Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy Polak w teście 100 kumite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
Uznaje tylko śmiałe uwagi...

Sławuś ten też wyglada na takiego co ma 60IQ. Wiesz co robić :)
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
Pozostawie to bez komentarza...........
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
robi się ciekawie :o
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
Jarek to przykład rasowej nie inteligencji w karate.Na szczęście sa na tym forum ludzie ,którzy piszą o karate a nie o ludziach w szortach !!
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
Ciiicho Jarek, nie psuj mi humoru. :lol:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite

Jarek to przykład rasowej nie inteligencji w karate.Na szczęście sa na tym forum ludzie ,którzy piszą o karate a nie o ludziach w szortach !!

Chodzi ci o ćwiczących kickboxing? Mają własne forum, tu raczej nie pisują.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
karateko drogi nadal nie odpowiedziales na moje pytanie (poki co znow wdales sie wq glupia pyskowke :) )...Jarek ja mysle ze wiem czym sie róznie kk realny od nierealnego...bo cwicze niestety ten nierealny u sensei "krakowiaka" ( wtajemniczenie wiedza o kogo chodzi :) )...gosc nie widzi nic poza knockdownem...ulica dla niego to czarna magia , liczy sie tylko czyto sportowe podejscie do karate i na dodatek niezmienione od jakis 30 lat :( gosc nie ma chyba pojecia ze od lat 70-tych swiat ruszyl sie z miejsca , ze sa kaski rekawice ze ludzie trenuja parter...on zamknal sie w tym swoim knockdownie i ani mysli wystawic nos na zewnatrz zobaczyc co sie zmienilo...karmi zgraje naiwnych czesto ludzi opowiastkami ( swietnie wyglada wtedy jak stary dziadzia co opowiada wnukowi o wojnie lub jak wielki miszcz z filmu karate co czy wnusia "tajemnych" technik :) )pozatym mysle ze fenomen sensei Koszeli polega na tym ze on caly czas sie uczy ze probuje startowac z innymi na innych zasadach ( u nas niestey takich instruktorow badz zawodnikow jest malo)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
Właśnie.

Ja osobiście lubię knockdown, ale niestety na wiele się nie zdaje jak dostaniesz lewego prostego w mordę. Ja przejrzałem na oczy jakiś czas temu, notabene dzięki Mradowi i polecam to wszystkim innym.
Walka z pełnym konaktem na buźkę, jest czymś dramatycznie różnym niż to co lansuje tradycyjny kyokushin - niestety i bardzo dobrze.
Podoba mi się fakt, że niektórzy instruktorzy kyokushin dostrzegają zmiany, no ale niestety nie wszyscy bo tak jest i wygodniej i bezpieczniej.

Zresztą, ja tu jestem żeby zrobić trochę zamieszania a nie po to abyście podzielali moje zdanie...
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite

Jarek to przykład rasowej nie inteligencji w karate.Na szczęście sa na tym forum ludzie ,którzy piszą o karate a nie o ludziach w szortach !!


a co niby masz do ludzi w szortach?

najgorsze jest to jak sie jest slepo w cos zapatrzonym..
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
swoja droga moze niech kazdy poda swoja IQ wtedy bedzie wiadomo kto jest inteligent a kto nie :) bo narazie niektore wypowiedzi wygladaja jak dziecinna pyskowka w piaskownicy:
-jesteś głupi!!
- wcale nie, to ty jesteś głupi (...) itp itd.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
hahahahahahaha :) :) :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
Nie rozumiem waszych problemów kto każe trenować kyokushin,oyama IFK czy seitedo?, proste każdy ma prawo wyboru tylko jakos ostatnio wzrasta liczba trenujących karate kontaktowe bez uderzeń na głowę a sekcje kicboxingu i boksu sa likwidowane lub ledwie dyszą! Ja znam odpowiedz czemu się tak dziej ,gdyż to jest prosta odpowiedz. :-)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite

jakos ostatnio wzrasta liczba trenujących karate kontaktowe bez uderzeń na głowę a sekcje kicboxingu i boksu sa likwidowane lub ledwie dyszą!


Polemizowałbym. Mam w okolicy masę różnych sekcji i jakoś tego pędu do trenowania "karate kontaktowego bez uderzeń na głowę" nie zauważam. A klub boksu właśnie powstał nowy w moim mieście, i zaraz obok w Lublinie też sporo szkółek działa... :)

Gizmo
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite

Nie rozumiem waszych problemów kto każe trenować kyokushin,oyama IFK czy seitedo?, proste każdy ma prawo wyboru tylko jakos ostatnio wzrasta liczba trenujących karate kontaktowe bez uderzeń na głowę a sekcje kicboxingu i boksu sa likwidowane lub ledwie dyszą! Ja znam odpowiedz czemu się tak dziej ,gdyż to jest prosta odpowiedz. :-)

to dziwne bo ja slyszalem o spadku chetnych do trenowania karate...coraz popularniejsze robia sie mixy typu "vale tudo" a ludzie coraz mocniej klada nacisk na realnosc treningow no a knockdown niestety do najrealniejszych nie nalezy...a spadak zainteresowania kickiem i boksem? hmmm moze dlatego ze wiele szkol karate dzis wprowadza do swojego " asortymentu" techniki reczne na glowe( i nie tylko czysta teoria ale sparingi regularne i zawody w formulach full contact)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
odpowiedz prosta nik niechce wyglądać jak frankensztain idać do szkoły czy do pracy , a jednocześnie ludzie chca trenować dla siebie ,powalczyć,byc dobrzy kondycyjnie.Klepanie sie po czjnikach wyniku czegoo nos wygląda jak spinka do koszuli czy oczy z oczodołami na filetowo oraz rozbite wargi z ubytkami uzębienia juz danow przeszły na historii.
Ja intersowanie mixami może i jest ale tylko na forum przez ludzi ,którzy cos kumaja w sportach walki.Początkujący niechća tak naprawdę mordobicia i zapisują sie z innych pobudek.Od cała prawda.Napewno ktos zaraz będzie się wymądrzał ale tego faktu nic nie zmini.Poprostu ludzie stają się wygodniejsi i mysla o swoim zdrowiu.Dlatego co raz większa popularnościa cieszą się walki dzieciaków od 12 lat w pancerzach kaskach i rękawicach z ochraniaczami w karate po wprowadzeniu przepisów, a ich buśka jest nie naruszona ale jednocześnie sobie powalczyli. :-)
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
Zgadzam sie z karateka.
Przykladem moga byc zawody z Zdunskiej Woli. Tam moga walczyc dzieci ponizej osiemnastego roku zycia.

Co do trenowania kontaktowego karate tez masz racje. Chyba tylko w Polsce ludzie przez dlugii czas cwiczyli bez ochraniaczy i mieli w dupie swoje zdrowie. fajnie bylo miec rozwalone piszczele itp. Jednak nikt tak naprawde nie wiedzial jak jest w Japonii, wiec wszyscy mysleli, ze skoro oni sa tacy dobrzy to na pewno trenuja bez ochraniaczy. No i pewnie jeszcze dochodzily do tego legendy ( np. utwardzanie piszczeli o slupy itp. ).

Jednak jak wielkie bylo zdziwienie gdy okazalo sie ze Japonczycy to tacy sami ludzie jak my, a nie maszyny co nogami to latarnie kosza. u nich to normalne ze ma sie ochraniacze. A jak ktos na trening zapomni to sobie moze pomarzyc o tym ze pocwiczy.

Dlaczego sa wtedy tacy dobrzy i twardzi? Ten temat byl juz chyba na forum poruszany kilkanascie razy.

Bo maja mentalnosc wojownikow i cwicza, cwicza i jeszcze raz cwicza.
Od malego. Nie tak jak w polsce, ze na W-F przychodzi kolo co ma w dupie to czy kogos nauczy czegos czy nie imowi: Mata pilke i se grajta !!!
Tam chyba jednak to inaczej wyglada.

Z gory uprzedzam ze w Japoni nie bylem lecz rozmawialem z ludzmi ktorzy mieli przyjemnosc spedzic tam troche czasu i trenowac w tamtejszych Dojo.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
Ja myślę, że z jednej strony nie ma co generalizować, a z drugiej nie przesadzajmy też z tym krwawym obrazem - jak rozumiem - stylów, w których dozwolony jest atak rękami na głowę. Ludzie przychodzą na trening z różną motywacją. Jeden będzie chciał sie od razu lać, a inny np. poruszać się i zgubić parę kilogramów. Dookoła nas jest masa sekcji, jeden pójdzie na karate kyokushin, jeden na kickboxing, inny na taekwondo czy aikido. W większości przypadków ich wybór jest całkowicie przypadkowy.

U nas w klubie od lat ludzie się leją po gębach (oczywiście dobre rękawice, ochraniacz szczęki i kask to podstawa) i jakoś nie ma połamanych nosów, podbitych oczu i innych atrakcji. To także kwestia poziomu technicznego, po osiągnieciu którego ludzi dopuszcza się do walk. To, że popularnością cieszą się walki dzieci, świadczy o różnych rzeczach, ale niekoniecznie o tym, że ludzie stają się wygodni - jakoś nie widzę tu żadnego związku. Chyba, że w danym klubie upada grupa dorosłych, a zostaja same dzieci - wtedy można wysnuć wniosek, że dorośli robią się leniwi i wygodni (albo też, że trener jest do bani i nie umie tych starszych zainteresować)...

I jeszcze raz - to, że u Was w klubie wzrasta liczba "trenujących karate kontaktowe bez uderzeń na głowę", nie znaczy, że tak jest wszędzie.

Gizmo
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
Pierwszy raz sie w moim vortalowym życiu zgadzam z karateką. Niezabardzo zdrowe są walki full contakt. Nawet jak masz kask i rękawice to siła i tam w mózg idzie.
większość ludzi na karate to osoby które chcą potrenowac dla zdrowia, przyjemności, robienia w zyciu czegoś innego a nie tylko po pracy telewizorek. Dodatkowym i chyba nawet można powiedzieć ubocznym elementen jest większe poczucie bezpieczeństwa i umiejętność samoobrony.
Fakt jest taki że włąśnie takie ma aspiracje bardzo duża część ludzi przychodzących na trening karate.Znajomy trener kioka, otworzył własną sekcję. Chciał z kioka zrobić killerski system, ostre treningi, a potem full. no i zrobił taki pierwszy trening że na drugi przyło 5 % ludzi i musiał zamknąć interes bo tak już zostało.

Na karate zawze będzie popyt, bo większość ludzi myśli o bokserach że to debile i że głupieją od ciosów w głowe i to samo z kickiem. Dla takich ludzi karate jest alternatywą.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite

Znajomy trener kioka, otworzył własną sekcję. Chciał z kioka zrobić killerski system, ostre treningi, a potem full. no i zrobił taki pierwszy trening że na drugi przyło 5 % ludzi i musiał zamknąć interes bo tak już zostało.


Wiesz, ja myślę, że przy takich założeniach, to nikt nie ma szansy na wypromowanie klubu. Chyba, że jest to klub dla przepraszam za określenie - pojebów. Bo dla normalnych ludzi są normalne treningi - czyli przede wszytkim dobrze prowadzone metodycznie. A robienie rzeźni z założenie nic wspólnego z metodyką nie ma. Z kiokushińskimi tradycjami może i tak ;)

K.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Polak w teście 100 kumite
Macie błędne wyobrażenie o full contact.
To nie jest tępa nawalanka po głowach, tylko złożony system techniczny ataków i obrony głowy przed uderzeniami. Full contact również można trenować zdrowo i bezpiecznie, jeżeli instruktor ma pojęcie o tym co robi.
To także może stanowić przyjemną i pożyteczną formę rekreacji. Po prostu trzeba trenować u fachowca.
Jak ktoś zakłada rękawice i zaczyna bez odpowiedniego przygotowania walczyć i mówić, że robi full contact to można mu jedynie współczuć. Efekt jest taki jak opisujecie (jakieś podbite oczy, połamane nosy), a świadczy on jedynie o małej wiedzy na temat pracy szkoleniowej w tej dziedzinie.

Poza tym: niech każdy robi swoje - byleby robił to fachowo i dobrze.



Pozdrowienia,
MR.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024