Skocz do zawartości


Zdjęcie

do obytych z bronią palną


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: do obytych z bronią palną
Brisban OK. Ja tez jestem za tym ze sie wznosi. Ale przeczytaj jeszcze raz moja wczesniejsza wypowiedz i skoro masz praktyke to moja teorie powinienes potwierdzic.

A jesli nie to ja musze sie przejsc do goscia ktory mnie uczyl fizyki w liceum. :)

KKamiLL
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do obytych z bronią palną
KKamill poczytaj o budowie tlumikow i dlaczego w nich jest troche luzu. A nie tylko tyle zeby wystarczylo na przelot pocisku po linii prostej. To powinno troche wyjasnic. Tu nie chodzi o strzelanie na krotkie odleglosci tylko o pierwsze jakies 20-30 cm. Jak bedziesz mial za malo miejsce na pocisk to ci rozerwie tlumik a jak nie rozerwie i pocisk wyleci to trajektoria bedzie zupelnie inna od pozadnej.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: do obytych z bronią palną
ee Brisban, ale ja ci nie przecze.
zadzam sie z tobą.
to co moge odłozyc ten tłumik...proooosze:(

:)
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do obytych z bronią palną
Ta tylko badz delikatny przy zdejmowaniu z lufy. Zawin w supelek i wrzuc do kosza.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do obytych z bronią palną
Shaft to sorry a co do mojej reakcji myslalem, ze do mnie pijesz z tym red bullem.
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do obytych z bronią palną
Opad pocisku jest zależny od b. wielu czynników-w stopniu największym od jego prędkości początkowej.A tu znaczenie mają nie tylko np. kaliber i wielkość ładunku miotającego ale np. tzw. dobroć broni.Juz wyjaśniam-żadna broń nie wykorzystuje 100% energii jaką daje pociskowi ładunek.Żadna broń nie jest całkowicie szczelna-część energii jest tracona np.przez nieszczelności komory wynikające z samej konstrukcji broni i dokładności jej wykonania.
Dotyczy to także broni peumatycznej-tłok, system zaworów itd.
pozdro.
fraktal0
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do obytych z bronią palną
uzupełnienie:
co do krzywej balistycznej,bo o niej tu mowa-pocisk wznosi się ale na skutek celowego podniesienia lufy w stosunku do linii celowania.To ma na celu wydłużenie efektywnego, skutecznego zasięgu przy jak najmnieszym spadku celności w przypadku przeciętnego strzelca (i seryjnej broni).Tzn. im bliższy cel, tym krzywa lotu pocisku bardziej "płaska" a linie celownicza i oś lufy bliższe równoległości.Im dalszy-kąt podniesienia lufy w stosunku do linii celowania jest większy.
A co do zasięgu- zapewniam że istnieje broń strzelecka o zasięgu ponad 1-ej mili i większym.To tzw. rusznice snajperskie o b. dużym kalibrze.I mozna z nich celnie strzelac na tym dystansie ale przy takich odległosciach strzelec musi juz znać parametry dodatkowe np.prędkość i kierunek wiatru (w minimum 2-ch punktach na "trasie lotu" pocisku), wilgotność powietrza, ciśnienie atmosf. itd.I są do tego specjalistyczne tablice strzeleckie na podstawie których ustalasz poprawki.
pozdro.
fraktal0
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do obytych z bronią palną
Dołączona grafika

I wszystko jasne...
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do obytych z bronią palną
W najnowszym Arsenale (styczen 2004) jest artykol opisujacy testy porownawcze ze strzelan wiatrowka gladkolufowa i taka z lufa gwintowana.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do obytych z bronią palną
Powinno byc "artykul".
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: do obytych z bronią palną
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jak pogrzebieci w linkach znajdzeicie pare stron dla snajperów. tam temat jest rozwineity
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024