Skocz do zawartości


Zdjęcie

KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
Pogratulujmy naszemu szanownemu laureatowi!!!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Konkrety: http://www.fabrykasi...pic.php?t=16412

W skrócie:

"Przykład treningu tsunami z użyciem sierpów. Shihan Włodzimierz Parfieniuk 6 dan i soke Ryszard Murat 10 dan w trakcie treningu walki z zastosowaniem rodzinnych sierpów, od dziesiątków lat używanych w ich rodzinach do prac ogrodniczych."

"Poszczególne style sztuki walki posiadają wiele zalet, ale i poważne wady.

Na przykład koreański styl taekwondo oraz brazylijski styl capoiera preferują kopnięcia, wyraźnie zaniedbując uderzenia rękami. W innych stylach, jak chiński wing chun czy japoński goju-ryu, występuje sytuacja odwrotna, czyli przewaga technik ręcznych nad nożnymi. Z kolei w zachodnim boksie technik nożnych zupełnie się nie naucza, a uderzenia poniżej pasa są nawet całkowicie zakazane.

W innych stylach, na przykład w kick-boxingu czy kyokushin nauka ukierunkowana jest na zawody sportowe, co poważnie ogranicza zastosowanie technik tych stylów w samoobronie (na przykład nie można w nich uderzać wieloma częściami ciała oraz trafiać w najbardziej czułe miejsca przeciwnika).

Inne style, na przykład judo, aikido czy zapasy, nastawione są przede wszystkim na walkę w zwarciu, a więc po uchwyceniu przeciwnika, a przecież wiele walk ulicznych odbywa się tylko na odległość, to jest przy użyciu uderzeń i kopnięć. Z kolei jeszcze inny styl, znany pod nazwą brazylijskie jiu-jitsu (gracie jiu-jitsu), ukierunkowany jest na walkę w parterze (leżeniu), choć przecież walka na ulicy najczęściej prowadzona jest na stojąco."

W przeciwieństwie do tych stylów, tsunami łączy w swojej sztuce walki najlepsze rozwiązania, wybrane z różnych stylów i dodatkowo ulepszone pod kątem uzyskiwania maksymalnej skuteczności w brutalnej walce (ponadto zwykle z kilkoma przeciwnikami)."

"Dzięki takim zasadom strategii i właściwie dobranym technikom tsunami zapewnia w walce (zwykle z kilkoma bezwzględnymi i brutalnymi napastnikami) osiągnięcie minimalnym wysiłkiem maksymalnej skuteczności. "
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
Looooool :lol: :lol: :lol: :lol: co za koleś, nie no kupa sie naezy jak nic :lol:
  • 0

budo_pogo24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
Hiheiheihehie maczo z Niego.... :)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
Za takie coś powinien pójsc do więzienia
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
a myslal ktos kiedys zeby go na Budo zaprosic? :twisted:
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
A po co? :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.

Pogratulujmy naszemu szanownemu laureatowi!!!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Ponieważ (Mozilla-FireBird) stronka się nie otwiera (mam javę, ale SUNa nie MS'a) to zajrzałem w kod strony. Też pouczające, ten "tytuł3" albo CP-1250 :roll:
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
zaraz dam ankiete kto za przyznaniem Muratowi stalej kupy zeby co miesiac nie powtarzac?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
RobertP i ten dźwięk w formacie WAV na początku - nie no po prostu...

<meta NAME="GENERATOR" CONTENT="Microsoft FrontPage 3.0">
<bgsound src="images/muzyka.wav" loop="1">

<meta name="Microsoft Theme" content="none"></head>


8O :dupa:
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.

A po co? :)

no nie wiem... ja tam bym jego posty chetnie poczytal :P
to byloby jak jego stronka tylko z dostawa do domu :>
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
Rotfl - a kysz: diabły precz, murat out :)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
No a nie mowilem ze Murat kombinuje z grapplingiem. "Sa tam najlepsze rozwiazania wybrane z roznych stylow...." Kupa jak nic. Moze nawet SUPER KUPA bo wydaje mi sie ze trudno bedzie komus go zluzowac z tego 1 miejsca. W koncu Murat czyt: Mjuuraa zdaza sie raz na wiele lat. Taki wirtuoz walki wrecz. AND THE WINNER ISSSSS RRYYYYYYCCCHHHHOOOOO "SSSSSUUUUPPPPEEERRR KKKKUUUUPPPPAAAA" MMMMJJJJJJJUUUUUURRRRAAAAA i teraz owacja na stojaco tlum szaleje laski placza co bardziej nerwowi dostaja zawalow a on z kamienna twarza WZROKIEM JAK ZE ZDJEC KROCZY DUMNIE NIE SPOGLADA NA BOKI BO ON WIE ZE JEST NAJLEPSZY JEGO 10 DAN DODAJE MU SILY A JEGO CZERWONY PAS NA BIODRACH WZBUDZA RESPEKT. TAK TO ON NAJWIEKSZY Z SAMURAJOW POTOMEK DRUMY NIEZWYCIEZONY JEDYNY WIELKI RYSIEK MURAT PSEUDONIM SUPER KUPA TAK TO ON...... cdn. Sa przygody miszcza Mariana moze by warto napisac przygody miszcza Ryska
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
chcialbym zobaczyc jak soke Ryszarda Murata 10 dan ( :lol: ) w walce z kilkoma bezwzględnymi i brutalnymi napastnikami minimalnym wysilkiem osiaga maksymalna skutecznosc :peace:
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
ogolnie rzecz biorac wszyscy sa ciency najlepszy jest Ryszard :) kupa miesiaca. Ciekawe czy robia zajecia z widelacami bo przeciez to jak sierp narzedzie codziennego uzytku w domu 8)
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
Kupa XXI wieku, proszę uprzejmie moje praprapra wnuki, aby za te 100 lat nie odbierały twórcy najlepszego systemu walk na świecie ( lol) tak zaszczytnej nagrody jak kupa vortalu budo. :rofl:
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
Milo sie kogos gownem obrzuca za jego plecami nie dajac mu szans na obrone :(
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.

Milo sie kogos gownem obrzuca za jego plecami nie dajac mu szans na obrone :(

Alez ma szanse na obrone juz wiele maili zostalo mu wyslanych z zaproszeniem na budo
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.

Milo sie kogos gownem obrzuca za jego plecami nie dajac mu szans na obrone :(


Taisho, jakos nie wierze w wysoki poziom takiej dyskusji, nawet gdyby przyszedl sie bronic - spojrz chocby na jezyk, jaki dominuje na jego stronie. (Nie znaczy to, ze obrzucanie gownem mi sie jakos szczegolnie podoba, ale facet po prostu jest... ech, sam juz nie wiem co powiedziec. :) )
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
The gentle art of devastation - czyli? kupa frontalna z przepraszam! :twisted:
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOLEJNA KUPA DLA MURATA - TYM RAZEM ZA WWW.
Z lektury zawartości wspomnianej strony dowiedziałem się, że:

1. Jeśli nie mam czasu lub możliwości to mogę być samoukiem czyli uczyć się w domu z książek i video, zdawać egzaminy w headquaters, w międzyczasie założyć koło aby nieść Tsunami niczym radosną nowinę w świat, potem z koła powstaje dojo itd.

BEZROBOTNI OBYWATELE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ĆWICZCIE TSUNAMI - TO JEST JAKIŚ SPOSÓB.

2. Jest to tak popoularna organizacja, że pełno jest psychopatów podających się za mistrzów Tsunami - na stronie (w dziale stopnie) lista nie-psychopatów oraz dopisek pod - świetny

Pozdrawiam

Piotrek

PS. Wertując stronę przypomniałem sobie artykuł w Czarnym Pasie (tak przyznaje się swego czasu kupiłem parę numerów i nabiłem kabzę naszego nominowanego do nagrody). Jeden z uczniów p. Murata (wydaje mi się, że nazwisko jego brzmiało Rybiński ale pamięć nie ta a pisma pożyczyłem koledze dawno temu a kontakt się urwał) był w chyba w Tokio a napewno w Japonii w szkole Shorinji Kenpo. Uczeń ten miał stopień chyba 9 kyu i pisał o tym, że czarne pasy z tego dojo (to było dojo uniwersyteckie) to swoim poziomem technicznym dorównują początkującym w Tsunami oraz było zdjątko jak to oni źle medytują. Nie pamiętam aby były zarzuty co do japońskiego którym porozumiewali się wspomniani mistrzowie Shorinji Kenpo czyli coś in plus.
Wg mnie zdobywając trzy razy tutuł Kupa Vortalu Budo powinien on przechodzić w wieczyste użytkowanie laureata, no i trzeba wymyśleć jakąś nową nagrodę
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024