Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wyglada ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Jak wyglada ?
Czy możecie przedstawić jak wygląda skrętówka? Jakieś zdjęcia, linki, na czym to dokładnie polega?
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?

Czy możecie przedstawić jak wygląda skrętówka? Jakieś zdjęcia, linki, na czym to dokładnie polega?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?

Czy możecie przedstawić jak wygląda skrętówka? Jakieś zdjęcia, linki, na czym to dokładnie polega?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


To ta skrętówka? Czyli inaczej "taktarow"? To jest dzwignia na stopę, a mi się wydawało, że to jest na kolano.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?
Kameh, bo to jest dzwignia na kolano. Cytat z tej strony:

CAUTION : This technique is extremely dangerous since it actually twists the knee joint. Some people will not feel any pain until their knee ligaments break. You have been warned!

Dla tych co angielskiego niet, tlumacze:

UWAGA: Ta technika jest ekstremalnie niebezpieczna poniewaz skreca staw kolanowy. Niektorzy moga nie czuc bolu dopoki nie zostana zerwane ich wiazadla kolanowe. Zostales ostrzezony.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?

To ta skrętówka? Czyli inaczej "taktarow"? To jest dzwignia na stopę, a mi się wydawało, że to jest na kolano.

Taktarow to dźwignia na ścięgno achillesa, a to na obrazkach to jedna ze skrętówek.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?
Mkimura, chyba na staw skokowy ;) Jakoś nie wyobrażam sobie dźwigni_na_ścięgno

K.
  • 0

budo_jetisc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?
wlasnie czy klucz na stope to jedna z form skretówki ??
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?

Mkimura, chyba na staw skokowy ;) Jakoś nie wyobrażam sobie dźwigni_na_ścięgno

Hehehe, dokładnie, wiemy o co chodzi, ale oto obrazek. :wink: :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?

wlasnie czy klucz na stope to jedna z form skretówki ??

To zależy, jeżeli klucz wymusza pracę skrętną w stawie kolanowym to tak, jeżeli nie, to nie.
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?

http://www.robertfbrown.fsnet.co.uk/techniques/brazilian/leg_locks/heel_hook/index.html


To ta skrętówka? Czyli inaczej "taktarow"? To jest dzwignia na stopę, a mi się wydawało, że to jest na kolano.


In a heel hook he [ the opponent ] is trying to isolate and trap your heel with his arms. He then applies pressure in the direction that the heel does not move normally. Most people concern themselves with the heel but the heel is only the control point the knee is the leverage point.


ze strony
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?
Mkimura, czy w ta technika nie polega bardziej na nacisku na sciegno Achillesa, niz na dzwigni na staw? Wydaje mi sie, ze zanim poczuje sie bol w stawie, to i tak sie odklepie ze wzgledu na bol wlasnie od tego nacisku...
Pozdrawiam,
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?

Mkimura, czy w ta technika nie polega bardziej na nacisku na sciegno Achillesa, niz na dzwigni na staw? Wydaje mi sie, ze zanim poczuje sie bol w stawie, to i tak sie odklepie ze wzgledu na bol wlasnie od tego nacisku...Pozdrawiam,

Masz rację, ale nacisk na ścięgno achillesa jest wywołany dźwignią na staw skokowy. I stąd całe nieporozumienie. :wink:
  • 0

budo_atomowy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?
hmm jak na achillesa to wtedy chyba to jest dzwignia na noge a nie skretowka? co?
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?

hmm jak na achillesa to wtedy chyba to jest dzwignia na noge a nie skretowka? co?

Litości!!! To już chyba sobie wyjaśniliśmy?? :)
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?
Chlopaki...no nie wiem. Jak dla mnie to co jest na ostatnim obrazku to absolutnie nie jest skretowka. Ta dzwignia idzie dokladnie tak, jak pracuje noga w kostce np. przy skoku tylko dalej i nie ma w tym ruchu zadnego skretu. Moze to kwestia nazwy. Ja skretowkami nazywam te dzwignie na nogi, ktorych efekt jest wlasnie s k r e t n y i dziala to niszczaco na kolano. Na przyklad dzwignia nieco podobna do tej, tylko z ta roznica, ze uchwyt rekami jest nieco inny i pieta dzwigniowanej nogi jest skrecana i tak jakby unoszona do gory. Nie chce mi sie szukac rysunkow po sieci, ale skretowek na nogi to calkiem sporo jest.

Pawel Drozdziak
Shidokan Warszawa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?
o...no prosze, tu znalazlem jedna ze skretowek. Chwytasz za piete i na skutek skretnej dzwigni leci kolano. To na przyklad jest skretowka a to poprzednie nie bylo.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pawel Drozdziak
Shidokan Warszawa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?

o...no prosze, tu znalazlem jedna ze skretowek. Chwytasz za piete i na skutek skretnej dzwigni leci kolano. To na przyklad jest skretowka a to poprzednie nie bylo.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Paweł, poprzednie było skrętówką, w drugim poście już Anduina podał,
podajesz ten sam link twierdząc że to nie jest skrętówka :!: , potem była mowa o taktarowie który już nie jest skrętówką, czytaj posty.

więc na zakończenie:

skrętówka:

Dołączona grafika

taktarow:

Dołączona grafika
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?
Ćwiczyliśmy tą skrętówkę, odklepywałem jak czułem lekki ból w stawie skokowym, ale nie przypominam sobie, żeby kolano protestowało. Zdarzyło się to tylko raz podczas sparringu z 85 kg przeciwnikiem. Złapał moją stopę, walcząć o uwolnienie, znalazłem się pod spodem na brzuchu zablokowany i właśnie wykonywał skrętówkę. Poczułem napreżenia w kolanie i odklepałem. Faktem jest, że kolanko bolało troszeszkę przez kilka dni ale przeszło na szczeście. Czy to znaczy, że wiązadła kolanowe nie czują bólu, nie ostrzegają przed rozerwaniem czy poprostu niektórzy ludzie tak mają, że nie czują tego ostrzeżenia? Żeby tak technika była skuteczna, tzn. żeby zadziałało na kolano, to to kolano musi być unieruchomione i wyprostowane czy też działa w przypadku gdy kolano ma swobodę ruchu?
A jaka jest obrona przed skrętówką? W naszym przypadku to jest wyrwanie swojej nogi z objęć przecwinka zanim wykona technikę albo wsunięcię głębiej pod pachę tak, że zamiast na piętno Achillesa jest na łydkę lub przytrzymanie przeciwnika za kimono, co zapobiega wykonaniu dzwigni poprzez odchylenie ciała przeciwnika do maty.

W każdym razie, dziękuję za uświadomienie grożącego niebezpieczeństa.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?

Chlopaki...no nie wiem. Jak dla mnie to co jest na ostatnim obrazku to absolutnie nie jest skretowka.

Oczywiście, że nie jest!!! Jeszcze raz:
- skrętówka, to dźwignia wymuszająca skrętną pracę stawu kolanowego
- tzw. taktarow nie jest skrętówką
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyglada ?

Czy to znaczy, że wiązadła kolanowe nie czują bólu, nie ostrzegają przed rozerwaniem czy poprostu niektórzy ludzie tak mają, że nie czują tego ostrzeżenia? Żeby tak technika była skuteczna, tzn. żeby zadziałało na kolano, to to kolano musi być unieruchomione i wyprostowane czy też działa w przypadku gdy kolano ma swobodę ruchu?
A jaka jest obrona przed skrętówką?


"Pierwszą rzeczą z jakiej musisz sobie zdaćsprawę to to, że zawsze łatwiej jest nie dać założyć skretówki niż z niej wyjść. Dlatego musisz zawsze próbować i być świadomym, że noga może byc zaatakowana pod róznym kątem.

Nastepnie spójrz jeszcze raz na dźwignie, aby ją założyć przeciwnik musi zablokować twoją nogę. Przy skretówce próbóje odizolować twoją piętę rękami. Potem wywiera nacisk w kierunku w którym pięta normalnie sienie porusza. Wiekszość ludzi koncentruje się na pięięcie, ale jest ona tylko "punktem kontroli" podczas gdy to kolano jest "punktem dźwidni"
Spróbój z partnerem:
- Niech partner założy dźwignię bez izolowania(łapania w pułapkę?) kolana
-Jak ją założy spójż jak łatwo wyjść z "ataku"

Bez izolowania nogi i kolana nie ma "punktu dźwigni" który ma zadziałać przy ataku. Dlatego pracuje nad obroną "punktu dźwigni" przez "oczyszczenie" i uwolnienie kolana. To może być zrobione "drogą brazylijskiego jujitsu" przez ......* albo poprostu przez otwarcie nóg i wysuniecie kolana na zewnatrz. (...) "

To fragment poświęcony skrętówkom, z podanej wcześniej strony
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pomyslałam sobie, ze moze przetłumaczę, bo zawsze to jakaś odmiana od sprzątania czy pieczenia pierniczków :)

*of spinning out of the heel hook and kicking the ass- nie umiem tego napisaćpo polsku, może ktoś przetłumaczy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024