Skocz do zawartości


Zdjęcie

www.bilang.com


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

www.bilang.com
Czesc! :)
Mam pytanko co trenują Ci ludzi ,którzy występują w filmikach na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,co trzeba ćwiczyć ,żeby tak wymiatać ? :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
to gimnastycy akrobatyczni ktorzy lacza elementy sztuk walk do swoich pokazow. mozesz sie do nich przylaczyc, organizuja wlasnie kurs:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
duzo elementow capoeira i taekwondo
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
O wielkie dzięki właśnie o tą odpowiedź mi chodziło :D :D:D
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
Niema takich treningów gdzieś w polsce ? bo te treningi są organizowane w północnej kalifornii 8O 8O :cry: :X
także marne szanse na dojazd tam :D
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com

Niema takich treningów gdzieś w polsce ?


Sport jakim jest "martial arts acrobatics" raczej nie ma jakichś oficjalnych treningów czy też sekcji tym bardziej w Polsce. Po prostu zbiera się paru kolesi którzy trenują sami przy różnych sekcjach ( capoeira czy taekwondo) lub na wynajetych salkach - jak w breakdance . Uczą się sami od siebie oraz oglądająć filmiki z netu. :wink:
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
Mnie i paru moich przyjaciol tez kiedys zainspirowal bilang.com ....niestety cala zabawe w triki musialem zaprzestac przez powazna kontuzje nogi :/ .
Wogule ze sztukami walki to raczej nie ma to nic wspolnego . Tu potrzebna jest gibkosc i swietne rozciagniecie . Znam osoby ktore nigdy nie cwiczyly ma , a krecili takie 540'ki ze glowa mala :-) .
Musze tez przyznac , ze jest to zabawa bardzo "kontuzjogenna" . Przy spinach nieraz ladowalismy na golej ziemi...a kazdy wie jak bolesny jest np. upadek na kark :/ . Dlatego bardzo dobrze jesli zorganizujecie sobie jakies materace ..... nie mowie tu o profesjonalnej sali bo to juz tylko dla wybrancow . Jedyna szansa w tym , ze w twoim miescie jest jakas sala do akrobatyki.....ach oni to maja wyposazenie :) .
Hehe zanim mysmy wpadli na to zeby zorganizowac sobie cos miekkiego do upadkow to ludzie byli juz tak polamani , ze nikomu nie chcialo sie przychodzic na nasze spotkania :wink: .
Aha no i samplery to podstawa ! Ech pamietam jak ogladalo sie to wszystko w zwolnionym tempie i studiowalo kazdy ruch :P
Na zakonczenie pare linkow do polskiej "sceny" :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
ej wlasnie obejrzalem filmiki na jednej z tych stron i...zlapala mnie taka zajawka ze nie wiem :) :) Tez tak chce:)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
Bodaj na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] są bardzo dobre opisy wielu tricków, z filmikami, sposobem wykonania i z najczęstszymi problemami przy wykonywaniu danej ewolucji...ale z doświadczenia wiem, że poza tym i tak sporo treningu i cierpliwości potrzeba aby czegoś się nauczyć...zwłaszcza jak się dopiero co zaczyna z tego typu rzeczami.
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
Hmmmm pod wplywem tych filmikow zaczolem z kumplami cwiczyc takie wygibasy zaczelismy od zabawy na lace, potem zapisalismy sie na rozne sekcjia TKD, Capa, JKD. W tej chwili spotykamy sie 2 razy na sali gimnastycznej do akrobatyki (takiej z prawdziwego zdazenia). Moge powiedzec jedno moim zdaniem NIEREALNE jest naucenie sie 90% trikow bez basenow z gabkami, wyskoczni, materacow, mat... i pomocy ludzi ktorzy to umieja.
Samodzielne nauczenie sie takich rzeczy jak X-out, sruby, czy z kopniec np au batido 1992, graniczy z cudem i niezmiezona iloscia kontuzji (bo ile razy mozna upasc na plecy 10, 50, 100 i sobie nic nie zrobic?).

jesli chcesz zaczac cwiczyc skoluj sobie materac zacznij od salt i prostszych kopniec ...podpatruj kolesi z braka... a potem jak sie uda napewno wyczaisz jaks sale (ja dojezdzam do innego miasta :) )
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
Najepiej uczy sie akrobacji na specjalnych salkach akrobatycznych, wynajcie takiej salki wcale nie jest drogie, bodajze 5 zl/godz. no i trzeba sie martwic ze sie cos stanie np. przy salcie. :-)
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
Ja sie od jakiegos czasu bawie w cos podobnego. Skaczemy biegamy cudujemy. Wzorem jest raczej Le parkour niz triki.
Glowna zabawa to szybkie dostawanie sie [i opuszczanie ] budynkow, wchodzenie niekonwencjonalnymi drogami [po scianie, jakims wylomie].
Zabawa super ale obtarc i stluczen 10razy tyle co na dobrym treningu MA.
Jak narazie wszystko co jest zarejestrowane nie dostalo sie jeszcze na kompa. Jak cos wrzuce to dam znac.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com

wynajcie takiej salki wcale nie jest drogie, bodajze 5 zl/godz

chyba jednak cos pomyliles
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
Właśnie....gdzie niby jest tak tanio??
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com

Właśnie....gdzie niby jest tak tanio??

A chocby w Katowicach, cwicza tam tez takie male dzieciaki pod okiem instruktorki, ale niema tloku na salce jak jest 5 osob doroslych.
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
Ta cena jest realna w lodzi jest olbrzymi osrodek "tecza" naprawde OLBRZYMIA sala gimnastyczna z mata (taka co wybija cie 2 razy wyzej) gabkami, drazkami itp ....i kosztuje to to 500zl na miesac za 2 x w tygodniu. jak masz z 10 osob to placicie 50 zl na miesac czyli 5zl za trening.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
ta tylko nie kazdy ma zaraz pod reka 10 osob co sie chca trickow poduczyc ;D ale w sumie racja nie drogo
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
Problemem nie jest to 10 osob...jak sie znajdzie taka sale to problemem jest ja zarezerwowac!!! W moim przypadku sala jest owtwarta od rano do godziny 22 i nie ma miejsca na zarazerwowanie juz dla kogos (jest zajmowana non stop!), P oprstu trzeba sie wkrecic do kogos innego :)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
Już mam jedną osobe do czegoś takiego!! :D
Troche mało :(
Jakie jest ryzyko kontuzji na materacach ? pamiętam jak uczyłem się sam salta i nawet dobrze mi szło dopóki nie upadłem na głowe :? tzn. dokładnie na kark :X .Potem bolał mnie mostek bardzo :? Także nie chce powtarzać takich wypadków (skakałem na łóżko :) ).
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: www.bilang.com
Tak na marginesie to jakie połączenie proponujecie do takich tricków :
akrobatyka+wushu ; akrobatyka+tkd czy może capoeira+tkd ?

ps. nie chodzi mi o to gdzie tego uczą tylko co będzie najbardziej pomocne do nauki takich ewolucji
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024