Skocz do zawartości


Zdjęcie

film "Klatka"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
Co 3 osoba w Polsce ma problemy ze słuchem. Ja na szczęście nie mam. Ale co te jedno zdanie ma do beznadziejnego całokształtu filmu?
  • 0

budo_helio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
No to obejrzałem.

I racja film ma sie nijak do Vale Tudo.

Oczekiwałem, że będzie to coś w stylu "Dwa lata walczylem w ustawkach i teraz walcze w klatce bo na awanturach nabrałem odwagi czy coś bla, bla, bla ..." A tu NIC takiego nie było. (A to moim zdaniem byłaby podstawa na dobre połączenie)

Autor szukając analogi oparł się na tym, że i tu i tu się biją --> więc to praktycznie to samo :lol:
Tak samo mógł wybrać bokserów czy innych sportowców, ba mógł wybrać złodzieji bo są utożsamiani z kolesiami w dresach, bluzach z kapturem czy są na krótko ścięci.

Ogólnie aby spoić w całość autor wybrał schemat --> puszczam filmik z meczu czy ustawki a w tle gadka o Vale tudo i odwrotnie. Więc nikt się nie przyczepi. 8O Poza tym w filmie wypowiedzi Jakubka przeplatają się z wypowiedziami kolesia z ustawek.

Podsumowując jakby film nazywal się "To my rugbiści 2" albo "Ustawka" czy "Awantura" to by było do przełknięcia, a podciąganie na siłę bez np. w.w. argumentów to szukanie sensacji na siłę. (A co jeśli inni podobni do niego pójdą w jego ślady :? )
  • 0

budo_akasha1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
Tak kiepskiego filmu w życiu nie widziałam :( i jeszcze niektóre "zakazane mordy" , które mam " przyjemność " oglądać co dzień :wink: koszmarrrrrr
  • 0

budo_mihu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa płn.-wsch.

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"

Co 3 osoba w Polsce ma problemy ze słuchem. Ja na szczęście nie mam. Ale co te jedno zdanie ma do beznadziejnego całokształtu filmu?

Film jest beznadziejny i to jak fakt nad którym nienależy sie rozpisywać (już chyba wszystko zostało napisane )ale to jedno zdanie pokazuje ze niekoniecznie chuligani musza trenować vale tudo/Pozdrawiam
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
Latkowski był kilka dni temu w "Kawie czy Herbacie". Biedak się skarżył, że na premierę wdarli chuligani występujący w filmie i niewiadomo czemu chcieli mu wp********.
  • 0

budo_carlito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krasnystaw / Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
według mnie to zwykła szmira!! miejscami nie wiadomo czy mówią o kibicach czy klatce czy rugby. ledwo wytrwałem do końca. i te podstawiane głosy pod uderzenia normalnie jak w starym filmie karate :lol: . a zresztą większośćz tych "ustawek" to już widziałem z netu i w telewizji
  • 0

budo_mihu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa płn.-wsch.

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
Kto jeszcze niewidział 14 stycznia TVP2
22:35 Klatka; 2003 film dokumentalny Sylwestra Latkowskiego
23:30 "Klatka" -postscriptum
/Pozdrawiam
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"

Kto jeszcze niewidział 14 stycznia TVP2
22:35 Klatka; 2003 film dokumentalny Sylwestra Latkowskiego
23:30 "Klatka" -postscriptum
/Pozdrawiam


Ciekaw jestem komentarzy ludzi. A nóż przyznamy kolejną nagrode mediom :-)
  • 0

budo_smutny_pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"

A nóż przyznamy kolejną nagrode mediom :-)

:)
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"

Trudno powiedzieć, jesli wejdziesz na fora chuliganów to są oni raczej zainteresowani filmem. Ale tam piszą tylko lamusy i tzw. hools wannabe's.
Nie dostrzegają różnic między klatką a ustawkami. Sadzą że vale tudo to ich starsi koledzy organizują.
Jakkolwiek mam dość wiarygodną info, że od prawdziwych hools (tych którzy nie bawią się w występowanie przed kamerą) mogą spotkać go przykre rzeczy. Chłopak chyba nie wie na co się porwał.


Rozmawialem z kolesiami,, hooliganami i powiedzieli, ze rzeczywisci ten film nie podoba im sie za bardzo, lekko mowiac. Podobnie rzecz ma sie z ludzmi ktorzy cwicza SW. Wniosek - ludzie, ktorzy maja pojecie o tym o czym sie w filmie mowi, nie zyskaja nic, niczego nowego sie raczej nie dowiedza. Natomiast Ci, ktorzy nie za wiele wiedza, to jedynie sie samych bzdur nasluchaja...
I pewnie za kilka tygodni w TVN znowu sie program z cyklu : "Hooligani na ringu" czy cos w tym stylu..
Przeciew nie moga zostac w tyle....

Z tego co usłyszłałem oglądając ten film to jeden z chuliganów sam mówi ze walcząc w "ustawkach" walczy sie typowo w stójce (boks,kickboking) a nie turla sie po ziemi (vale tudo)!!! ale widocznie nikt z moich przedmówców tego nieusłyszał / pozdrawiam

Wlasnie sie tak zastanawiam, jak niby w ustawce wykorzystac walke w parterze. Chyba jedynie mozna sie przed butami bronic... Zreszta typowa ustawka (taka gdzies 20x20 albo banda na bande) to jedna wielka chaotyczna zadyma. Choc nie zawsze...
Dla zainteresowanych podaje link [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Teraz strona sie troche zmienila, ale kilka miechow temu bylo mozna tam sobie poczytac np. relacje z ustawek, byly zdjecia itp.

Ja tam osobiscie nic do ustawek nie mam. Umawiaja sie dwie grupy kolesi w lesi, na jakims zadupiu i sie tluka. komu to przeszkadza... jak chca to ich sprawa. Byle by tylko ludzi postronnych w to nie wciagac.
Jak mysle o kibolach i TV to od razu przypomina mi sie fragment programu "Pod napieciem" - wlasnie o hooliganach.
Siedzi kolo - barwy Legii - bez zebow prawie - ksywka - "Autobus" i mowi cos w stylu : "Legia to nie klub. Legia to moje zycie". Dosyc niezwykly byl to widok hehehehe.

Co do tworczosci Latkowskiego to powiem tak. Po Gwiazdorze moze byc juz tylko lepiej. A wlasciwie. Gorzej byc juz nie moze....
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
:evil: Zasrany fiutek próbuje się wkręcać w towarzystwo i zbijać kasę.
Boli to że taka kurwa jest postrzegana przez ludzi "z poza tematu" na piewcę prawdy.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
A kto takiego reżyserka z kamerą wpuścił na eliminacje vale tudo.
Te eliminacje mogły odbywać się od razu na ringu, a nie w klatce która po ubiegłorocznym reportażu tvn może się już tylko kojażyć z rosją, mafią i morzem krwi.
Na takie imprezy powinno się zapraszać tylko prasę sportową jak trzeźwo opisujące tą imprezę "sport dla wszystkich".
A może jakiś reportaż zrobić ze znającym się na żeczy dziennikarzem tvp, może znający sie na boksie red. Pindera z poniedziałkowskiego magazynu olimpijskiego.
Taki reportaż od roku 1993 o Roycie Gracie i pierwszych ufc , aż po dzisiejsze gale pride na które przychodzi po kilkadziesiąt tys. ludzi, lub ufc organizowane w największych kasynach las vegas.
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
Pomysl niewatpliwie ciekawy, jednak nie wiem czy telewizja chcialaby zaryzykowac.
Nie da sie ukryc ze decyzja o wyemitowaniu takiego programu bylaby raczej trudna.
Do tego reakcja spoleczenstwa bylaby nie lada niewiadoma.
Swoja droga pewnie iu tak by to gdzies po 23 dali.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

"Klatka" - czyli jak leją się kibole
Ustawki, czyli umówione bitwy nienawidzących się kibiców - jak choćby ta z marca ub. roku, podczas której w centrum Wrocławia zginał kibic Arki Gdynia - to główny temat nowego filmu Sylwestra Latkowskiego pt. "Klatka". W środę późnym wieczorem pokaże go telewizyjna Dwójka. Wcześniej reżyser zrezygnował z wyświetlania "Klatki" w kinach.

Zanim jeszcze zakończono zdjęcia, film zapowiadał się skandalicznie. Wiadomo było, że Latkowski, który przybliżył już Polakom subkulturę fanów hip-hopu (film "Blokersi") tym razem wziął się za kibiców piłkarskich, a dokładniej za chuliganów, którzy na stadion przychodzą po to, by doprowadzić do walki z fanami przeciwnej drużyny. - Ten film jest wielkim ostrzeżeniem. Głośnym wołaniem o to, abyśmy zastanowili się nad tym, w jakim społeczeństwie żyjemy. Mam nadzieję, że "Klatka" wywoła społeczną dyskusję - mówiła na przedpremierowej konferencji prasowej Nina Terentiew, szefowa TVP 2, współproducenta filmu. Konferencja odbyła się w... Komendzie Stołecznej Policji. Miejsce o tyle usprawiedliwione, że głównymi bohaterami filmu, obok chuliganów, są właśnie policjanci.

Kinowa klapa

Aby móc kręcić sceny zajść na stadionach, by dotrzeć do amatorskich nagrań z tzw. "ustawek", reżyser musiał zdobyć zaufanie w środowisku kibiców. Udało mu się to, ale osoby z półświatka nie były zadowolone z efektów jego pracy. Stołeczną premierę zakłócili chuligani Legii Warszawa, którym nie spodobał się sposób, w jaki reżyser pokazał ich środowisko. Po tym wydarzeniu zadecydowano, że nie będzie pokazów w innych miastach. - Nie jestem w stanie brać udziału w projekcjach "Klatki", po tym co wydarzyło się po warszawskim premierowym pokazie - oświadczył Sylwester Latkowski. - Rozumiem lęk kiniarzy przed graniem filmu, skoro ma się to zakończyć dewastacją kina. We wrocławskich kinach "Klatki" nie było, ale nie dlatego, że ktoś bał się ekscesów. - W tym samym czasie wchodziło na ekrany wiele innych, ciekawszych filmów - mówi Iwona Kuźnik z multikina Helios.

Klaps od kibiców

Chuligani próbowali storpedować również telewizyjna premierę "Klatki". - 8 stycznia do TVP S.A. wpłynęło wezwanie o wycofanie emisji filmu. Za wnioskiem stoją faktycznie szefowie bojówki Arki Gdynia, którzy od dwóch miesięcy próbują ode mnie wymusić wycięcie z filmu scen z ustawek - wyjaśnia Latkowski. - Po raz pierwszy szefowie przeciwnych sobie bojówek doszli do porozumienia, czego doświadczyłem wraz z częścią ekipy filmowej w Multikinie, gdzie odbywała się warszawska premiera "Klatki". To jakaś bzdura. Facet zapewniał, że chce zrobić obiektywny film o kibicach, a zrobił paszkwil - mówi wrocławski chuligan, zastrzegający sobie anonimowość kibic Śląska. - Przez niego wiele osób może mieć problemy, dlatego kibice Arki Gdynia, którzy w tym filmie pojawiają się najczęściej, mają ochotę dać mu klapsa.

Biją się dla sportu

30 marca ub. roku chuligani Śląska Wrocław i Arki Gdynia stoczyli przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu najgłośniejszą ostatnio bitwę, podczas której zginął pchnięty nożem mieszkaniec Gdyni. Policja zatrzymała ponad 300 uczestników zajścia, odebrała im m.in. noże, tasaki i kije. Mordercy do dziś nie wykryto. Podobnych, ustawianych przez chuliganów walk, odbywa się każdego roku kilkadziesiąt. Prowadzone są nieoficjalne rankingi i tabele grup chuligańskich, a w Internecie łatwo można znaleźć relacje, a nawet zdjęcia z większości zadym.

Jacek Harłukowicz


To nic, poczytajcie komentarze, są jeszcze głupsze.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
a to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

czytal juz ktos moze?
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
Moze tytul filmu wzial sie nie od klatek w sensie - miejsce gdzie walcza zawodnicy (ring), ale od nazwy sektora dla kiboli przyjezdnych druzyn.... :D :D
Jak myslicie ?
  • 0

budo_mihu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa płn.-wsch.

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"

Moze tytul filmu wzial sie nie od klatek w sensie - miejsce gdzie walcza zawodnicy (ring), ale od nazwy sektora dla kiboli przyjezdnych druzyn.... :D :D
Jak myslicie ?

Właśnie sie tak zastanawiałem czy przypadkiem tak niejest :wink: ale myśle ze pan L. by na coś takiego niewpadł :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_mihu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa płn.-wsch.

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
Zasadniczo niewazne jest o co mu w tej nazwe chodziło i tak ma u wszystkich zainteresowanych prze****** :balisong:
  • 0

budo_shadow
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
Ejj mam newsa moze mnie bedziecie za to kochać :wink: moze jeszcze nie wiecie ale jutro czyli 14 Stycznia bedzie film KLATKA W TVP2 !!!!!!! o godzinr 22,35 teraz mnie załujcie z rączki za takie info :wink: chyba ze wiedzieliście wcześniej :P
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: film "Klatka"
Niewazne co sie bedzie pisalo i mowilo, film jest na ustach wszystkich i o to latkowskiemu chodzilo.....
To tak jak z Tsunami Murata - wszyscy sie z niego smieja, ale rozglos jest......
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024