Skocz do zawartości


Zdjęcie

Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)
W sumie nie wiadomo jeszcze czy polecać czy nie...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)
Słyszałem że Tommy Lee Jones brał treningi Kali. Tylko właśnie się nie zorientowałem czy do filmu czy wogóle ćwiczył.
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)
oo zresztą jest na tej stronie o tym :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)
Nie ma co sie zastanawiac. Generalnie niezly film, choc wtorny w kazdym calu. W skrocie: zolnierzowi od zadan specjalnych miesza sie w glowinie, juz nie wie kogo moze zabijac, a kogo nie. Tylko tym razem spoleczenstwo zamiast go wysluchac i przydzielic w ramach rehabilitacji kolejna trudna akcje (patrz Rambo), postanawia sie go pozbyc. Czy sie to uda?
Walki na noze moga byc ciekawe i realistyczne dla tych... ktorzy niewiele wiedza o walce na noze. Choc nawet fachowcowy nie powinni sie meczyc, mimo, ze niedorzecznoci jest sporo...
"Czarny bohater" posluguje sie fajna kosa, cos a'la Strider. Nie znam tego modelu. Moze ktos wie?
W ogole: piekne zdjecia - wspaniale lasy Kanady (dobro i harmonia, ktore burzy czlowiek), w opozycji do molocha wspolczesnego miasta (gdzie nie moze byc ani dobra, ani harmonii). Normalni ludzie, a nie jacys super herosi.
K_P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)
Ja go sobie podaruję...

Niezawodny [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

mówi :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Average Rating: 4.8/10

A to znaczy ODPUSC SOBIE... Szkoda kasy. Jak film ma 5 i + to można próbować, jak ma 9-10/10 to trzeba - tyle. BTW: moja reguła 95% filmów nowych nadaje się do kosza - pracuje... :wink: :lol:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)
No, coz Combat... Czego szczegolnego mozna spodziewac sie po kinie akcji? Zwlaszcza amerykanskim kinie akcji? Tej zydowskiej mechaninie do robienia pieniedzy, nie znoszacej kasowych porazek? (Acha, nie mam nic przeciwko Zydom - stwierdzam tylko fakt, o ktorym juz przed wojna pisali wybitni ludzie piora).
I w ten sposob jak zauwazyles nalezy sobie darowac 95 proc produkcji filmowych. Zachodzi pytanie czego oczekujemy o kina: rozrywki, nieskomplikowanego "pokrzepienia serc"?
Jesli tak to "Nozownik do tego sie nadaje... nie raniac przy okazji czyjes inteligencji.
A jak szczegolnej narracji, tworczego podejscia, "liczacego sie glosu" to lista strasznie sie skraca zostaja m.in. - Bergman, Kubrick, Clint Estwood (jako reyser), Kieslowski, Kurosawa.
A jak juz jestesmy przy Kurosawie, to jak wiele mu zawdziecza "Hero"! Walki absolutnie odrealnione, ale jaka narracja, jakie rozwiazania plastyczno-znaczeniowe!
No, coz z nowszych propozycji polecam takze "Basen". Ostrzegam zwolennikow "Terminatorow", "Matrixow", ze na tym filmie - jak w polskim kinie - nic sie nie dzieje. Ale jak sie nic "nie dzieje"!
Jesli ma kos ochote dluzej popatrzec na przecietna dziewczyne w bikini, z brzuchem dalekim od kratki to...
K_P
  • 0

budo_miłosz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)
Sceny walki NIE zapierają tchu w piersiach. To wszystko.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)
Obejrzyj sobie wobec tego "Hero", tam zapiera. Walka realistyczna, czy zblizona do realistycznej nigdy nie jest efektowna.
K_P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)

Walka realistyczna, czy zblizona do realistycznej nigdy nie jest efektowna.


Tak - ale ile razy to trzeba będzie powtórzyć - prawda KP? :)
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)

Sceny walki NIE zapierają tchu w piersiach. To wszystko.


ogladanie walki na noże rzadko zapiera dech w piersiach, co innego sama walka... często szybko brak oddechu :wink:
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)
No nie wiem, Tomasz Raczek dał filmowi 4 gwiazdki na 5 możliwych, więc chyba się wybiorę. Poza tym Tommy Lee Jones i Benicio del Toro to jedni z moich ulubionych aktorów, więc chociażby z kronikarskiego obowiązku. :-)
  • 0

budo_historyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)
Mam pytanie jestem laikiem jesli chodzi o walki na noże i tylko o walki na noże a nie o realnośc fabuly i zawiłości kto był lepszy kurosawa bergmann czy fellinni .Jakis czas temu oglądałem kunszt film o walce nożem teraz moje pytanie do kogoś kto sie na tym zna czy walki w the hunted były w miare realne ? będe wdzieczny za odpowiedż pozdrawiam :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)
Nie bardzo Cie zrozumialem? Pytasz o walke na noze, a to nagle pojawia sie nie wiadomo skad nazwiska najwybitniejszych rezyserow swiata - ktorzy maja druga wspolna ceche obok tego, ze przeszli do historii kina - nie bardzo w swojej tworczosci zajmowali sie problematyka walki na noze. No, moze Kurosawa... zajmowal sie tematyka walki na... miecze.
Jesli chodzi o "Kunszt" - to jeden z lepszych filmow jesli chodzi "walke na noze" jaki wyprodukowano. Ale nie ukrywajmy tego - to nie bylo, nie jest i nie bedzie arcydzielo filmowe, choc ma swoj "czarny" klimat.
Na temat "Nozownika" juz sie wypowiedzialem.
K_P
  • 0

budo_miłosz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)
OK, zgoda. Pojedynki na noże są jedynymi interesującymi scenami w całym filmie. Ale dlaczego trwają po kilka sekund?
Reszta filmu to nudny, ograny scenariusz - Rambo jest lepsze :-)
Pozdrawiam fanów Tommy'ego Lee
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)

No nie wiem, Tomasz Raczek dał filmowi 4 gwiazdki na 5 możliwych, więc chyba się wybiorę. Poza tym Tommy Lee Jones i Benicio del Toro to jedni z moich ulubionych aktorów, więc chociażby z kronikarskiego obowiązku. :-)


A rób co uważasz. W "GW"część II Matrixa dostała 4 bodajże :wink: gwiazdki NO COMMENTS!! Ode mnie by dostała jedną, góra dwie.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)
Przez jakis czas chodzilem tylko do kina na gwiazdkowe filmy i... przelecialo mi kolo nosa pare niezlych obrazow.

Choc ja tez bym nie ufal do konca recenzentom bo:

- czesto pisza o filmach na ktorych... nie byli (znam pare przykladow)
- posluguja sie stereotypami, "magia" nazwiska aktorow i rezyserow
- wystarczy modny, albo poprawny politycznie temat - np. holocaust, triumf zlego nad dobrym, a juz sie sypia gwiazdki,

albo jakies smetne cytaty i odniesienia do Biblii juz murowana w oczach krytyka "glebia" lub kolejny "fresk" o buddyzmie na ktorym jak sie okazuje kazdy sie zna (to nic, ze najczesciej niedorzeczny).

Napewno sie wybiore na: "10 minut", "Zabawy z bronia", i "Rekruta".

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)

W "GW"część II Matrixa dostała 4 bodajże :wink: gwiazdki NO COMMENTS!! Ode mnie by dostała jedną, góra dwie.

De gustibus non disputandum, jak mawiają górale, dla mnie Matrix II rewelacja. A spośród krytyków akurat Raczka i Kałużyńskiego cenię, a już gdy są razem.... Super!! Oczywiście nie można im ufać do końca, ale wskazówki miewają celne.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)

Przez jakis czas chodzilem tylko do kina na gwiazdkowe filmy i... przelecialo mi kolo nosa pare niezlych obrazow.
Napewno sie wybiore na: "10 minut", "Zabawy z bronia", i "Rekruta".

Pozdrawiam
K_P


Teraz "Ale Kino" daje cykl filmów S. Kubricka, a na HBO w tym tygodniu będzie "Full metal jacket" tegoż reżysera.
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Film z nożami w tle - The Hunted (Nożownik/Polowanie)

Mam pytanie jestem laikiem jesli chodzi o walki na noże i tylko o walki na noże a nie o realnośc fabuly i zawiłości kto był lepszy kurosawa bergmann czy fellinni .Jakis czas temu oglądałem kunszt film o walce nożem teraz moje pytanie do kogoś kto sie na tym zna czy walki w the hunted były w miare realne ? będe wdzieczny za odpowiedż pozdrawiam :)


na ten temat wypowiadał się na Sayoc.com R. Kayanan, jeden z odpowiedzialnych za reżyserię walk. Techniki są autentyczne, ale podporządkowane scenariuszowi, ozdobione. Rzucanie bronią było obrabiane w studiu (chodziło o obroty i lepsze ujęcie lecącego noża). Nie można przekładać filmu na realność. Róznicę między The Hunted a realnym Sayoc będziecie mieli mozliwośc obejrzeć już za 3 tygodnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024