Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe pokolenie Bjj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Nowe pokolenie Bjj
ciekawy jestem kiedy bjj w Polsce zaczną trenować ludzie młodsi... jak na przykład judo.... jeżeli tak jest i sie myle to niech mnie ktoś poprawi...
  • 0

budo_karate kid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj

ciekawy jestem kiedy bjj w Polsce zaczną trenować ludzie młodsi... jak na przykład judo.... jeżeli tak jest i sie myle to niech mnie ktoś poprawi...



U nas w klubie jest grupa dla takich malcow. Malo ich, ale jednak sa. Z reszta, ja sam mam dopiero 14 lat...
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj

ciekawy jestem kiedy bjj w Polsce zaczną trenować ludzie młodsi... jak na przykład judo.... jeżeli tak jest i sie myle to niech mnie ktoś poprawi...


Jest kilka osob mlodych cwiczacych bjj ... nic o nich nie slychac jako ze zdecydowanie za wczesnie na to... narazie.
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
ja też jestem z tych młodszych (w grudniu 15 lat)......
i wiem że są ludzie młodsi, ale mam na myśli porównanie do judo... gdzie proporcje (liczebności) dorosłych do NIEPEŁNOLETNICH są odwrotne niż w bjj........

myślicie że to też się zmieni, czy zawsze dorosłych na bjj będzie więcej ???
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
Taki malolat to raczej pojdzie na karate bo filmow duzo oglada, nabierze sprawnosci fizycznej i dopiero sie przerzuci jak cos, chodzi o to zeby byla filozofia, ten japonski smaczek, no i filmy tez robia swoje.

M.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
Jeśli dobrze pójdzie, to małolaty, zainspirowane coraz popularniejszymi tureniejami MMA, bardzo chętnie będą zapisywać się na bjj. :-)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj

Taki malolat to raczej pojdzie na karate bo filmow duzo oglada, nabierze sprawnosci fizycznej i dopiero sie przerzuci jak cos, chodzi o to zeby byla filozofia, ten japonski smaczek, no i filmy tez robia swoje.

M.


Tak to prawda , sam jestem tego żywym przykladem. Obejrzałem filmy , okazalo sie takze ze okulary nie przeszkadzaja w treningu to zaczalem trenowac karate i tak prawie 4 lata , potem przyszedl czas poszukiwan czegos ciekawszego i troche z luzniejsza atmsfera na treningu. Obecnie bjj i chyba tak zostanie .. .Wracając do tematu , wydaje mi się ze młodsze pokolenie zacznie trenowac jak kluby beda w miejscach gdzie rodzicie nie beda bali się zostawiac dzieci , no i takze godziny treningow. Dodatkowo rodzice moga bac sie zostawiac dzieci same na treningu i znow tutaj godziny .... dlatego bjj szerzy sie wsrod mlodziezy powyzej 14 roku zycie - przynajmniej mi sie tak wydaje.
  • 0

budo_atomowy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
taki wiek od 14 lat jest w sumie dobry na bjjota ale i tesh troche za wczesnie bo wiadomo tkai organizm sie jakos jeszcze rozwija i przez trningi bjj moze sobie pomoc ale takze zjebac wszystko a jakies teakwon-do czy karata dla dziaciakow jest dobre co by sie mogly dobrze porozwijac a potem tylko na brazylijskie :)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
Na razie nie ma sekcji ukierunkowanych na zajęcia z dziećmi, to jest główna przyczyna. Narybek dojrzewa w sekcjach judo. :wink:
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
atomowy:

Nie chce nic mowic, ale na 'jakims karate' tez mozna sobie ostro zjebac zdrowie jak jest zle prowadzone. Az taka gimnastyka to to nie jest.

M.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
No właśnie. W czym taekwondo i karate są dla dzieciaka lepsze od bjj? Myślę, że to właśnie styl chwytany świetnie rozwinie siłę i wytrzymałość.
  • 0

budo_atomowy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
nie no fakt karate to moze nie. ale szczerze mowionc to se nie wyobrazam dwoch osmiolatkow , i jeden drugiemu np. baleche cisnie... smieszny widok. chociarz kolega kiedys na trening przyprowadzil brata. narozgrzewce troche nie nadanzal, ale widac bylo ten blysk w oku i to zaciecie. a co do technik to nie mial z kim cwiczyc a szkoda...
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
Mnie nie śmieszy to bardziej niż dwóch ośmiolatków wykonujących ap-chagi. Ćwiczące maluchy są po prostu śmieszne. :-) Ale nie jest to żadne przeciwskazanie, żeby ćwiczyły.
  • 0

budo_badpafcio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
w wawie jest sekcja dla dzieci. Fakt. nizbyt liczebna ( 4 małych, narwanych fajterów:)), ale od czegoś trzeBa zacząć... Najstarszy z nich ma chyba ze 13 lat. najmłodszemu dałbym z 9, 10 lat. Ich trening na razie składa się tylko z walki o pozycje. Nie uczą sie zadnych dzwigni ani duszen. Moim zdaniem jest to zajebista opcja, bo za rok taki dzieciak bedzie miał duze podstawy do walki w parterze i moze wyrosnąć z niego prawdziwy zawodnik.
pozdro
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
Ech, co tu dużo gadać - zazdroszczę im. Czuję się taki stary... :)
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
hehe ........ to sie tak nie czuj........... :)
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
Ja w wawie na Gwardii jestem chyba najmłodszy.
Tak jak Badpafcio mówił jest w wawie jeszcze sekcja 10-15 lat, ale nigdy jej nie widziałem. Ale moze pojde kiedys zobaczyć jak to wygląda(jeszcze przez miesiac moge :wink: :lol: ).
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
Gdybym ja zaczął ćwiczyć w ich wieku... Ech, boli mnie świadomość niewykorzystanego potencjału. :? :-)
  • 0

budo_karkinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
Moim zdaniem bjj można ćwiczyć nawet od 30 roku życia.
Nigdy nie jest za późno.
Ja mam 15 lat i ćwiczę dopiero 9 miesięcy , a już mam dwa medale z ligi.
Możliwe że talent ma tu dużą rolę ale ambicją można zajść jeszcze dalej.
W młodych ludziach jest nadzieja ale ja myślę że jest wiele osób między 24 a 30 rokiem życia którzy mogą jeszcze zacząć trenować i pokazać swje umiejętności :wink:
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe pokolenie Bjj
Nie wątpię. Po prostu myślę sobie - chłopie, gdybyś zaczął wcześniej, dziś umiałbyś więcej. :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024