Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wady bjj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_sindbad
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ten swąd

Napisano Ponad rok temu

Wady bjj
Jakie wedłud Was są minusy wypływające z uprawiania BJJ? Mam na myśli nie tylko aspekty związane z treningiem (np. bóle kolan itd.) lecz również zastosowanie na ulicy (np. możliwość walki z tylko jednym przeciwnikiem)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj
Kurewski, permanentny brak czasu na wszystko inne. :) :wink:
  • 0

budo_atomowy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj
co do walki "na ulicy" to mozna sobie stosując tak upodobany w bjj parter mozna sobie poszarpac, podrzec nowe, bajeranckie dresiki :)

a tak pozatym to ja jeszcze jestem zbyt zfascynowany bjj zeby dostrzegac jakie kolwiek wady :)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj

Jakie wedłud Was są minusy wypływające z uprawiania BJJ? Mam na myśli nie tylko aspekty związane z treningiem (np. bóle kolan itd.) lecz również zastosowanie na ulicy (np. możliwość walki z tylko jednym przeciwnikiem)


Wady bjj?
- Z racji braku przygotowania ogolnego czeste kontuzje: zlamane rece, zerwane wiezadla, czasowe utraty wzroku, problemy z siatkowka, problemy natury neurologicznej. Lista jest dluga.. a sport mlody.
- Z racji specyfiki walki na ziemi: problemy glownie z kolanami, wiezadlami, karkiem, kregoslupem.
- Sport jest nastawiony glownie na walke na ziemi. Nie ma tak silnie rozbudowanej stojki jak judo. Tak wiec jako grappling kompletny nie jest.
- Organizacyjnie sport ten nadal sie rozwija.
- Bjj rozwija sie w kilku kierunkach. Sportu, samoobrony, vale tudo, sztuki walki. To nie ulatwia w zaden sposob rozwoju Bjj.
- Brak metodyki szkolenia dla mlodych
- Brak oficjalnego uznania Bjj przez polskie wladze.

Odnosnie ulicy wypowiadac sie nie bede.. to temat dla dzieciakow.


Ale to wszystko to tylko moje zdanie. Nikogo innego. Omawiane zjawisko opisalem na tle naszego kraju. Nikomu nie musi odpowiadac moj krytycyzm.
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj
chyba sensownie powiedziane
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj
kalafiory :) :) :)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj

- Z racji braku przygotowania ogolnego czeste kontuzje: zlamane rece, zerwane wiezadla, czasowe utraty wzroku, problemy z siatkowka, problemy natury neurologicznej.


Bez przesady...W jakich polskich sekcjach to widziałeś?

- Sport jest nastawiony glownie na walke na ziemi. Nie ma tak silnie rozbudowanej stojki jak judo. Tak wiec jako grappling kompletny nie jest.


Który styl graplerski jest kompletny?

- Organizacyjnie sport ten nadal sie rozwija.


Myśle że na tak krótki okres i tak nie jest źle i nie przeszkadza to naszym bjjowcom sie rozwijać

- Bjj rozwija sie w kilku kierunkach. Sportu, samoobrony, vale tudo, sztuki walki. To nie ulatwia w zaden sposob rozwoju Bjj.


Raczej wręcz przeciwnie. Co wogóle rozumiesz poprzez "rozwój Bjj"?
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj

kalafiory :) :) :)


To kup ochraniacze na uszy
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj


- Z racji braku przygotowania ogolnego czeste kontuzje: zlamane rece, zerwane wiezadla, czasowe utraty wzroku, problemy z siatkowka, problemy natury neurologicznej.


Bez przesady...W jakich polskich sekcjach to widziałeś?


Taki pech ze ze o wszystkich wypadkach slyszalem / zetknolem sie. Smutna prawda ale tak jest.


- Sport jest nastawiony glownie na walke na ziemi. Nie ma tak silnie rozbudowanej stojki jak judo. Tak wiec jako grappling kompletny nie jest.


Który styl graplerski jest kompletny?


Nie jest mowa o tym co ja robie a o tym czym jest bjj. A ze stojka to pieta ahillesowa Bjj to nie jest zadna zajemnica.

- Organizacyjnie sport ten nadal sie rozwija.

Myśle że na tak krótki okres i tak nie jest źle i nie przeszkadza to naszym bjjowcom sie rozwijać


Fakt to nie jest zadna wielka kloda.. jednak wada.

- Bjj rozwija sie w kilku kierunkach. Sportu, samoobrony, vale tudo, sztuki walki. To nie ulatwia w zaden sposob rozwoju Bjj.

Raczej wręcz przeciwnie. Co wogóle rozumiesz poprzez "rozwój Bjj"?

Mowie ze w chwili obecnej Bjj moze znaczyc rozne rzeczy. Samoobrone (w ktorej sa uderzenia), sport, czy w koncu podstawa pod zawody Vale Tudo. Przyznasz ze kazde z tych szkolen zasadniczo sie od siebie rozni. Moze to byc zaleta - wszak dowodzi wszechstronnosci stylu. Lecz i wada... w koncu specjalizacja tego stylu sie jakby ... rozmywa.


Dobra.. czas do roboty. Milego dnia :)
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj


- Z racji braku przygotowania ogolnego czeste kontuzje: zlamane rece, zerwane wiezadla, czasowe utraty wzroku, problemy z siatkowka, problemy natury neurologicznej.


Bez przesady...W jakich polskich sekcjach to widziałeś?


Taki pech ze ze o wszystkich wypadkach slyszalem / zetknolem sie. Smutna prawda ale tak jest.


Hast nie przesadzaj. W Krakowie w ciagu 2 lat zdarzyly sie tylko 2 powazne kontuzje (skrecone kolano i zwichnieta reka - akurat moja:)) I byly jeszcze 2 przypadki skrecenia stopy (jeden tez moj:)) Natomiast jak trenowalem Judo to w ciagu ostatnich 2 lat byl zlamany bark, reka, 2 razy skrecone kolano. Dodam ze u zawodnikow profesjonalistow. Wszystko zalezy jak sie prowadzi zajecia, poza tym nalezy caly czas upominac ludzi rzeby sie nie podpalali i bedzie ok. Oczywiscie nie biore pod uwage naciagniec, otarc itd.


- Sport jest nastawiony glownie na walke na ziemi. Nie ma tak silnie rozbudowanej stojki jak judo. Tak wiec jako grappling kompletny nie jest.


Który styl graplerski jest kompletny?


Nie jest mowa o tym co ja robie a o tym czym jest bjj. A ze stojka to pieta ahillesowa Bjj to nie jest zadna zajemnica.


W chwili obecnej parter w Judo jest rowniez pieta ahillesowa.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj
Dudu,
Widac mam bardziej nieprzyjemne doswiadczenia :wink:
Swoja droga fakt.. osoby prowadzace ciut narwane a i sami cwiczacy bez winy nie byli.
Mowa jest o bjj. Nie ma systemow doskonalych...... sek w tym aby nie zyc w przekonaniu ze jest pieknie.. kiedy tak nie jest.
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj

Dudu,
Widac mam bardziej nieprzyjemne doswiadczenia :wink:
Swoja droga fakt.. osoby prowadzace ciut narwane a i sami cwiczacy bez winy nie byli.
Mowa jest o bjj. Nie ma systemow doskonalych...... sek w tym aby nie zyc w przekonaniu ze jest pieknie.. kiedy tak nie jest.


Hast z tego co czytalem to trenowales bjj, teraz trenujesz judo. Co dziwne non stop najezdzasz na bjj, udowadniajac ze judo jest lepsze, przejedz sie na jakis grappling i wystartuj ze swoim judo, ja trenuje oba te systemy i zaufaj ze jest pieknie
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj

Hast z tego co czytalem to trenowales bjj, teraz trenujesz judo. Co dziwne non stop najezdzasz na bjj, udowadniajac ze judo jest lepsze, przejedz sie na jakis grappling i wystartuj ze swoim judo, ja trenuje oba te systemy i zaufaj ze jest pieknie


Dobra.... ale powiedz mi prosze czy ja cos powiedzialem nie tak co by razilo? Zareczam ze przypadki kontuzji jakie podalem mialy miejsce i to jest do zweryfikowania. Podobnie jak inne stwierdzenia. masz pelne prawo sie nie zgodzic lecz ustosunkuj sie do twierdzen a nie do autora ;-) Czybym az tak mial racje? Patrzcie.. a ja spodziewalem sie prostowania moich wypowiedzi. Jak narazie tylko Dudu podal swoje zdanie.

Czesc z tych rzeczy napisalem specjalnie. Byle wzniecic dyskusje. Skup sie na argumentach a nie na tym co robie na macie :)
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj



Hast z tego co czytalem to trenowales bjj, teraz trenujesz judo. Co dziwne non stop najezdzasz na bjj, udowadniajac ze judo jest lepsze, przejedz sie na jakis grappling i wystartuj ze swoim judo, ja trenuje oba te systemy i zaufaj ze jest pieknie


Dobra.... ale powiedz mi prosze czy ja cos powiedzialem nie tak co by razilo? Zareczam ze przypadki kontuzji jakie podalem mialy miejsce i to jest do zweryfikowania. Podobnie jak inne stwierdzenia. masz pelne prawo sie nie zgodzic lecz ustosunkuj sie do twierdzen a nie do autora ;-) Czybym az tak mial racje? Patrzcie.. a ja spodziewalem sie prostowania moich wypowiedzi. Jak narazie tylko Dudu podal swoje zdanie.

Czesc z tych rzeczy napisalem specjalnie. Byle wzniecic dyskusje. Skup sie na argumentach a nie na tym co robie na macie :)


NIe twierdze ze kontuzji nie ma sam mialem we wtorek szwy z brody sciagane ( brode rozcialem na treningu bjj uzywajac techniki judo w stojce). Jedyne o co mi chodzi to fakt ze jestes moderatorem na tym forum, a to do czegos zobowiazuje, sa tu osoby ktore nie maja zielonego pojecia o sztukach walki, naczytaja sie ze moderator Hast ( moderator wiec zapewne w pelni kompetentna osoba), pisze ze bjj ma pelno wad, jest do niczego, jak sie zapisza to polamia sobie rece i nogi, natomiast taka osoba jak Dudu napisze ze jest inaczej-komu uwieza nie wiedza kim on jest ani kim jestes ty widza tylko uzytkownik-moderator. Wiec kto ma racje?
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj

moderator Hast ( moderator wiec zapewne w pelni kompetentna osoba), pisze ze bjj ma pelno wad, jest do niczego, jak sie zapisza to polamia sobie rece i nogi, natomiast taka osoba jak Dudu napisze ze jest inaczej-komu uwieza nie wiedza kim on jest ani kim jestes ty widza tylko uzytkownik-moderator. Wiec kto ma racje?


rację będzie miał ten kto przedstawi więcej argumentów na swoją tezę.
czy moderator z racji swoich obowiązków nie moze pisać swojego zdania ? panowie... bez jaj

pzdr
charlie
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj
Chriser,
Czy Ty sugerujesz ze moja "pozycja" zwalnia mnie z podawania argumentow? Tak sie sklada ze takowe podalem (chyba ze o czyms nie wiem). W punktach. Nie kazdy musi sie z nimi zgadzac. To moja subiektywna opinia, w dodatku wlasna. Droga otwarta do dyskusji.
Tak wiec jasnym jest ze moje zdanie jest moim wlasnym, subiektywnym. Niepodoba sie Tobie? Przedstaw argumenty przeciwko. Skorzysta na tym dyskusja jak i inni ludzie ktorzy przeczytaja Twoje argumenty.
A pamietaj ze temat jest o wadach a nie zaletach bjj. Zalety bjj sa niepodwazalne.
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj

Chriser,
Czy Ty sugerujesz ze moja "pozycja" zwalnia mnie z podawania argumentow? Tak sie sklada ze takowe podalem (chyba ze o czyms nie wiem). W punktach. Nie kazdy musi sie z nimi zgadzac. To moja subiektywna opinia, w dodatku wlasna. Droga otwarta do dyskusji.
Tak wiec jasnym jest ze moje zdanie jest moim wlasnym, subiektywnym. Niepodoba sie Tobie? Przedstaw argumenty przeciwko. Skorzysta na tym dyskusja jak i inni ludzie ktorzy przeczytaja Twoje argumenty.
A pamietaj ze temat jest o wadach a nie zaletach bjj. Zalety bjj sa niepodwazalne.


Niezrozumiales mnie wg mnie jako moderator powinienes byc obiektywny, nie podawac argumentow subiektywnych, jestes dla wielu tu autorytetem. Wiem ze dla wielu to glupota ale moim zdaniem, subiektywne to powinni pisac uzytkownicy, dla przykladu popatrz na posty Mariusza Radlinskiego, najbardziej rzeczowe, obiektywne, nie pisze czy przedstawiciel styluxx mialby szanse na zawodach shidokanu.

Dlaczego nie wnosze nic do dyskusji, bo wady bjj byly juz przerobione wiele razy na tym forum i nie jestem w stanie dodac nic nowego do tej dyskusji(podobnie jak wiekszosc osob ktore non stop sie powtarzaja)
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj
Jedną z wad bjj jest czasami ślepy fanatyzm osób je ćwiczących.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj

Jedną z wad bjj jest czasami ślepy fanatyzm osób je ćwiczących.

MASZ COŚ DO BJJ????? :wink: :) :)
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady bjj
hast .....atom powiedzial ze wada bjj jest to ze jak sie ma nowe ciuszki i sie kulasz w nich to mozesz je sobie pobrodzic,ty dodales ze temat walki na ulicy i bjj jest dla dzieciakow...
troche to smieszne biorac pod uwage fakt ze ty wypowiadales sie na ten temat z 50 razy...

(moze zle cos zrozumialem)
tomek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024