Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hontai Yoshin Ryu Jujutsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
Czy Hontai Yoshin Ryu Jujutsu jest cwiczony w Polsce? Jak sie przedstawia dostep do tej szkoly w Europie - tu u nas (Kanada) jest tylko jedna szkola i to na zachodnim wybrzezu - ale za to prowadzona przez Polaka (Mirek Nowak 3dan). Kurcze daleko...
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
Jeśli się nie mylę to uczy tego P. Eryk Murlowski w Opolu...
Z Kanady też daleko...
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
To prawda ze daleko, ale w Polsce jestem czesciej niz na zachodnim wybrzezu :) Duze dzieki.
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
A tak przy okazji: Hontay Yoshin ryu jest spokrewnione z Takagi Ryu, Hontay Takagi Ryu, Yoshin Ryu, Takagi Yoshin Ryu i Hontai Takagi Yoshin Ryu... i pewnie jeszcze pare (Kukishinden Ryu mialo wspolnego mistrza w obu stylach...) Czy komus sa znane te inne style - czy sa cwiczone w Polsce? Poza Polska?
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu

A tak przy okazji: Hontay Yoshin ryu jest spokrewnione z Takagi Ryu, Hontay Takagi Ryu, Yoshin Ryu, Takagi Yoshin Ryu i Hontai Takagi Yoshin Ryu... i pewnie jeszcze pare (Kukishinden Ryu mialo wspolnego mistrza w obu stylach...) Czy komus sa znane te inne style - czy sa cwiczone w Polsce? Poza Polska?


Witam...
styl znany w Polsce....od 1987 roku, a Mirek to mój były uczeń i asystent. Razem wprowadzaliśmy ten styl do naszego kraju. Pózniej wyjechał do Anglii a następnie do Canady. Jest OK.

Wiem że ćwiczysz Takagi Yoshin ryu...

Niestety, HYR nie ma wspólnych korzeni z Yoshin ryu (nie wiem jaką szkołę masz na mysli).

Jeżeli masz jakieś pytania.... napisz.

pozdrawiam

Eryk Murlowski
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu

Jeśli się nie mylę to uczy tego P. Eryk Murlowski w Opolu...
...


witam...dzięki za pamięć...

serdeczne pozdrowienia

Eryk
  • 0

budo_robertzol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska-San Antonio

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
Czym roznia sie szkola Yoshin ryu od Hontai Takagi Yoshin Ryu?
Kiedys zadalem juz to pytanie e-mailem.
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
Bardzo interesujace pytanie - ale bedzie bardzo trudno znalezc kogos kto umialby na to odpowiedziec... to znaczy ktos musialby cwiczyc w obu stylach na tyle dlugo aby moc zauwazyc roznice miedzy nimi. Podejrzewam ze podstawowe roznice sa w specjalizacji danej szkoly i w interpretacji tych samych waza. Ale moge sie mylic... Eryk - czy cwiczyles inne style spokrewnione z Yoshin Ryu?

Hontai Yoshin Ryu nie jest spokrewnione z Yoshin Ryu? A ja myslalem ze Hontai to znaczy odlam... nowa interpretacja...

"Hontai Yoshin-Ryu both traces its origins back 18 generations to the founder, Takagi Oriuemon Shigenobu. Takagi Oriuemon-sensei was chief instructor of swordsmanship at Shiraishi castle in Oshu (present day Tohoku region), having mastered Takeuchi-ryu jujutsu, Yoshin-ryu kodachi, Kenko-ryu sojutsu and other arts."

Takagi Oriuemon Shigenobu - jest takze tworca Takagi Yoshin Ryu...

Ciekawy link w tym temacie (nic nie wiem o tej szkole):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Eryk gdzie zaczales cwiczyc HYR?
  • 0

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu

Bardzo interesujace pytanie - ale bedzie bardzo trudno znalezc kogos kto umialby na to odpowiedziec... to znaczy ktos musialby cwiczyc w obu stylach na tyle dlugo aby moc zauwazyc roznice miedzy nimi.
Hontai Yoshin Ryu nie jest spokrewnione z Yoshin Ryu? A ja myslalem ze Hontai to znaczy odlam... nowa interpretacja...


Co do różnic, to akurat szkoła HYR i Yoshin różnią się dość znacznie. Nie tylko technicznie, ale i historycznie. Zwłaszcza wszelkie odmiany europejskie. Zresztą oryginalna szkoła Yoshin (taijutsu) jest dziś w formie szczątkowej. W zasadzie teraz koncentruje się na nauczaniu naginatajutsu. Także formy kata to zupełnie inne halo.
Zapraszam na stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oraz na HYR [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Niedługo na stronie zamieszczę nowe informacje. Będą też inne zmiany na stronie. Aha, będzie także zamieszczony poprawiony materiał o Yoshin ryu i kilku innych szkołach. Brak czasu... a niekiedy i skleroza...w moim wieku...
Ale to tak przy okazji...

Pytasz, gdzie zacząłem ćwiczyć HYR.
W Szwecji u Nychela i Yasumoto. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ostatnio w Helsinkach u syna Soke Inoue, Kioichi sensei w dojo Kauko Uusoksa.
I takie tam różne inne rzeczy. Ogólnie nie jest źle.

Co do wspomnianego Mirka Nowaka, zaczął on w opolskiej sekcji treningi jujutsu m.in. Yoshin ryu...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Gdy wyjeżdżał do Anglii... z pismem polecającym do sensei MaClura z HYR...zrobił tam szybki przewrót i szybko został jednym z głównych instruktorów. Potem wyjazd do Japonii, 5 miejsce w zawodach (nie takie zawody jak u nas)...znowu Anglia no i wreszcie Kanada.

Jak Mirek przyjeżdża do kraju...to przynajmniej mamy wspólne treningi.

Nadal poznajemy HYR i inne ciekawe elementy bujutsu.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To tyle informacji...mam nadzieję, że wystarczy....

z pozdrowieniem

Eryk Murlowski
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
Super - Eryk - patrzac na zdjecia z twojego dojo zal mi pewna czesc ciala sciska ze tych pare tysiecy km jest do Opola... Zwlaszcza Hojojutsu bym z toba pocwiczyl :)
  • 0

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu

patrzac na zdjecia zal mi pewna czesc ciala sciska Zwlaszcza Hojojutsu bym pocwiczyl :)


Też patrzyłem, ale to tylko fotki.... mogą być ustawiane... :)
A Tobie tylko przyjemności w głowie... hojo i inne węzełki...hihih :lol:

Może by tak coś dobrego przekąsić ?? Bo mi też coś ściska....

nio...
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu

patrzac na zdjecia z twojego dojo zal mi pewna czesc ciala sciska ze tych pare tysiecy km jest do Opola... Zwlaszcza Hojojutsu bym z toba pocwiczyl :)


Witanko.... :D

jakby co, to adres strony podaję [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


pozdrówka :)
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
Super - poczytalem sobie troche i bardzo zblizona jest historia HYR do Takagi Yoshin Ryu ktore ja uprawiam... zaraz polece sprawdzic gdzie nastapil rozlam naszych szkol.
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
No juz jestem z powrotem:

Soke of Takagi Yoshin Ryu
Unryu
Ito Kii Sukesada
Takagi, Oriuemon Shigenobu - b. 1625 - d. 1711
Takagi, Umannosuke Shigesada - b. 1655 - d. 1746
Takagi, Gennoshin Hideshige - d. 1702
Ohkuni, Kihei Shigenobu - Genroku era (1688)
Ohkuni, Yakuburo Nobutoshi
Ohkuni, Tarodayu Tadanobu
Ohkuni, Kihei Yoshisada
Ohkuni, Yozaemon Yoshisada
Nakayama, Jinnai Sadahide
Ohkuni, Takezaemon Hidenobu
Nakayama, Kaemon Sadasaka
Ohkuni, Kamahura Hidetoshi
Yagi, Ikugoro Hisayashi - Tempo era (1830-1844)
Fujita, Fujigoro Hisayoshi
Mizuta, Yoshitaro Tadefusa
Takamatsu, Toshitsugu Uoh - b. 1887 - d. 1972
Hatsumi, Masaaki - b. 1931 -

Czyz nie jest to fascynujace - rozbicie naszych szkol datuje sie na 19 wiek!!! Roznice w imionach sa spowodowane ich funkcja - czesto byly zmieniane... ale linia jest ta sama.
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
A tu masz jeszcze powiazanie z Gikan Ryu:

"The 10th Soke of Gikan Ryu was known as Uryu Gikanbo and went by the same name as the founder of the Ryu. On August 17th, 1863 Gikanbo fought for the Emperor during the famous battle of Tenchu Gumi no Ran. He was a powerful force in the battle and fought valiantly. After being wounded by a rifle shot, he continued to attack with his one good arm until he was overcome by numerous sword cuts from the enemy. Injured to the point of exhaustion, he retired from the battle to behind a nearby temple. Here he was found by an Iga warrior named Ishitani Matsutaro, who himself was on his way to join the battle. Gikanbo convinced Ishitani that the battle was surely lost and that he should not waste his life. Ishitani tended to Gikanbo's wounds and took him to Iga to recover. Ishitani Matsutaro, already the Soke of Takagi Yoshin Ryu and Kukishin Ryu, was later repaid for his kindness by being taught the Gikan Ryu, becoming the 11th generation Soke of that style of Koppojutsu."

Hontai Yoshin ryu jest powiazany z Gikan Ryu, Kukishin Ryu i Takagi Yoshin Ryu - moze cos jeszcze znajde.
  • 0

budo_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:a któż to wie......

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
nie wiem czy o to chodzi ale moze cos to pomoze :) 8)



Takagi Gennoshin Higeshige was the son of Umannosuke. He taught in Hyogo province. He was good at the Dakentaijutsu, but changed the name again to Takgi Yoshin Ryu Jujutsu.

Ohkuni Kihei Shigenobu was a Samurai, and an expert from the Kukishinden Ryu. He and Gennoshin fought a small contest, to test each others ability. The taijutsu of the Takagi Yoshin Ryu was superior to the Kukishinden Ryu Taijutsu, but the Kukishinden Ryu Bojutsu was superior to that of Takagi Yoshin Ryu. Afterwards, Ohkuni was invited
to stay, and teach his system to the Takagi Yoshin Ryu. These two Soke rearranged the two Ryu, making Takagi Yoshin Ryu just Taijutsu, and the Kukishinden took the Bojutsu. Gennoshin became ill, and died on 2nd October 1702. He asked Ohkuni, just before his death to continue the teaching in the new way that they had created together. Ohkuni then renamed the schools Hon Tai Takagi Yoshin Ryu, and Hon Tai Kukishinden Ryu. Later, Ohkuni was to split the schools up again. The Takagi Yoshin Ryu, still retain some of its bojutsu.
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
te Tygrys a czemu mnie cytujesz? Cha cha cha... tak, ta czesc znamy... co jest duzo ciekawsze to fakt ze Hontai Yoshin ryu nie istnialby bez Takamatsu senseia - a wiesz Tygrys dlaczego? No nie powiem ci - :twisted: poczekam az sam cos wyskrobiesz - to to moje najnowsze odkrycie i bez Yawary strony nigdy bym na to nie wpadl - Yawara juz wie bo na e-mailu gadalismy... no i co? Takamatsu i Hontai Yoshin Ryu. Znajdz polaczenie. Yawara nic nie mow. :lol:
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
Gikan Ryu:

Akimoto, Kanai Moriyoshi
Uryu, Hangan Gikanbo Yeiroku era (1558-1570)
Uryu, Yoshimitsu Tensho era (1573-1592)
Uryu, Yoshimori Kan-ei era (1624-1644)
Uryu, Yoshichika Kambun era (1661-1673)
Uryu, Yoshitaka Genroku era (1688-1704)
Uryu, Yoshihide Horeki era (1751-1764)
Uryu, Yoshimori Kansei era (1789-1801)
Uryu, Yoshiaki Tenpo era (1830-1844)
Uryu, Yoshiyasu Bunkyo era (1861-1864)
Uryu, Gikan Keio era (1865-1868)
Ishitani, Takeoi Masatsugu ? ( - ) approx death 1905
Ishitani, Matsutaro Takekage ? ( - ) approx death 1911
Takamatsu, Toshitsugu Uoh Taisho era (1911-1972) (1888.03.01-1972.04.02)
Akimoto, Fumio ? (1962) approx death 1962
Hatsumi, Masaaki (Yoshiaki) Showa era (1971-) (1931.12.02-)


No i co ty na to Eryk?
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
Z Hontai Yoshin Ryu:

ISHIYA Takeo Masaharu
ISHIYA Matsutaro Masaharu

To te same osoby - tylko innaczej czytane:

Ishitani, Takeoi Masatsugu ? ( - ) approx death 1905
Ishitani, Matsutaro Takekage ? ( - ) approx death 1911

Imiona czesto zmieniano ale wciaz widac ze to ci sami :wink:
  • 0

budo_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:a któż to wie......

Napisano Ponad rok temu

Re: Hontai Yoshin Ryu Jujutsu
Remi .....znowu mnie wszyscy zaginają na historii :) hmm....gdzies czytalem o powiązaniach Takamatsu sensei z Hontai ...tylko gdzie to było :lol: hmm....ale zagadka to zagadka poszukam....postaram się nie zawieść :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024