Skocz do zawartości


Zdjęcie

katana - wersja ze stali resorowej :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - wersja ze stali resorowej :)
To prawda ze ostatnio kazdy chce byc samurajem. A prawda jest taka iz zarowno sama born jak i sztuka poslugiwania sie nia zostala wypracowana i osiagnela swuj pierwotny wyglond na drodze kilkusetletniej ewolucji i nie ma tu miejsca na jakiekowiek innowacje widzimisie i udziwnienia, trzeba z pokora robic tak jak robili to ludzie pzed nami gdyz kazda wlasna twurczosc skazana jest raczej na porazke. Sam sie przkonaem o tym gdy chcialem cos uleprzyc kiedys dawno w oprawie miecza, nie ma to sensu i od tej pory co bylo na szczescie dosc dawno jestem zwollennikiem tradycjonalizmu, tak jak jest tak byc musi i jusz.

Oczywiscie iz na stazach lepiej cwiczyc tepym, ja muwie o urzywaniu ostrego cwiczac samemu badz w dojo jesli nauczyciel na to wyraza zgode.

Jaka katane planujesz kupic?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - wersja ze stali resorowej :)
to co mówisz odługiej tradycji odnosi sie do sztuk walki w ogóle, nie stworzysz niczego rewolucyjnego w parę lat, juz to wcześniej było tylko może w innej formie. Co do mieczy to ja też jestem tradycjonalistą, dlatego też nie kupuję jeszcze katany bo uważam że jestem za cienki by jej używac, za jakiś czas pewnie kupię ale nie teraz.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - wersja ze stali resorowej :)
Racja tradycja ogulnie odnosi sie do sztuk walki.

Ale to co muwisz to popadani w druga skrajnasc. Rozumiem iz nie jestes osoba co to chce za wszekla cene miec mieczy by szpanowac i ciac nim sztachety ale z tego co sie zdazylem zorientowac to znasz sie na zeczy. W koncu miecz to tylko nazedzie stwozone dla czlowieka bez niego jest niczym nie mozna tak padac przed nim na kolanatrzeba brac w garsc i cwiczyc inaczej nigdy sie czlowiek nie nauczy. Co to znaczy ze jestes za cienki? Nie masz sily by z ziemi go podniesc czy co? W Japonii jusz 12 letni chlopcy dostawali miecze. Ja osobiscie uwazam iz nie mozna popadac w skrajnosci i szukac filozofii tam gdzie jej nie ma. Miecz to miecz zostal po to stworzony by nim wladac. Jak bedziesz tak sie cail i zbieral to nigdy nie kupisz a szuki walki to nie czajenie sie i gra w podchody to konkretne decyzje i ich skutki. Co innego jak sie nie ma funduszy to zrozumiale. Takie jest moje zdanie i nie musisz sie wcale z nim zgadzac.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - wersja ze stali resorowej :)
w pewnym sensie masz rację, miecz służy do tego by nim władać, na co dzień macham iaito i na razie mi wystarcza. Jeżeli miałbym kupować katanę to po to by ćwiczyć tameshigiri, a na to na razie mnie nie stać. Podobnie masz rację co do podejmowania decyzji, ale ja nauczyłem się podchodzić do wielu spraw na zimno - kupię katanę za ileś tam kawałków i nie będe miał co jesć i będę musiał ją sprzedażć jakiemuś leszczowi. Pewnie bym glodował a bym jeje nie sprzedał, chodzi mi o to że na razie za maló zarabiam by sobie pozwolić na wydatek kilkunastu tysięcy na miecz, dla mojej kobiety miecz to tylko kawałek metalu. Muszę się liczyć z jej zdaniem jak chcę z nią być, jak dla mnie to mam jescze czas na kupno ale powiem ci że na pewno kupię katanę lae jeszcze nie teraz, może jak zdam na któregoś tam dana, to wtedy, ale nie teraz.


3maj sie


pozdro from Szczecin City
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - wersja ze stali resorowej :)
Racja, racja rodzinne stosunki najwazniejsze. Relacje miedzy ludzkie sa wazniejsze niz zaspokajanie wlasnego widzimisie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024