Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nominacje na pasy od Alexandre Carneiro "Soca"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_grayfox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nominacje na pasy od Alexandre Carneiro "Soca"
w każdym razie dobrze ze bjj w polsce posówa sie do przodu :wink:
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: Nominacje na pasy od Alexandre Carneiro "Soca"

ujme to tak: w różnych szkołach pasy są różnie nadawane. szkoła Soci jest chyba jedną z bardziej wymagających. np. jeden gostek od nas był na seminarium z Roycem który dał mu niebieski a Soca nie bo uważał że koleżka jest jeszcze za słaby. ciesze sie z tego że u nas są 2 nowe pasy a nie 4000 i to wcale nie świadczy o naszym niskim poziomie. uważam że jak ktoś już dostanie pas to powinien poza umiejętnościami posiadać odpowiedzialnośc związaną z noszeniem tego pasa i mimo wszystko nie powinien przegrywać z białymi pasymi (chyba wiadomo o czym mowie :? ) co podważa autorytet całej szkoły. jeżeli chodzi o wyjazd na lige to teraz nie byłem bo po włocławku z naszego klubu było trzech chetnych żeby jechać a na dodatek wszyscy liczyi że ktoś ich podwiezie. a jak dobrze pójdzie to na następną lige pojade nie tylko ja ale dużo białych pasów z naszego klubu i wtedy zobaczymy jak dobre są niebieskie pasy od Macoca. proponuje zakonczyć ten temat i wznowić go dopiero po lidze.

pozdro



Uważam, że nie ma co podniecać się kolorami pasów. Zgoda należy równać do najlepszych, ale..... no właśnie.

Na naszych forach gloryfikuje się kolory pasów mówiąc o najlepszych, a trzeba sobie powiedzieć, że pas pasem, a za pasem jest człowiek ze swoją psychiką, umiejętnościami itp.

Nie można w 100% twierdzić, że pas od instruktora X jest bardziej wartościowy niż od instruktora Y. Nie można wogóle zakładać, że zawodnik posiadajacy np. purpurowy pasek wygra z niebieskim. Jeżeli tak miałoby być to wystarczyłoby policzyć kolory pasów i na tej podstawie ogłosić zwycięstwo. W zeszłym roku na Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec Dudu - biały pas, walczył z Nascimento - czarny pas. W zasadzie walki nie powinno być, bo brazyliano powinien spapać Dudu na śniadanie. Tymczasem Brazylijczyka czekała droga przez mękę i ledwie wygrana na punkty.

Wspomnę tu jeszcze przykład Pawła Nastuli.
Parę lat temu kiedy nasz judoka był u szczytu sławy, na krajowych zawodach trafił na juniora brązowy pas. Junior zaskoczył Mistrza i wygrał przez dychę.
Czy znaczy to, że Nastula przestał być wielki?, czy1 kyu jest lepsze od 5 dana?. Nie, to znaczy, że każdy jest tylko człowiekiem z lepszym lub gorszym dniem.
Ważne jest aby walczyć razem, bo tylko wtedy poziom polskiego Bjj może gonić skutecznie poziom światowy. Natomiast dyskusje nad wyższością pasków od pszczególnych instruktorów wprowadzają niezdrową atmosferę i nic poza tym.

Poz. Misiek2
  • 0

budo_karate kid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nominacje na pasy od Alexandre Carneiro "Soca"

Slowa slowami prawde i tak zweryfikuje mata. Nie stoje po zadnej stronie i obu zycze dobrze to tak zebyscie po mnie jechac nie zaczeli :P



Ja tez tak uwazam. Wiec zamiast podwazac unjejetnosci zawodnikow zobaczmy, jak potoczy sie nastepna liga, gdzie maja wystartowac juz wszyscy z polskiego bjj. Do zobaczenia!
  • 0

budo_grayfox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nominacje na pasy od Alexandre Carneiro "Soca"
mam jeszcze pytanie, czy jakiś klub z bjj polska wyraził chęć uczestniczenia w marcowo/kwietniowych zawodach ligi ???? jeżeli tak to szykują sie pierwsze od dawna ogolnopolskie zawody. inna sprawa że skoro inni jeżdżą do was to pomyślcie też o przyjeździe na zawody do bjj polska lub valetudo polska :wink: mam nadzieje że wszystko będzie zorganizowane tak że terminy zawodów nie będą ze sobą kolidować.

pozdro 600 8)
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Nominacje na pasy od Alexandre Carneiro "Soca"
grayfox nie wiem o czym ty tutaj rozmawiasz,jakies domysly,spekulacje snujesz...cos ze ludzie z wawy maja zasluzone paski a inni nie...
No coz pozostaje mi jedynie pogratulowac warszawie tego ze jako nie liczni w polsce maja zasluzone pasy, w przeciwienstwie do berserkers ktozy swoje paski kupili,podostawali pod kolor oczu(sorki yamabushi),lub zalatwili sobie od dilera....

Co do wszystkich pasow w polsce logiczne jest dla mnei przynajmiej ze zawodnicy ktorzy je podostawali w pelni na nie zasluzyli


POOZDRAWIAM..
  • 0

budo_grayfox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nominacje na pasy od Alexandre Carneiro "Soca"
już była o tym gadaka ale połowe postów skasowano, zresztą bardzo słusznie. pasy bersekerów to dobre pasy (może być??) :wink:
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Nominacje na pasy od Alexandre Carneiro "Soca"
moze byc..... poklon
:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024