Skocz do zawartości


Zdjęcie

CQC8 bez surefire ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

CQC8 bez surefire ?
Wie ktos cos odnosnie tego modelu ? Na stronce emersona nic, z wygladu nozyk rewelacyjny, ale czy dostepny bez tej piekielnej latarki ?;)
Chetnie poczytam pare slow o nim, zwazywszy ze to jeden z nielicznych nozykow od emersona ktore mi sie podobaja (wraz z commanderem i blackhawkiem)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC8 bez surefire ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

No, na TADzie w każdym razie jest bez latarki... Fajny całkiem, ciekawy.

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC8 bez surefire ?
Wlasnie mialem go w reku w sobotni wieczor.PRzedewszystkim jest to kawal naprawde duzego noza , rewelacyjnie tnie , znakomicie lezy w rece.
Do czego jednka musze sie przyczepic to jakosc wykonania , Emerson schodzi na psy , z roku na rok jest z tym coraz gorzej i nie wiem czy ja po prostu ostanio trafiam na jakies "odpady" , czy kontrola jakosci u Erniego ma czeste wakacje.
W tytulowyn CQC8 , lock przelatywal na drugo strone , glownia bujala sie na wszystkie strony jakby byla osadzona w gumowej rekojesci , szlif nierowny , wykonczenie rekojesci tez pozostawialo wiele do zyczenia .
Ogolnie jak najbardziej noz mi sie podoba i chetnie bym kupil ( tym bardziej ze nie jest zabojczo drogi) , ale nie lubie wysylac noza po kilka razy do producenta , jak to byla np. z MAchem
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC8 bez surefire ?
Podpisuję się pod tym co napisał Seiken. Jakość Emarsonów jest po prostu denna, jak dla mnie, oczywiście. Rozumiem surowość i prostote formy, ale na dobry nóż składaja się dla mnie trzy rzeczy:
- pomysł
- materiały
- wykonanie
O ile dwie pierwsze rzeczy są OK, o tyle tej ostatniej brak. Na swojej stronie Piter opisuje, że można zatrzymywać nimi rozpędzone dobermany, ale ja mam wrażenie że istnieją jeszcze jakieś prostsze i milsze wersje samobójstwa. :twisted:
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC8 bez surefire ?
na forum emersona jakis koles zapodal temat o obnizonej kontroli jakosci ale fanatycy zjechali go dosc mocno. Sama ekipa EKI nie reaguje na takie opinie. Dlatego nie kupilem jeszcze CQC-10 mimo ze szalenie mi sie podoba...po co sie wk.. po nocach :o
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC8 bez surefire ?
Mam kilka starych Emersonow z polowy lat 90 i nie mozna nic sie do nich przyczepic.Jednka roznica jest zauwazalna golym okiem , chcby w taki Commanderze , grubosc okladzin , spacerow , jakosc szlifu itd , to dzien do nocy.CQC8 to juz chyba 5 noz od nich ktory ostanio mialem i mial nial jakosc nie do zaakceptowania , szczegolnie przy firmie o takiej renomie.
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC8 bez surefire ?
Seiken
Jest absolutnie możliwe, że wczesniejsze koski były lepsze. W końcu emersony zdobyły sobie niezłą pozycję na rynku. Ale co byś powiedział, jakbyś wziął do ręki nowiutki nóż(prosto z paczki) i zobaczył że ostrze kiwa sie na boki, jak w odpustowym scyzoryku? Pamiętam minę kolegi! A przecież nie są tanie! To w końcu- za co się płaci? Za samą firmę?
Pamiętam, jak ktoś opisywał nowy nóż Protege firmy Buck :bad-words: :dupa: Kolejna podpucha?
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC8 bez surefire ?
Wszystko to wynik skali produkcji.
Większa ilość obniża jakość.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC8 bez surefire ?
A ja mam jeszcze pytanie w zwiazku z Emkami, czy ma ktos moze fotki tych nowych, produkowanych obecnie edycji nozy od strony linersow ? Wyczytalem na BF ze noz ma tendencje do zeslizgiwania sie po nich bo sa tak cienkie 8O
Chetnie przekonalbym sie trzymajac noz w rece, niestety nie mam takiej mozliwosci ...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC8 bez surefire ?
W moim okolicznym sklepie dostali kilka CQC8 , ide w sobote pomacac , jak znajde jakis bez wad to oczywiscie zakupie i zrobie foto.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CQC8 bez surefire ?
Czekam z niecierpliwoscia, bo mierze sie do zakupu dobrego folderka na edc a cqc8 jest jednym z kandydatow na miejsce w mojej kieszeni...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024