Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Nierównomierne rozciągniecie"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

"Nierównomierne rozciągniecie"
witam,
otóż mam taki problem , że mam "bardziej rozciagnieta" lewą strone ,np. wykonuje głebsze skłony do lewej nogi, lewą noga lepiej kopie choć itd.
rozciagam sie od wrzesnia tyle co na treningach kb(1-2 razy w tyg), od poczatku lutego czesciej tj. 4-6 razy w tygodniu - i teraz pytanie - czy ta roznica sie zniweluje?
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"
No to masz tak jak Cro-Cop - "Praw noga - szpital, lewa - grob." :)
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"
Tak źle nie jest:)
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"

Tak źle nie jest:)


Zle :?: :!: :?: - Chlopaku to jakiego ty masz kopniaka 8O :)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"
no to rob sobie serie na slabsza noge, na lepsza i znowu na slabsza przy rozciaganku przez zalozmy miesiac a potem rownomiernie i powinno byc ok :)
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"

Zle - Chlopaku to jakiego ty masz kopniaka


Hmm, no fakt nie kopie na razie dobrze, ale od rozpoczecia treningow widze postepy i to mnie motywuje 8)


  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"
Cos pomieszalem z tymi cytatami:)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"

Cos pomieszalem z tymi cytatami:)

Jak sie rozciagasz to 2 razy wiecej czasu poswiec na twoja gorsza strone, powinno pomuc.
  • 0

budo_wudegarami
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"
Witam

Zaczynaj sie zawsze rozciagac od tej slabszej strony.

U mnie zwykle jest tak, ze koncentuje sie bardziej nad rozciąganiem na poczatku - drobny szczegol, a w dluzszym okresie czasu moze miec znaczenie.
  • 0

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"
Mam dokladnie taki sam problem tylko z lewa storna, tzn mialem. Od czasu gdy zaczalem "trzymac napiecie" 2 razy dluzej w mojej gorszej nodze wszystko sie wyrownalo. Czyli np wykonujac cwiczenia rozciagajace np w siadzie z rozszerzonymi szroko nogami, robilem do prawej 10 +10 sekund przytrzymania w dole, a do lewej 20+ 20-30 sekund przytrzymania. Wszystko wyrownalo sie po jakichs dwoch miesiachach. Po tym okresie oczywiscie zaczalem juz rownomiernie rozciagac, bez nacisku na zadna strone.
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"

Mam dokladnie taki sam problem tylko z lewa storna, tzn mialem. Od czasu gdy zaczalem "trzymac napiecie" 2 razy dluzej w mojej gorszej nodze wszystko sie wyrownalo. Czyli np wykonujac cwiczenia rozciagajace np w siadzie z rozszerzonymi szroko nogami, robilem do prawej 10 +10 sekund przytrzymania w dole, a do lewej 20+ 20-30 sekund przytrzymania. Wszystko wyrownalo sie po jakichs dwoch miesiachach. Po tym okresie oczywiscie zaczalem juz rownomiernie rozciagac, bez nacisku na zadna strone.


dzieki, sproboje tego
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"
A mnie się nie wyrównało, od 10 prawie lat kopię różnie różnymi nogami i wisi mi to kalafiorem. :wink:
Ludzie, to jest całkiem naturalne, że jedną stronę mamy "preferencyjną". Lepiej skoordynowaną, lepiej rozciągniętą. Jasne, trzeba starać się rozwijać ciało i techniki harmonijnie, ale nie popadajmy w przesadę. Zwłaszcza, że praktyka pokazuje, że to się nigdy do końca nie udaje :)
Niezależnie od tego, jak bardzo "równo" będziemy rozciągnięci, zawsze pewne techniki będzie nam się robiło łatwiej w określoną stronę czy określoną kończyną. Sztuka w tym, żeby znać swoje mocne punkty i wykorzystywać je 8)

K.
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"
z Kulasami to jest tak, ze najczesnie jedna jest rozciagnieta lepiej druga gorzej. Bardzo dobrym cwiczonkiem sa sklony do rozkroku. Stajesz najszerzej jak mozesz ( ale tak zebys nie musial sobie pomagac rekami) i robisz sklony do jednej nogi, najpierw 20 sklonow, a potem lapiesz sie za piete i trzymasz przez 20 sekund. To samo z druga noga, ale nie mysl ze to koniec. To byla rozgrzewka przed wlasciwym cwiczeniem. Siadasz w jak najwiekszym rozkrokui to samo 20 sklonow do lewej i trzymasz 20 seknd potem tak samo do prawej. Potem zajac sie musisz to druga gorsza noga, juz oddzielnie. Siadasz z wyprostowana gorsza noga, lepsza zgieta tak ze stope masz na wewnetrzej stronie kolana lewej( prawa w taki trojkacik ) i jedziesz seria jak powyzej. Potem siad plotkarskii znow system 20tek. Ale to tylko etap rozciagania, najwazniejsze jest rozruszanie gorszej nogi. No wiec... stajesz przy scianie/szafie/ drabinkach lapiesz sie prawa reka tejze :D stajesz bokiem lewa reke lapiesz za lewe udo( lub wiezadlo podkolanowe) i probujesz pooowolutku robic kopniecie okrezne ( Round House kick ) w ostatniej fazie probujesz przytrzymac dluzsza chwile ( wzmocni miesnie, zwiekszy rozciagniecie ). Na poczatek pewnie bedziesz potrzebowal przytrzymac noge reka, ale z czasem najprawdopodobniej juz bedziesz na tyle wycwiczony ze to nie bedzie potrzebne. No a potem na sali, na treningu juz kopiesz musisz noge gorsza bardziej "rozkopac", zwrocic na nia wieksza uwage, no i chyba bedzie dobrze. Ja tym spoobem ( moj wlasny patent :) 8) ) w pol roku osiagnalem oba szpagaty( franc. i tur.) i moglem robic wykopy niemalze w pionie. Mozecie nie wierzyc. Ale powyzszy sposob polecam wszystkim. PZDR.
  • 0

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"
KrzysT: To, ze ci sie nie udalo to nie znaczy ze inni maja zaprzestac dopracowywania slabszej strony :) .
Ja chyba jestem perfekcjonista, dlatego jezeli np kopie lewa noga gorzej to staram klasc nacisk na nia wystarczajacy, zeby kopac tak samo jak prawa. Zreszta daje mi to satysfakcje jak potrafie panowac nad calym cialem, no i chyba nie tylko mi.

pzdr.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"

KrzysT: To, ze ci sie nie udalo to nie znaczy ze inni maja zaprzestac dopracowywania slabszej strony :) .
Ja chyba jestem perfekcjonista, dlatego jezeli np kopie lewa noga gorzej to staram klasc nacisk na nia wystarczajacy, zeby kopac tak samo jak prawa. Zreszta daje mi to satysfakcje jak potrafie panowac nad calym cialem, no i chyba nie tylko mi.


Ależ qb, ja się z Tobą całkowicie zgadzam, że trzeba pracować nad harmonijnym rozwojem. Tylko wiesz, znam ludzi rozciągniętych na obłędnym poziomie (takich, którzy siedząc w siadzie prostym dotykają na prostych giczołach palcami u nóg do czoła czy brody, robią kombinacje szpagat/sznurek/szpagat nie odwrywając jaj od podłogi) i wiesz co? Oni też twierdzą, że na jedną stronę są lepiej rozciągnięci ;)
Po prostu chodzi o to, co pisałem wyżej - nie należy wpadać w przesadę, bo pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć (choć starać się można :) ), lepiej je inteligentnie wykorzystać.
Zresztą odpowiedz sobie na pytanie - czy mimo tego, że jesteś równomiernie rozciągnięty i masz dopracowaną słabszą stronę uzywasz nóg z jednakową częstotliwością w sparringu? Czy jednak nie jest tak, że częściej kopiesz jakieś kopnięcie np. prawą nogą? Założę się, że tak nie jest ;)

K.
  • 0

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"
No i tu mnie masz :) , rzeczywisice uzywam prawej nogi o wiele czesciej, ale to chyba podswiadomie. Moge sie zalozyc, jednak , ze gdyby ktos kompletnie zrezygnowal ze swojej lepszej strony na rzecz gorszej, przypuscmy na 3 miesiace, to po jakims czasie by sie wyrownalo do tego stopnia, ze obiema nogami by wymiatal. W sumie, tak po dluzszym zastanowieniu, to czy jest sens takiego postepowania ':idea:' . Moze rzeczywiscie nalezy miec swoja sprawdzona, zabojcza "tajna bron" :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"
Ja myślę, że lewa noga wspomnianego wcześniej Micro Filipovica jest tu dostateczną rekomendacją ;)

K.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nierównomierne rozciągniecie"
Wydaje mi sie że dużo ludzi ma ten problem ja prawa noga kopnełem kumpla [196cm] w głowe a lewa moze w wolne zebra bym trafił, a lepiej dociagne sie do lewej nogi a do prawej gorzej ; ) schiz ; )

Polecam Ci ćwiczenia stretchingowe najlepsze wyniki daja razciaganie ta metoda i poprostu zrób sbie 1-2 ptrzen wiecej na dany miesien [ no chyba ze jak van dam na palach sie rozciagniesz ; PPP ]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024