi do zaniku niektorych stylow. Faktem jest ze samemu sie niestety nie nauczysz tai chi.
  • 0

budo_goldberg1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Samodzielna nauka Taijiquan
z książki mozesz sie nauczyc fajnie gotować...polecam :)
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Samodzielna nauka Taijiquan
Prawdziwego Tai-Chi z książek się nie nauczycie!!

Szkoda czasu!!Chyba ,że ktos chce sie uczyć tzw."medytacji w ruchu" albo "tańca".Ale to nie Tai-Chi.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Samodzielna nauka Taijiquan

ja spotkalem sie jeszcze z opinia ze tak naprawde czesto niektorzy nauczyciele przekazuja celowo niektore formy z bledami a tylko bardzo nieliczne grono najlepszych uczniow lub jedyny zaufany uczen uczy sie bez bledow. Dla mnie to jest dziwne i prowadzi do zaniku niektorych stylow. Faktem jest ze samemu sie niestety nie nauczysz tai chi.


To jest tak że ucząc się z kaset ludzie twierdzili że uczyli się u mistrza który je wydał...
Aby tego uniknąć mistrzowie celowo zmieniają pewne drobiazgi które są swoistym podpisem tego skąd dany delikwent sie uczył...
  • 0

budo_mirek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Samodzielna nauka Taijiquan
Witam
Myślę że w Polsce jest ogólnie mało szkół Tai Chi które znają zastosowania tej sztuki w samoobronie, jeśli chcesz się nauczyć walczyć to poszukaj moze rzeczywiście tak jak radzą koledzy, Karate lub Judo - zrozumienie zasad (tai chi) i wprowadzenie ich w życie zajmie ci kilka lat, obyś sie nie zawiódł. Choć Tai Chi to wspaniała sztuka. Pozdrawiam
ps. Napisz skąd jesteś - sa też seminaria jak radzili inni.[/b]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024