Skocz do zawartości


Zdjęcie

Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
kup na ebayu ( teraz jest tego tam duzo) i zapytaj przed kupnem jak tam z blokadą
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
mapet, wierzysz w to ze ktos Ci powie ze sprzedaje noz w ktorym blokada ma luzy?? 8)

KKamiLL
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
wierzę, bo będzie się bał negatywnego feedbacku
ale jeśli nie masz zaufania do ludzi to może kup wersję auto?
chyba jest nawet na budo-bazarze...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche

wierzę, bo będzie się bał negatywnego feedbacku


faktycznie, zapomnialem ze zawsze moge mu wystawic zla opinie.

KKamiLL
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
No nie,Panowie ! Zaczynam mysleć że moj MSE to jakis unikat bo bez zarzutu.Z doświadczenia wiadomo mi ze nie ma firmy która czasem nie wypuści niedorobionych egzemplarzy.A narzekania na rózne firmy słyszałem już tyle...
Poza tym nic nie psuje się bez powodu.Jeśli mechanika jest brudna albo zapiaszczona i choćby pare razy ale jednak otwierana "na siłę" to luzy zrobią się wszędzie,w każdym nożu.
I żeby tego uniknąc traktuję noże jak swoją broń palną-czyszczę regularnie min.1 raz w tygodniu-czy był używany czy nie.I jakoś luzów nie mam-ani w MT-ach,ani nawet w Herbertzach dośc podłej jakości
Poza tym to wielka frajda i rytuał sam w sobie.
Czego wszystkim życze
pozdro.
fraktal0
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
Witam
KKamiLL zdecydowałeś który wybrać?
Ja po lekturze ostatnich postów zauważyłem że nie ma wyraźnej przewagi MT mini na Avalanche. I dzisiaj zamówiłem Avalanche.
Najwyżej następny do testowania będzie MT.
Pozdr.
Kotwic
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
Kotwic, jeszcze nie zdecydowalem. I tak bede kupowal najwczesniej dopiero w przyszlym miesiacu. Ale z doswiadczenia wiem ze lepiej sie zorientowac zawczasu w co sie pakuje (choc i tak najlepiej na wlasnej skorze).

Jak bedziesz juz mial Acalanche'a to napisz koniecznie jakie wrazenia i jak z jego jakoscia.
Tylko wiesz, tak bez sciemy w stylu: najlepszy bo moj :wink:

Pozdrawiam i czekam na relacje

KKamiLL
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
I jeszcze jedno.Jedyne kłopoty które pamiętam-ewidentnie z winy producenta miałem z Sebenzą...Uwierzycie?
A co do "dobry bo mój..."MSE też nie jest bez zarzutu jeśli chodzi o walory użytkowe.Codzienne czynności jakoś lepiej wykonuje mi się np. Delicą :wink: tylko że tam dopiero jest skłonność do luzów...
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
Noża spodziewam się za jakieś dwa-trzy tygodnie.
Swoje wrażenia na pewno opiszę. :D
pozdr.
Kotwic
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche

I jeszcze jedno.Jedyne kłopoty które pamiętam-ewidentnie z winy producenta miałem z Sebenzą...Uwierzycie?


Nie no ludzie, to juz mnie rozwalilo. To ja juz w nic nie wierze.
O co w tym wszystkim chodzi? Da sie to jakos uporzadkowac??

Jakie miales problemy z ta sebenza??

KKamiLL
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche

I jeszcze jedno.Jedyne kłopoty które pamiętam-ewidentnie z winy producenta miałem z Sebenzą...Uwierzycie?


Cholera 8O
Dawaj tu na światło dzienne jakieś szczegóły.
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
Ano chyba montaż przez producenta wlaśnie! Najpierw co jakiś czas luzował mi się klips-krasnoludki?I mimo podcięć na niego w rękojeści !rochę wkurzające.A po jakimś czasie nożyk zaczął mieć "bicie" o okładzinę przy składaniu ostrza .W górnej części klingi pojawiły się denerwujące mnie półkoliste zarysowania. I...pozbyłem się nożyka.Bez żalu za to z dużym rozczarowaniem....a morał z tego dla mnie był taki że zawsze można trafić na kichę...i tyle.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
Fraktal, a napisałeś może do Reeve'a wtedy? Bo serwis i obsługę klienta mają doskonałą... ba, zaryzykuję stwierdzenie, iż najlepszą w branży.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
Piter, a jak kupie mini socoma i bedzie mial luz na blokadzie to da rade cos z tym zrobic?

KKamiLL
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
Piter, nie pisałem bo "pozbycię się" polegało na sprezentowaniu go mojej żonie.Został więc w rodzinie,Aśce to nie przeszkadza, ja dość często pamiętam o nim przy czyszczeniu moich noży i o ile mogę zauważać defekt już się nie pogłębia.Ale nóż bywa używany b.rzadko,choć noszony jest stale w torebce(waga!!!), No i piękny fabryczny pokrowiec robi swoje.....ale żal został.Za utraconą wiarą...
pozdro.
fraktal0
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
Na twoim miejscu fraktal wyslalbym go do Reeva. W ciagu tygodnia lub dwoch dostaniesz nowy lub idealnie naprawiony egzemplarz. Za t w koncu placisz.

I przy okazji mam rade dla niektorych: nie podniecajcie sie tak mocno tymi wadliwymi egzemplarzami...MT ma wyrazne problemy z mini socomami elite ale sek w tym ze tylko z nimi. Najprawdopodobniej to skutek przesadnego obnizenia ceny i kombinaterstwa z rozwiazaniami technicznymi.
A to ze jedna osoba na 300 bedzie miala problem z np slawna sebenza to O CZYM TO SWIADCZY? Bardzo wazny jest customer service. Jesli jest to reeve, simonich,busse, swamp rat, mad dog czy strider oraz wszelkiej masci customy to mozna spac spokojnie bo nikt nie zaryzykuje pogorszenia reputacji. Gorsza reputacja = mniej kasy*. Proste. Wiecej rozsadku panowie.


*Nie dotyczy MT.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
dark lord, czyli krotko mowiac z Twojej wypowiedzi wnioskuje ze nie polecasz kupowac mini socoma, dobrze kumam??

KKamiLL
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche

Fraktal, a napisałeś może do Reeve'a wtedy? Bo serwis i obsługę klienta mają doskonałą... ba, zaryzykuję stwierdzenie, iż najlepszą w branży.



Tylko że Xarr czeka na swojego socoma już chyba z miesiąć czasu rozleciała mu sie renkojeść i jak go wysłał to tak go niewidział, zastepuje go teraz Endurom ktura mimo mniejszych kosztów spisuje sie równie świetnie. No a Kershaw Avalanche jest spoko mój ojciec ma go już troche jedyne co jest nie tak to rusa wzdłuż ostrza na czernieniu i lekko skrzywiony czubek wszystko wydażyło sie przy otwieraniu butelki. Niewygodne zato jest A-10 które jest badzo chropowate aż przeciera dżins przy kieszeni i przeskadza troszke liner lock jak dlamnie jest zabardzo wklęsły.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche
Kkamil, powiem tak: mini socom elite ma perfekcyjny design jesli mowimy o nozyku EDC. Bardzo lekki, uzyteczny ksztal ostrza, nieagresywny, mily dla oka caloksztalt. Gdyby nie wadliwa wersja to bylby to moj ulubiony EDC...sa ludzie ktorzy go zachwalaja i gdybym dostal dobrze wykonana wersje to tez bym sie cieszyl. Moja rada jest nastepujaca. Najlepiej jak bedziesz miec mozliwosc objerzenia noza z bliska i potrzymania przed kupnem. Jesli stwierdzisz ze dziala bez zarzutow to najprawdopodobniej bedziesz juz szczesliwym posiadaczem znakomitego noza. Jesli kupisz w ciemno i okaze sie ze beda problemy o jakich wspomnialem wczesniej to po wyslaniu do USA przez kilka miesiecy bedzie cie kurwica strzelala. Tym bardziej jesli nie bedziesz mial czym zastapic tego nozyka, jakimis innymi o podobnej klasie i cenie. Podczas jego nieobecnosci ja sie leczylem stara szkola-Amphibianem i LCC, itd. wiec jakos to znioslem.
Ale jesli wydalbym, co tu ukrywac duzo pieniedzy, na nozyk ktory po 3 dnaich musialbym wysylac do Stanow z nikla nadzieja na szybka naprawe...to chyba bym zhakerowal ich strone z wscieklosci. :twisted:

Ja mialem szczescie ze kupowalem od zaufanego sprzedawcy- Pitera ktory straty wzial na siebie, co jest prawe i uczciwe. Jesli sprowadzilbym sobie ten noz sam to mimo ze zaplacilbym taniej - czekalyby mnie ogromne nerwy i kto wie czy bym nie zorganizowal jakiegos zamachu na siedzibe MT... :wink: pewnie by mnie zlapali i siedzialbym z recydywa.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini SOCOM manual vs. Kershaw Avalanche

Ale jesli wydalbym, co tu ukrywac duzo pieniedzy, na nozyk ktory po 3 dnaich musialbym wysylac do Stanow z nikla nadzieja na szybka (...)


swoj pierwszy nozyk - mialo brzmiec.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024