Skocz do zawartości


Zdjęcie

Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
to nie bylby pierwszy ale i tak prawie jak pierwszy bo dopiero czwarty :(

Masz racje ze nie wytrzymalbym tyle czxasu czekajac az mi odesla sprzet.
Wiec wiem juz ze na mini socoma na 90% sie nie decyduje. To co w takim wypadku brac pod uwage?
Mapet niezbyt pochlebnie wyrazal sie o avalanchu wiec w tym przypadku znowu mam obawy ze trafie na jakiegos klekota.

Doradzcie co robic bo jeszcze noza nie kupilem (i bubla nie odeslalem) a juz mnie szlag trafia :wink:

KKamiLL
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche

Tylko że Xarr czeka na swojego socoma już chyba z miesiąć czasu rozleciała mu sie renkojeść.

Pytanie: co ma SOCOM do serwisu Chrisa Reeve'a?

I taki mały szczegół... nie "rozleciała się" bynajmniej, najlepiej spytaj go kiedyś o szczegóły. Akurat SOCOM (pełny wymiar, najlepiej roczniki 99 i poniżej oraz 2002) to cholernie solidny nóż. Aha, nożyk jest w drodze do niego :)
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
KKamiLL wedlug mnie, nóż jest jak samochód, poki sie nim nie przejedziesz > nie bedziesz wiedzial czy ci pasuje czy nie. Kazdy nóż ma jakies wady, jeden jednemu pasuje lepiej innemu gorzej. Grunt moim zdaniem, to nie zawieszac sie na pytaniach: czy ta stal/blokada jest lepsza niz inna, tylko wybrac taki noz, ktory ci sie podoba i dobrze lezy ci w dloni. Mnie o wiele lepiej np lezy w dloni M1 CRKT wg projektu lightfoota niz Socom, kupilem wiec sobie M1 i nosze go wymiennie z szwedzka EKA, która ma fajna drewniana raczkę. A to czy jego stal sie stepi a blokada wytrzyma zalezy tez przeciez od tego co bedziesz z nozem robil. Ja noza uzywam do cięcia kopert kartonow ogorkow czy co tam znajde pod reka, wiec strider mi raczej niepotrzebny. Podobnie jak przecietnemu polskiemu kierowcy niezbyt sie przyda ferrari... :wink:
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche

Akurat SOCOM (pełny wymiar, najlepiej roczniki 99 i poniżej oraz 2002) to cholernie solidny nóż.


Hehe, brzmi jak wypowiedź znawcy win: "Rocznik 99 - ooo, wspaniały. A 2001 - nieee, kiepskie zbiory były - marna pogoda etc.".

Pewnie w 2000 i 2001 pogoda była pod psem, pracownicy w MT mieli niskie ciśnienie, więc przysypiali przy robocie... :) :lol:

pozdr.

Cactus
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
Mo może niekoniecznie chodzi tu o nasłonecznienie południowych ścian zakładów MT :)

Ale skoro już pytasz, to chodzi np. o to, że do 99 włącznie sama krawędź noży SOCOM była polerowana na lustro na skórzanym pasie szlifierskim przez samego Tony'ego - to była "ostrość absolutna". To samo dotyczy noży UDT'2000. Zaś SOCOM w 2002 zyskał nowe, dość praktyczne, wykończenie - "roboczy" stonewash, a wcześniej były tylko czarne i piaskowane. Ot i cała sprawa...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
da sie gdzies kupic takie wlasnie egzemplarze z rocznikow w ktorych wychodzily te lepsze modele?
Ale chodzi mi o nieuzywane noze

KKamiLL
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
KKamiLL, pewnie będzie ci ciężko... ale to przecież i tak w zasadzie kosmetyka. Lepiej odpocznij chwilę i pomyśl czego na prawdę potrzebujesz, bo skok od mini SE do SOCOMa po drodze z Avalanchem to ogromna różnica już w samej filozofii noża!
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
MOje zalozenia sa proste: chce kupic noz ktor bedzie mi sie podobal, bedzie solidnie wykonany i zmiesci sie w zalozonym przez mnie przedziale cenowym. I najlepiej jakby to byl wlasnie mini socom albo avalanche.

KKamiLL
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
No to na SOCOMa nie ma tu miejsca... a to, czy będzie miał ostrze polerowane bardziej czy mniej, czy śrubka satin czy beadblasted... powtarzam, to kosmetyka ONLY. Ale nie przeczę, że czasem miła 8)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
Piter, ale cala dyskusja jest o tym czy trafie na mini socoma z luzami na blokadzie albo na avalancha rozklekotanego, czy uda mi sie kupic noz z ktorego wreszcie bede zadowolony bo bedzie mial, jak to ktos ladnie nazwal, 0 blade play

KKamiLL
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche

ale cala dyskusja jest o tym czy trafie na mini socoma z luzami na blokadzie albo na avalancha rozklekotanego, czy uda mi sie kupic noz z ktorego wreszcie bede zadowolony bo bedzie mial, jak to ktos ladnie nazwal, 0 blade play

KKamiLL

sorry KKamiLL, nie idż w paranoję.. :wink: O mojej przygodzie z sebenzą pisałem tylko jako o ciekawostce i tyle. Naprawdę SUPER przeboje to ja miałem w zeszłym roku z servisem Toyoty :evil: .Ale- nie to forum.
Piter nie może dac Ci zapewnienia ale nie wyobrazam sobie żeby miał wadliwy egzemplaz i sprzedał go jakby nigdy nic. :roll: Jak Go znam to nic Ci nie grozi. :) U mnie CAŁY sprzęt od Pitera chodzi nienagannie-noże,akcesoria, latarka itd. i nie tylko u mnie...
pozdro. KKamiLL i Piter
fraktal0
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche

Piter, ale cala dyskusja jest o tym czy trafie na mini socoma z luzami na blokadzie albo na avalancha rozklekotanego, czy uda mi sie kupic noz z ktorego wreszcie bede zadowolony bo bedzie mial, jak to ktos ladnie nazwal, 0 blade play

KKamiLL


KKamiLL wydaje mi się, że trochę za bardzo się przejmujesz ... Jak wynika z dyskusji tarfiają się te bez "0 balde play" - ale myślę, że dotyczy to każdego noża bez znaczenia jekiego producenta.
Bywa, że trafi się wybrakowany wyrób. W tym przypadku reklamacja - no i niestety przy okazji znów oczekiwanie i nerwy. Kwesia wyboru dobrego źródła zakupu.
Bez cukru muszę tu powiedzieć, że reklamowałem swojego czasu u Pitera z takim efektem, że wziął wszytko na swoją głowę - obyło się bez czekania, bez nerwów - wręcz przeciwnie, rozwiązanie, które zaproponował procentuje do dziś.

Jak kupowałem swój pierwszy nóż ze stali 154CM też zadawałem setki pytań i trząsłem portkami czy powierzchniowo mi nie będzie rdzewiał bo bywały przypadki, że rdzewiały. W efekcie końcowym okazało się, że obawy były bezpodstawne.

Wybierz nóż, kóry najbardziej Ci pasuje pod względem zastosowania, materiałów i ceny .... kupuj i używaj :D
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
...i się ciesz chłopie zamiast zadręczać.. :) :) :)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
Coz, pozostaje mi wyciagnac wnioski z dyskusji, zbierac kase i podjac wlasciwa decyzje.

Pozdrowienia dla wszyskich

KKamiLL
  • 0

budo_alew
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
Muszę przyznać że mam wyjątkowego pecha. Kupiłem mini socom elite w którym pa jakimś czasie padł freme lock - najpierw luzik przód tył a potem kiedy usiłowałem go złożyć na siłę po prostu ostrze uchyliło się na ok 5mm (siadła blokada) i już nie dało się zamknąć Wysłałem rozpaczliwego maila do Pitera a ten - chwała mu za to - podjął się rozwiązania sprawy, pomimoże nie u Niego kupiłem nóż. To nie koniec. Żeby czymś się zająć w międzyczasie kupiłem BOA. I co panowie powiecie? po miesiącu intensywnego klikania padł mechanizm wspomagający. Może powinniście dawać mi swoje noże do testowania? :lol:
alew
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
jesteś po prostu katalizatorem chaosu :) czyli entropii :) :) :) :) :) powinienes zatrudnić się w jakieś fabryce i testować noże albo trzaskać drzwiami merola:) ale powaznie mówiąc nikt tak dobrze nie przetestuje nam noza jak dziecko :wink: po ,prostu robi z nim rzeczy które nam do głowy by nie przyszły :!: :!: przestraszony
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche

jesteś po prostu katalizatorem chaosu :)

:) jak w "Gdzie jest generał" kooniu ?
"...ten Orzeszko,Panie Poruczniku, to on był Jonasz.." :)
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
eee tam... :) kooniu, Kapp rulez... :) :):)

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_andrzej kucharski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
A te luzy to w nożu nie są najważniejsze. Mój BM pinnacle ma wyrobiona blokadę z duzym luzem a itak to jeden z moich ulubionych noży.[/quote]

:) :peace:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024