Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przerywanie ze Stojki - po co ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_koma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Przerywanie ze Stojki - po co ?
jestem ciekaw co to za "zawansowani" da sobie przechodzic garde przez wstawanie. Przecierz kazdy kto ma o tym troche pojecia nie da sie na to nabrac albo ucieknie. Na zawodach nikt tego nie robi bo jest to zbyt niebezpieczne, nie liczac polski :-)
  • 0

budo_badpafcio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerywanie ze Stojki - po co ?
koma - mylisz sie...
technik przechodzenia gardy, w których przeciwnik wstaje jest bardzoo dużo i sa bardzo skuteczne.
wymagają one jednak od zawodnika większych umiejetności. Po postu:
kolejna technika.
a że mnóstwo początkujących wstaje w gardzie i ich przewrócenie to kwestia chwili to już inna sprawa...:)

pozdro:)
  • 0

budo_md
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerywanie ze Stojki - po co ?
haha oczywiscie, ze jest duzo roznych technik wstawania .. sami osobiscie z koma znamy kilka-kilkanascie metod uchwytow, i przejsc jush z pozycji stojacej .. sek w tym, ze jest bardzo duzo kontr i obrona jest duzo latwiejsza ... rozpiecia te sa dobre ale na poziomie bialego, niebieskiego pasa .. oczywiscie, ze dobrze jest je miec w swoim arsenale ... ale ogladajac zawody i walki brazowych, czarnych pasow zauwazysz, ze albo rozpinaja na ziemi albo poprostu -broniacy- otwiera garde i broni sie otwarta ...

haha widzisz koma wygral zawody w gdyni w gliwicach byl 2 .. wszystkie rozpiecia byly przez wstawanie poniewaz ludzie sie przed tym bronic nie potrafili ... po pobycie w anglii gdzie poziom nie jest moze -brazylijski- ale lepszy od -wroclawskiego/polskiego- kazda proba wstawania konczyla sie sweepem/lub ciezka walka o utrzymanie pozycji ...

hihi poczytaj tesh wywiady z ludzmi typu sperry/bustamante/ze marcelo ... ktorzy sie wypowiadaja, ze odkad dostali swoje niebieskie/purpurowe przestali rozpinac wstajac ...

oki nie wymadrzam sie wiecej ... moja wiedza jest narazie na poziomie 2letniego bialego pasa zatem, zaden ze mnie mistrz
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerywanie ze Stojki - po co ?
Ja tam powiem oczami laika :-)
Wstanie z przeciwnikiem daje mi przewage, w koncu to ja stoje na nogach a jego punkty podparcia sa mocno watpliwe.
Prawda moze on probowac zachwiac moja rownowaga, wroce wtedy na ziemie. Wszystko rozbija sie o kontrole. Jak przeciwnik jest miekki na nogach to go czlowiek wczesniej czy pozniej przewinie, fakt ze wstanie niewiele tutaj zmieni.
Odnosnie tego ze "nikt" nie przerywa gardy stojac. Moze poprawniej bylo by ze nie widzi sie tego czesto ? Coz, nie moge nie przyznac racji temu stwierdzeniu. Wiele osob obawia sie tej metody i zwyczajnie nie wstaje.
Jak to mawia moj trener "no risk, no glory".
  • 0

budo_md
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerywanie ze Stojki - po co ?
hihi oki "nigdy" zmienmy na "nie za czesto"

teraz moje 2 grosiki ... widzisz uzyles slowa jak stoje ;) hihi tutaj jest problemik ... jesli ktos uparice trzyma zapieta garde zapewne wstaniesz, rozepniesz i przejdziesz ... problem jest wtedy gdy "dazysz" aby wstac .. jezeli robisz to nie umiejetnie na samym poczatku mozesz nadziac sie na najzywklejszego spin sweepa, ktory zazywczaj na ludziach dobrze siedzacych w gardzie -PRAKTYCZNIE (hihi) nidgy- nie wychodza (znowu to nigdy :) ), pozniej sa zwykle obalenia -z siadaniem- na noge, mamy de la rive do obrony z kilkoma obaleniami a jak ktos jest wyjatkowy to jeszcze Ci helikoptera do armbara zrobi ;) hihi mozna jeszcze pojsc po omoplate i zapewne tysiace innych rzeczy, ktorych nie znam a sa zapewne mozliwe do zrobienia w tej pozycji a nie gdy ktos umiejetnie, niziutko siedzi w gardzie

tak czy siak .. jest to moje skromne zdanie laika ;), do ktorego doszedlem na macie ... no coz moze za nastepne 2 latka gdy naucze sie wiecej fajowych rzeczy zmienie je
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerywanie ze Stojki - po co ?
Co ja chcialem ?
Aby moc wstac trzeba moc rzeczy zrobic. Miedzy innymi zlapac taki chwyt coby cudowanie przeciwnika niewiel dalo.
Z mojego doswiadczenia wynika ze stosowanie kilku prostych zasad powoduje ze nie musze sie obawiac wiekszosci technik dwa ze nawet te malo znane mojej osobie przestaja mi byc zagrozeniem.
Kontrola to podstawa.
  • 0

budo_md
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerywanie ze Stojki - po co ?
hihi musimy trenowac zupelnie odmienne bjj jezeli stosujac kilka prostych zasad jestes wstanie unikac zagrozen, ze strony technink, ktorych nawet nie znasz lub znasz pobierznie ;) zgadzam sie, ze dobra kontrola to podstawa ale -rownego- sobie jest trudno dobrze skontrolowac, zdominowac

podsumowujac hihi bjj to taki cudowny sport gdzie nie ma w 100% dzialajacych technik i zlotego srodka na zrobienie czegos .. masz kontry na kazdy ruch, kazdy chwyt ... haha w -grze- wychodzi, kto lepiej odrobil swoje zadanie domowe i sie staranniej przygotowal ... <-- do tego sie to IMHO praktycznie sprowadza ...
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerywanie ze Stojki - po co ?
Md,
Bardzo mozliwe. Ja nie kulam sie tylko na bjj ale duzo i czesto bije sie z Judokami.
Jezeli uwazasz na kazda technike to wytlumacz fenomen skutecznosci trzyman. Wedle mojej opini z dobrze zalozonego trzymania ucieczki nie ma, da sie uciec tylko leszczowi.
Inna sprawa ze jak po takich sparingach z Judokami ide sie bic z Bjj to jest inaczej. Nie ma takiej kontroli i mozna sie bawic. Wtedy milion kombinacji itd ma racje bytu. Tak wiec masz racje. Ja cwicze cos ciut odmiennego od Bjj.
Ja wole doskonalic moje ucieczki z zagrozonych pozycji niz poznawac kolejna metode zalozenia kata-juji-jime czy balachy.
  • 0

budo_md
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerywanie ze Stojki - po co ?
jezeli ktos potrafi utrzymac przeciwnika tak aby praktycznie uniemozliwic mu ucieczke i to w jednej pozycji .. to super nie twierdze, ze to jest nie mozliwe ale znowu co to daje ? =D trzymanie samo w sobie nie jest -zabojcze- predzej czy pozniej i tak ktos tobie ucieknie (rozkojarzysz sie po 1h trzymania ? ) ... poco marnowac sily aby uciekac z doskonalego trzymania ... proboj, uciekaj kiedy przeciwnik dazy do zajecia lepszej pozycji, zakonczenia walki ... badz co badz .. naprawde znowu imho sprowadza sie to do wytrenowania ...

hihi anyway nie mi odpowiadac na te pytania hast zamalo jeszcze wiem ... a moje -spostrzezenia- moga byc kompletnie mylne choc na dzien dzisiejszy brzmia ... calkiem ... logicznie ;)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerywanie ze Stojki - po co ?
Hmm, to moze wyjasnie gdyz widze pojmujesz dosc prosto trzymanie.
Trzymanie jako takowe to oznaka wybitnej kontroli nad przeciwnikiem. Tutaj sie zgodzimy.

Przypomnij sobie teoretyczne wywody podstaw Bjj. Wpierw pozycja potem technika konczaca. Jak widac ten 1 warunek jest spelniony przez judoke. Coz Tobie da znajomosc techniki konczacej jak nie bedziesz w stanie utrzymac przeciwnika ? Wtedy zaprawde przyznaje Tobie racje. Koniecznosc znania niezliczonej liczby technik jest konieczna. Albo kontrola albo bawisz sie w techniki.
Takie moje zdanie laika.
  • 0

budo_md
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerywanie ze Stojki - po co ?
hihi zgodze sie hascik .. ale hihi ale nigdzie nie mowilem o technikach konczoncych ... sam staram sie walczyc pozycja pozniej konczenie .. ogolnie smiem twierdzic, ze na kazda pozycje, atak, obrone itd itp .. w bjj istnieje kontra i nie ma -narzedzia- ktore dziala w 110% i zawsze przez to wygrasz/uciekniesz/utrzymasz ? =D

znowu doskonale trzymanie ... hihi zalozmy, ze chodzi o idelne przechodzenie i -udaremnianie- ucieczek ... i plywamy od kasagatame przez 100kilo do north&south i spowrotem przez bardziej finezyjne bajery ... dajemy tym tesh mozliwosc do UCIECZKI .. kontry istnieja w tym sek .. znasz je zapewne mozliwe, ze nawet wiecej nish ja =D PROBLEM JEST W WYSZKOLENIU ... jestes lepszy utrzymasz nie chcesz nie skonczysz, chcesz skonczysz ... on jest lepszy ucieknie i nic na to nie poradzisz ... =D

oki EOT chyba zgodzisz sie ? =D dyskusja zboczyla troszeczke od poczatkowej =D
  • 0

budo_phcthulhu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerywanie ze Stojki - po co ?

Inna sprawa ze jak po takich sparingach z Judokami ide sie bic z Bjj to jest inaczej. Nie ma takiej kontroli i mozna sie bawic.


Nie wiem cyz dobrze zrozumialem, ale wynika z tego, ze twierdzisz, ze judo ma lepsza kontrole pozycji od bjj? Jesli tak to pozwole sobie sie nie zgodzic. Bjj bazuje na kontroli.

Po drugie "first position, then submission", tu sie zgodze, ale polowa judocich trzyman nie nadaje sie do wyprowadzania technik konczacych, z prostego powodu, ze zostala wymyslona po to aby "trzymac" a nie po to zeby kontrolowac i umozliwisc dojscie do konczenia.

Jesli chodzi o glowny temat, to czarne pasy bjj ktore u nas byly w Warszawie pokazywaly przejscia gardy ze stania i byly one skuteczne. Stosuje je z powodzeniem, poniewaz z zaawansowanymi ciezko przechodzic garde kiedy jestes blisko niego na kolanach, bo jestes kontrolowany, a jak odejdziesz w tyl i stoisz masz wiecej plaszczyzn ruchu. Ale to sie rozbija o kontrole otwarta garda, a to juz inny temat.

Jeszcze wyjasnijcie mi czy chodzi wam o "przerywanie" czy "przechodzenie" stojac, bo to roznica. Poza tym jaki zaawansowany trzyma garde na sile zapieta? (poza kilkoma przypadkami kiedy jest to wpisane w taktyke walki na zawodach).

Jesli chodzi o "przerywanie/rozpinanie" gardy stojac to rzeczywiscie nie jest to najlepsza metoda, za to "przechodzenie" jest wedlug mnie bardzo skuteczne, szczegolnie w submission wrestling kiedy z powodu braku rekawow kontrola otwarta garda jes utrudniona.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Przerywanie ze Stojki - po co ?
PHC !
Racja racja. Kontrola to podstawa.
Roznica o jakiej nie wspomnialem polegala na ...
na tym ze zawodnicy Bjj to maks 5 lat trenigu. Judocy .. od 10 do 20. :)
Odnosnie tych trzyman to przejscie z jednego do drugiego na pewnym poziomie daje sie przeprowadzac bez zagrozenia ze nam sie wywinie przeciwnik. Zreszta nie ma co duzo gadac.. kto wpadl w trzymanie judoki to wie o co chodzi.
widac stad moje rozne odczucia. Moze to sie zmieni za pare lat ? kto wie ?

PHC : Osu za komentarz odnosnie przerywania ze stojki :) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024