Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak z tego uciec?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_grzesiekm20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jak z tego uciec?
Mam pytanko :
Mamy na treningach walki o pozycje i jak kolega z ktorym trnuje przechodzi do trzmania reka glowa to za nic w swiecie nie moge z tego wyjsc bo mi ucieka nogami i krecimy sie w kolko co mam zroic w takiej sytuacji czy przekracenie sie na brzuch powinno pomoc??
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?
A dokladnie opisz jak to wyglada - po pierwsze.
Nie skrecaj sie na brzuch nigdy - to po drugie.

Pozdrawiam i szacuneczek.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?
Postawiie wszystkie moje pieniadze, ze chodzi o taki judocki chwyt: "lapie cie za kark i sciskam". Przy ucieczce z tego imo najwazniejsza jest wytrzymalosc. Aha ... glowa sie moze urwac :)
  • 0

budo_grzesiekm20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?
chodzi mi o cos takiego ze koles siedzi obok mnie trzyma moja zablokowana reke i glowe i nogi ma po 2 giej stronie ucieczka z tega prze podejscie pod niego i wymostowanie tyle ze onciagle ucieka tak ze jestesmy praktycznie w tej samej lini.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?
czyli boczna
trudna sprawa
ja nie odpowiem bo mi tez to sie udaje z trudem
pozdrawiam :-)
  • 0

budo_md
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?
virtualne szkolenia sa do dupy ale sprobujmy ;)

hihi ta pozycja to kasa gatame przynajmniej tak z opisu wynika ...

wyszstkie ucieczki sa dosc trudne do wykonania nie uciekniesz jesli koles wie co chcesz zrobic .. ta ucieczka ktora opisales jest calkiem dobra i moze skonczyc sie balacha jezeli przeciwnik bedzie trzymal cie do konca ...

po pierwsze zlap go -dookola- klatki piersiowej rekoma i sie mocno przyklej .. (uwazaj, na reke blizej przeciwnika), zeby nie wyciagnal americany -nogami- wraz z dziwgnia na kark lub armbara tez nogami

i teraz albo robisz to szybko (podchodzisz jak najblizej jego/jej ;) bioder i szybciutko mostujesz) albo probujesz rozbujac przeciwnika jednoczesnie probujac wejsc mu z plecy albo przemostowac ...

jest jeszcze smieszny triczek z kimonem .. wybierasz swoeje kurtke -na skos- (najlepiej wyciagnac za pasa) podciagasz noge blizsza przeciwnika i teraz podajesz sobie kimono pod noga i mocno lapiesz raczka .. masz teraz taka kolyske ;) druga noga robisz zamach i probujesz usiasc .. zahaczenie kimona pod noga powinno Cie podciagnac i jesli dobrze pojdzie mozesz wykonczyc go tesh armbarem ...

mozesz tesh zachaczyc swoja dalsza noge o jego biodra takiego hooka ... teraz odpychasz jego glowe i druga reka probujesz uwolnic glowe jesli sie uda .. jestes na plecach .. tu jush do wyboru do koloru ...

haha na -papierze- czy nawet podczac trenowania sa to banalne techniczory ale w czasie walki 90% prob bedzie nieudanych zapewne ;)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?
mozesz jeszcze sprobowac zahaczyc jego glowe nogami i odciagnac
  • 0

budo_wioslo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?
z kolana chama no chyba ze bjj:)
  • 0

budo_grzesiekm20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?
jak ktos ma film Wallid Ismail Vol2 Side Mount to z takiej pozycji ktora jest pierwsza na tym filmie moze ktos to ma bo mi sie sciaga i tam sa moze ucieczki z tej pozycji????
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?
no coz ja uwielbiam jak mnie ktos trzyma w kase gatame na ogol udaje mi sie z tego tzrymania wycisna oponentowi balache,aczkolwiek wirtuozi tej pozycji to mnie nie trzymali,ale jesli przeciwnik jest po mojej prawej stronie a lewa noge mam bardziej rozciagnieta to na ogol koncz sie balacha.(poprostu leciutko rekoma odchylam jego glowe poczym zarzcucam lewa noge za glowe i prawe noge wyciagam zza niego,jakos tak)ale musze dodac ze naprawde trzeba byc bardzo mocno rozciagnietym no i przedewszystkim bardzo szybko i precyzyjnie to zrobic....
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?
Kesa Gatame w czystej formie nie jest pozycja ofensywna. Mozna z niej tylko trzymac. W takim wypadku sugeruje isc na judo aby dowiedziec sie ze ... tylko z kiepskiego trzymania wyjsc mozna. Sposobow jest wiele i nie ma co sie nad nimi rozwodzic gdyz to jakie wyjscie zalezy na ogol od przeciwnika i jego bledow.

Natomiast samo trzymanie kesa moze byc spozytkowane do wykonania akcji ofensywnej, kosztem stabilnosci co daje nam zielone swiatelko do dzialania.
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?
uciekaj biodrami w tyl (w przeciwna strone niz on sie kreci) a rekami zrob hmm "ramke" ( zlap sie jedna reka za nadgarstek tak zeby przedramie drugiej naciskalo na jego szyje) jak zrobisz te dwa ruchy to bardzo latwo bedzie zachaczyc noga jego glowe. Technika wyjdzie pod warunkiem ze typ sie nie przytula do ciebie glowa, musisz miec miejsce zeby wsadzic rece na szyje.

Hehe moje pierwwsze "virtualne" tlumaczenie techniki, nie wiem czy cos pokumales, ale moze sie uda;)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?
KDH:
Z calym szacunkiem. Jak gosc nie bedzie mial nisko lba to nic nie stoi na przeszkodzie aby ja jeszcze troche odgiac i zwyczajnie wstac. Niemniej ten myk z zachaczaniem nogi zdaje egzamin .. tylko daj mi takiego co zapnie kesa i nie bedzie mial lba nisko :wink:
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?

KDH:
Z calym szacunkiem. Jak gosc nie bedzie mial nisko lba to nic nie stoi na przeszkodzie aby ja jeszcze troche odgiac i zwyczajnie wstac.

Jak to wstac zwyczajnie?


Niemniej ten myk z zachaczaniem nogi zdaje egzamin .. tylko daj mi takiego co zapnie kesa i nie bedzie mial lba nisko :wink:


Leb mozna miec nisko a i tak rece da sie wsadzic, wystarczy ze minimalnie podniesie a "ramka" z rak zadziala
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?
ja znam jeszcze jedno wyjscie jesli dobrze kojarze pozycje o ktorej mowisz jesli mostkowanie nie wyjdzie( bo raczej jest to dosc silowa i ciezka do zrobienia technika jesli koles nie napiera na ciebie
) i chwyt nogami za glowe to mozesz sprobowac whaczyc jedna noge w noge goscia ta ktora ma z tylu blizej twojego biodra zeby ci nie uciekl nastepnie wstajesz na drugie kolano i opierasz sie dla rownowagi na glowie, pozniej przeskakujesz zeby znalesc sie z nogami po stronie jego bzrucha glowa zostaje po 2. jesli koles nadal nie puszcza to przedramieniem(koscia) dusisz na jego szceke. coz zagmatwany ten opis ale tak to jest w e-rzeczywistosci :?
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: jak z tego uciec?

Mam pytanko :
Mamy na treningach walki o pozycje i jak kolega z ktorym trnuje przechodzi do trzmania reka glowa to za nic w swiecie nie moge z tego wyjsc bo mi ucieka nogami i krecimy sie w kolko co mam zroic w takiej sytuacji czy przekracenie sie na brzuch powinno pomoc??


Podloz zgieta w kolanie noge pod jego tylek, tak zeby sie ni mogl krecic.
Zlap go za pas/GI.
Teraz wykonaj ruch tak jak bys sie do niego przyklejal i przewroc sie na drugi bok rownoczesnie ciagnac za pas/GI.
Powienienes zobaczyc jego nogi fruwajace w powietrzu. 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024