Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hunted


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Hunted
Zdawalo mi sie, ze byl tu juz kiedys temat o filmie "Hunted", ale go nie moge znalezc, wiec zakladam nowy...

Musze powiedziec, ze jestem nieco zawiedziony, ale tylko dlatego, ze czekalem na ten film dlugo i spodziewalem sie wszystkiego co najlepsze...

To co mi najbardziej przeszkadzalo, to ciagle poczucie nierealnosci akcji. Zaczyna sie od malowniczych wybuchow w bylej Jugoslawii - tak malowniczych, ze az ich malowniczosc przeszkadza... I dalej w tym stylu - likwidacja serbskiego przywodcy przy pomocy noza, a nie broni palnej, pomoc udzielona przez Tommiego bialemu wilkowi, rzucanie nozami w lesie, ludek zlapany w sidla w lesie, ktory ucieka na czworakach zamiast uzyc broni, latwosc z jaka zly bohater umyka bandzie z FBI skaczac do rzeki, latwosc z jaka Tommy podaza jego sladem, nawet to, ze bohaterowie wlasnorecznie wykonuja noze przed glowna walka... Ciagle mialem uczucie, ze to nieprawda - jakbym ogladal film familijny.

Walki... No coz, nie znam sie... Nie byly zle... Ale moje oczekiwania sprawily, ze nie jestem tak do konca przekonany... Brakowalo mi w nich "ducha", swobody, szybkosci...

Scena, ktora mi sie najbardziej podobala, to ta, w ktorej trenuja zolnierze... To bylo najblizsze moim pierwotnym wyobrazeniom o filmie...
  • 0

budo_b.anderas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunted
to przecież film klasy B, czego oczekiwałeś?
  • 0

budo_historyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunted
panowie to jest film więc wiadomo że trzeba dopóśćić pewną fikcja ale moim zdaniem jest super moge się zalożyć że żadenz was nie miał do czynienia z zawodowym traperem a co do technik walki nożem zasięgałem języka są autyentyczne więc nie bardzo rozumiem wasze obiekcje :)
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunted
nie ma obiekcji, a techniki są lekko "podrasowane" pod film, mówił mi to bezpośrednio Tom Kier.
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunted
niektorzychyba jeszcze nie wyszli spod wplywu "Przyczajonego..." i "Hero"
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunted
Wlasnie obejrzalem. Nie podobal mi sie - stracony czas.
  • 0

budo_gorg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunted
Moim skromnym zdaniem rzeczywiście strata czasu.
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunted
Wytrzymałość na ilość przyjętych ran ciętych i kłutych, jaką zaprezentował Tom jest imponująca. Człowiek to niezniszczalna maszyna, można by rzec. Akcja walki ze snajperami w lesie- nierealna, łatwość radzenia sobie w sytuacjach bez wyjscia i tropienia w mieście- super miejski surviwal. Klasa sama dla siebie. Nic dodać, nic ująć.
Największa chała z tej klasy aktorami, jaką oglądałem. A widziałem ich, miedzy innymi w "Pomiędzy niebem a ziemią"(super) i "Traffic"(bardzo dobry). Obejrzałem film ze względu na nich i cieszę się, że obejrzałem go na pc, bo szkoda kasy na kino.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunted
to tak jak ja.
Obejrzalem go dla Benicio i Tommy
  • 0

budo_historyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunted
panowie cholera jacy snajperzy w lesie i czy my mówimy o filmie szkoleniowym dla dla zawodowych tropicieli i instruktorów walki nożem czy o "filmie" patrz rozrywka na deszczowy dzień itd itp.I jeszcze jedno czy któryś z was miał do czynienia z zawodowym traperem lub nim jest jeśli tak to zwracam honor a jeśli nie to nie rozumiem niektórych stwierdzeń .Pozdrawiam serdecznie i łącze wyrazy szacunku. :)
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunted
Historyk
Mówimy po prostu o zwykłym, dobrym filmie- którym Hunted nie jest. Dlaczego film o takiej tematyce(patrz: sensacja) nie może być dobry?Poza tym na codzień jestem zawodowym traperem i snajperem.
I w związku z tym uważam film za durny, niestety. To niestety dlatego, bo grali w nim świetni aktorzy. A jakbyś czegoś nie mógł zrozumieć, to wytłumaczę.
  • 0

budo_historyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunted
Drengir w takim razie bardzo miło mi poznać taką osobistość snajper i tropiciel w jednym jestem pod wrażeniem naprawde.W takim razie powinieneś zauważyć że jedyny snajper w tym filmie to policjant w helikopterze podczas akcji na moście natomiast ci dwaj panowie w lesie to zwykli myśliwi posiadający broń z lunetami ale cóż ja zwykły śmiertelnik mogę się mylic .Ponadto realizatorzy filmu korzystali z pomocy instruktorów od walki nożem pytałem na forum techniki w filmie są autentyczne,oraz zawodowego trapera który pracuje z armia amerykańska ale dośc o tym każdy ma swoj gust jednym sie podoba innym nie.mnie się film podobał tobie nie musi w końcu to wolny kraj .Pozdrawiam :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunted
Techniki walki nozem sa tak "autentyczne", jak "autentyczny" jest pokaz powiedzmy np. Vunaka (czy jakiegos innego mistrza noza np. na seminarium). Na tej samej kasecie (mowie o Vunaku), kiedy oponenci zalozyli maski i wzieli atrapy do lap, walka juz wygladala nieco inaczej niz wczesniej pokazywal mistrz, nagle jego techniki okazaly sie g... warte, nastapila ich redukcja - walka zaczela byc bardziej realistyczna.

Oczywiscie Hunted to kino klasy B i ciezko powrownywac go chodzby do "Lowcow jeleni", "Czasu apokalipsy" etc.
Choc "Hunted" ma jeden atut i wprowadza cos nowego do kina amerykanskiego - oto czlowiek wytrenowany do zabijania, ktory po powrocie z wojny nie moze sie o"odnalezc" zamiast pomocnej dloni dobrego pulkownika (patrz: "Rambo"), dostaje w "czape".

Pozdrawiam K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024