Skocz do zawartości


Zdjęcie

OCHRONA A TVN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OCHRONA A TVN

Licencja jest trudna do zrobienia, dodatek do zarodków niewielki (0,80 - 1,00 zł brutto), duże ograniczenia, jak coś schrzanisz masz kłopoty. Także możesz zajmij się graniem z gry komputorowe bo jak bedziesz dobry to więcej zarobisz niż w głupiej ochronie. Ta robota nie uczy kretywniości, jak przez x czasu stoisz i gapisz sie w dakl a kreatywny jesteś wtedy kiedy trzeba.


ej jak to licencja jest trudna do zrobienia?
- idziesz do 2 letniej szkoły i masz
1. technika ochrony
2. licencje II stopnia

jak to kiepsko płacą?
minimum 5 zł
a jak jesteś dobry to piszesz plany ochrony 3000 - 5000 zł
jako kierownik do spraw bezpieczeństwa imprez masowych ( nie biorąc udziału w zadymach) zarabiam 700 - 2000 zł

no ale masz racje jest praca i praca można robić coś ciekawego i za ładne pieniążki a można stać w markecie za 3,5 brutto /h

pozdrawiam
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: OCHRONA A TVN
ano jest tak jak mówisz, pracowalem już z takimi po takiej szkole, nie pracowalbym z nimi wiecej, skończyli tę budę bo do innej się nie nadawali.
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: OCHRONA A TVN
Apropo tego przypisywaniu ludziom naszywki zanim sie ich pozna, ochroniarze to jeszcze jakoś zrozumiem, kilka osob na sekcji robi za bramkarzy i w poniedzialek zawsze jest sprawozdanie po weakendzie, ,, gdzie bylo ciekawiej'' i zwykle to sie bronia, ale straznikow miejskich to ja zupelnie nie czaje chodzi taki po miescie i tylko mandaty wypisuje, i oni mają sie za porównywalnych do policjantów. A ostatnio nawet im radary dali, uprawnienia im rozszerzyli czy coś, i auto w ruchu mogą zatrzymać. Wiem, żę jestem jedno stronny ale to sa osoby do sciagania kasy dla miasta a to joz cos innego od zwyklej ochrony.
  • 0

budo_samson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: OCHRONA A TVN
Przeczytałem wszystko w tym poście i uważam, że duża cześc to bzdety. większość z piszących nie ma pojecia czym jest ochrona. to ze bracie przepracowałeś 2,5 roku na sklepie to nie znaczy że zjadłeś wszystkie rozumy. nie chcę nikogo przekonywać że wiem więcej ale pracuję w ochronie 7 lat. przeszedłem wszystkie szczeble kariery od pracownika w sklepie, banku itp poprzez grupy interwencyjne, konwojowe, wszystkie szczeble kierownicze- do zastępcy dyrektora regionalnego obecnie.
Na podstawie moich własnych przeżyć mogę powiedzieć, ze ochrona nie jest tylko zwiazana z praca na obiektach. Przez dwa lata prowadziłem grupy interwencyjne w swojej firmie i znam wiele osób co tej pracy nie zamieniłoby na zadną inną. Przyjałem do pracy dziesiątki ludzi i tyle samo z niej wyrzuciłem.
Większość ludzi przychodzących do tej roboty to półgłówki, debile i psychopaci wszędzie widzący terrorystów albo zwyczajnie opóźnieni w rozwoju. Dla nich są miejsca pracy na zawszonych budowach czy innych hujowych miejscach. Jest wyłącznie winą szefów ochron ze zatrudniają taki chłam a potem są programy w TVN jak ten opisywany. I nie mówcie mi ze jak ktoś się zatrzymał na poziomie hipermarketu to wie o tym biznesie wszystko. 3000-5000 zł za plany ochrony? Zajady mi sie porobiły od śmiechu!! :lol:
Powiem wam tak: to interes jak każdy inny i w tym interesie od pewnego czasu jest zapotrzebowanie na ludzi wykształconych i myślących- i tacy mogą zarobić. Od pewnego czasu szkolę ochroniarzy na róznego rodzaju kursach- głównie z racji posiadanego wykształcenia z psychologii oraz z przepisów prawnych- samoobronę zostawiam lepszym ode mnie i wynajmuję do tego fachowców I kategorii- na tych kursach widzę jaki materiał trafia do tej roboty- osobiście zostawiłbym tylko jakieś 20%.
Podstawowym problemem jest kasa- ale musicie pamiętać, ze pracodawcy nie dlatego płacą mało bo chcą zrobić na złość tylko dlatego ze firmy tej branży powstają aby przynosić zysk a ostatnio nie ma zapotrzebowania na dobra robotę tylko na taniochę. Przykład- ochrona supermarketów- znam przypadki, ze nawet niektórzy z "szefów" tych komórek nie mają licencji, większość to emerytowani gliniarze co licencje dostali "państwowo" bez żadnych egzaminów- o ochronie nie mają pojęcia. Ich podwładni natomiast to pojeby których nikt nigdzie nie chciał, mają manię w tematyce militariów i po założeniu munduru odreagowują dziecięce niepowodzenia- jest tak dlatego ze zarabiają 600 zł na rękę i za tą ceną można przyjąć do pracy w 80% przypadków jedynie debila. Widziałem w pracy różnych debili, stawali się groźni gdy zostawali dopuszczeni do pracy z bronią- widziałem wiele przypadków niekontrolowanych strzałów, wywożenia w bagażniku, wkładania lufy do buźki jakiegoś zaszczanego pijaczka itd.
Z tego co przeżyłem przez te 7 lat mógłbym napisać książkę albo nakręcic komediodramat ale uwierzcie mi- jeśli ktoś stale podnosi swoje kwalifikacje i wykształcenie- i w tym zawodzie znajdzie przyszłość. I proszę was nie sprowadzajcie ochrony do stania na linii kas bo to g.. nie ochrona, prawdziwy smak ochrony poznaje się dopiero w innych sytuacjach i po przejsciu kilku innych wyższych szczebli tego zawodu oraz po wielogodzinnych szkoleniach specjalistycznych.
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: OCHRONA A TVN
Mam kilka uwag do dwóch postów, które zapoczątkowały ten temat.
Wypowiadali się w nich Zakiet i Dragon_Ball_Z.
Być może będzie to troszkę wyrwane z kontekstu, ale Panowie, czy udział w ponad 100 bójkach albo sprzedaniu "buta w ryj" świadczy o Pracowniku Ochrony dobrze?
Sam byłem Licencjonowanym Cieciem i choć uciekłem z tego zawodu to coś jeszcze pamiętam.
Wszyscy którzy sa w temacie wiedzą, że tak naprawdę Pracownik Ochrony nie może nic.
Zekiet napisał o czynnym oporze.
Nie możemy tez mówić o czymś takim jak czynny opór w stosunku do Ochroniarza. Takie coś po prostu nie istnieje wg. prawa. Czynny opór może być w stosunku do np Policjanta.
A teraz krótka refleksja dla wszystkich, którzy chcą zostać Pracownikami Ochrony:
- praca tudna, niewdzięczna i mało płatna;
- ładnie to wygląda tylko na filmach;
- eee... zapomniałem ;)

pozdrawiam
  • 0

budo_tomek86
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: OCHRONA A TVN
Mam zamiar iść do szkoły Detektywów, Pracowników
Ochrony Fizycznej Osób i Mienia. Czy po skończeniu takiej szkoły znajde dobrą prace? Autor tego postu skończył tego typu szkołę?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OCHRONA A TVN

Mam zamiar iść do szkoły Detektywów, Pracowników
Ochrony Fizycznej Osób i Mienia. Czy po skończeniu takiej szkoły znajde dobrą prace? Autor tego postu skończył tego typu szkołę?

W chwili obecnej żadna ze szkól nie gwarantuje pracy(a tym bardziej dobrej pracy...)
  • 0

budo_tomek86
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: OCHRONA A TVN
Właściwie masz racje, ale są zawody w których prędzej można znalesc prace i takie w których gorzej. Jak to jest z takimi osobami po szkole o której pisałem? Jest popyt na ochroniazy?
  • 0

budo_samson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: OCHRONA A TVN
Popyt? Duzy. za 800 brutto masz prace od ręki. Jak będziesz dobry to po roku (może pół) bedziesz miał 1000 na rękę. Post powyzej napisałem po to aby uzmysłowić wam drodzy koledzy ze wysokie zarobki w ochronie zaczynaja się dopiero po kilku latach pracy. Ja zarabiam teraz 2000 na rękę. Zabezpieczałem większość gwiazd polskiej estrady, dziesiątki koncertów, setki lub nawet tysiące konwojów, obiektów i osób. Pieniędzy za szkolenia nie wliczam bo to dodatkowe 500 miesięcznie. Mam 7 lat pracy w zawodzie, ukończone studia wyższe na dwóch fakultetach, obsługa komputera perfekt. Mówie to po to nie żeby się chwalić tylko po to żeby uświadomić wam że era walenia w mordę definitywnie się skończyła.
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OCHRONA A TVN
Reven czemu wyskoczyłeś jak filip z haszyszu zamiast odnieść się do bardzo konkretnego postu samsona tylko wysuwasz takie głodne kawałki ? Pracownik ochrony morze dużo pod warunkiem że wie kiedy, jak i jak to puzniej uzasadnić. Nasze prawo daje duże pole popisu dla sprytnych ludzi. I co marudzisz z tym czynnym oporem. Teraz ustawa jest taka że jak sprytnie interpretujesz to możesz naprawdę dużo.

Zresztą jak kogoś to interesuje to wydaje mi się że Samson ma dużo racji. Nie wiem ile bo mimo iż mam licencje 2s. i uprawnienia odnośnie z. i. masowych od ładnych kilku miesięcy to jeszcze żadnej pracy jeszcze nie szukałem i doświadczenia nie mam. Ale nawet zakładając że Samson robi reklamę takim szkołą to na pewno ma racją w tym że zawód ochrony jest jak każdy inny. Zaczynasz od cieciowania/robienia cherabatki/noszenia cegieł/itp. a jak się starasz to wchodzisz prędzej czy wolniej po szczeblach kariery. I mimo iż nie robię na razie w zawodzie to wiem że ochrona supermarketów to najniższy szczebel kariery znajdujący się niżej niż na przykład popularne bramkowanie w obskurnej mordowni. Mówiąc że cieciowanie w markecie to ochrona to tak jakby powiedzieć że kopanie dołów pod sracze to praca w budownictwie niby prawda ale sens podtekstu różny. I wiadomo że jedni kopia doły całe życie a inni z różnych powodów awansują na robotę na sprzęcie : ) a nawet zostają majstrami i kierownikami : )

Kończę robić prawko i zacznę szukać pracy jak ochroniarz albo windykator(nawet dorywczo). A propo to jestem z Mielca : ) i jakby co to jestem otwarty na propozycje ; )

A i jeszcze dodam że zdobyłem ten zawód kierując się tym że od paru lat wzrasta i będzie wzrastać zapotrzebowanie na p.ochrony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poza tym taka szkoła to fajna zabawa oczywiście oprócz momentów kiedy za nią płacisz.

Tylko wp... mnie fakt że w tym kraju jest tak po... że nawet jak jesteś potrzebny to wygrywa polskie myślenie na krótką metę. Zarówno odnośnie tych zatrudniających firmy och. Jak i szefów tych firm którzy czasem chcą zyski szybko zapominając o tym że czasem lepiej zacisnąć pasa żeby po latach robić prawdziwą kasę... Grrrr
  • 0

budo_samson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: OCHRONA A TVN
Dokładnie. Na razie jest zapotrzebowanie na taniochę i słowo "selekcja" to mit w ochronie, przynajmniej w mojej okolicy. Ale to sie zmieni i zarobki też. Prawa unijne niestety podciągną nieco jakość usług w górę. A debilami których pokazują w TVN w imię sztucznej sensacji, można najwyżej kopać sracze jak się słusznie wyrazieś. Szkoda że nie jesteś z Podlasia bo miałbyś dużego plusa u mnie przynajmniej za zdrowe myślenie :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024