Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sedziowanie na zawodach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_pinek21
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard

Napisano Ponad rok temu

Sedziowanie na zawodach.
Na zawodach nie sedziowano jednakowo raz punktowanao boczna raz nie , zreszta wielokrotnie przyznawano punkty dopiero gdy im powiedziano nie dotyczy to wszyskich ale ogulnie dochodzila do bledow co potwierdzily inne osoby co wy na to ?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Sedziowanie na zawodach.

4. Techniki punktowane:
a) rzut, podcięcie lub inne obalenie przeciwnika - 2 pkt.;
B) pozycja dosiadająca - 4 pkt.;
c) wejście za plecy przeciwnika - 4 pkt.;
d) przejście gardy - 3 pkt.;
e) pozycja "kolano na brzuchu" - 2 pkt.;
f) przetoczenie z gardy - 2 pkt.


Czy przez przypadek ta "boczna" nie byla zaliczana po przejsciu gardy ?
  • 0

budo_pinek21
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Sedziowanie na zawodach.
nie, nie kazdy tak sedziowal ale zdazalo sie.
  • 0

budo_kanasta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk-Limanowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sedziowanie na zawodach.
To byly chyba te bledy przed ktorymi - jak powiedzial Bagi - ciezko sie ustrzec na zawodach, a ktorych wszyscy mamy nadzieje bedzie coraz mniej.

Co do punktowania bocznej - punkty przyznawane sa za przejscie gardy zakonczone utrzymaniem pozycji dominujacej przez 3 sekundy.
Jezeli nastapilo obalenie i zmontowanie przeciwnika w pozycji bocznej bez takiego obejscia to punkty za pozycje boczna nie moga byc przyznane. Tu link z regulaminem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Osobna sprawa jest to, ze jeden z sedziow zdawal sie byc bardzo zamotany i niezdecydowany.
Parokrotnie widzialem, ze reagowal dopiero na glosne zadania zainteresowanych kibicow - zazwyczaj tych glosniejszych i bardziej natarczywych.

Budzi watpliwosci rowniez zdolnosc odczytywania sedziowskich wskazan przez osoby zliczjace punkty na tablicach.
Albo byly one nieswiadome zasad punktacji, abo nie do konca wiedzialy ilu punktom odpowiadaja jakie kartki.

Ale UWAGA! Tam gdzie wynik, tam zadowoleni i "pokrzywdzeni".
Jak wiadomo los sedziego jest ciezki :) , to tylko czlowiek i trudno mu jest ustrzec sie przed bledami (jestem PEWIEN, ze te ktore sie zdazyly byly nieumysle a ich liczba byla niewielka zwazywszy to, ze spotkan Ligi bylo dotad niewiele i doswiadczenie sedziow nie jest bogate). Zreszta ostateczny werdykt i tak zalezy od sedziego co parokrotnie uwypuklono podczas omawiania zasad punktacji na otwarciu zawodow

Tak wiec bledy w sedziowaniu byly i beda (oby jak najmniej :) )
Ale ich ilosc bedzie rowniez zalezec od tego po ktorej stronie siedzi oceniajacy prace sedziow - wygranej czy przegranej :wink: ( ja rowniez narzekalem na prace sedziego, ale przyszo mi przelknac gorzka pigulke - takie zycie hehehe).

Wszystkim startujacym ze specjalnym wskazaniem na typow z Grappling KrK- gratulacje i oby tak dalej a bjj bedzie sie mialo w Polsce coraz lepiej!!!!!!
Wszystkim obecnym na zawodach - dzieki z wspaniala atmosfere i zabawe!!!!!!!!
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Sedziowanie na zawodach.
no coz sedziowanie jak zawsze to najgorsze fucha....
ja takze mialem troche zastrzezen co do sedziowania,ale wydaje mi sie ze chyba tego raczej nie da sie obejsc....
co do bocznej zdarzylo sie ze sedzia raz dawal raz nie dawal punktow boczna i to nie tylko wprzypadku przejscia gardy...
raz bylem nawet swiadkiem zdarzenia jak zawodnik w bardzo ladny sposob sprowadzil przeciwnika na dol poczym,kontrolowal go a punkty nie zostaly mu przyznne,drugim razem bylem swiadkiem takiego samego zajscia z tym ze sedzia przyznal punkty a "tarczowy"nie zauwazyl...:)ale czlowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce.. z cala pewnoscia typowych i celowych walkow nie bylo...(tak mysle )pozdrawiam......
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024