Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ratunku! ... jestem nowy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Ratunku! ... jestem nowy.
Witam,
Jakie rady dalibyscie osobie ktora zamierza sie wybrac na swoj 1 trening w zyciu :?:

Prosilbym o nie udzielanie odpowieszi w stylu: :wink: :D

Radzilbym spisac ostatnia wole.


  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.
Przede wszystkim zeby sie nie przejmowala tym, ze czegos nie rozumie i poprostu pytala. Takie osoby czesto boja sie zapytac, czuja sie smiesznie, pesza sie jak ktos zaawansowany patrzy jak walcza. Czesto to jest po to zeby wychwycic bledy i poprawic cos. Duzo pytac i isc z nastawieniem 'przyszedlem na trening zeby sie najwiecej nauczyc'.

M.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.
ja może bym dał taką żeby nie oceniała wszystkiego po jednym treningu i po pierwszej sekcji do jakiej pójdzie - lepiej pochodzić popatrzec spytać może kogoś kto ma jakieśdoświadczenie niż się wpakować w jakieś gówno i tracić czas chęci kase a niekiedy i zdrowie...
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.
Przede wszystkim nie bać się.
Trenujący to są naprawdę(choć nie zawsze)NORMALNI ludzie.
Panują głupie stereotypy,że jak ktoś trenuje,to jedyną jego rozrywką jest sprawianie bólu,albo bicie każdego,kogo napotka :/
Po drugie.
Mieć świadomość,że nie wszystko wychodzi od razu i nie zrażać się porażkami w ciagu kilku pierwszych tygodni.
Później będzie lepiej.
Po trzecie.
Szanować czas i poświęcenie innych,tak więc jak jest trening,to trenujemy,a nie rozmawiamy itp.
To chyba tyle.
Pozdrawiam serdecznie.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.
- weź klapki, spodenki bez suwaków, zatrzasków, zdejmij pierscionki, kolczyki, łańcuszki itp
- obetnij pazurki u rąk i nóg
- dokładnie rozgrzej kark, kolana
- nie spinaj się, jeśli technika nie wychodzi nie rób jej na siłe, podziel je na fazy
- przygotuj się na niezły wycisk nawet jeśli wydaje Ci sie ze masz super kondyche, cwiczyłeś 5 lat kicka i jesteś najlepszy na 400m przez płotki
- słuchaj co trener mówi
- nie obawiaj sie ze ktoś będzie się z Ciebie śmiał lub że będziesz sie musiał na pierwszym treningu z kimś bić (bzdura)
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.
Saku.
Czy to prawda,że jak liczba Twoich postów zrówna się z bieżącym rokiem( 2004),to nastąpi koniec świata? :)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.

Saku.
Czy to prawda,że jak liczba Twoich postów zrówna się z bieżącym rokiem( 2004),to nastąpi koniec świata? :)


Koniec świata właśnie nastąpił, Hast się w końcu wybiera na pierwszy trening :rofl:
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.
Nie wstydz sie klepac.
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.

Nie wstydz sie klepac.


a jak nie mozesz to krzycz 'STOP!' :)
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.
Pamietaj zeby miec czysty "sprzet". :idea:
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.
1) nie spinaj sie i nie probuj wykonywac czegokolwiek silowo
2) nie spinaj sie i nie probuj wykonywac czegokolwiek silowo
3) nie spinaj sie i nie probuj wykonywac czegokolwiek silowo

W Lublinie dodatkowo uwazaj na rece i nadgarstki - lubia je lamac poczatkujacym :wink: srednio jakos 3/m-c per capita poczatkujacego :) :) :)

pzdr

Brat Pit
PZ MMA & Vale Tudo Polska
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.
A ja jestem na czasie. Byłem teraz na dokładnie dwóch treningach (już jakiś czas temu bo chory jestem) i bałem sie piekielnie. Przedewszystkim bałem sie że nie wyciągne kondycyjnie. No i na wyrost sie martwiłem. Napociłem sie nieźle, ale nie było tak, zebym wypluł żełądek z jelitami po treningu. Dalej bałem sie, ze dostane wciry. I też luz. Ćwiczyliśmy trójkąt i nawet mi nie założyli na początku. Dopiero na drugim treningu doznałem zaszczytu bycia duszonym. Wszystko było w miare delikatnie i nie dostałem w ciry. Nie musiałem sparowaći i jeszcze troche pewnie nie będę. Poprostu ćwiczyłem swoje jakieś tam przejścia. No i oczywiście bałem sie że nie bedę pasował do tych ludzi. Że to zabijaki i ze moze wystawie sie na pośmiewisko. No i znowu błąd. Trenujacy to normalni ludzie, którzy do walki podchodzą bardzo zdrowo, a wprost przeciwnie, starali sie, żebym sie nie znudził i żebym przyszedł raz następny. Więc jak ktoś sie wacha to jedynym sposobem na rozwianie wątpliwości jest przyjść i sprawdzić
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.
Zerthimon ja jutro ide na 3trening :) ale jakos sie nie balem :) :) :) bo w sumie ciagle Ci sami ludzie sa na treningu tylko kto inny prowadzi :) :) :)
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.

przygotuj się na niezły wycisk nawet jeśli wydaje Ci sie ze masz super kondyche, cwiczyłeś 5 lat kicka i jesteś najlepszy na 400m przez płotki


jesli nie cwiczyles to nie staraj sie robic kazdego cwiczenia na rozgrzewca na 100% bo nie bedziesz mial sil na trening :D albo nie dotrwasz do konca :wink: pozdro dla EDIpro i jego treningow - daja w kosc :)
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.
Racja. Jak byłem nieco przeziębiony, a trening tego dnia był nieco męczący, trener mi inesłychanie często zwracał uwagę na różne detale, takie choćby jak podniesienie gardy. Najgorsza była końcówka kiedy była walka w tłómie. Nie miałem już siły. Ale całkiem fajnie z tego wyszedłem. Przez przypadek jeden z bardziej zaawansowanych nabił mi lajpo, przy obronie przed obchwytem z tyłu. :P :-)
  • 0

budo_yoosiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku! ... jestem nowy.
tak jak było powiedziane:
-zadawać pytania;
-KLEPAĆ (ale to już było poruszane na forum);
-nie mieś nić, co może kogoś zranić (łańcuszki, pierścionki, swaki, długie paznokcie itd. );
-czysty sprzęt;
-nie spinać się;

i tak coś z doświadczenia (to powinno być oczywiste, ale dla mnie nie było):
-nie jeść (szczególnie obiadu) na ok. 2-3 godzin przed treningiem :!:
Nie wiem jak u Was wygląda rozgrzewka, ale ja po zrobieniu paru sal przewrotów, fikołków, rundaków i innych takich to wymiotowałem. To może zniechęcić (w końcu rzyganie na pierwszym treningu :?: :!: :?: ) Ale i tak było fajnie, więc dalej trenuje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024