Skocz do zawartości


Zdjęcie

The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon
4 artykuly po angielsku:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jakies komentarze
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon
Bardzo ciekawy artykul. To prawda ze kazdy z ludzi cwiczacych z Tatangiem ma troche inne podejscie, chociaz glowne zasady sa zachowane.
Jedna tylko uwaga. Tam na rowni sa stawiane pewne osoby cwiczace z Tatangiem. Najwieksza wiedze z zakresu Ilustrisimo maja Tony Diego i Romy Macapagal oraz Ray Floro. Tylko oni trzej zostali uznani za bliskich uczniow przez Tatanga i im Tatang powierzyl rozpowszechnianie KI na swiecie...
Ricketts czy Chow czy nawet R. Burton trenowali z Tatangiem pod koniec Jego zycia i bardzo krotko (kilka tygodni a niektorzy kilka dni), oczywiscie potem uczyli sie od Diego wiec umiejetnosci maja duze.
Jak tez kiedys pisalem, co potwierdzilo sie w tym artykule, jak i tez w mojej rozmowie z Rom Romem (synem Macapagala) - aby cwiczyc u Diego albo u Macapagala nalezy posiadac rekomendacje kogos z ich bliskich uczniow lub ktoregos z nich. Jedynym aktywnie dzialajacym instruktorem, w naszym rozumieniu, z "wielkiej trojki" jest Floro.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon
Fajne. Po przeczytaniu tego i "przykazan Kali Ilustrisimo" odkryłem, że już właściwie zajmuję się KI :-)




Wosiu
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon

Jedna tylko uwaga. Tam na rowni sa stawiane pewne osoby cwiczace z Tatangiem. Najwieksza wiedze z zakresu Ilustrisimo maja Tony Diego i Romy Macapagal oraz Ray Floro. Tylko oni trzej zostali uznani za bliskich uczniow przez Tatanga i im Tatang powierzyl rozpowszechnianie KI na swiecie...
Ricketts czy Chow czy nawet R. Burton trenowali z Tatangiem pod koniec Jego zycia i bardzo krotko (kilka tygodni a niektorzy kilka dni), oczywiscie potem uczyli sie od Diego wiec umiejetnosci maja duze.


No ale z drugiej strony, Ray Floro, zanim zaczął uczyć się u Antonio "Tatanga" Ilustrisimo, uczył się najpierw przez kilka lat (ile nie pamiętam dokładnie, możesz podać) właśnie u Christophera Rickettsa, Edgara Sulite, Ernie Talaga i Raya Galanga. Sam chyba też o tym piszesz na swojej stronie. W tym świetle twierdzenie, że np. Ricketts uczył się u Tatanga kilka tygodni jest, jakąś chyba pomyłką... Dla ścisłości należy dodać, że po śmierci Tatanga, Ray Floro uczył się jeszcze długo u Tonyego Diego i Romy Macapagala, więc z tym stawianiem na równi to idzie w obydwie strony... Co do Chowa to uczył się u Tatanga krótko ale potem uczył się u uczniów Tatanga, ostatecznie uczył się też u Raya Floro, więc widać tu różne krzyżowe uczenie się i douczanie pomiędzy starszymi i młodszymi uczniami Tatanga. Jest to naturalne i nie należy moim zdaniem uciekać się do przesadnych ocen o czyjejś ekskluzywności... Oficjalnym następcą Antonio Ilustrisimo i "szefem" Kalis Ilustrisimo jest Antonio (Tony) Diego, który wyznaczył już kolejnego sukcesora w osobie Tommy Dy Tang i to są rzeczy bezdyskusyjne. Reszta to sfera pewnych indywidualnych interpretacji w których należy być ostrożnym. Co do niezbędnej protekcji przy przyjęciu na ucznia przez Tony Diego i Romeo (Romy) Macapagala, to może wypowiedziałby się jeszcze raz Tomasz, przypadek jego znajomego przeczy tej tezie, choć może to akurat jakiś wyjątek od reguły.

Jeśli chodzi o stwierdzenie, że Radek Sefcik jest jedynym przedstawicielem KI w Europie, pewnie tak jest, skoro Kenjiro tak twierdzi, ale jednak jak rozumiem istnieje taka osoba jak wspomniany w przedmiotowym artykule Shamin Meenul z Londynu... Shamin uczył się KI od Chowa już w 1993 roku, w 1994 był nawet na Filipinach i widział się z chorym co prawda wtedy Tatangiem i zaczął bezpośrednią naukę pod Tonym Diego, jak rozumiem kontynuowaną... Jeśli jak było gdzieś napisane, podstawy KI można zdobyć już po 3 miesiącach, to po 11 latach praktyki KI, Shamin Meenul chyba zasługuje na miano "przedstawiciela KI" w Europie? Chyba że nie żyje lub wyjechał z Europy...
Myślę, a przynajmniej mam taką nadzieję, że chodzi tutaj o jakieś nieporozumienie a nie o znane klimaty typu "prawdziwy przekaz to tylko ja i mój nauczyciel a inni to ściemniają"...

Chciałbym poznać opinię o produkcjach Chrisa rickettsa i Raya Galanga nt KI, które po opisach sprawiają niestety wrażenie typowej filipińskiej mętnej rąbanki:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


PS. Kenjiro, na stronie masz drobną usterkę w tekście, pozostało nieprzetłumaczone "southern hemisphere" w sformułowaniu "w Southern Hemisphere", chyba powinno być "na Południowej Półkuli".




Wosiu
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon
Dzieki Wosiu za uwagi co do mojej strony...
Radek Sefcik jest prezedstawicielem KI na Europe z ramienia Raya Floro, w Rayowej interpretacji Ilustrisimo - Floro Fighting Systems...
Co do tego czlowieka z Londynu to nie mam zdania, poniewaz zanim KI w Europie i USA stalo sie szerzej znane - nikt taki sie nie objawil...
Co do wieloletniego uczenia sie Raya u np Rickettsa to chyba jakiej nieporozumienie. Na mojej stronie jest napisane ze zostal przedstawiony grupie cwiczacej w Manili gdzie rowniez cwiczyl Ricketts a potem Tatangowi...Jak jednak bylo naprawde wiedza tylko sami wspomniani.
Ja nie stawiam na rowni Raya vs Toniego i Romiego. Chodzi mi tylko o to ze Ci trzej Panowie maja jako JEDYNI pisemne upowaznienie do nauczania KI z podpisem Tatanga, to taka ciekawostka...i tylko tyle. To ze starsi i mlodsi uczniowie sie uczyli wzajemnie od siebie to jasne - ze wzgledu na niejasny i niespojny sposob nauki jaki "preferowal" Tatang.
Co do Bakbakanu (Ricketts), to Diego odszedl od nich, poniewaz zaczeli dodawac rzeczy z innych FMA w tak duzym stopniu ze powoli zaczely przytlaczac te oryginalne...Zalozyl "KI Original Repetitors Group" i sposrod swoich uczniow wybral swojego nastepce o ktorym piszesz...
Te wszystkie watki powyzej dotycza historii i powiazan - ciekawe ale nie najciekawsze. Najciekawsza dla mnie jest ewolucja samego systemu. wiem mniej wiecej jak to wyglada u Floro. W tym roku chce wybrac sie na PI i jesli wszystko ulozy sie po mojej mysli - spotkac sie z Diego i Macapagalem co by zobaczyc czym rozni sie od siebie ich interpretacje KI.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon

W tym roku chce wybrac sie na PI i jesli wszystko ulozy sie po mojej mysli - spotkac sie z Diego i Macapagalem co by zobaczyc czym rozni sie od siebie ich interpretacje KI.


przepraszam a co to jest PI???
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon
To chyba skrot od staropolskiej nazwy wysp filipinskich: Philippine Islands
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon

Ja nie stawiam na rowni Raya vs Toniego i Romiego. Chodzi mi tylko o to ze Ci trzej Panowie maja jako JEDYNI pisemne upowaznienie do nauczania KI z podpisem Tatanga, to taka ciekawostka...i tylko tyle.


A no to tak, i zdaje się jedynie oni spośród wszystkich uczniów Tatanga samotrzeć się zabrali za usystematyzowanie KI, bo podobno Tatang każdego nauczał inaczej.


Co do Bakbakanu (Ricketts), to Diego odszedl od nich, poniewaz zaczeli dodawac rzeczy z innych FMA w tak duzym stopniu ze powoli zaczely przytlaczac te oryginalne...


Te kasety do których link wyżej podałem właśnie takie sprawiają wrażenie.


Te wszystkie watki powyzej dotycza historii i powiazan - ciekawe ale nie najciekawsze.



Moim zdaniem bardzo ciekawe są historie z życia Tatanga, jego liczne walki i niezwykłe zdolności oraz historie jego rodziny (kilku miało jakąś siłę psychiczną, jeden jego wujek był dziwnym mistykiem, drugi wujek podobno uczył się walki od jakiejś niewidomej księżniczki itp.) Zbierasz takie historie? Bo wg mnie warto.


Najciekawsza dla mnie jest ewolucja samego systemu. wiem mniej wiecej jak to wyglada u Floro. W tym roku chce wybrac sie na PI i jesli wszystko ulozy sie po mojej mysli - spotkac sie z Diego i Macapagalem co by zobaczyc czym rozni sie od siebie ich interpretacje KI.


Życzę powodzenia i owocnych rezultatów.


Wosiu
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon

To chyba skrot od staropolskiej nazwy wysp filipinskich: Philippine Islands


aha :wink:
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon

Moim zdaniem bardzo ciekawe są historie z życia Tatanga, jego liczne walki i niezwykłe zdolności oraz historie jego rodziny (kilku miało jakąś siłę psychiczną, jeden jego wujek był dziwnym mistykiem, drugi wujek podobno uczył się walki od jakiejś niewidomej księżniczki itp.) Zbierasz takie historie? Bo wg mnie warto.


Wczoraj Chow pozwolil mi przetlumaczyc zamiescic swoj tekst na temat zycia Tatanga. Jestem w trakcie tlumaczenia i w poniedzialek bedzie na stronie...
Pewnie ze te wszystkie przygody sa bardzo ciekawe. Masz jakies? Chow ma, ale na razie nie chce udostepnic... :?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon
Kenjiro , pamietsz lat temu kilka kiedy jeszcze nie byles tak mocno w KI , nasza dyskusjie na temat mistrzow.........
Tam gdzie jest $$$ nie ma lojalnosci .Jak wiesz bylem u u Diego z rekomendacji Ricketsa ,i nie powiem ze palaja tam sympatia do Floro , ale czy to jest zazdrosc z powodu $$$ czy inne powody nie moja to sprawa.
Tak ze jadac na PI , chyba nie ujawniaj sie ze swoja szkola.Moze sie cos tam wyprostowalo , ale nie mysle azjaci to pamietliwy narod.

Co to przebijajacej ostatnio tajemniczej skutecznosci KI , to mozemu porozmawiac.Ale nie zrob z tego takiej polskiej BJJ tylko z nozem...
To tylko dyskusja.........
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon
Seiken, nie mam zamiaru zrobic z KI cos w stylu sytacji BJJ, bez obawy to nie w moim stylu... :wink:
A tego nie wiedzialem, ze za Floro nie przepadaja...Znaczy to ze z Rickettsem sie nie lubia to wiedzialem (tutaj wlasnie chodzi o kase) ale zeby Macapagal albo Diego (po ostatnim rozwodzie z Bakbakanem) nie lubi Raya... :roll: tu mnie zaskoczyles...
No i ja poprostu mialem tylko dostep do szkoly Floro, nie tyle z wyboru co z koniecznosci wiec nie chce sie zaszufladkowac jak ktos od Floro...

A dlaczego tajemniczej skutecznosci. Przeciez wiemy obaj ze tyle tam z tajemniczosci co w budowie mlotka... :)
Moze bys troche opisal swoja wizyte u Diego. Co cwiczyles, jaki to czlowiek itd. Bardzo chetnie poslucham...A moze zgodzilbys sie napisac takie sprawozdanie ktore potem umiescilbym na mojej stronie?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon
Jest juz dostepny ten artykul o ktorym wspominalem w watku na temat zycia "dziadka"...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon
Knejiro ,
no jezeli nie masz zamiaru forsowania KI jako tego naj...naj to sorry zle moze cos odebralem.
Co od cwiczenia w szkole Diego , to jakie to tam cwiczenie zaledwie 6 dni , pozwolilo mi to tylko "powachac" KI .Co do relacji "politycznych" , bylem tam lat temu kilka , jeszcze za Bakbakanowych czasow , moze sytuacja sie zmienila .Zreszta sam wiesz ze wszystko zalezy od punktu widzenia i ze strony Floro to wyglada tak a ze strony Diego czy Rikketsa inaczej , kto nad tym nadarzy.
Rownolegle do tej dyskusji , co ciekawe wyplynela na PW z Tomkeim sprawa Epifanio Romo czyli Yuli.NA wlasne uszy slyszalem ze wlasnie tylko u niego mozna zobaczyc KI w tej najkutecznejszej postaci.Yuli jednka nie jest latwy do znalezienia i pomomo ze probowalem nie udalo mi sie nawiazac kontaktu.Podobno to on mial byc tym "najwiekszym" a nie Diego ( podobny watek jak Matsui i Mas Oyama ) , ale kto to wie.
Ciekawe ze w publikacjach ROmo jest praktycznie pomijany i to ze strony Bakbakanu i FLoro.
Zreszta niewazne , najwazniejsze zeby mozna bylo znalesc kogos u kogo mana sie bedzie uczyc KI , i tobie sie to udalo.

Pozdrawiam - Seiken
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon
Kenijro:

Bardzo, bardzo ciekawy artykul, swietnie sie bawilem czytajac go, wiecej takich jak masz ;)

M.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: The cutting edge art of Kalis Illustrisimo by John Mellon
6 dni - to czy to krotko czy dlugo - relacje moglbys strzelic, jesli znajdziesz troche czasu. Moze tez masz jakies fotki...?
Fakt ze najmniej mozna znalezc o Yuli Romo...Z tego co pisze Chow - wyjechal z Manilii...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024