Skocz do zawartości


Zdjęcie

Renowacja głowni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_hawk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Renowacja głowni
Każdemu z naszych ulubieńców,używanemu mniej lub bardziej intensywnie, pojawią się na ostrzu wieksze lub mniejsze rysy. Interesują mnie przede wszystkim sposoby pozbycia się rys z powierzchni:satin finish, bead blast, black teflon.Wiem że jest grupa Kolegów którzy uważją że takie zarysowania dodają głowni charakteru, ale mi nie podobają się i już.Pomijam problem zarysowań na głowniach z pokryciem Stone Wash oczywiście w przypadku tego wykończenia problem nie istnieje,tu pozwole sobie zacytować Pitera

Każda nowa rysa wtapia się w rysy powstające w procesie Stone Wash


Jacek P.
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Renowacja głowni
ale jak spojrzysz pod odpowiednim kątem na SW to i tak je widac :>
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Renowacja głowni
Trochę na ten temat było w
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Renowacja głowni
Znalazłem przez przypadek sposób na pozbycie się rys z piaskowanej powieżchni noża ponieważ również i mnie takie rysy denerwują posłużyłem się preparatem do usówania rys z ekranów telefonów komórkowych mam na myśli "Displex" to nic innego jak bardzo drobno ziarnista pasta polerska podejrzewam że jaka kolwiek pasta do polerowania lakieru w samochodach da podobny efekt ale sam tego nie sprawdzałem.
Faktem jest że wszystkie rysy znikneły a powieżchnia nabrała jedwabistego połysku chociaż nadal jest matowa takie polerowanie ma jeszcze jedną zaletę głownia staje się bardzo gładka kiedy wypolerowałem BerClaw-a mojej dziewczynie powiedziała że jest gładziutki jak mój... tutaj małe niedomówienie ponieważ gentelman smakuje i milczy
:lol: :lol: takie gładkie ostrze łatwiej utrzymać w czystości podejrzewam również że o wiele mniej będie się rysowało ale to kwestia czasu .
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Renowacja głowni

Faktem jest że wszystkie rysy znikneły a powieżchnia nabrała jedwabistego połysku chociaż nadal jest matowa takie polerowanie ma jeszcze jedną zaletę głownia staje się bardzo gładka kiedy wypolerowałem BerClaw-a mojej dziewczynie powiedziała że jest gładziutki jak mój...



8O 8O 8O 8O
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Renowacja głowni

Faktem jest że wszystkie rysy znikneły a powieżchnia nabrała jedwabistego połysku chociaż nadal jest matowa takie polerowanie ma jeszcze jedną zaletę głownia staje się bardzo gładka kiedy wypolerowałem BerClaw-a mojej dziewczynie powiedziała że jest gładziutki jak mój...


I pomyśleć, że kiedyś chciałem mieć ten nożyk... :blus:
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Renowacja głowni
taak, to było naprawde gentle
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Renowacja głowni
romantyk :roll:

btw..ja robilem sobie na nozu stone washa ;) mialem taka szlifierke do drewna co sie do niej przyczepia kawalki papieru sciernego ...a ze on szlifuje poprzez robienie kulistych ruchow ,dalem gruboziarnisty papier najpierw 50 a potem 80 ;) pojezdzilem troche i powiem calkiem niezly efekt ;) jak znajde gdzie tego trenera to wrzuce fote :P :)
  • 0

budo_hawk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Renowacja głowni
Gacman_c napisał:

mialem taka szlifierke do drewna co sie do niej przyczepia kawalki papieru sciernego ...

Osobiscie jesli biore sie juz za prace typu scieranie czy polerowanie zdecydowanie wole recznie bez mechanizacji :wink: moze wolniejsze ale dokładne i przynoszace wiecej satysfakcji. Ostatnio poprawiłem wygląd mojemu Camillus Survival Knife wypolerowałem ostrze na ok 1/3 wysokosci ostrza i co ? Wygląda naprawde duzo lepiej :D podczas ciecia mniejszy opor, nie pojawiaja sie ryski przy ciezszych pracach stanowiace ogniska powstawania rdzy, stal z ktorej wykonano ostrze Camillusa wypolerowana rdzewieje zdawałoby sie ,,wolniej". Wszystkie uwagi i spostrzezenia wynikaja z wczesniejszej intensywnej eksploatacji identycznego wysłużonego modelu. Jesli sie tylko uda za jakis czas zamieszcze fotki mojego nowego Camillusa

Jacek P.
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Renowacja głowni
no ta tylko jak ja bym mial tego stone washa recznie robic... :roll:
a tak to mechanicznie calkiem zgrabnie wyszlo bo odleglosci sa takie same kolka identyczne 8) oczywiscie mechanika tylko w tym przypadku


pozdr.
  • 0

budo_hawk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Renowacja głowni
W tej kwestii przyznaje racje, faktycznie reka mogłaby nie wykonac tego rownomiernie tym bardziej ze chodziło o całą powierzchnie ostrza a nie tylko fragment (jak w moim konkretnym przypadku ok 1/3 wysokosci ostrza )Mimo wszystko czekam na zdjecie jak wyszła ta powierzchnia stone washa

Pozdrawiam
Jacek P
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Renowacja głowni
No wiec tak tego starego trenera co go kiedys zrobilem nie moge znalesc w mojej graciarni....wiec dorwalem cokolwiek , padlo na ta TFU! klasyke gerlacha :P :) :twisted: Nie robilem tego zbyt dlugo , jedynie tyle by pokazac efekt , mam nadzieje ze bedzie widoczny

oto one:
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

reverse tanto stone wash :twisted: :)

pozdrawiam
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Renowacja głowni
Całkiem zajebisty efekt! Uznanie!

Pozdr
Mithr

PS Polak potrafi... :)
  • 0

budo_hawk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Renowacja głowni
Efekt widoczny i naprawde nieżle to wyszło, gratuluje pomysłu na oryginalny sposob wykonania stone wash szybko i efektownie :D
Sam za kilka dni sprobuje zrobic cos takiego, znajde jakiś starszy nozyk i tez potraktuje go paierem sciernym na szlifierce :)

Jacek P.
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Renowacja głowni
Powodzenia! ;)
tylko pamietaj zeby to robic szlifierka ktora wykonuje kuliste ruchy tym papierem sciernym :) na takiej co przewija papier scierny to raczej dupa blada.....choc ciekawe czy ta metoda nie dalo by sie jakos satin finish zrobic ...po experymentuje :)

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024