Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blysk swiatla jako...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
Surefire G2 Nitrolon, jedna z najtańszych latarek Surefire, do kupienia już za 28 USD. Niską cenę powoduje obudowa, poza tym jakość jak to u Surefire, zajebista. W komplecie żarówka 65 lumenów, 120 za dopłatą.
  • 0

budo_baca88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...

tylko jak tak mocne swiatlo wytworzyc sztucznie.


ciekawe czy 500 lumenow z czegos takiego Dołączona grafika
wystarczyloby??
Ale to już chyba przesada wydawac 300$ na cos tylko do oslepiania ;)
Ps. a tak wlasciwie to ile to jest te 500lumenow, w porownaniu np do zarowki 100W alboczegos takiego?? Ile moze miec taka mala lampa blyskowa o ktorej mowiles ??
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...

Surefire G2 Nitrolon, jedna z najtańszych latarek Surefire, do kupienia już za 28 USD. Niską cenę powoduje obudowa, poza tym jakość jak to u Surefire, zajebista. W komplecie żarówka 65 lumenów, 120 za dopłatą.

kup...od razu od ciebie ja odkupię i dopłacę jeszcze 50 zł...no niech strace dopłace ci 80 zł do róz=wnych 2 baniek..;)...
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
Sa latartki, ktore daja strumien swiatla wiekszy niz 500 lumenow. Np. McCulloch X990 ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) - 3200 lumenow (wg pewnej strony WWW), 7 000 000 kandeli (lampa HID 35 W).
A jest sprzet jeszcze silniejszy.


A tu cos o lampach blyskowych:
"Lampa błyskowa spaleniowa wytwarza duży strumień świetlny w bardzo krótkim czasie (ok. 1 mln lumenów w czasie 1/15-1/50 s) na skutek spalania się substancji wypełniającej bańkę (folii lub drucików glinowo-magnezowych)." (Za wiem.onet.pl)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...

kup...od razu od ciebie ja odkupię i dopłacę jeszcze 50 zł...no niech strace dopłace ci 80 zł do róz=wnych 2 baniek..;)...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Spóźniłeś się, właśnie wyszła paczka. Ale jeżeli sam zamówisz, opłata za przesyłkę 22 USD TNT, wyjdzie na to samo. Flaszkę postawisz jak się spotkamy, za tipa.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...

tylko jak tak mocne swiatlo wytworzyc sztucznie.


ciekawe czy 500 lumenow z czegos takiego Dołączona grafika
wystarczyloby??
Ale to już chyba przesada wydawac 300$ na cos tylko do oslepiania ;)
Ps. a tak wlasciwie to ile to jest te 500lumenow, w porownaniu np do zarowki 100W alboczegos takiego?? Ile moze miec taka mala lampa blyskowa o ktorej mowiles ??


lampa błyskowa ma okolo 1 mln lumenow a wiec ogrom podlug kazdej latarki.
Podswiedlacze fotograficzne maja zarowy okolo 1000 W
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
A nie grozi oślepnięciem? Od jakich wartości istnieje taka groźba?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
powinien sie na ten temat wypowiedziec jakis okulista - lampablyskowa daje swiatlo w ulamek sekundy a wiec jest mniejsze prawdobodobienstwo niz by mialo byc takie swiatlo ciagle.
  • 0

budo_baca88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
A zna ktoś może firme BJ System z krakowa?? kupował ktos u nich??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Cougar dorzucilbys jeszcze 50 zeta "Latarka G2-BK 250,00 PLN w kpl. baterie DL123"
zrodlo: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pisza ze przy pelnej wplacie przesylka na ich koszt, tylko czy ktos juz to sprawdzil.. ;)
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
Tak, to zaniedługo na ulicahc będą Gwizdne wojny :lol: Same błsyki.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
Dlaczego jak sie pojawia temat latarek na tym forum to praktycznie tylko Sure-Fire ? Przeciez sa tez inne firmy robiace dobre latarki. Moze ktos z tego forum uzywa czego innego, np. firmy Streamlight ?

Z tego co przeczytalem na ich stronach WWW maja niezle rzeczy, np.:
TL-2 2 baterie litowe - 100 lumenow
TL-3 3 baterie litowe - 175 lumenow
TL-3 LED 3 baterie litowe - 85 lumenow (Ta latarka ma jedna diode LED !. Czas intensywnego swiecenia 4 godz, slabszego - 50 godz)
(Paramatry z ich strony WWW)
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
Albo jeszcze jedna latarka taktyczna - Pelican M6 (108 lumenow wg. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
romek no to ci powiem tak:

te inne latarki mimo danych podawanych przez producenta sa GORSZE niż słabsze wg danych szurfajery.
po prostu praktyka wskazuje, że do różnych zadań są rózne latarki a to że streamlight chciałby byc szurfajerem to jeszcze o niczym nie swiadczy.praktyka chłopie.praktyka weryfikuje do czego co sie nadaje.;)
  • 0

budo_nurek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...

Surefire G2 Nitrolon, jedna z najtańszych latarek Surefire, do kupienia już za 28 USD. Niską cenę powoduje obudowa, poza tym jakość jak to u Surefire, zajebista. W komplecie żarówka 65 lumenów, 120 za dopłatą.

kup...od razu od ciebie ja odkupię i dopłacę jeszcze 50 zł...no niech strace dopłace ci 80 zł do róz=wnych 2 baniek..;)...


Ja mam zwykle w ofercie Nitrolony za 180 PLN
Wiec cena nie jest taka abstrakcyjna....

Streamlighta Skorpiony byly fajowe, (dobre i tanie) zanim SF nie obnizyl ceny Nitrolona, bo to jednak troszke inna liga...
Zwlaszcza ze cena jest na kozysc SF -180 przeciw 240 za Skorpiona. Oczywiscie ceny loco Polska.

Pozdrawiam
n.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
nurek, nie rób z tego forum bazaru.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
Cougar:
"te inne latarki mimo danych podawanych przez producenta sa GORSZE niż słabsze wg danych szurfajery"
Skad to wiesz ? Masz moze jakies doswiadczenia z tymi latarkami (Streamlight oraz Sure-Fire) ?

"praktyka weryfikuje do czego co sie nadaje."
Wiec napisz o swoich doswiadczeniach z tym sprzetem.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
Sure-Fire ma tez mocna latarke LED-owa: L4 LumaMax. 65 lumenow z 5 watowej diody LED. Czas silnego swiecenia - 1 godzina, a potem ponad 3 godz. uzytecznego. Zasilanie: 2 ogniwa litowe. (Dane z ich strony WWW).

I tu mam pytanie: dlaczego ta latarka ma czas silnego swiecenia taki jak np. latarka C2 Centurion oparta na zarowce i rowniez zasilana z 2-ch ogniw litowych ?
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
Czy ktos moze uzywa latarek firmy Walther, czy tez wie cos na ich temat ?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - latarka taktyczna za 79 zl
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - 89 zl
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...

Cougar:
"te inne latarki mimo danych podawanych przez producenta sa GORSZE niż słabsze wg danych szurfajery"
Skad to wiesz ? Masz moze jakies doswiadczenia z tymi latarkami (Streamlight oraz Sure-Fire) ?

"praktyka weryfikuje do czego co sie nadaje."
Wiec napisz o swoich doswiadczeniach z tym sprzetem.

mam doświadczenia ponieważ sure fire jak i strimlajty oraz maglajty uzywane sa przez policjantów.każdy z nas ma jedna lub nawet dwie latarki i uzywa ich na codzień.już na pierwszy rzut oka widać, że strimlight to latarka z bajerami...a jesli cos ma bajery to podnosi to cene a niewiele byc może daje w zamian.no ale zostawmy to.niepotrzebna mi lampka z błyskającymi zielonymi czy pomarańczowymi diodami..przejdżmy do latarek które aspirują do miana taktycznych.otóz porównanie strimlight z suerefire wypada tak, że światło strim...jest żółte w porównaniu do białego światła surfajera przy oznaczeniach producenta wskazujacych na takie samo światło : 60 lumenów surefire swieci jak 100 lumanowy steamlight.co do maglitea to latarka ta jest typowo [prwencyjna lampą która jest cięzka ale i zabić nią mozna...co do siwatła to jest BLADE w porównaniu do 60 lumenowego surefire...
miałem do czynienia z 6p i z-2 surefira oraz strimligt nie pamietam modelu ale był niewielki o dośc mocny..maglite testowałem sobie od maluszka na paluszka do 5 bateryjnego smoka..
poza tym..uzywanie surefire przez najlepszych z najlepszych samo za siebie swiadczy.mi nie potrzeba dalszych rekomendacji.

mając to wszystko na uwadze...wybrałem z-2 jako swoją latarke do słuzby .normalnie nosze sobie mała diode ze światłem na 5 metrów;)..
  • 0

budo_badboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blysk swiatla jako...
ja uzyłem latarki
maglita nosze w kaburze od batona
a jak. kto mi zabroni
i działa
dooobry maglite dobry
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024