Skocz do zawartości


Zdjęcie

Iaido, czy nie Iaido...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido, czy nie Iaido...

Zgadzam sie z przegmowacami... Cos mi to sie wydaje dziwne, te sztywnienie miesni. Moze nie cwicze jakos super dlugo i wlasciwie zaczynam. Jednak moj nauczyciel bardoz mocno nas gani wlasnie za spinanie sie. Moze ja tego nie czuje, ale on od razu z boku widzi, jak sie spinamy i dostajemy jakisc przykurczow dziwnych, tzn. ramiona sie podnosza, gubi sie pozycja itp. Jasne ze miesnie czasem trzeba napiac, ale nie caly czas... Nie wyobrazam sobie 1 treningu z namietymi miesniami....


właśnie o te barki chodzi, widac o razu i głupio wygląda, zawsze z tym walczyłem bo mi to psuło mój wizerunek samuraja :-)


Sztywne mięsnie to zagłada dla kolan, łokci, pracować mięsniami trzeba ale odpowiednimi ich partiami w odpowiednim czasie, np. podczas wykonywania ippome-mae w seiza pracują mięsnie ud i pośladków celem posuwania się naprzód, nie wiem dlaczego miałbym sie przy tym kata spinać cały. Iaido uczy osędnej pracy mieśniami, używaj to czego masz używac, tak mozna by powiedzieć. Chodzi tez o to by nie wykonywać różnych bezsensownych ruchów i na darmo sie przemeczać.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido, czy nie Iaido...
Mi osobiscie sztywnieja dokladnie plecy. Znaczy miesnie na plecach, te na dole. Moze cos robie zle, nie wiem ,ale pytalem sie paru kolego, i maja to samo. Moze dlatego ze u nas cwiczenie iaido to nie medytacja z mieczem :lol: Kazde ciecie ma byc takie same jakbys mial przecinac goscia. Nie musze dodawac ze fizycznie jest to dosc wyczerpujace. Sama rozgrzewka trwa 20 minut i po niej wszystkim plynie pot strugami.
A moze cos robie zle, no juz sam nie wiem :?
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido, czy nie Iaido...
EEE... Luzik... Plecy muszą po prostu przywyknąć. Ja przez długi czas miałem taki problem. Po prostu napi***ły mnie w krzyżu po treningach. Chyba jest to wina właśnie trzymania zbyt poprawnej (prostej na siłę postawy) ... Po jakimś czasie regularnego treningu przechodzi... Choć na zgrupowaniach gdzie spędza sie po parę godzin w tej postawie ból powraca...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido, czy nie Iaido...
No juz 8 lat czekam zeby przeszlo i dalej boli....jak myslisz ile jeszcze lat przede mna? :roll: 8O :?
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido, czy nie Iaido...
heh...W takim razie robisz coś źle... albo rzuć to ... po prostu sie nie nadajesz :twisted: ... Jakoś nie słyszałem żeby ktoś tak długo na to narzekał :D :wink:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido, czy nie Iaido...
ludzie głównie narzekają na kolana, co do bólu w plecach to też mnie kiedyś tam bolały, ale to już przeszłość, wynikało to ze złej pracy mięśniami, teraz mój konik to kolanka. :-)
  • 0

budo_garetjax
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido, czy nie Iaido...

Tak wiec wypadalo by zebys cwiczyl rownolegle jakies tai-jutsu, czyli techniki bez broni. Ale musi byc to u dobrego nauczyciela, bo inaczej tez nabierzesz jakis dziwacznych odruchow.


Tak, sam też myślałem żeby trenować równolegle jeszcze coś innego, ale stwierdziłem, że lepiej przez pierwsze pół roku pochodzę tylko na Iaido, a potem się ew. zdecyduję na jeszcze coś.

Slyszalem ze cwiczac bjj rozwija sie miekkosc i wytrzymalosc to moze byc dobry pomysl, albo np. aikido :wink:

Na Aikido chodziłem... napierw przez trzy miesiące... potem po jakimś roku jeszcze raz przez trzy miesiące...
A teraz to: dziękuję, postoję. :wink:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido, czy nie Iaido...
wiesz co lepiej zajmij się samym iaido, jak się czegoś nauczysz to wtedy możes zacząć sie rozglądać za czymś jeszcze. Najpierw złap jednego królika :)
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido, czy nie Iaido...

Najpierw złap jednego królika :)


Takie z Playboya, to ja bym mogl gonic cale stadko.... :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido, czy nie Iaido...
hłe hłe :) głodnemu to chleb na myśli :) :) :)

ale na serio pisałem, że niech lepiej gościu poćwiczy same iaido, skoro mu aikido nie podeszło, tak a propos to tyle co on ćiwczył to jest nic. W iaido zaczyna się coś osiagać tez po kilku latach, nie wcześniej także będzie musiał wytwać czego mu życzę. :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024