Skocz do zawartości


Zdjęcie

2 noze na gwiazdke.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 noze na gwiazdke.
obrona przed pistoletem za pomocą rzucanego noża ... :D należałoby sie modlić że to atrapa
dlaczego dobrze wyszkoleni wojacy czy policjanci strzelają w głowę? ci mniej wyspecjalizowani to dobrych kilka razy na korpus...
bo człowiek to twardy skurwysyn i zabić go to wcale nie jest tak hop siup.
jeśli ten rzucony nóż nie wbije sie w czaszke rozpoławiając mózg, to szanse na to, że obroniłeś sie przed pistoletem są znikome... nawet z nożem w brzuchu może zrobić z ciebie sito. mowa tu oczywiście o sytuacji kiedy wcale nie chciał do ciebie strzelać (inaczej nie byłoby czasu na rzut), ale kiedy już oberwał nożem to mu było wszystko jedno i wyjebał cały magazynek.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 noze na gwiazdke.


BTW Podobno w armii amerykańskiej zanotowano od WWII 1 (jeden) przypadek skutecznego rzutu nożem w warunkach bojowych


A wśród cyrkowców? :)

Ja to sobie ciągle nie mogę wyobrazić tej teoretycznej sytuacji kiedy bronisz się przed przeciwnikiem, który trzyma pistolet, rzucając nożem. Można je wg. mnie sprowadzić do dwóch wariantów:

1. Koleś chce Cię zastrzelić i zrobi to zanim pomyślisz o obronie nożem.
2. Koleś nie ma zamiaru Cię zabijać - chce tylko żebyś mu rzucił np. kluczyki do samochdu (celując w Ciebie z pistoletu), a ty rzucasz w niego podstępnie nożem :P Zaryzykujesz?

No i ta trzecia abstrakcyjna, w której rzut nożem może być dobrym rozwiązaniem - kolo zaczyna odliczać od 3 do 0 i mówi, że jak skończy to strzeli Ci w głowę.

Pozdrawiam, Aviator


Mam nadzieję,że nie piszesz tego do mnie bo ja bynajmniej nie proponuję nikomu tego typu obrony - także uważam że skuteczność rzutu nożem jest znikoma, jeśli rzucać (oczywiście w ostateczności) to dla wyprowadzenia napastnika z rownowagi,zaskoczenia, zdziwienia[można upaść i udawać trupa np.]
Zamknięcie oczu czy próba uniknięcia rzuconego przedmiotu jest odruchowa [tym bardziej,że przeciwnik jest pewny siebie i może rozumować : "najpierw się uchylę a potem rozwalę @#$%"] i może [może !] dać czas na ucieczkę (jeśli nie znajdujecie się na pustyni albo w pomieszczeniu bez wyjścia to można znaleźć jakąś osłonę i kontynuować ucieczkę "zygzakujac" itp. ) lub ewentualnie atak.
Oczywiście można próbować coś zrobić jeśli napastnik dopiero nas "namierza" (wyjmuje broń) i jeszcze nie "zalockował" [używając terminologii z symulatorów] bo kiedy trzyma na muszce to .... sam nie wiem - raczej ciężko uwierzyć,żeby udał się odskok w bok
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 noze na gwiazdke.
Sorki gkozi, ale właśnie Twój post mnie natchnął do napisania mojego :) Czyli ropatrywanie wrażenia jakie może wywrzeć na napastniku (m. in. "trzymającym broń palną") nagle nadlatujący w jego kierunku przedmiot. No wiadomo - nad odruchami bezwarunkowymi nie mamy kontroli - ale właśnie pociągnięcie za cyngiel w takiej sytuacji się do nich zalicza.

Gwoli wyjaśnienia - przyczepiłem się tylko do tego nieszczęsnego strzelca, bo w ostatnim poście przedstawiłeś swój pogląd dokładniej :)

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 noze na gwiazdke.
wolałbym rzucić atakującego mnie czymś innym (kluczami, plecakiem, cholera butem ;) ), i pójsć w niego z tą rzutką, niż rzucać do niego. przebycie dystansu 3-5m do niego to jest sekunda, a jak jestem przy nim z nożem, a on nawet jakby miał pistolet, to jest dobrze. znaczy się lepiej. dla mnie :) ale kto nosi przy sobie rzutki? nawet ja nie ;)
pozdro
też czytałem, że od IIws amerykanscy chłopcy nie zabili nikogo rzutem nożem, ale oni chyba lubią inne zabawki.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 noze na gwiazdke.
A mnie sie przypomnial wczorajszy Braveheart...
Zabili mu kobiete, juz szedl sie mscic Boski Mel (dalej BM ;) ). Dobyl miecza, a tu na niego straz leci. I co zrobil BM ? Miecz w obie rece chwycil, zamach potezny do tylu wzial i srrrru jak nie rzuci... a miecz prosto w klate zlego angola sie wbil :)
Oto prosze panstwa potega rzutek i prztyk w nos niedowiarkom... Od dzis cwiczymy rzuty Claymore'm! :)
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 noze na gwiazdke.
jeśli ten rzucony nóż nie wbije sie w czaszke rozpoławiając
bez przesady.rozpolowic to mozna halabardą i to z zamachnięcia ale nożem? :wink: bez urazy-umiem niezle rzucac ale to raczej pokazówka niz sposób walki.poza tym-jak juz rzuce to co mam zrobic z dajmy na to nastepnym gosciem?łaskotac go?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024