Skocz do zawartości


Zdjęcie

tai chi i sifu Szymek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: tai chi i sifu Szymek

Ale fakt jest faktem, że po przejrzeniu ostatniego i zobaczeniu w nim czterech (?) artykułów pana Szymankiewicza zaczynam się zachowywać jak w starym dowcipie: boję się otworzyć konserwę


No właśnie głównie z tego powodu zrezygnowałem z zakupu :) Poligraficznie bardzo ładne pismo jak na nasz rynek, papier ,zdjęcia itp., parę niezłych rzeczy i artykuł o zielonej celadonowej porcelanie który mi się najbardziej podobał (!?) ale jak zobaczyłem na zdjęciach Szymankiewicza robiącego taiji a na kolejnych paradującego w hakamie i wymachującego kataną to jednak zadecydowałem o lepszym wydatkowaniu 19 zl :-)


Wosiu
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: tai chi i sifu Szymek
no wlasnie nie wiem po jaki diabel to pismo ma taki dobry papier...toz mi wisi jaki papier niech nawet beda zdjecia czarno biale...zreszta juz nie kupuje odkad Jan Lech P nie zamieszcza kultowych aplikacji taichi. Czasem tylko lukne z tylu ja jakies mocne aplikacje aiki budo costam ale to juz nie to samo niestety...
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: tai chi i sifu Szymek

ale jak zobaczyłem na zdjęciach Szymankiewicza robiącego taiji a na kolejnych paradującego w hakamie i wymachującego kataną to jednak zadecydowałem o lepszym wydatkowaniu 19 zl :-)

Wosiu



No wlasnie (wiem, ze teraz moge rozpetac burze :) ), jest pewien problem, ktory mnie od jakiegos czasu frapuje. Czy ktos wie, u kogo p. Szymankiewicz uczyl sie kenjutsu? O ile mialem okazje zaobserwowac w jego szkole, kenjutsu cwiczy tam jedynie (oprocz Ving Tsun oczywiscie) on i grupa instruktorow. Nikt jednak z kolegow z grupy w ktorej cwiczylem nie byl w stanie powiedziec mi gdzie zdobyli pdstawy (widzialem nawet maty do tameshigiri), a instruktorow nie pytalem.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: tai chi i sifu Szymek

No wlasnie (wiem, ze teraz moge rozpetac burze ), jest pewien problem, ktory mnie od jakiegos czasu frapuje. Czy ktos wie, u kogo p. Szymankiewicz uczyl sie kenjutsu?


Nie, no chyba nie chcesz podważyć autorytetu sifa Sz.? :) Jak wiadomo, każdy prawdziwy Grand Master, po mistrzowskim opanowaniu swojego stylu, jest w stanie już w stosunkowo krótkim czasie i przy minimum nauki bespośredniej, biegle opanowywać kolejne style walki... Wszak wiadomo, że poszczególne style walki są jak różne ścieżki zbiegające się u szczytu góry... Dzięki temu, po latach wytrwałej nauki z książek, ćwiczeń z kolegami i parokrotnych owocnych spotkaniach z Wielkimi Mistrzami Spadkobiercami Yip Mana, sifu Sz. osiągnął pełnię mistrzostwa w stylu Wingczun pozwalającą mu na opanowanie stylu Baguazhang (i prawdopodnie też stylu Taijiquan) podczas tygodniowego kursu dla cudzoziemców na pekińskim AWF-ie. Nie powinno to dziwić, nie można przecież do mistrza przykładać tej samej miary co do np. takiego Tomasza, który już trzeci rok się kręci w kólko - znaczy się chodzi po okręgu udając że ćwiczy Bagua - w Pekinie, jak za przeproszeniem jakaś kupa w przeręblu (sorry Tomek, co złego to nie ja :-) ) i nie wiadomo czy już załapał o co chodzi z tą Baguą :-) Dlatego tym bardziej zrozumiałym jest, że swoje mistrzostwo w kenjutsu sifu (sensei) Sz. osiągnął drogą intuicyjnej absorpcji materiałów poligraficznych i audiowizualnych na temat kenjutsu wspartej własną inwencją mistrzowską. Że też takie oczywiste rzeczy tu trzeba tłumaczyć :evil:


Wosiu
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: tai chi i sifu Szymek
poklon ...Masta... poklon
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: tai chi i sifu Szymek
Panowie : łatwo obsmarować komuś dupe... ale później trudno to wszystko odkręcić... więc może pochamujcie swoje osądy bez posiadania jakiś konkretnych dowodów... nie żebym go (sifu Sz.) bronił :D
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: tai chi i sifu Szymek
... i wszystko co powiesz moze byc uzyte przeciwko tobie... :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: tai chi i sifu Szymek
3 x TAK
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: tai chi i sifu Szymek
Hmmm, wlasnie, zgadzam sie. Ani poprzedni ani tez niniejszy moj post nie mialy na celu obsmarowywania p. Szymankiewicza (zwlaszcza, ze uczylem sie w jego szkole), po prostu bylem ciekaw. Przyznaje jednak, ze nasunela mi sie taka wizja, jak opisal Wosiu, tym bardziej, ze slyszalem, oczywiscie o nieslawnym motywie z Bagua. :? Dwie rzeczy jednak moga swiadczyc na korzysc p. Szymankiewicza, jesli chodzi o kenjutsu. Po pierwsze maty do tameshigiri. Zeby wykonywac tameshigiri trzeba sporo potrafic z katana. Chociaz, fakt jest faktem, nigdy nie widzialem tameshigiri w wykonaniu p. Szymankiewicza ani jego uczniow. Poza tym, w redakcji Budojo jest co najmniej jedna osoba, ktora na pewno zna sie na kenjutsu i jest to p. Pomianowski. Zakladam (moze jest to smiale zalozenie), ze gdyby to co p. Szymankiewicz prezentuje z katana bylo jakiejs zlej jakosci, po prostu nie zostaloby puszczone - ale tylko moje domysly, wynikajace byc moze z resztek idealizmu, jakie mi pozostaly.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: tai chi i sifu Szymek
Udało mi się nareszcie przeglądnąć to czasopismo... sifu Sz. którego uważam za jednego z wiekszych w naszym Polskim kung-fu... "strasznie" mi pobladł po tej demonstracji Tai Chi Chuan... 37 ruchowa nie może byc aż tak inna... chociaż... :D
Sam nie wiem co o tym myśleć... może lepiej nic więcej...
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: tai chi i sifu Szymek
ha... bo najlepiej gdy takie demonstracje oglada sie w ruchu. Janusz powinien byl dolaczyc ten material rowniez, jako plik video do CD-Romu, pokazac i forme i jej zastosowania, wtedy wszystko byloby wiadomo :idea:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024