Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wysokie kopnięcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Wysokie kopnięcia
Witam.

Chodzi mi o kopnięcia obrotowe na głowe. Wiadomo, że są to bardzo skuteczne uderzenia, ale pod warunkiem, że umie je się wykonać bez przeszkód. W moim wypadku przeszkodę stanowi ból w stawach jaki odczuwam wykonując ruch nogą na głowe. Gdzie jest tego wina? Czy za małe rozciągnięcie (choć uważam oraz moji koledzy z treningów, że jestem dobrze rozciągnięty). Czy spotakliście się z takim czymś? Może mam jakieś złe stawy.

Pozdrowienia.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia
A moze poprostu zle kopiesz? Popros kogos na treningu aby sie przyjrzal jak kopiesz i skorygowal ewentualne bledy.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia
pewnie masz złą technikę...
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia
Ja bym powiedzial, ze rozciagniecie+slabo rozgrzane stawy/miesnie. Mogles miec tez jakas kontuzje i ci sie teraz odzywa.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia
Też mam coś takiego tyle ,że ja miałem wybitą noge czy coś tam ze stawem biodrowym w wieku 2 lat :) Czuje ból wtedy ,kiedy nie jestem rozgrzany .Może też miałeś coś za bobasa :roll:
  • 0

budo_jarząbek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia
Może jakaś kontuzja w młodości,a co trenujesz?
  • 0

budo_tyson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia
gb,
Twoj problem to nie wykonywanie złych technik, czy tylko przy obrotówkach?moze przy kazdym gwałtownych ruchu i obziązeniu nogi całym ciałem, moze miałeś jakiś uraz, kontuzję?
Musze cię postraszyć ale wyjdzie ci to na zdrowie!
Jeżeli miałem jakiś czas temu drobną, niewielką kontuzję to sprawdz to dokładnie jeszcze raz u min. 2 lekarzy(usg).
Moim zdaniem masz problem ze ścięgnami,czy w obydwu nogach masz to samo?to wiele tłumaczy..........
Tak czy owak jezeli nie miałes robionego USG miękkiego (ścięgien) to radze zrób je dla pewności, chyba ze chcesz mieć potwierdzone na papierze zerwanie ściegna i uszkodzenie łękotki tak jak ja mam, ty mozesz miec naderwane, gdzies przegioles ostatnio na treningu, wystarczy osłabienie po chorobie i intesywny trening. Trenig połączony z chorobą i ANTYBIOTYKIEM = ZERWANIE ŚCIEGNA. Wiem z doświadczenia.
Odpisz na te pytania i napisz jak coś ci się przypomni .
Odpuść sobie intensywne treningi i zrób stary to diagnozy!!!!!!!!!!!

Zdrówko
  • 0

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia
Co do techniki to staram się jak najdokładniej wykonywać wszystie ćwiczenia, a szczególną wagę przywiązuję właśnie do kopnięć na głowę choć są one bolesne. Co dościęgien, nie przypominam sobie, że kiedykolwiek miałem kontuzję, tzn raz podobno wypadłem z wózka, ale z tego co wiem nic mi nie było :) .

Mój problem to kopnięcia na głowe, a zauważyłem, że przy rozgrzewce stawów bidorowych, gdy wykonuje obroty kolanem coś mi właśnie strzela w biodrze i dotyczy to obu stawów. A i dotyczy to jedynie stawów, ścięgna mnie nie bolą. Może rzeczywiście jakieś badania na stawy by się przydały.

P.S trenuje KickBoxing

Dziękuję bardzo wszystkim za rady. Pozdrowienia
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia
Czyli musisz sie dokladniej rozgrzewac i porozciagac. Mam to samo tez mi stawy biodrowe strzelaja tyle, ze mnie przy kopaniu na glowe nic nie boli tylko czasami, ale to wynika z tego, ze sobie raz sciegna nadwyrezylem przy rozciaganiu potem poprawilem na capoeirze i teraz raz na jakis czas sie odzywaja.
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia
Przy cwiczeniu tej techniki na spokojnie mozesz wykorzystac drabinki na sali cwiczen, wystarczy ze stajesz przodem do drabinek, lapiesz je. Teraz probujesz jakby "wlozyc" biodro. Nie wiem czy mniej wiecej rozumiesz o co mi chodzi. Bo to moze byc cos nie tak z biodrem, ktore swoja droga tez trzeba rozciagac. Mozesz miec swietnie rozciagniete nogi, ale biodra zastale i nic nimi nie zrobisz.
  • 0

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia

Przy cwiczeniu tej techniki na spokojnie mozesz wykorzystac drabinki na sali cwiczen, wystarczy ze stajesz przodem do drabinek, lapiesz je. Teraz probujesz jakby "wlozyc" biodro. Nie wiem czy mniej wiecej rozumiesz o co mi chodzi. Bo to moze byc cos nie tak z biodrem, ktore swoja droga tez trzeba rozciagac. Mozesz miec swietnie rozciagniete nogi, ale biodra zastale i nic nimi nie zrobisz.


Może masz racje, może to wina żle rozciągniętych bioder. Tylko mógłbyś dokładniej wytłumaczyć to z tymi drabinkami; stoję na przeciwko drabinek i co z nim(biodrem) mam zrobić (napisałeś"włożyć" ale w jakim sensie)?
pozdrowienia.

Czyli musisz sie dokladniej rozgrzewac i porozciagac.


Na treningu się dobrze rozgrzewamy, może powinienm w domu za nim się porozciągam dłużej "pomachać nogami". W każdym bądź razie wypróbuje. Dzięki
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia
Stajesz na przeciwko drabinek. Lapiesz sie jedna reka dajmy na to lewa stajesz teraz lewym bokiem do drabinek. Podnosisz prawa noge, tak jak do kopniecia bocznego, zginasz ja w kolanie tak zeby pieta prawie ze dotykala posladkow. Tak stojac staraj sie samym ruchem biodra, przyciagnac kolano do brzucha a nastepnie maxymalnie do tylu. Musiszczuc napiecie biodra. Troche ciezko to wytlumaczyc przez net.
P.S. Jezeli bedzie Ci cale cwiczenie sprawialo problemy, zlap prawa reka za kolano ugietej nogi i staraj sie ja naciagac.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia
może to być też kwesita budowy miednicy. spotkalem się już z tym, mój znajomy który ćwiczy już parę lat, może swobodnie kopać frontkicki na twarz ale przy kopnięciach okręznych powyżej poziomu bioder ból jest ponoćbardzo uporczywy.
  • 0

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia

Stajesz na przeciwko drabinek. Lapiesz sie jedna reka dajmy na to lewa stajesz teraz lewym bokiem do drabinek. Podnosisz prawa noge, tak jak do kopniecia bocznego, zginasz ja w kolanie tak zeby pieta prawie ze dotykala posladkow. Tak stojac staraj sie samym ruchem biodra, przyciagnac kolano do brzucha a nastepnie maxymalnie do tylu. Musiszczuc napiecie biodra. Troche ciezko to wytlumaczyc przez net.
P.S. Jezeli bedzie Ci cale cwiczenie sprawialo problemy, zlap prawa reka za kolano ugietej nogi i staraj sie ja naciagac.


dzięki, już rozumiem, spróbuje na następnym treningu.

narcyz: czyli taki rodzaj kopnięć praktycznie odpada, przy złej miednicy. A czy twój kolega robił na to jakieś badania?

pozdrowienia
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia
Qb wybierz sie do ortopedy tak jak narcuz mówił możesz miec zdefrmowana miednice badz coś z stawem, ruchmosc kazdy ma inna w stawach, lepiej tego nielekcewaz i nic na chama bo mały jest wybór sportów na wózku
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia
Prponuje lekarza sportowego i basen 2x w tyg. przez jakiś rok :)

ps. mnie pomogło jak miałem kłopoty z miednicą ;)
  • 0

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysokie kopnięcia
Do lekarza to sie wybieram od dluzszego czasu :) , chyba w koncu skocze. Co do basenu to nad tym nie myslalem, ciekawe rozwiazanie, trzeba bedzie pomyslec.

dzieki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024