Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przerwanie gardy ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_grzesiekm20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Przerwanie gardy ???
sluchajcie jak moge przerwac garde jak koles mnie strasznie mocno trzma i przyciaga do siebie ?? jest duzo ode mnie sielniejszy czy wogole jest taka mozliwos powiem ze znam 3 chyba podstawowe sposoby w sumie wszystkie opieraja sie na skrecie bioder ale on ma strasznie silne nogi i sie do mnie przyciaga :( co robc??
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???
Czekaj, moze sie zmęczy :wink: To że tak robi swiadczy o tym że jest początkujacy. Nic Ci tym ściskaniem nie zrobi. Czekaj poprostu, cały czas nie będzie ściskał. Jak będzie próbował ciągnąć np. balache to spróbuj zwiać. Jak mówisz że tak cały czas ściska to sam sie nie mecz bo nie ma sensu. Zmeczą mu sie nogi to zwiejesz

pzdr.
  • 0

budo_grzesiekm20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???
dzieki sprobuje a co myslisz o tym zeby wstac i wowczas na oslabione nogi z 2 uch stron lokciami powinien najsilniejszy nawet puscic
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???

dzieki sprobuje a co myslisz o tym zeby wstac i wowczas na oslabione nogi z 2 uch stron lokciami powinien najsilniejszy nawet puscic


Jak jest rzeczywiscie początkujący to mozesz próbować wstawać. Jeśli nie to zaraz wylądujesz na dupie :)
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???
rekami za pas (lub dół od gi), odpychac sie jednoczesnie naciskajac lokciami na wewnetrzna strone jego ud (l.mn. od uda :) ) i robiac skret w ktorakolwiek strone. w pewnym momencie pusci garde.
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???
nie moge sie zgodzic z twoimi slowami saku ze takim sciskaniem w gardzie nic ci nie zrobi bo ja sam jak ktos mnie denerwuje i np wciska mi caly lokiec w oko sciskam w gardzie i powiem ci ze bardzo wielu ludzi mi w ten sposob zapukalo....a dwum nawet najprawdopodobniej peklo zebro od takiego scisku,nie wiem bo u lekarza nie byli,ale mowili mi ze dwa,trzy tygodnie nie mogli gleboko oddychac.....

a co do metod rozpiecia gardy,to jest ich chyba z 70 i zadna nie jest 100 a np technika z wbijaniem lokci w uda,moze sie uda moze nie uda....(ja bym jej nie robil z tego wzgledu ze bardzo latwo mozna cie wtedy przekulac wystaczy sie podeprzec na jednym z przedramion i pociagnac mocno biodrami w strone przeciwna do rek na ktorej sie podpieramy....
trenuj ciezko walcz lekko:)
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???
ja uwielbiam stary wrestlingowy chwyt na takich sciskaczy
stary dobry neck krank
lapiesz goscia za kark(tak jak w thaiboxingu) i przyciagasz jego leb do jego kolan
gosc bedzie musial sie zaczac bronic albo podpierajac sie rekoma s tylu aby zastopowac nacisk na kark albo jakos twoje rece z karku zerwac(ciezko,nawet jak jest silny,chyba ze wie co robi)
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???

technika z wbijaniem lokci w uda,moze sie uda moze nie uda....(ja bym jej nie robil z tego wzgledu ze bardzo latwo mozna cie wtedy przekulac wystaczy sie podeprzec na jednym z przedramion i pociagnac mocno biodrami w strone przeciwna do rek na ktorej sie podpieramy....


wiesz ja bardzo ogolnie opisalem ta metode z tymi lokciami... na tym nie opiera sie cala technika, lokcie tylko wspomagaja.
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???
wiem wiem rozumiem....
a co do neck krank w sumie to jeden z dobrych sposobow na wyjscie,a raczej zmuszenie aby uke (przeciwnik)rozpial garde z tym ze czasami np moze sciskac i kontrolowac towje rece ...
aczkolwiek jest to jakas opcja....
  • 0

budo_scoti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puszcza Kozienicka

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???
a mnie się zdaje, że nie jest to sposób na rozpięcie gardy, raczej sposób na to żeby przeciwnik przestał sciskać nogani, a przede wszystkim jest to technika koncząca
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???
no ale dzwignie na kregoslup, bezposrednie sa zabronione w bjj, a wydaje mi sie ze wlasnie o bjj rozmowa sie toczy;)
  • 0

budo_scoti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puszcza Kozienicka

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???
Nie wiedziałem że dźwignie na kręgosłup są zabronione w bjj. Dlaczego?
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???
Nie sa zabronione jako takie, sa tylko zakazane na niektorych zawodach, szczegolnie dla nizszych pasow i kat. wiekowych.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???

Nie sa zabronione jako takie, sa tylko zakazane na niektorych zawodach, szczegolnie dla nizszych pasow i kat. wiekowych.


We wszystkich Bjj i w wiekszosci MMA dzwignie na kregoslup sa zabronione. Dozwolone sa tylko na niektorych zawodach JJ czy SW.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???

Nie wiedziałem że dźwignie na kręgosłup są zabronione w bjj. Dlaczego?


Na ogol wyciaganie takiej dzwigni odbywa sie kosztem duzej sily co jest sprzeczne z filozofia Bjj. Dwa iz jest to bardzo niebezpieczna dla zdrowia technika, a niezapominajmy iz zdrowie i bezpieczenstwo zawodnika to podstawowe kryteria w Bjj.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???
Piszac o dzwigni na kregoslup mialem na mysli dzwignie na kark.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???

Na ogol wyciaganie takiej dzwigni odbywa sie kosztem duzej sily co jest sprzeczne z filozofia Bjj. Dwa iz jest to bardzo niebezpieczna dla zdrowia technika, a niezapominajmy iz zdrowie i bezpieczenstwo zawodnika to podstawowe kryteria w Bjj.

zaraz zaraz o którym odcinku kręgosłupa mówimy? bo na odcinek szyjny dźwignię zakłada się bez większego wysiłku trzeba tylko dobrze wejść w technikę, siłówka zaczyna się przy dżwigniach na odcinek krzyżowy tam faktycznie w wiekszości odmian tej dźwigni trzeba się przyłożyć
a co do bezpieczeństwa to jak najbardziej zgoda! te techniki są diablo groźne!
  • 0

budo_pinek21
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???
Osobiscie mi sie nie podobaja tego rodzaju dzwignie. Raz po takiej nie moglem ruszac glowa , sam osobiscie staram sie takichdzwigni nie stosowac . Co do gardy nie sztuka jest sie z niej wyrwac , sztuka jest z niej kogos skonczyc . :lol: JA osobiscie lubie walczyc garda i paczec jak pczeciwnik sie meczy :)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???

zaraz zaraz o którym odcinku kręgosłupa mówimy? bo na odcinek szyjny dźwignię zakłada się bez większego wysiłku trzeba tylko dobrze wejść w technikę, siłówka zaczyna się przy dżwigniach na odcinek krzyżowy tam faktycznie w wiekszości odmian tej dźwigni trzeba się przyłożyć
a co do bezpieczeństwa to jak najbardziej zgoda! te techniki są diablo groźne!


Mialem na mysli w zasadzie jedna konkretna dzwignie: Tin Opener czyli przyciaganie glowy oburacz goscia go jego klatki piersiowej (on lezy na plecach a my w jego gardzie). Ale to tytulem wtracenia :wink:
Lepiej znac, wiedziec (teoretycznie) jakie skutki .. i NIE stosowac. Amen 8) :)
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerwanie gardy ???
Cóż dzwignie na kark to techniki które szcególnie jakoś mi wychodzą,zwłaszcza z gilotyny więc ciężko z nich zrezygnować.Ale fakt kiedyś kumpel pokazywał mi dzwignię na kark z przetoczeniem(z sambo)
i cholernie bolało..... :)
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024