Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_martinator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
Witam nozomaniaków :)
Jak w temacie, zastanawiam sie nad kupnem ktoregos z wymienionych w temacie nozy. Zawsze chcialem miec cos naj naj.. :) Nie udalo sie upolowac ani ravena Simonitcha ani Fusion Busse :( . Tak wiec w jednym narozniku mamy Green Bereta Reeva, z drugiej prosty i surowy MLT stridera.
Noz ma byc uniwersalny, w teren, za miasto do wszelkiego rodzaju prac, od kuchni na biwaku, ciecia galezi, wszelkiego drewna, rabania, oprawiania zwierza. liczy sie porecznosc, wytrzymalosc, uniwersalnosc...no i ktory polecacie, jaki kazdy z tych nozy ma wady, zalety. Acha zeby uprzedzic posty ze w teren potrzebny jest maly noz do precyzyjnych prac...taki juz posiadam i jest to MT amphibian :)
Z gory dziekuje za pomoc.[/list]
  • 0

budo_martinator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
oczywiscie chodzi o stridera MTL....sorry
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
Gdybym to ja mogl wybierac to wzialbym green bereta - po prostu bardziej mi sie podoba.

KKamiLL
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
Ja to bym jednak Bussa poszukał... Ale jak już nie to stawiam na CR.
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
srtider
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
ale najlepiej to jakbyś sobie pomacał ręcznie te noże i zobaczył jak ci w ręku chodzą. bo ja to żadnego z nich w łapach nie miałem... :(
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT

ale najlepiej to jakbyś sobie pomacał ręcznie te noże

no tak, nie należy zapominać jak dewiacyjne formy może przybierać nożoholizm. osobiście macam tylko ręcznie, ale ja nie siedzę w tym aż tak długo... hmm może w przyszłości - kto wie :D

Martinator: tutaj ludzie mają raczej znikome doświadczenia z takimi nożami, ze świecą szukać kogoś kto oba noże miał/uzywał albo wogóle widział i może porównać (Piter?) . ja bym ci radził spróbować na bladeforums.
  • 0

budo_martinator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT

ale najlepiej to jakbyś sobie pomacał ręcznie te noże i zobaczył jak ci w ręku chodzą. bo ja to żadnego z nich w łapach nie miałem... :(


No właśnie o to chodzi, niestety nie mam możliwości przed kupnem potrzymać żadnego ... :( dlatego staram sie zebrac jak najwięcej informacji za i przeciw każdego z noży. Przekopałem forum sporo sie dowiedziałem, ale raczej ogólnych informacji.
Na forum na pewno jest pare osób ktore maja Stridera czy Reeva i cos moga podpowiedziec.
Sa tez na pewno tacy, ktorzy moga porownac profil ostrza, rekojesc, wykonanie, powiedziec cos o hartowaniu w tym czy w tym nozu..(ja sie slabo znam :? ) i powiedziec ktory bylby odpowiedniejszy do moich zastosowan.[/list]
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
Moim zdaniem lepszy dla Ciebie będzie Green Beret... Miałem go kilka razy w ręce, podobnie kilka Striderów, choć tego o którym piszesz - nie... Sądzę, że jako uniwersalny nóż do wielu zadań, GB sprawdzi się lepiej od Stridera... Jest subtelniejszy, jeśli tak można powiedzieć, na dodatek piękny, cudownie leży w dłoni, a takiej precyzji wykonania nie znajdziesz niemal nigdzie indziej.

Oczywiście zaczekaj na słowo od Pitera, który może sobie GB macać codziennie :) , ale jak dla mnie wybór byłby prosty z Twojego punktu widzenia... Co nie przeszkadza mi polować na ładnego Striderka, pewnie stanie na MFS... :D

Hartowanie Bosa w Striderze to już legenda... Jest to nóż niezniszczalny dla człowieka bez innych narzędzi niszczących. Ale myślę że u Chrisa Reeva jest ono wykonane równie starannie, a stal s30v nie ma sobie pono równych. Inna rzecz, że oczywiście GB będzie mniej wytrzymały niż Strider, ale to wszystko są już wyżyna ponad zdolności psujące człowieka, jak mniemam.

Pozdrawiam
Mithr
  • 0

budo_sql
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
Cóż, pozostaje tylko podpisać się pod słowami Mithrandira. Robię to rencami i nogami :) A gdybyś Martinator chciał kiedyś w przyszłości nabyć Raven'a (ale którego?) to chyba będziesz miał szansę. Wygląda na to że noże Simonicha nadal będą produkowane (looknij na Stronkę Simonicha). Aha od kilku dni jestem posiadaczem Raven Combat. Na chwilę obecną mogę stwierdzić że poza pewnymi różnicami w budowie jest to niemalże bliźniaczy nóż w porównaniu z Green Beret'em którego również mam w kolekcji :)
  • 0

budo_cz
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
Ja bym jeszcze porozglądał się za SIMONICH'iem. On jest piękny... Do tego S30V. Sam przymierzam się do niego.
cz
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
o rany chłopaki jak ja lubię te wasze problemy :)
a mi kur..... nie chce zapłacić zleceniodawca za wykonaną robotę i nic sobie nie kupię pod chinkę. Jak by to była osoba fizyczna to mógłbym ......
ale firmie i to dużej można naskoczyć
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
Mithrandir napisał:

Jest to nóż niezniszczalny dla człowieka bez innych narzędzi niszczących


Zobaczcie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :wink:

Mars
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
Strider... Te surowe kawały stali mają coś w sobie...
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
do ostrej pracy - strider :wink:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
cóż... nie chciałbym uprawiać jakiejś przesadnej reklamy, ale co mam powiedzieć? miałem w łapie stridery, miałem ravena combat... ale jeśli szukasz narzędzia do pracy to jednak GB. Z jednej strony wklęsły szlif i pozwalająca na precyzyjne cięcie krawędź, a z drugiej to jednak pół centymetra stali. każdy nóż można zniszczyć... ale podczas roboty zniszczenie któregokolwiek z wymienionych w tej dyskusji noży jest po prostu niemożliwe. można oczywiście zamontować nóż w imadle i napieprzać w niego kawałkiem szyny tramwajowej czy stalową rurą... tylko po co, nie? Sam się BARDZO DŁUGO zastanawiałem, czy Strider MT czy GB czy Busse... ale położyłem je któregoś razu przed sobą, wziąłem jeden po drugim w dłoń... i został GB. I to w zasadzie mój jedyny (!) DUŻY nóż roboczy o stałej klindze, bo RTAK to już maczeta a nie nóż...

Sql, a'propos Simonicha... owszem, 'marka' zostanie, ale to już nie będzie nóż, który wyszedł spod jego ręki. Może nie ma to aż takiego znaczenia jeśli chodzi o jakość, bo ostateczną obróbką mid-tech'ów Simonicha zajmą się chłopaki ze strider knives... ale to już nie jest to samo. To już nie ręka Rob'a będzie go ostrzyła, nadawała finish, testowała przed wysyłką... [']
  • 0

budo_martinator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT
No a co z zabkami GB, jesli noz ma ciac galezie, strugac, rabac to robi sie to tym poczatkowym fragmentem ostrza a tam sa zabki...nie lepsze jest tutaj ostrze MTLa.. :?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT

No a co z zabkami GB, jesli noz ma ciac galezie, strugac, rabac to robi sie to tym poczatkowym fragmentem ostrza a tam sa zabki...

A popatrz z bliska na te ząbki... to po prostu proste odcinki ostrza, naostrzone na płaskim kamieniu. Rąbią aż miło... a w razie czego to ZAWSZE przetniesz nożem np. linę jak trzeba.
  • 0

budo_martinator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT

do ostrej pracy - strider :wink:


moze male uzasadnienie.... :)
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomozcie, co wybrac: Green beret czy Strider MLT

moze male uzasadnienie.... :)

ciezko bedzie to rozprawiac bo obydwa noze to najlepsi z najlepszych ale tak :ale u stridera idzie na + to gruuuube masywne ostrze , pewny grip (pozatym Cord Warp jak sie zerwie\uszkodzi przy ciezzszym dozynaniu zawsze mozna odnowic kupujac linke), prosty jak budowa cepa - zaostrzony kawal stali i linka - nie uwazam ze CRK Green Beret jest zly ... wrecz przeciwnie - pierwsza klasa nozyk (szczegolnie 5,5) ale wydaje mi sie ze do typowych robot "za miastowych" bardziej nada ci sie ten surowy Stider niz wycackany Green Beret (mam wrazenie ze narazilem sie wielbicielom Green Bereta :wink: )

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024