Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seagal i BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Labedziu, ja mieszkam 6 tys km od Paryzewa, jak bym byl na stazu, to bym porobil zdjecia, przeciez ze smiechu nie moglbym cwiczyc, nie? :wink: Ale poniewaz mieszkam daleko i jeszcze nie jestem wszechmocny(czytaj : One With Universe), to na razie zdjec nie mam. Ale kiedys je znajde, nie mart sie.

No to kamień z serca mi spadł, bo po nocach nie spałem śniąc o rozowych ( nie królikach) a papuciach mojego Idola :) :) :) 8)

Po drugie, majac okazje sprawdzic Legende - siedziales gdzies schowany w kacie, za Jezykiem, nawet na to aby byc uke sie nie wychyliles :roll: Teraz bohatera strugasz :P Trzeba bylo go zaatakowac SERIA, to bys mogl wyjasnic bliznim, Jak To Sie Robi :lol:

Jak by ci tu powiedzieć, hym w zasadzie to z której strony bym nie usiadł to i tak wygląda to jakbym ja i pół doja schowali sie za nim i to niezaleznie od moich intencji :) :) :P :P :wink: :wink:
Na uke nie dostąpiłem zaszczytu bo jak byś uważnie przeczytał moja relację to byś się dowiedział kto demokratycznie i jednogłosnie przez wskazanie palcem wybrał Stefanowi uke (hello Redakcjo :) :P ) No a poza tym się zastanów przez chwilę - gość w dojo i to taki co wiadomo że zawsze bije o 2 głowy mniejszych od siebie, a ty go chcesz mną Jezykiem czy innym brytanem poszczuć :wink: 8) Wstydu nie masz :o 8O Gdzie twoja gościnnosc i poczucie odpowiedzilaności za harmonię z gościem. :?: :shocked!: przestraszony Jak byśmy mu wtłukili znowu by hucząło w necie :bad-words: nie mówiąc o tym ze gość do filmu ubezpieczony, a dublerów ma jakich wszyscy znamy :P :P :P :) :) :) :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
No i wreszcie kończąc o tej serii to zaciąl mi się kałach bo na bazarze amunicję mieli tylko dosztukowywana ręcznie, ot i skutek :peace: :rofl:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Przyznajcie się lepiej Kolego Łabędziu,
że od bohaterskiego wystąpienia do konfrontacji z pogromcą nafciarzy na Alasce powstrzymał Ciebie oraz bezlistosnego Jerzyka widok okrutnej ochrany :wink: bałkańskiej, świeżo wyciągniętej z bojówek Draganovicia :wink: .

Pancer
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Przyznajcie się lepiej Kolego Łabędziu,
że od bohaterskiego wystąpienia do konfrontacji z pogromcą nafciarzy na Alasce powstrzymał Ciebie oraz bezlistosnego Jerzyka widok okrutnej ochrany :wink: bałkańskiej, świeżo wyciągniętej z bojówek Draganovicia :wink: .

Pancer

Ciii.. psyt, psyt, nie zdradzaj tajemnic alkowy. Ale de facto mysmy z Jezem starli siez takim jednym czarniawym na macie co zwłaszcza Jezowi chciał udowodnic wyższość Swiat Wielkiej Nocy i nie wyszło mu to na zdrowie :) :) :) . Ale on chyba był dopiero aspirantem na członka ochrany :P :P :P :wink:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Widziałem i byłem z Was dumny...... :)
Pysk miał wielce kaprawy.........jakby aikido nie ćwiczył :wink: :)

Pancer
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Jak by ci tu powiedzieć, hym w zasadzie to z której strony bym nie usiadł to i tak wygląda to jakbym ja i pół doja schowali sie za nim i to niezaleznie od moich intencji

Pancer ma racje, tylko same tanie wymowki, a w gruncie rzeczy to czolem biliscie gosciowi jak jeszcze nie wysiadl z samochodu :roll: :wink: Nawet ci na mysl nie przeszlo zeby sprawdzic czy nie wali badziewia, tak cie zafascynowala holiwodzka slawa...

...a to przeciez tylko aktor!!!!!!!!!!!...i to filmow poziomu Z, jak mowi Fiodor... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Gosc nie gosc, wychodzi na mate, masz prawo go zaatakowac, nie? Jak czujesz ze sobie nie radzi, to w duszenie, bylbys slawny jak Gene :wink:
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Ludziska przeciez kazda kosa trafi na swoj kamien. Szczepan ze tobie ktos kiedys wpier..li tzn ze reszta tez bedzie ciebie w dupe kopac ? zdaza sie. Gracie mieli tez byc nie pokonani a pozniej okazalo sie co innego, takie zycie
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Osobiście nic nie widze szczególnego w porażce Stefana z zapaśnikiem. Ma u mnie plusa, za to, że:
1. Jako jedyny mistrz tej klasy (6 - 10 dan) zdecydował się do walki z zapaśnikiem - przyjął wyzwanie.
2. Zrozumiał wyższość parteru nad stójką i uczył się BJJ. Jako jedyny z pośród aikidoków 6 dan i więcej.
3. Jako pierwszy pokazał aikido i BJJ na ekranie.
A teraz minusy:
1. Używa uke dwa razy mniejszych.
2. Rzadko udziela staży.
PS. Do redakcji Budojo: Czy są szanse by Stefan udzielił jeszcze stażu w Polsce :?: :?:
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Gracie mieli tez byc nie pokonani a pozniej okazalo sie co innego, takie zycie


Jak to "mieli być niepokonani"?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

1. Jako jedyny mistrz tej klasy (6 - 10 dan) zdecydował się do walki z zapaśnikiem - przyjął wyzwanie.

Jakie wyzwanie? przechwalał się swoją KI to i ktos się założył, że odklepie. btw. on nie znał Gene Labell-a, wychodzi z textu. Przez swoją ignorancję i wywyższanie się został zaduszony, nie przez wyzwanie.

2. Zrozumiał wyższość parteru nad stójką i uczył się BJJ. Jako jedyny z pośród aikidoków 6 dan i więcej.

Ktoś może to potwierdzić że uczył się bjj? i skąd wiesz że zrozumiał?

3. Jako pierwszy pokazał aikido i BJJ na ekranie.

Cele czysto komercyjne i reklama. A tak przy okazji, bjj pokazali duuużo wcześniej na ekranie niż segal.

Gdyby tak zajebiście kochał to bjj to by nie pisał textów w stylu że ich nie lubi bo kasę z tego ciągną, a nie on.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Rzadko, bo rzadko :P , ale tutaj zgadzam sie w 100% z Fiodorem. Zadnej walki nie bylo, tylko zadufany Stefek zostal sprowadzony na ziemie(doslownie i w przenosni) z oblokow. Jak sie pracuje w filmie to czesto sie zdarza, pomylic realia z fabula filmowa.
Osobisie sadze ze umiejetnosci Stefka w parterze sa ZEROWE.
Oczywiscie wali komercje juz od kilkunastu lat, nie ma nic wspolnego z zadna SW(ani aikido, ani bjj ani nic...)

ps.Take, ja doskonale znam swoje limity i nie opowiadam glupot jaki to jestem niepokonany.
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Oj, nie wiem czy jako jedyny(6 dan wzwyż).Byłem na stażu na którym był bułgar Edward Germanow bodajże 6 dan(lub 5,nie pamiętam) Aikido,do tego zapaśnik i uczestnik walk w klatkach.
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

3. Jako pierwszy pokazał aikido i BJJ na ekranie.

Z tego co pamiętam to pierwszy Bjj pokazał Mel Gibson w Zabójczej broni.
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Oj, nie wiem czy jako jedyny(6 dan wzwyż).Byłem na stażu na którym był bułgar Edward Germanow bodajże 6 dan(lub 5,nie pamiętam) Aikido,do tego zapaśnik i uczestnik walk w klatkach.



Zgadza sie, Ed jest rzeczywiście konkretnym gościem, z tego co wiem to jest byłym mistrzem Bułgarii w Muay Thai, a walczył chyba w Rumunii 8O
Nie ćwiczy na stałe bjj, ale podczas rozmowy wyrażał się z dużym uznaniem o stylu Gracie.

Pancer
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Fiodor myśle, że masz racje, że zbytnia duma i pewność siebie zgubiła Stefana i przegrał. O tym, że ćwiczył u braci Mochado wyczytałem z postów Boruty. Nikt mu nie zaprzeczył. Ta porażka była dla Stefana zimnym prysznicem. Bo z jakich powodów miałby interesować się BJJ :?: Przecież był ustawiony, u szczytu swej kariery. Fiodor mnie również się nie podoba się, że Stefan twierdzi, że nie lubi BJJ bo walczą dla pieniędzy. On sam w ogóle nie walczy.
Cieszy mnie to, że Stefan nie jest jedyny z pośród aikidoków 6-10 dan, którzy ćwiczą różne SW. Oby takich mistrzów było jak najwięcej.
Jeżeli chodzi o Zabójczą Broń to uważam, że ta seria filmów z Gibsonem to świetna komedia. Niestety nie zauważyłem tam BJJ. Natomiast pamiętam świetne walki Jeta Lee z Melem właśnie. Uważam, że gdyby Mel zastosował BJJ Jet Lee nie miałby szans. Nadal obstawiam, że klasyczne BJJ (sprowadzenie do parteru, garda, przetoczenie) pokazane było po raz pierwszy właśnie przez Stefana. Może się mylę :oops:
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Sensei Germanow to gość robiący naprawdę duże wrażenie :wink:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Zgadza sie, Ed jest rzeczywiście konkretnym gościem, z tego co wiem to jest byłym mistrzem Bułgarii w Muay Thai, a walczył chyba w Rumunii 8O


Aaaaa to wszystko jasne, dlaczego na stażu w Polsce robił tedchniki aikido, rozpoczynając je od low-kicka :D
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Cieszy mnie to, że Stefan nie jest jedyny z pośród aikidoków 6-10 dan, którzy ćwiczą różne SW.


Oj stary mało wiesz. Poszukaj sobie biografii, znanych mistrzów w googlu, a zobaczysz ze jesteś w błędzie.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Jeżeli chodzi o Zabójczą Broń to uważam, że ta seria filmów z Gibsonem to świetna komedia. Niestety nie zauważyłem tam BJJ.


E? A skończenie walki trójkątem, to przepraszam co jest? Aikido? ;)
Przecież do pierwszej części to Gracie choreografię układał!

K.
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Chyba obejrze jeszcze raz Zabójczą Broń Krzyst. Pozdrawiam. :D
  • 0

budo_pinek21
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Moze Gibson poskrecal by Seagala?? :rofl:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024