Skocz do zawartości


Zdjęcie

MOD Razorback n'ty raz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

MOD Razorback n'ty raz
Mialem okazje go (zbyt krotko) potrzymac go dloni. Spodobal mi sie. Absolutna grozna prostota. Zadnych udziwnien. Tylko do wyjmowania go z pochwy trzeba bylo uzyc znacznej sily. Jak sadze, to troche za wiele jak na "szybki" z zalozenia noz. A moze "zachowywal" sie tylko tak ten konkretny egzemplarz?
K_P
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz
ale w czym problem, aby sobie to "wyregulować" metodą suszarki albo kąpieli we wrzątku?
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz
Generalnie Piter to zaden problem :) tylko troche zlosci fakt, ze kupujac sobie noz za ca 120usd dostajemy produkt "z felerem".
Kubus, to przypadlosc chyba wszystkich Razorbackow jakie mialem w reku. Podobalo mi sie rozwiazanie znajomego, pochewka z cordury na przedramie. Razor jest na tyle plaski, ze przy luznym swetrze nie bylo go widac.
Wojtek
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz
Z jakim felerem? Że się wyciąga nie tak, jak ktoś lubi? No po to jest w Razorbacku właśnie kydex, a nie np. tłoczony zytel czy inny, tańszy i łatwiejszy w procesie produkcji pochwy plastik... IMHO oczywiście
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz
ojej, ale żeby to wyciągnąć to musiał chodzić w habicie, albo jakieś koszuli "chińskiej"z rękawami w dzwony :) ... czy nie? jak głęboko to było przymocowane?

120USD... hmm... tak sobie mysle... może by dla takich młotów jak ja zrobić jakiś kalkulator który by przeliczał cenę dodając wysyłkę (średnia cena jakaś), cła, waty itd i z jako takim prawdopodobieństwem wyliczał cene po sprowadzebniu w pln`ach...
albo po prostu taki War albo Piter mogliby mieć ceny w złotówkach na swoich stronach... :roll:
ale tak, tak... zmiany kursu dolara, różne sklepy, różne deale, no i do tgo brak czasu...
ale tak chociaż mniej więcej...? (najlepiej mniej:))
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz

Z jakim felerem? Że się wyciąga nie tak, jak ktoś lubi?


Wlasnie tak Piter, dla nas to nie jest problem, ale pomysl, ze ktos kupujacy noz, ktory w istocie ma sluzyc jako narzedzie obrony, po otwarciu pudelka mocuje sie z jego wyjeciem. Taka osoba poczuje sie zawiedziona faktem, ze za swoje pieniadze (niemale) nie dostala gotowego do uzycia narzedzia. Ludzie sa leniwi :wink:

Narcyz, pod luznym swetrem nie bylo tego specjalnie widac, rekojesc byla odrobine za nadgarstkiem. A siegniecie w rekaw i wyjecie noza, to byla chwila ...
Wojtek
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz

tak sobie mysle... może by dla takich młotów jak ja zrobić jakiś kalkulator który by przeliczał cenę

Please, not again... a co do razorback'a to pewnie jest cena w PLN np. na stronach autoryzowanego dealera w Polsce, czyli [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tloluvin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz
hmm... mialem razorka bardzo krotko i nie przypadl mi do gustu. mimo swiadomosci sily jaka drzemie w tym nozu ma duzo wad:

1. wspomniana wyzej pochwa
2. rozmiar rekojesci i jeszcze raz rozmiar rekojesci... jest zdecydowanie za mala
3. okladziny... przyznam, ze po pierwszym kontakcie z razorkiem dokonanym mokra dlonia zalozylem tzw. wampirki... okladzina ZUPELNIE nie wzbudzila mojego zaufania.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz
No, to mam cwieka.
Nie chodzi mi o te mala rekojesc, ja w sumie lubie takie, (w Microtechach OTF, kreci mnie m.in. to, ze maja rekojesc waska, zdaje sie dosyc plaska i bez zbednych udziwnien, zwlaszcza czesto pseudoergonomicznych, ktore pozniej bardzo czesto przeszkadzaja), ale - ze tak powiem - w ogole. Moim zdaniem noz do szybkiego wyjmowania powinien byc perfekcyjnie dopracowany, np. na magnesach. Krawcem to ja raczej nie jestem i nie spodziewam sie, zebym uszyl jakas dobra pochwe z czegokolwiek. :cry:
Dzieki za merytoryczna rozmowe, co sie rzadko w ostatnich czasach zdarza.
K_P
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz

ale w czym problem, aby sobie to "wyregulować" metodą suszarki albo kąpieli we wrzątku?


Tak, ale czyż nie łatwiej byłoby po prostu poluzować śruby w pochwie choćby o ćwierć obrotu? Zaręczam, że dalej się nie odkęcą :wink:

mimo swiadomosci sily jaka drzemie w tym nozu ma duzo wad:
1. wspomniana wyzej pochwa

Cóż, zapewne miałeś w ręku stary typ pochwy. Od tego roku jest już nowa ( z regulacją). Ja mam używam jeszcze pochwy starego typu i bardzo odpowiada mi to, że aby wyciągnąć nóż muszę użyć wyraźnej siły podobnie jak i do włożenia Razorbacka na miejsce ( musi "kliknąć")

2. rozmiar rekojesci i jeszcze raz rozmiar rekojesci... jest zdecydowanie za mala

Za mała jeśli oceniasz go względem klasycznych miar. Śmiem twierdzić, że do tego, do czego stworzono Razorbacka jest ona wprost idealna. Przecież to nóż nie do przecinania, a do przebijania.

Nasze uwagi są więc kolejnym dowodem na to, że razorback jest nożem innym niż wszystkie, nie poddającym się typowym ocenom i odniesieniom ( i dlatego tak go lubię :D )
Pozdrawiam
Tatoine
  • 0

budo_tloluvin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz

Za mała jeśli oceniasz go względem klasycznych miar. Śmiem twierdzić, że do tego, do czego stworzono Razorbacka jest ona wprost idealna. Przecież to nóż nie do przecinania, a do przebijania.


szczerze mowiac nie oceniam go wg klasycznych miar, tylko wg swojej dloni... :? a ona mi mowi, ze skoro do przebicia razorkiem zwyklych nazwyklejszych drzwi (plyta a nie full drewno) musialem zalozyc "wampirki" to cos jest nie tak. winie za to w wiekszosci rozmiar rekojesci, ktora lezy mi tylko w reverse i w rekawiczkach oraz po czesci okladziny... prawda jest, ze patrze na razora przez pryzmat wlasnej dloni, ale prawde mowiac nie mam jej az tak duzej... po prostu dla osob z duzymi dlonmi ten noz jest niewygodny.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz
Tatoine, ale ja chcialbym nosic ten noz dupa w dol (np. z prawej strony przy pasie) i miec jednak gwarancje, ze mi kiedys przypadkow nie wypadnie, np. w czasie joggingu.
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz
A moze przy poslugiwaniu sie nozem tego rozmiaru, trzeba zrezygnowac z klasycznego uchwytu, i w czasie pchniecia wspierac koniec rekojesci na wnetrzu dloni?
K_P
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz
ja albo robię coś nie tak korzystając z takiego uchwytu albo jestem za słąby (chociaż nie sądzę) ale to zapieranie o wewn cześć dłoni średnio działa. robiłem sobie testy na książce telefonicznej i gdyby nie środki bezpieczeńśtwa jakie powziąłem (taśma klejąca :) ) palce miałbym w kawałkach...
a z tego co pisałeś, Kubuś, to sporą wagę przywiązujesz do naprawde pewnego chwytu
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz
Owszem. Tylko co nim jest - to juz zdania sa podzielone. Dla wielu np. Kabar to ma absolutnie pewny chwyt, dla mnie nie bardzo, jak i inne rekojesci o wielkosci zblizonej do chwytu od siekiery.
Wedlug mnie np. lepszy chwyt ma MarkII i to m.in. z powodu waskiej rekojesci. (W ogole lubie rekojesci zwezajace sie ku tylowi). Wg mnie takze noz, ktory da sie bez "bolu' wesprzec koncowka rekojesci na wnetrzu zacisnietej dloni, ma dosyc "pewny chwyt".
Inny przyklad. Moj Emerson Commander - bardzo dobry chwyt np. szablowy, ale beznadziejny w lubianym przeze mnie floretowym. W tym jak sadze o wiele lepiej sprawdzilby sie jakikolwiek Microtech OTF, co do ktorych zapewne wiele osob powie, ze "maja niepewny chwyt".
K_P
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz

Tatoine, ale ja chcialbym nosic ten noz dupa w dol (np. z prawej strony przy pasie) i miec jednak gwarancje, ze mi kiedys przypadkow nie wypadnie, np. w czasie joggingu.
K_P


Tak jak napisałem wcześniej - kydexowa pochwa do Razorbacka ma wyraźny "klik" do pokonania którego trzeba użyć pewnej siły (co wskazywano jako wadę) co daje pewność, że nóż umieszczony w pochwie nie wypadnie.
W tym roku zmieniono pochwę pozwalając na zamocowanie jej pod dowolnym kątem.

Ja także używam Razorka opierając jego koniec o wewnętrzną część dłoni - myślę że tak właśnie został on skontruowany.
Tatoine
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz
(zapomniałem dodać) - Razorek zamknięty w pochwie nie wypadnie nawet noszony do dołu.
Tatoine
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz
Witam.

120USD... hmm... tak sobie mysle... może by dla takich młotów jak ja zrobić jakiś kalkulator który by przeliczał cenę dodając wysyłkę (średnia cena jakaś), cła, waty itd i z jako takim prawdopodobieństwem wyliczał cene po sprowadzebniu w pln`ach...
albo po prostu taki War albo Piter mogliby mieć ceny w złotówkach na swoich stronach...
ale tak, tak... zmiany kursu dolara, różne sklepy, różne deale, no i do tgo brak czasu...
ale tak chociaż mniej więcej...? (najlepiej mniej:))


Ok jak znajde chwile czasu to napisze jakis prosty programik :] Podajcie mi tylko co w nim ma byc, to znaczy co ma uwzgledniac no i jakie wartosci trzeba aktualnie dodac do ceny w $ [dokladnie (clo itp) i w przyblizeniu (wysylka itp)] :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz
nooo! super :) byłbym bardzo
wdzięczny (i pare innych leniwców też :) )

to ma być ee... 9% cła + 22% wat + powiedzmy 20$ za przesyłkę, nie pomyliłem się?
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: MOD Razorback n'ty raz
Jak już ma powstać takie cudo, to niech będzie z możliwością wyboru np. róznych stawek celnych, bo na noże jest 9% ale np na kaburki z kydexu już 15%
Tatoine
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024