Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liga Karate?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga Karate?
Z tego co pamiętam to coś takiego zdarzyło 1,5 roku temu kiedy ktoś zorganizował seminarium poza strukturą PZK z jakimś japońskim mistrzem kyokushin. czyli nie jest to strasznie dawno...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga Karate?
Kogo wyrzucono co ? dzis nie ma monopolu na wiedzę!!
Seminarium sie odbyło i tyle przyjechali ni Ci co byli reklamowani więc ludzie sie w kurzyli.Do tego co wiem organizatorem tego bym facet z poza karate i liczył na biznes. :)
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga Karate?
Giro widze, ze tylko Tobie zalezy na Lidze :) :wink:

Tak na powaznie:
jezeli podpierasz sie okinawskim karate. Mozna walnac dwie kategorie: wg. zasad irikumi ju i irikumi go (jezeli dobrze napisalem) Pierwsza jest w pelnym "uzbrojeniu" z pełnym kontaktem na wszystkie strefy, druga bez ochraniaczy z wylaczeniem atakow rekoma na jodan. Kategorie wagowe dwie: -80 i +80 kg.
Co do zdrowia po kontaktowym karate, roznie bywa... mam w sekcji goscia 40 pare lat 3 dan shotan i ledwo chodzi 8)

Co do Polskiej Federacji to rzeczywiscie... na razie i jest i nic z tego :wink: ale z tego co wiem w polowie pazdziernika ma byc zjazd wladz i bedzie ustalany kalendarz imprez. Po raz kolejny mowie... zobaczymy 8)

Pozdrawiam
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga Karate?
A mi się taki pomysł ligi podoba. Wprawdzie jest on raczej mało realny do wykonania, przy kłótni w naszym środowisku, ale może kiedyś... Myślę, że największym problemem byłyby przepisy walki. No bo tak: czy ma być walka w parterze? A jeżeli nie to dlaczego nie? Ci co praktykują systemy walk w parterze by się cieszyli ale inni nie. I odwrotnie. Temu, komu się uda ułożyć przepisy walk tak aby wszyscy byli zadowoleni, trzeba bedzie wystawić pomnik. I po cichu mam nadzieję, że kiedyś sie taki znajdzie.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga Karate?
To jest możliwe gdy ludzie do karate zaczną podchodzić jak do sztuki walki a nie jak do kolejnego biznesu...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga Karate?
Masz rację .Ja znam jednego co traktuje karate poważnie , a reszta przywódców stylowych to biznesmeni ,którzy poprzez np ogłoszenia w samuraju łapią frajerów aby dla nich zarabiali :(
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga Karate?
Nie da się ukryć, że tym razem masz rację, aż do bólu...
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga Karate?
Panowie , z tego co gdzies wyczytałem to istnieje cos takiego jak modern ju-jitsu czy jakies inne otwarte zawody ju-jitsu.
Jest i stójka i parter. W różnych latach te zawody wygrywali rózni ludzie z róznych stylów (nietylko parterowych).
W sumie z tego co czytam to chodzi nam o podobny biznes.
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga Karate?

Masz rację .Ja znam jednego co traktuje karate poważnie , a reszta przywódców stylowych to biznesmeni ,którzy poprzez np ogłoszenia w samuraju łapią frajerów aby dla nich zarabiali :(

Wiesz Karateko nie łapię tego. Tak patrząc można to odnieść do każdej innej profesji. I co: każdy np. mechanik samochodowy prywatny to oszołom a państwowy to już nie??? Przecież to bez sensu. Zarówno jeden jak i drugi może być dobry w tym co robi lub może też być do dupy. To zależy od jego fachowości.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga Karate?
Masz racje tylko to też zalezy dlaczego odszedł o struktór itp.Najważniejsza jest praktyka i to ,ze nie mozna bac sie krytyki innych z którymi się trenuje na zgrupowaniach instruktorskich.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga Karate?
trzeba najpierw brać w nich udział...
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Liga Karate?

Masz racje tylko to też zalezy dlaczego odszedł o struktór

Tylko struktur czego? PZK? Wszyscy wiedzą, że na PZK świat się nie kończy. Dla mnie osobiście to, czy ktoś jest w PZK czy nie, nic nie znaczy. Ważne jest, czy się doskonali na zgrupowaniach i czy jest dobrym fachowcem w tym co robi.

Najważniejsza jest praktyka i to ,ze nie mozna bac sie krytyki innych z którymi się trenuje na zgrupowaniach instruktorskich.


No i tu się zgadzamy. Myślę, że mniej ważne jest, czy ktoś jest " prywaciarzem" czy nie. Ważne jest to jak prowadzi treningi i co sobą prezentuje. 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024