Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
Witam dzisiaj na treningu mielismy elementy bjj i bylo obejscie gardy. Wczesnije widzialem w gracie jiu jitsu Basic 2 obejscie gardy w nastepujacy sposob ze Rorion jest w gardzie podnosi lewa noge do gory i wklada reke w garde Royce'a itd. Prubowalem to zrobic na treningu i udalo mi sie wlozyc tylko reke a pozniej juz byl problem gdyz moj przeciwnik tak scisnal nogi(garde) ze utchnalem tam i zaczal oporowac. Moje pytanie jest takie czy stosujecie to obejscie gardy czy ono skutkuje mozecie udzielic jakies wskazowki wiem ze jest ciezko nie widzac tego. A moze wolicie inne obejscia?
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
Skoro byly na szkoleniowce od rodziny Gracie, to bankowo sie da.

Dowod? Jak sie cwiczy z kims znacznie lepszym [niekoniecznie silniejszym], obejdzie ci garde jak chce - do gory nogami, bez rak, bez nog, bez glowy :wink:

Zreszta, czego sie spodziewasz po treningu 'z elementami bjj'? Przechodzenie gardy obejmuje od groma technik i trzeba w to wlozyc bardzo duzo czasu, zeby zaczelo ladnie wychodzic.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
Z tego co slyszalem to na szkoleniowce Graciech jest takie fajne obejscie, ze sie jedna reka garde obchodzi i trojkat gotowy :) Wiec chyba nie tak bankowo... Juz mi to pare osob mowilo.

M.
  • 0

budo_goral3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czarny dunajec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
jedna reka pod noga na 100% pakujesz sie w trojkat
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
Dodam,że mam te szkoleniówki i jak sama nazwa wskazuje jest to basic,czyli podstawa.
Takie przejście zadziała na początkującego,który zna mało technik.
Poza tym,czy wydając szkoleniówki sprzedalibyście swoje ulubione(najlepsze i najskuteczniejsze) techniki?
Jest taka tendencja do zachowywania najlepszych "knifów" dla siebie,albo dla bardzo wąskiego grona zaufanych ludzi.
Skoro pokaże się wszystko,to czym będzie można kogoś zaskoczyć?
Pozdr.
  • 0

budo_phcthulhu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
Slyszalem ze Gracie na swoich wczesnych instruktazowkach specjalnie pokazywali z bledami (przeciez garda byla ich glowna bronia, wiec nie mogli za dokladnie pokazywac jak ja przechodzic).

Wsadzenie jednej reki do gardy wcale nie oznacza trojkata, tylko trzeba wiedziec jak robic t przejscie tak zeby trojkata nie bylo, czyli w skorcie:

1) Trzymac sie wysoko, nie dac sciagnac w dol.
2) Trzymac noge przeciwnika na wysokosci polowy lydki (jak sie wpakujecie w zgiecie kolanowe to rzeczywiscie do trojkata juz niedaleko)
3) Nie trzymac jego lydki na barku tylko na bicepsie zgietej reki (w zgieciu lokciowym)
4) Napierac na goscia, zeby nie zarzucil nogi do trojkata.
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
Witam z tego co wiem to cesar gracie pokazuje te wyjscie z gardy i odrazu demonstruje jak nie dac sie zlapac w duszenie trojkatne. Po waszyh wypowiedziach wynika ze jednak tego nie uzywacie. Uzywacie np uderzen lokciami aby obejsc garde? Moje drugie pytanie brzmi czy wlaczyliscie z kims od siebie powiedzmy ok 35 kg ciezszym i gdy nawet byl laikiem to czy udawalo wam sie go pokonac?
Ostanio cwiczylem z takim kolesiem zrzucanie przeciwnika gdy on siedzi na tobie no i pech koles 100 kg ja 67 nie bylo szans. Czy sa jakies myki zeby powalic az tak duza mase? Jestem zoltodziobem w bjj ale innych udawalo mi sie zrzucic.
  • 0

budo_wioslo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
poczwicz sobie z kobieta w łuzku:) ja osobiscie 2 przejscia stosuje a znam 3
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
Nie łap wszystkiego do siebie na gracie basic, niktóre techniki są specjalnie pokazywane "błednie".
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
Napiszcie jak wy mniejwiecej obchodzicie garde oraz o tej masie. Cesar gracie tez pokazuje blednie?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
He he .. widzialem te instruktazowke.
technika pokazana jest tak iz wydaje sie iz Rorion pcha sie w trojkat. Niemniej starczy go posluchac aby dowiedziec sie w jaki sposob tego uniknac. Raz to napierac na przeciwnika.. dwa swoja wolna reka ( jedna przeciez trzyma przeciwnika aby sie nie wiercil) kontrolowac noge przeciwnika coby nie wpadl gosc na pomysl ze w sankaku nas zlapie.

Metod na przerywanie gardy jest wiele i chyba jaka kto stosuje zalezy od osobistych preferencji.

Material Cesara Gracie jest ok niemniej nie pamietam dokladnie jak pokazywal przerywanie. Skoro nie pamietam znaczy sie bylo all pokazane ok :wink: :lol:
  • 0

budo_phcthulhu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
nie zebym sie czepial kwestii nomenklaturowych, ale przerywanie to rozpinanie nog, a przechodzenie to sprawa inna. Przechodzenie jest z gardy do pozycji.
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
Hast ale jak wlozyc ta reke ja juz prawie mialem go na braku ale koles mial garde i scisnal mi ta rek i juz niestety nic zrobic niemoglem. Wypoiwedzcie sie na temat masyczy jest szansa zeby pokonac kolesia ktory jest o 35 kilo ciezszy? bo jak wsiadl na mnie to nie moglem go wymostkowac.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
Odnosnie przechodzenia gardy .. to wypowiadac sie nie moge.. bo Ciebie juz w tym momencie nie czaje. Radze trenera sie spytac co robic dalej.

Odnosnie mostowania goscia. To JEST mozliwe aby mostowac takich ludzi. Acz do najlatwiejszych rzeczy to nie nalezy. Sugeruje nie robic tego za czesto gdyz grozi to nadwyrezeniem miesni plecow.
Jezeli nie most .. to lokciowe kombinowanie jeszcze zostaje. To podstawy podstaw.. i chyba to winien wyjasnic trener jak to w praktyce stosowac.
  • 0

budo_miki^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
tak oto roy harris pokazuje jak nie wpakowac sie w trojkata (cd z seminarium ze szwecji)
sek w tym zeby napierac na przeciwnika i nie dac mu zgiac nogi. tak mi sie wydaje - ot refleksje poczatkujacego :)

Dołączona grafika


pozdrawiam
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
Dołączona grafika

NO właśnie na tym zdjęciu widać o co chodzi, bark harisa jest wyżej niż zgięcie kolanowe partnera. Tutaj dochodzi jeszcze trzymanie ręką za udo (ta ręka luźno zwisająca), żeby partner nie odepchnął się nogą od klatki piersiowej.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do BJJowcow w sprawie gardy czy to jest do wykonania
Taku - w kwestii "robienia" zawodników o 35kg cięższych (a czasem i więcej) pytania kieruj do Animka. Pisuje na forum więc może uda się wciągnąć w dyskuję.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024