Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004
"Rozmawia dwoch inzynierow.
- Stary jak pomysle jakim ja jestem inzynierem to az sie boje do lekarza isc."


Pozdrawiam
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004
Czyli wynika z prawa, ze jezeli bedzie mnei rewidowac policja i bede mia lprzy sobie noz, bagnet to nie moga mi z tego powodu nic zrobic?
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004
w ustawie nic o nich nie ma wiec nielegalne to nie jest, ale policjanci czesto nie zbrukali się lekturą tejże ustawy (potwierdzeniem może by mój przypadek gdzie policjant zmierzył moje M 21 - 04 na długośc dloni i mu wyszło ze jest nielegalne bo ostrze może dojśc do serca :roll: )

pzdr
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004
no tak ale spojrzmy na to:

Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową,
2) broń pneumatyczną,
3) miotacze gazu obezwładniającego,
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:

mozna do tego zaliczyc zarowno noze jak i łom, młotek, obcęgi, telefon komorkowy

czy tez sie myle?
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004
człowieku, idź do lekarza, tego od oczu

Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową,
2) broń pneumatyczną,
3) miotacze gazu obezwładniającego,
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń białą w postaci:
– ostrzy ukrytych w przedmiotach nie mających wyglądu broni,
– kastetów i nunczaków,
– pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,
– pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,
B) broń cięciwową w postaci kusz,
c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej

naprawde nie zauwazyłeś podpunktów?
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004
Nie zauwazylem. :oops:
  • 0

budo_wjot
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004
Jak ktoś(policja) zatrzyma was na ulicy za to, że macie nuna to mówcie, iż właśnie go znaleźliście i idziecie oddać na komedę. Nic wam nie zrobią, a jak zkonfiskuję to nic strasznego(nowy nun treningowy kosztuje ok 20zł)
  • 0

budo_jendras
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004
Witam!

Jak sie ma sprawa z posiadaniem motylka (chodzi o nóż)? Czy jest to w świetle prawa ukryte ostrze, czy po prostu zwykł nóż?

Pozdrawiam!
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004

Jak sie ma sprawa z posiadaniem motylka (chodzi o nóż)? Czy jest to w świetle prawa ukryte ostrze, czy po prostu zwykł nóż?

Ostrze ukryte może być np. w lasce czy karcie kredytowej - nie wygląda jak broń a ma ostrze...
Motylek to nóż, który jest składany...
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004

Ja rozniez mam jedno pytanie, najlepiej do kogos kto ma podobny propblem jak ja...

Od roku cwicze poslugiwanie sie nunchaku, gdzie i w jaki sposob moge ubiegac sie o pozwolenie na ta bron w celach kolekcjonerskich oraz sportowych ?


dorzuce swoje 3 grosze.
Nie gadajcie z pacholkami. Ja poszedlem do komendanta - Ci juz troche bardziej obeznani ale tez sie nie dogadalem o pozwolenie.
Tak czy siak powiedzial mi ze w domu moge miec nunchaku i sobie taam cwiczyc. jak trenuje sztuki walki na sali gimnastycznej to musze nunczaku przenosic w plecaku nie przy pasku czy w reku, abym nie mogl go dosiegnac od razu w czasie walki na ulicy :) Madre prawda? Ale chodzi o zabezpieczenie ludzi - bandzior tez nie moze nosic przy sobie tylko schowany. Ale jak popatrzy policja ze jakis zloczynca to i z plecaka zabierze. Nuna nie wolno wykonywac i handlowac nimi tym bardziej bez pozwolenia, ale jak sie kupi to w domu mozna machac. Nie naa ulicy, w parku itp. Na dzialce tez raczje mozna byle by teren ogrodzony - mysle ze sie nikt nie przyczepi. Najlepiej im mniej osob wie ze poslugujemy sie nunem tym lepiej. Tylko zaufani wiedza...



Czyli na "miotacze gazu obezwladniajacego" potrzebne jest zezwolenie, ale na "reczne miotacze gazu obezwladniajacego" juz nie ?

Moze ktos wie dlaczego w art. 11 podpunkt 7 nie ma ograniczenia energii, jest:
"7) posiadania przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej o średniej wartości prądu w obwodzie nieprzekraczającej 10 mA, "
a bylo kiedys:
"7) posiadania przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej o średniej wartości prądu w obwodzie nieprzekraczającej 10 mA i energii nieprzekraczającej 300 mJ."

I co to znaczy "średniej wartości prądu w obwodzie" ? W jakim obwodzie ? I co to jest ta "srednia wartosc pradu" ? Jesli przez 1 sekunde poplynie tam 1000 Amper, a pozniej przez 1 miesiac 0, to jaka bedzie "srednia wartosc pradu" ?

srednia wartosc pradu to zapewne wartosc pradu jaka przeplynie przez obwod (dwie elektrody paralizatora i cialo ktore zamyka obwod) przez czas zamkniecia obwodu czyli tyle ile piescisz kogos wolatami :) . Wiadomo ze w chwili zetkniecia elektrod z cialem bandziora prad poplynie najwiekszy... dlaczego? Bo akumulator jest najbardziej rozladowany. wraz z przeplywem przez cialo moc wytraca sie na oporze - wszystko ma opor nawet cialo. Wiec prad jest coraz mniejszy.

Dlaczego nie podaja dopuszczalnej mocy? Nie wiem.

Czyli wynika z prawa, ze jezeli bedzie mnei rewidowac policja i bede mia lprzy sobie noz, bagnet to nie moga mi z tego powodu nic zrobic?


policjant jesli stwierdzi ze przedmioty sa niebezpieczne - zabierze Ci. Na dzialce nie zabierze Ci siekiery ale jak bedziesz trzymal kija od szczotki a 30 metrow dalej bedzie grupka kiboli, to licz sie ze kija juzz nie zobaczysz... Chyba ze na sali sadowej jako dowod w sprawie :P

no tak ale spojrzmy na to:

Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową,
2) broń pneumatyczną,
3) miotacze gazu obezwładniającego,
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:

mozna do tego zaliczyc zarowno noze jak i łom, młotek, obcęgi, telefon komorkowy

czy tez sie myle?


jak bedziesz mial zaostrzoneo patyka tez Ci moga zabrac - jak stwierdza ze jest niebezpiecznym narzedziem. Wszystko zalezy od interpretacji, od sytuacji w jakiej jestes. Mnie zatrzymywali, to pokazywalem wszystko co mam i mi nigdy nic nie zabrali, ale mowia ze nozy nosic nie wolno. Klamia oszukuja itp, sami nie wiedza... mojemu koledze zabrali np batona sprezynowego... Nie dojdzie sie za nimi.
Ale ja Wam pisze co wiem po rozmowie z komendantem.
Bo policjant z ktorym tez rozmawialem, nie byl zbyt zorientowany. Wkurze i byli w ogole ze kazalem sie im zajmowac takimi sprawami.
Tak jak napisalem jest w Radomiu. Moze u Was jest inne prawo :P
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004
aha...
jeszcze jedno.
Dlaczego najprawdopodobniej nikt Wam nie wyda pozwolenia na posiadanie nunczaku? Bo nuny nie sa znakowane i sa produkowane seryjnie. A jak kogos ktos nie daj Boze palnie takim nunem to mu potem trudno udowodnic, ze to on a z broni palnej latwie... Chyba ze nunchaku jest robione na zamowienie i policja wie powiedzmy z odciskow czy skad inad jaie rany zadaje Twoja palka i w ten sposob Cie namierza...
A jak nie daj Boziu kogos ktos okaleczy nunem, to przechlapane bedzie mial ten co wydal pozwolenie psycholowi na nuna... Dlatego polecam stosowanie sie do moich zasad - przewozisz nuna - schowaj go dobrze, ale jak policja bedzie Cie przeszukiwala, pokaz zeby udowodnic ze w dobrych zamiarach go posiadasz...
W domu trenuj, na sali itp. Nigdzie indziej.
Aha i jak ja mialem dostac pozwolenie na nuna to robili mi wywiad srodowiskowy - chodzili policjanci i pytali po osiedlu moich sasidadow czy nie ma ze mna klopotow.
Nie dostalem pozwolenia nie z tego powodu ze jestem nygus, ale wlasnie powiedzial mi facet ze nie moga oznakowac nuna i zebym przyszedl jak bedzie specjalista od wydawania broni bialej. Oczywiscie odpuscilem bo nie potrzebuje nuna na ulice tylko do treningow.
Pozdro
  • 0

budo_leslie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004

Dlaczego najprawdopodobniej nikt Wam nie wyda pozwolenia na posiadanie nunczaku? Bo nuny nie sa znakowane i sa produkowane seryjnie. A jak kogos ktos nie daj Boze palnie takim nunem to mu potem trudno udowodnic, ze to on a z broni palnej latwie...
Chyba ze nunchaku jest robione na zamowienie i policja wie powiedzmy z odciskow czy skad inad jaie rany zadaje Twoja palka i w ten sposob Cie namierza...


To strasznie kijowe uzasadnienie jest. Aczkolwiek jestem skłonny uwierzyć że policjanci Ci takie podali, przeciętny policjant nie jest technikiem kryminologiem.

Jeżeli ma się narzędzie którym kogoś zabito to udowodnienie że tym narzędziem zadano rany jest dość proste. Polecam lekturę jakiegoś podręcznika do kryminologii, np. Techniques of Crime Scene Investigation Fishera.

PS. Nie, oglądanie CSI ("Kryminalne zagadki Las Vegas") nie jest akceptowalnym substytutem ;->>>
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004

aha...
jeszcze jedno.
Dlaczego najprawdopodobniej nikt Wam nie wyda pozwolenia na posiadanie nunczaku? Bo nuny nie sa znakowane i sa produkowane seryjnie. A jak kogos ktos nie daj Boze palnie takim nunem to mu potem trudno udowodnic, ze to on a z broni palnej latwie... Chyba ze nunchaku jest robione na zamowienie i policja wie powiedzmy z odciskow czy skad inad jaie rany zadaje Twoja palka i w ten sposob Cie namierza...
A jak nie daj Boziu kogos ktos okaleczy nunem, to przechlapane bedzie mial ten co wydal pozwolenie psycholowi na nuna... Dlatego polecam stosowanie sie do moich zasad - przewozisz nuna - schowaj go dobrze, ale jak policja bedzie Cie przeszukiwala, pokaz zeby udowodnic ze w dobrych zamiarach go posiadasz...
W domu trenuj, na sali itp. Nigdzie indziej.
Aha i jak ja mialem dostac pozwolenie na nuna to robili mi wywiad srodowiskowy - chodzili policjanci i pytali po osiedlu moich sasidadow czy nie ma ze mna klopotow.
Nie dostalem pozwolenia nie z tego powodu ze jestem nygus, ale wlasnie powiedzial mi facet ze nie moga oznakowac nuna i zebym przyszedl jak bedzie specjalista od wydawania broni bialej. Oczywiscie odpuscilem bo nie potrzebuje nuna na ulice tylko do treningow.
Pozdro

Uhahahahaahahahaahahahahahahahaahah, ale pieprzenie w bambus w wielu krajach pozwolenia czy posiadanie jest legalne. I co?
NIe wydadzą pozwolenia, bo jakiś cymbał nie napisał przepisów. Zrobił to specjalnie albo był idiotą. Typowo krajowe działanie prawne.
Nie mieszaj do tego braku seryjności czy numerów.
Bo tak należałoby zakazać posiadania czegokolwiek czym można zabić.
Na przykład wykałaczek.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004
Czy moglby mi ktos wytlumaczyc, dlaczego kusze w Polsce sa traktowane jako "bron cieciwowa" (notabene na ktora praktycznie nemozliwe jest uzyskanie zezwolenia) a luk juz nie, skoro dla kogos, kto operowal jednym i drugim jest w miare jasne, ze jednym i drugim bezproblemowo odeslac moge kogos do sw. Piotra, z tym ze z luku hurtowo, jako ze jest o niebo szybszy (powtorne zaladowanie kuszy po strzale troche trwa)?
Czy koledzy slyszeli o "pepper ball pistols"? Wg ustawy i mojej interpretacji powinno podpadac to pod bron, gdyz kulki wypelnione sa substancja chemiczna, ktora moze stanowic zagrozenie zdrowia (skoncentrowany proszek pieprzowy). Tymczasem sprzedawane jest to bez zezwolenia.
Czy widzial ktos z was kiedys zastosowanie sprzetu paintball do samoobrony i obezwladniania? Przekalibrowanie kulki pieprzowej (ktora wg. ustawy nie jest pociskimiem/amunicja) to pestka. Nakldadjac szybkostrzelnosci sprzetu paintball na drazniace wlasciosci proszku pieprzowego moge otzrymac mieszanke, ktora spokojnie znokautuje kilkunastu przeciwnikow w sekund zaledwie 5... Lacznie z tym, ze moze podraznic im sluzowki az do uduszenia wlacznie.... A jest freeware :wink:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004
Bionick, pewne sprawy w tym kraju ogarniają jedynie umysły które tworzą prawo.
Nie wymagaj od nas tłumaczenia głupot którzy inni wprowadzają.
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ustawa o broni i amunicji - wg stanu prawnego na 01.01.2004
Bionick
Co do kuszy to uwazana jest za bron zby brutalna, nie humanitarna. Tak czytalem gdzies w necie. Kosciol tego nawet zakazywal o ile sie nie myle.

Gambit ma racje. Nie da sie tlumaczyc zamierzen prawodawcy a juz na pewno oni nie maja takiej wiedzy jak Ty Bionick.

W stanach sa rejony gdzie nie wolno uzywac jakis tam programow bo moga posluzyc do shakowania komus komputera...

I takich niuansow jest masa.

GAMBIT i kolega lesilie.
Dobra... ale masz powiedzmy dwa nunchaka. Takie same. I masz nie znakowane. Palniesz kogos w glowke jednym nunchaku, wyrzucisz i co dalej w dochodzeniu?
A bron palna jest znakowana i droga. wystrzelisz do kogos, potem co wyrzucisz bron, kupisz nowa, powiesz, ze Ci ukradli? Nie kazdy sobie moze pozwolic na zakup nowej spluwy wiec mysli, z nunem jest inaczej.
Policja chce utrudnic wlasnie takie dzialania. Wiadomo, ze calkowicie nie wyeliminuja, ale staraja sie ograniczac. Wiadomo, ze nie wolno nosic pistoletu bez pozwolenia a i tak ludzie sie zabijaja z broni zazwyczaj nielegalnie posiadanej.
A pomysl o tym, ze wolno nosic nunczaku. Kazdy nosi co chce i ida sobie na zadyme.
Policja ich zatrzymuje zanim zaczna sie bic, i co moze zrobic policja? NIC. Bo posiadanie jest legalne. Dlatego zakazane jest.

Gambit. No ja tez jakos jestem sceptyczny co do tego znakowania nunchaku... Ale jesli mi policjant powiedzial, ze moge posiadac nunchaku w celach treningowych to mi wystarczy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024