Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy wita :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcinmad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nowy wita :)
Chciałbym się przywitać z użytkownikami forum, widzę że sporo można się tutaj dowedzieć...


Jeśli chodzi o bjj jestem zielony, udało mi się być na 2 treningach (lublin) ale dopadło mnie zapalenie płuc :( i dla tego spróbuję zadać moje pytanie na forum:

Chodzi mi o vale tudo (nie wiem czy to właściwe forum) czy techniki uderzeń rękami w valetudo są takie same jak w boksie ? Jeśli nie to jakie są różnice ?
Sam trenowałem wcześniej trochę innych rzeczy i zastanawiam się czy nie możnaby wnieść ich do valetudo...
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)
Vale Tudo to nie jest styl tylko formuła walki, można powiedzieć że są szkoły Vale Tudo ale uczą technik jakichś styli: boksu, bjj, luta livre, zapasów, muay thai.

Jak jesteś w stanie zastosować skutecznie technike tai chi w VT to prosze bardzo, chociaz proponowalbym sie wczesniej ubezpieczyc :twisted:

pzdr

Brat Pit
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)

Jak jesteś w stanie zastosować skutecznie technike tai chi w VT to prosze bardzo, chociaz proponowalbym sie wczesniej ubezpieczyc :twisted:


:lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)
dział MIX FIGHTING
  • 0

budo_marcinmad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)

Vale Tudo to nie jest styl tylko formuła walki, można powiedzieć że są szkoły Vale Tudo ale uczą technik jakichś styli: boksu, bjj, luta livre, zapasów, muay thai.

Jak jesteś w stanie zastosować skutecznie technike tai chi w VT to prosze bardzo, chociaz proponowalbym sie wczesniej ubezpieczyc :twisted:

pzdr

Brat Pit


Wiesz, tu nie ma co żartować, widziałem kiedyś gościa, który ćwiczył tai chi i na prawdę ciężko było go przejść... no fakt, koleś ważył ok 130kg i może miało to związek z tym że był nie do pobicia.

Ale ok, sam ćwiczyłem kiedyś kick boxing a później ving tsun i wydaje mi się że jest sporo technik których nie ma w boksie, a są bardzo skuteczne, np. techniki uderzeń dwoma rękami równocześnie... albo techniki wiązania rąk... i bardzo ładnie komponują się z bjj, bo są bardzo kontaktowe i łatwo można przejść z nich do parteru.

Na razie to tylko teoria, po prostu chyba trzeba spróbować jak to będzie działało w praktyce :)
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)

Wiesz, tu nie ma co żartować, widziałem kiedyś gościa, który ćwiczył tai chi i na prawdę ciężko było go przejść... no fakt, koleś ważył ok 130kg i może miało to związek z tym że był nie do pobicia.

Ale ok, sam ćwiczyłem kiedyś kick boxing a później ving tsun i wydaje mi się że jest sporo technik których nie ma w boksie, a są bardzo skuteczne, np. techniki uderzeń dwoma rękami równocześnie... albo techniki wiązania rąk... i bardzo ładnie komponują się z bjj, bo są bardzo kontaktowe i łatwo można przejść z nich do parteru.

Na razie to tylko teoria, po prostu chyba trzeba spróbować jak to będzie działało w praktyce :)

Ale czegos tu nie rozumiem. Co ma kickboxing i ving tsun do tai chi?
Poza tym Bat Pit napisal ze sa techniki nie tylko z box'u.

Moze poprostu jestem nie kumaty :wink:

P.S-Moim zdaniem techniki uderzen dwoma rekami naraz raczej sie do vale tudo nie nadaja...
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)
Tia techniki uderzen 2 rekami cos tu Muratem pachnie :)
  • 0

budo_marcinmad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)

Ale czegos tu nie rozumiem. Co ma kickboxing i ving tsun do tai chi?

To była taka mała dywagacja :)

Poza tym Bat Pit napisal ze sa techniki nie tylko z box'u.

Moze poprostu jestem nie kumaty :wink:

P.S-Moim zdaniem techniki uderzen dwoma rekami naraz raczej sie do vale tudo nie nadaja...


Ok, nie nadają się, tylko dlaczego ?
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)
Nie w stójce (zupełnie się odsłaniasz),ale w parterze możesz próbować.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)
Uderzenia dwoma rekami naraz w vale tudo? a co to za shiz? coś ala dzwony sakuraby?
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)
wydaje mi się ,że o to chodziło w pytaniu, innych uderzeń dwoma rękami nie znam :lol:
  • 0

budo_marcinmad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)

Nie w stójce (zupełnie się odsłaniasz),ale w parterze możesz próbować.


Z tym odsłanianiem to nie jest tak do końca, jeśli chcesz uderzasz równocześnie 2 pięściami musisz mieć pewność że znajdą się one na linii centralnej przeciwnika, pomędzy jego rękami.
Coś takiego stosuje się podczas gdy ktoś chce ciebie uderzyć sierpowym - jedną ręką blokujesz jego sierpowy, drugą uderzasz np. na twarz, później przechodzisz z blokowania ręki uderzającej sierpowej do uderzenia np w szyję...

ok... brzmi dobrze, ale chyba to nie jest dobry temat na forum bjj...
  • 0

budo_marcinmad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)

Uderzenia dwoma rekami naraz w vale tudo? a co to za shiz? coś ala dzwony sakuraby?


Hehe... z tego co pamiętam sakuraba uderzał tak żeby rozbić gardę, natomiast w ving tsun robi się to raczej w momencie kiedy już ktoś(przeciwnik) uderza. Mi to wychodzi przy sierpowych.

Może pokażę się jutro na valetudo i zademonstruję :) (chociaż nic pewnego, jeszcze trochę rzęzi mi w płucach)
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)
O MATKO uderzasz dwoma rekami jako kontra przejdzsie kiedys na boks, kicka, thaia itp. U mnie jakbys cos takiego probowal robic to knockdown jak nic
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)

Hehe... z tego co pamiętam sakuraba uderzał tak żeby rozbić gardę, natomiast w ving tsun robi się to raczej w momencie kiedy już ktoś(przeciwnik) uderza. Mi to wychodzi przy sierpowych.
Może pokażę się jutro na valetudo i zademonstruję :) (chociaż nic pewnego, jeszcze trochę rzęzi mi w płucach)

To shiz sakuraby zwany dzwonem, nic więcej...ale przyjdź zademonstruj.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)

Chciałbym się przywitać z użytkownikami forum, widzę że sporo można się tutaj dowedzieć...


Jeśli chodzi o bjj jestem zielony, udało mi się być na 2 treningach (lublin) ale dopadło mnie zapalenie płuc :( i dla tego spróbuję zadać moje pytanie na forum:

Chodzi mi o vale tudo (nie wiem czy to właściwe forum) czy techniki uderzeń rękami w valetudo są takie same jak w boksie ? Jeśli nie to jakie są różnice ?
Sam trenowałem wcześniej trochę innych rzeczy i zastanawiam się czy nie możnaby wnieść ich do valetudo...


W regule vale tudo sprawdzają sie tylko najskuteczniejsze techniki.

Który to Ty?
Ja niestety nie będe jutro na treningu bo też jestem chory. Poćwiczysz troche i posparujesz i zobaczysz co Ci sie przyda w vale tudo.
  • 0

budo_pinek21
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)
dwoma rekoma mozna np: w dosiadzie lezysznisko splatasz rece unosisz sie lekko i walisz jak mlotem , ale to tylko w parterze w stjce to nie wiem pewnie w jakims desperackim gescie. :wink:
  • 0

budo_marcinmad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)

O MATKO uderzasz dwoma rekami jako kontra przejdzsie kiedys na boks, kicka, thaia itp. U mnie jakbys cos takiego probowal robic to knockdown jak nic


nie kontra a blok... ale jak sądzisz że z tego może być knockdown to nie będę się kłócił :)
  • 0

budo_marcinmad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)

W regule vale tudo sprawdzają sie tylko najskuteczniejsze techniki.

Który to Ty?
Ja niestety nie będe jutro na treningu bo też jestem chory. Poćwiczysz troche i posparujesz i zobaczysz co Ci sie przyda w vale tudo.


Hm, nie wiem jak określić siebie, bo byłem tylko 2 czy 3 razy na treningu.
Ale jestem chyba jednym z wyższych gości na sali, więc po wzroście można mnie poznać.
Ty jak wyglądasz ?

Ok... powrotu do zdrowia życzę :)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita :)

Ty jak wyglądasz ?


Wysoki, szczupły z dużym nosem :rofl:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024